Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Bastian Pozri príspevok
Mne sa zdá, že misomiso chcel iba povedať, že je v poriadku keď zdravé ženy zabijú tisíce detí (väčšinou preto lebo „otehotneli náhodou“ a nehodí sa im to priviesť na svet), ale ak jedna psychicky chorá zabije jedno (2,3) tak to si hneď každý všimne.
Nie. Skôr si myslím, že mu vadí, že som spomenula nejaký konkrétny príklad, a nie je to o interupcii. Ale môžem sa aj mýliť. Som len človek.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Gabi03 Pozri príspevok

Misomiso myslela zrejme úplne niečo iné,
Misomiso nemyslela nic ine - iba to, ze je dobre mat radsej viac deti ako menej
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

misomiso Pozri príspevok
Misomiso nemyslela nic ine - iba to, ze je dobre mat radsej viac deti ako menej
Súhlas.

Ale náročky sa nerozmieme, alebo náhodou provokuješ?
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

misomiso Pozri príspevok
- iba to, ze je dobre mat radsej viac deti ako menej
... aha! socialne zabezpecenie na starobu z 19. storocia?
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

ayya Pozri príspevok
... aha! socialne zabezpecenie na starobu z 19. storocia?
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Gabi03 Pozri príspevok
... Ale môžem sa aj mýliť. Som len človek.
podla mna sa nemylis niektori ludia su urazeni, ak sa nehovori iba o "ich teme"
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Gabi03 Pozri príspevok
Súhlas.

Ale náročky sa nerozmieme, alebo náhodou provokuješ?
Preco? Ja mam dojem, ze sa velmi dobre rozumieme. Je tu este niekto kto niecomu nerozumie? Dnes mam trocha volnejsie, rad trpezlivo vysvetlim.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

misomiso Pozri príspevok
Preco? Ja mam dojem, ze sa velmi dobre rozumieme. Je tu este niekto kto niecomu nerozumie? Dnes mam trocha volnejsie, rad trpezlivo vysvetlim.
... alebo už náročky provokuješ?

Tak dobre.
Mojím príspevkom č. 946, ktorý si citoval v príspevku č. 949 som chcela iba napraviť svoj omyl, keď som zvyraznila, že ako si myslel štatistiku. Keďže som si prvý krát zle prečítala tvoj príspevok, myslela som si, že hovoríš o štatistikách, kde deti zomierajú na rôzne choroby. Bolo to na základe tvojej poznámky o staršej sestre. Ale po znovuprečítaní tvojho príspevku som si uvedomila, že hovoríš o interupciách. A teda aby si zas niekto nemyslel niečo, čo tam ani nie je, upravila som svoj príspevok.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

misomiso Pozri príspevok
Je tu este niekto kto niecomu nerozumie? Dnes mam trocha volnejsie, rad trpezlivo vysvetlim.
napriklad ja
beriem to tak, ze vsetci sme tu rovnaki diskuteri (to je dolezity uvod) ... ale nemam rada jednu vec: ak niekto "operetacky" deklaruje odchod z nejakej stranky, potom sa necha akoze "ukecat", aby zostal ... ale - to by som este zniesla, ... ale preco este aj provokujes? to uz nechapem ... tak vysvetluj, ked mas volnejsie
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

mna dnes rozculil misomiso, lebo (ked ma dnes volnejsie) pravdepodobne z nedostatku inej cinnosti a z nedostatku problemov (ktore mu ale neprajem) len tak z pasie "zadrapuje"
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Ľudkovia, nieže by mi vadilo, že si v ďalšej téme bude misomiso obhajovať svoj názor na interupciu, ale nerada by som, aby sa kvôli tomu uzavrela ďalšia téma. Rada sem chodím...........
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

ZEvina Pozri príspevok
Ľudkovia, nieže by mi vadilo, že si v ďalšej téme bude misomiso obhajovať svoj názor na interupciu, ale nerada by som, aby sa kvôli tomu uzavrela ďalšia téma. Rada sem chodím...........
ja tiez, a neboj ... ziadna dalsia vojna nebude, misomiso nemoze mat ziadnu inu "zbran" ... iba sa umravnit a dalej uz neprovokovat ... pohodaaaa niektorym ludom to skratka treba povedat otvorene, ze sa maju spravat slusne, ... nie vsetci na to (bohuzial) pridu sami
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

ayya Pozri príspevok
... aha! socialne zabezpecenie na starobu z 19. storocia?
Z toho sa netreba vysmievat.

Vsetky (alebo skoro vsetky) vase frustracie, (ktore si napr. prirodzene ventilujete aj tu) spocivaju v tom, ze vacsina ludi nie je schpna chapat seba ako sucast ludstva.
Samozrejme - vsetci vieme, ze sme egoisti, mnohi napr. ucinok zavisti inych citia vo svojom podnikani. Mnohi sa k tomuto poznaniu postavili konstruktivne a tento fakt (ze kazdy je vo svojej podstate egoista) dokazali dokonca vo svojom podnikani bravurne vyuzit. Odporucam v tomto kontexte precitat nejake diela od Dale Carnegieho - zarucujem Vam narast objednavok o 300%.

No ludia, ktori si uvedomia, s akou nezmyselnou vlastnostou sa vsetci rodime a dokazu ju sami v sebe zvladat to maju ovela lahsie nie len v podnikani ale aj v zivote. Ja som mal zrejme to stastie, ze som nie len cital Carnegieho, ale aj vela cestoval. Mozno ste uz poculi o tom, ako zasadne poznamenala vsetkych kozmonautov ktori boli na mesiaci skutocnost, ze mali moznost pozriet sa na nasu planetu z dialky. Mozno si povieme - aka hlupost, ved kazdy z nas videl uz nejaku tu fotku, urobenu zo satelitu.

Ale fotka evidentne nestaci. Vsetci, ktori mali moznost vidiet to realne, tvdia, ze to z minuty na minutu dozivotne zmenilo ich pohlad na zivot a na svet. Zrazu sa im vsetky problemy, ktore prezivali zacali zdat malicherne, vratane naozajstnych rodinnych tragedii, ktore v nich inak vyvolavali obrovsky strach a zufalstvo. Tito ludia dokonca potom cele roky chodili po prednaskach a pokusali sa podelit sa so svojimi pocitmi s dalsimi ludmi.

Ja som na mesiaci nebol, ale z casti mi to mozno nahradilo cestovanie po planete. Ked napr. pridete do Azie do mesta, ktore je 20 x vacsie ako Bratislava, pritom ste nikdy pred tym o tomto meste ani len nepoculi, a vidite, kolko ludi tam zije svoj kazdodenny pribeh, zacnete uvazovat trocha inak. A hlavne, ak si uvedomite, ze takychto miest (alebo trocha mensich) su v kazdom kute sveta stovky, tisicky, desadtisice... Vidite, ze ludia tam uz ziju po starocia svojim zivitom, mate moznost vnimat obrovske masy ludi odrazu, a sucasne aj kazdodenne osudy jednotlivcov. Ste napr. v Soule, o par tyzdnov pridete do Istambulu, a odtial do Sao Paulo.. A ked si este potom pozriete globus, a uvedomite si, ze aj napriek tomu, ze raz do tyzdne sedite v lietadle tak na drvivu vacsinu miest sveta ste sa nikdy nedostali a pocas zivota sa tam uz ani nemate sancu dostat, tak zacnete uvazovat trocha inak. A to je stale ale iba horizontalny pohlad na "mna" v ramci ludstva. Este sa da zamysliet a vertikalne - teda odkedy je ludstvo ludstvom, kolko generacii ludi (konkretnych ludi, s konkretnymi osudmi) sa tu vystriedalo, a aky maly bod predstavuje moj cely zivot na tomto grafe.

Potom ma prestanu trapit take veci, ako mi ide alebo nejde biznis, kedy si kupim nove auto a ze mi (ako kazdemu z nas) odhorieva zo sviece zivota. Staci si uvedomit, ze som sucastou ludsta, a stanu sa pre mna nepochopitelne aj take temy, ako napr. "Zistili mi rakovinu, ako zachovat chladnu hlavu?"

Teraz to naozaj nechcem bagatelizovat (ja viem, aj tak sa nevyhnem pohorsenym reakciam) ja chcem iba povedat, ze iba nase prehnane ego (kazdy sa citime stred vesmiru) je na vine tomu, ze mame problem akceptovat, ze sme ochoreli, iny ma zasa problem akceptovat, ze firma ide do krachu, iny ma problem akceptovat, ze je na ceste dieta (ktore predsa znamena ohrozenie kariery) a pod...

Nehovorim, ze ja nemam vztah k materialnym veciam. Fascinuju ma auta, mam rad dobre jedlo a vino, nepohrdnem spickovym notebookom, som rad, ak sa mi podari ziskat pekny obraz na stenu a v neposlednom rade mi nie je jedno, kde byvam. Ale zamysleli ste sa nad tym, ze to vsetko mame iba pozicane? Ved tie vypisy s katastra svojim sposobom nehovoria o tom, kto je majitel, ale kto je "momentalny uzivatel". Skusili ste si predstavit, komu bude patrit vas byt, RD, chata alebo vzacny obraz napr. o 200 alebo 500 rokov? Vasim detom? Asi nie.

To, ako moze prispiet toto "uvedomenie, ze som sucastou ludsvta" ku stastiu jednotlivca si overujem denne za volantom. Nie je lahke denne sa presuvat v spicke z jedneho konca Blavy na druhy. Alebo ak sa napr. rano potrebujete dostat zo Senca do centra Bratislavy. Vsetci vam zavadzaju, znervoznuju vas, (aj ked si to neuvedomujete takto, v podstate mate pocit krivdy,) ze "kvoli nim" - tym ostatnym, co sa motaju okolo vas nestihnete dolezitu ulohu. Ale staci, ak si uvedomite, ze ste sucastou ludstva, ze vsetci sa potrebuju dostat ku svojmu cielu. Ze aj ten zubar, ku ktoremu idete na 08:00 sedi teraz v aute a darmo by ste sa do jeho ordinacie dostali vy, ak by sa tam nedostal on... Ze aj ludia, s ktorymi budete v Blave rokovat, sedia v autach okolo vas, ze sa v tychto autach dopravuju potraviny, ktore budete chiet mat 13:00 na obed. Potom vam odrazu prestane vadit, ze sa niekto "tlaci" z vedlajsej ulice, nebude vam zatazko ho pustit pred seba, nabude vam to zvysovat adrenalin. Nakoniec budete mat dobry pocit, nie z toho, ze "som" sa dostal kam som potreboval, ale ze sme sa vsetci dostali plus - minus na cas tam, kde treba.

Rovnako sa da aj prezit zivot. Moj sused moze byt mojim konkurentom ale aj priatelom. Moj konkurent moze byt mojim nepriatelom, ale aj partnetrom na trhu. Dieta, ktore nosi moja partnerka v lone moze byt pre mna komplikacia a hrozba, ale aj stastie a pozehnanie. Financna strata (napr. ako ked som ja konkretne vlozil 500 tis do nebankoviek) moze byt pre mna dovod na slucku, ale aj uzasnym ponaucenim a motivaciou do buducnosti, ako nespoliehat na inych ale zobrat zodpovednost za zhodnocovanie majetku do vlastnych ruk.

Prave vdaka tomu, ze som sa snazil odpovedat na vsetkych zivotnych krizovatkach tym druhym sposobom (nie vzdy sa mi to darilo) mam teraz uspokojive vztahy so susedmi, relativne velmi dobre vztahy s konkurentmi, za cely zivot som v podstate nemal naburane auto, hoci jazdim rychlo, mam viac deti ako je priemer, ale naozaj to nelutujem a blahorecim Bohu, za skusenost s BMG, pretoze dnes by som inak urcite nemal firmu. Tiez vdaka tomuto uvazovaniu ma nerozrusi sprava, ze bolo zabite dieta tak, aby som v noci nespal. Staci si uvedomit, kolko ludi (aj deti) zahynulo v historii ludstva vo vojnach a kolko ich aj dnes denne rovnakym sposobom zomiera. Jedno Slovenske v tomto kontexte nehra rolu.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

misomiso Pozri príspevok
Z toho sa netreba vysmievat....
ja sa nevysmievam z toho, ani z teba osobne ... ja sa (a to mas pravdu) vysmievam z niektorych tvojich nazorov a sposobov systemom: "vsade bol, vsetko videl, vsetko vie" ... ale prajem ti to sebavedomie, ktore iste prispieva k tvojej spokojnosti ... aj ked nie pre vsetkych ludi a v kazdej situacii je pouzitelne ...
a to by som ta prave chcela upozornit, nemysli si, ze mas navod na vsetky problemy a starosti pre vsetkych ludi, lebo - ak aj u teba funguju, u inych nemusia fungovat ... nezazil si pocity a bolesti inych ludi, iba svoje vlastne a na tie hladas "medecínu" ... ak si ju nasiel, prajem ti to ...

p.s.: najlepsie to tvoje "schematizovanie" ilustruje tato tvoja veta: "Odporucam v tomto kontexte precitat nejake diela od Dale Carnegieho - zarucujem Vam narast objednavok o 300%." ... tak ti davam otazku: cim to zarucujes?
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

ayya Pozri príspevok
ja sa nevysmievam z toho, ani z teba osobne ... ja sa (a to mas pravdu) vysmievam z niektorych tvojich nazorov a sposobov systemom: "vsade bol, vsetko videl, vsetko vie" ... ale prajem ti to sebavedomie, ktore iste prispieva k tvojej spokojnosti ... aj ked nie pre vsetkych ludi a v kazdej situacii je pouzitelne ...
a to by som ta prave chcela upozornit, nemysli si, ze mas navod na vsetky problemy a starosti pre vsetkych ludi, lebo - ak aj u teba funguju, u inych nemusia fungovat ... nezazil si pocity a bolesti inych ludi, iba svoje vlastne a na tie hladas "medecínu" ... ak si ju nasiel, prajem ti to ... To si ani nemyslim. Porada je o tom, ze ti, ktori maju cas a chut sa delia so svojimi skusenostami s inymi ludmi. Ti "ini" su zasa svojpravni jednici, ktori dokazu zvazit, ci nazor prijmu alebo nie. Ak sem niekto napise, ze aj zivnostnik musi mat zmluvu zo Zdravotnou sluzbou, tak to beriem ako jeho nazor, som vdacny, ze bol ochotny sa o neho podelit ale zariadim sa nakoniec sam podla vlastneho uvazenia. Asi by nebolo vhodne mu oponovat sposobom "vsade si bol, vsetko vies" iba preto, ze ja si myslim nieco ine. Vhodnejsie je napisat nejaky konkretny argument, ak uz chcem nazor ineho verejne spochybnit.


p.s.: najlepsie to tvoje "schematizovanie" ilustruje tato tvoja veta: "Odporucam v tomto kontexte precitat nejake diela od Dale Carnegieho - zarucujem Vam narast objednavok o 300%." ... tak ti davam otazku: cim to zarucujes?
Ak si precitas, zistis. Samozrejme - nestaci iba precitat, treba to prijat za svoje.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

ayya Pozri príspevok
jja sa (a to mas pravdu) ... ale prajem ti to sebavedomie,
Este drobnost, neviem kde si citala o mojom sebavedomi. Mozno ak si 2 ci 3 krat znova precitas moj prospevok, (ktory priamo predchadza tvojmu citovanemu) zistis, ze to, o co sa (s ciastocnym uspechom) snazim u seba a co aj odporucam na zvazenie inym je prave skromnost - inymi slovani snaha o potlacenie vlastneho EGA.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

misomiso Pozri príspevok
Ak si precitas, zistis. Samozrejme - nestaci iba precitat, treba to prijat za svoje.
čitala som, a nie jednu a nie iba jeho ... a citali aj miliony inych ludi, ale - asi nie vsetci su taki osvieteni, ze aj dokazali kompletne prijat za svoje (vidis, aky si zase vynimocny! )
... moj nazor na neho: idealizovane, nasladlym sposobom pisane, vzdialene stredoeuropskej mentalite ... ucelovo vyberane iba pozitivne skusenosti (samozrejme, ako inak zabezpecit obchodny uspech knih?) ...
.
ale ok, mam dalsiu otazku, ak si teda na to rucenie ... cit: "neuviedol nejaky konkretny argument" ako sam doporucujes a mas to "prijate za svoje": kde presne Carnegie doporucuje "zadrapovat" sa tak, ako si to dnes urobil tu ty v tejto diskusii - skus presnu citaciu, nejake knizky mam aj doma, mrknem si to pripadne aj v suvislostiach
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

misomiso Pozri príspevok
.... zistis, ze to, o co sa (s ciastocnym uspechom) snazim u seba a co aj odporucam na zvazenie inym je prave skromnost - inymi slovani snaha o potlacenie vlastneho EGA.
aha... tak konecne nieco, co sa ti evidentne nedari (okrem toho BMG, co si vyssie spominal )...

ok, ok ... mam pracu - pridem pripadne neskor
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

misomiso Pozri príspevok
Este drobnost, neviem kde si citala o mojom sebavedomi. Mozno ak si 2 ci 3 krat znova precitas moj prospevok, ....
medzi riadkami, pozornejsiemu ciatelovi to neutecie ... a este drobnost: naozaj obycajne nemam problem pochopit bezny precitany text na prvy raz, ale netyka sa to nasich zakonov a ich novelizacii
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Hmmm, vieš misomiso, vyvolávaš vo mne dvojaké pocity. Prvé sú tie, ako úžasne sa čítajú tvoje slová, a keby sa správal celý svet ako píšeš, aký by bol skvelý život človeka. A nielenže si to myslím, ale aj tomu verím. Problém je však v tom, že je to utópia. Pozri sa na svet globálne a zistíš, že je to pravda. Hoci sám by si chcel, aby každý bol "dokonalý" v tej svojej podstate.
Tie onaké pocity sú tie, že príliš chceš zovšeobecňovať každého človeka, alebo "dávať ich do jedného vreca". Isto si aj ty uvedomuješ, že každý človek sa správa najmä podľa svojich skúseností. Ty si toho sám príkladom, spomínaš to často. Ja osobne som rada, že môžem počúvať príbehy a skúsenosti iných, lebo si myslím, že to pomôže formovať aj mňa a moje názory. Ale nemôžeš očakávať od iných ľudí, aby tým, že si prečítajú tvoje riadky zmýšľali rovnako... To by sme boli naozaj v tej utópii. A viem, že to ani nečakáš. Len neviem, čo sleduješ takýmito a podobnými príspevkami. Iba vyjadrenie názoru to asi nebude.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať