Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
2009 Pozri príspevok
Od bolesti? Našťastie ich nemám . Ale ráno chodím vždy okolo tých stromov. Až teraz začínajú padať. Mám nazbierať a poslať Ti 1/2 toho mazadla? Teraz vážne. Na aké bolesti? Reumu? Alebo... Rada by som to vedieť. Evika
P.s. Ak sa dá na liečenie použiť niečo z prírody vždy to uprednostním
Evika výborne to zaberá na reumatické bolesti a bolesti kĺbov a malých kĺbikov.
Tiež sa to používa na nakopnutia po futbale, na modriny po úderoch pri pádoch, jednoducho všade tam, kde sa to dá zvonku natrieť, napr. i na bolestivé kŕčové žily. Je to prastarý recept našich starých mám.
7 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

terezamaria Pozri príspevok
Evika výborne to zaberá na reumatické bolesti a bolesti kĺbov a malých kĺbikov.
Tiež sa to používa na nakopnutia po futbale, na modriny po úderoch pri pádoch, jednoducho všade tam, kde sa to dá zvonku natrieť, napr. i na bolestivé kŕčové žily. Je to prastarý recept našich starých mám.
Vďaka dobre vedieť. Môj známy má mamičku ktorá má také bolesti kĺbov, že už ani lieky nezaberajú. Zajtra mám voľno ale v pondelok zbieram. Ako dlho sa to lúhuje? Musí to byť vodka? Nestačí nejaký lieh veď sa to požíva zvonku.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Nepotešilo ma to, že som po dovolenke ochorela. Bolo tam super teplúčko, ale mali sme medzi sebou chorú od samého začiatku a nepriznala sa, až keď s ňou už bolo veľmi zle, a postupne sme pochoreli všetci, doslova reťazová reakcia, sestra, švagor, brat, manžel a ja. Takže som dobre naštvaná, nenávidím chrípkové ochorenia, mám z toho vždy depku.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
terezamaria Pozri príspevok
Lenka je mi to ľúto, niekomu možno bude stačiť aj zadná ŠPZ-ka. Máte zbytočné výlohy
...nie možno ...určite ...

Dôvod ????

A poviem Ti ?

...zlodej si nahodí ŠPZ na svoje auto , stačí len na zadnú časť ...príde na benzínku , natankuje do plna ... ani štartovať nebude ,na to je tam komlic ...a ťahá čáru ...
Obsluha benzínky , kamery len falošnú značku a typ auta poprípade zaregistruje ...

Koniec príbehu ...
2 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
3 mesiace sme čakali na sedačku. Na objednavku. Tento týžden je to 12 týžden od 19.juna 2010. Ked sme sa tam zastavili v pondelok, tak sa obsluhujuci predavač vrtal v knihe, aby nam povedal, že budeme musiet dalej čakať. Tak ma nas...li, že až. Tak som požiadal o storno a vratenie zalohy. Vratili.
Včera sme boli v Kike, tak a teraz čakať 9 tyzdnov.
(inak nechapem, prečo su take dlhe dodacie lehoty, čo to vyrabaju na marse?).

Obchod s nabytkom, čo nas viedol za nos je Drevona Slovakia, s.r.o. v BA -Rača. Trapne je to, že nezavolali a neriešili to skor. Vraj ten ich dodavatel je neseriozny. Plus neseriozna je aj uvedena predajna. Takže aby ste vedeli, komu sa treba vyhnuť oblukom.
3 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..ja keď by som sa už rozhodla pre novú sedačku, tak by ma nebavilo toľko čakať..však výber je veľký, obchodov kopa..
..
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Llívia Pozri príspevok
terezamaria Včera, 10:42 PM
Aj toto je taký príspevok- keď dám súhlasím, tak súhlasím s tým, že Ti ukradli ŠPZ-ku?
Keď dám užitočné, tak je to užitočné, že Vám ju ukradli?
Zábavné to nie je, nevhodné tiež a neužitočné absolútne.
Veľa prekombinovaných možností a ani jedna sa nedá použiť.

Občas by sa hodilo aj tlačidlo "SMUTNÉ".
Nie len smutné, ale asi aj otravné, blbosť, nerýp a pod. Znižil by sa počet príspevkov a každý by vedel, na čom je.
5 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
pepsikova Pozri príspevok
..ja keď by som sa už rozhodla pre novú sedačku, tak by ma nebavilo toľko čakať..však výber je veľký, obchodov kopa..
Ktore obchody konkretne a kde? Osobne by som nemal problem, len problem je moja polovička, ktora chce bud koženu, alebo kvalitnu ekokožu v červenej farbe.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

terezamaria Pozri príspevok
Mohla si si zobrať aj viac. Ošúpať, vnútro pokrájať na malé kocky a zaliať 1/2 litrom vodky. Výborný prostriedok na mazanie od bolesti.
Terezka, skús doplniť, koľko toho gaštanového vnútra treba do tej pollitrovky.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Petra Nová Pozri príspevok
Terezka, skús doplniť, koľko toho gaštanového vnútra treba do tej pollitrovky.
Pagaštanová tinktúra

Plody pagaštanu konského
Alkohol

Čerstvé plody pagaštanu olúpeme, postrúhame a zalejeme liehom alebo bielym alkoholom v pomere jeden diel pagaštanu k piatim dielom alkoholu. Necháme stáť desať až štrnásť dní, občas potrepeme.
7 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Pagaštan konský (AescuIus hyppocastanum L)
Zber a úprava
Zberajú sa kvety, semená, zriedka listy. Kvety sa zberajú bez kvetných stopiek, prípadne sa odstrihne
celé súkvetie a kvety sa z neho pooberajú. Sušia sa volne alebo v umelých podmienkach pri teplote do
35 C tak, aby sa zachovala ich pôvodná farba. V septembri a októbri sa zberajú zrelá gaštany, ktoré
vypadli z toboliek. Sušia sa volne alebo v umelých podmienkach pri teplote do 60 C.
Úcinné látky
V semenách pagaštana je vysoký obsah saponínov úcinnou látkou escín, ktorá podporuje cirkuláciu
krvi
v žilách a spevnuje ich steny, dalej mastný olej, proteiny, vitamíny 8-komplexu, C, K, fytosteroly, sliz a
škrob (až 50 %). Listy a kvety obsahujú flavonoidy, purínové deriváty a triesloviny.
Liecivé úcinky
Vo farmaceutickom priemysle sa používa:
- na prípravu liekov na poruchy ciev, úpravu krvného zásobovania a obehu, úpravu zrážavosti krvi,
- pre protizápalová a protialergická úcinky pri chorobách dýchacích ciest, poruchách trávenia a pri
hnackách,
- na znižovanie hladiny cholesterolu,
- zvonka pri zápale žíl, vredoch predkolenia, hemoroidoch a aj pri úpale.
V kozmetickom priemysle býva zložkou opalovacích krémov a ochranných masti (kumarin absorbuje
ultrafialové lúce).
V ludovom liecitelstve sa používa podobne vo forme záparov, odvarov a tinktúry.
Použitie
Zápar
Dve až tri lyžicky rozomletých semien sa zalejú šálkou horúcej vody. Používa sa vnútorne na dýchacie
cesty alebo zvonka na zápal žil, hemoroidy, vredy predkolenia a pomliaždeniny. Podobne (vnútorne aj
zvonka) sa používajú aj sušené listy 1 lyžicka na pohár vody.
Odvar
Rozdrobené alebo pokrájané semená sa varia vo vode a pridávajú sa do kúpela proti hemoroidom a
vyrážkam.
Tinktúra
Jeden diel rozomletých semien alebo kvetov sa zmieša s 10 objemovými dielmi liehu a nechá sa stát v
uzatvorenej sklenej nádobe asi tri týždne na slnku. Po prefiltrovaní sa používa zvonka na natieranie pri
dne a reume.
Prášok
Z rozomletých semien môže poslúžit' pni zápale dýchacích ciest a pri hnacke. Denná dávka práškuje
dvakrát na hrot noža.
Upozornenie
Neodporúca sa jest cerstvé gaštany, ktoré dráždia tráviacu rúru. Pre deti sú jedovaté...
3 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
buchač Pozri príspevok
...nie možno ...určite ...

Dôvod ????

A poviem Ti ?

...zlodej si nahodí ŠPZ na svoje auto , stačí len na zadnú časť ...príde na benzínku , natankuje do plna ... ani štartovať nebude ,na to je tam komlic ...a ťahá čáru ...
Obsluha benzínky , kamery len falošnú značku a typ auta poprípade zaregistruje ...

Koniec príbehu ...
a nie je to len jediný príbeh, len jeden z ďalších.
To je bežné.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Juraj, ktorý recept platí na tinktúru ? Chcem ju robiť ...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Veroniq...

Vyskúšaj obe ...alebo aj iné ...to sa nedá len tak , z brucha ...najlepšie bude predsa len vlastná skúsenosť ...
A pomery si uprav ...nemusíš robiť hneď kvantá ...
Veď stačí len pol litra a máš päť vzoriek , vždy si len z jedného dcl urob ...

http://www.google.sk/search?q=ga%C5%...eB&rls=sk&sa=2
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Práve že idem ju robiť prvýkrát, mám problém s krčovými žilami.Asi vyskúšam obidva recepty.

Išlo mi o ten pomer liehu a gaštanov a dobu vyluhovania - v receptoch sú rozdielne.
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Petra Nová Pozri príspevok
Terezka, skús doplniť, koľko toho gaštanového vnútra treba do tej pollitrovky.
Peťka vždy sa dáva toľko do fľaše, koľko sa zmestí. Aj to treba poklepať o utierku, aby to usadlo.Potom to treba zaliať, aby boli tie kocočky, 1 x 1 cm ponorené. Nechá sa to 2 týždne na slnku, resp. na svetle - na parapete. Potom sa to scedí.Najlepšie je zaliať vodkou, tá nie je tak silná, je asi 40 %-ná. Slivovica je 50 - 54 -ka, čo je dosť silné, ale vôbec to nevadí.
2 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ak sa do toho prida koren kostihoja lekarskeho /dobre poumyvany a pokrajany na centimetrove kusky/ vznikne vyborne mazanie na bolave klby a svaly.
2 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

bola som na hubááááách
1 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
willma Pozri príspevok
bola som na hubááááách
..

..v červenýýých pančucháááách?.....
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..potešil ma koncert Demisa Rousosa..ako je to dáávno, čo fičali tieto hity...


(tuším je ten Demis s tancovaním na tom tak, ako ja!!!)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať