Zavrieť

Porady

Vysoka skola

Caute mladez,
nemate zaujem niekto ist tento rok na vysku.
Ja zvazujem, i ked som uz starsi, ist do toho. Len hladam totuto cestou aj niekoho s kym by som do toho isiel. Samemu sa mi moc nechce a viacerym by sa nam na prijimacky islo lepsie. Co poviete?
Bol by som rad aky by sa niekto prihlasil. Pokeciame o tom, ked uz nic ine.
Ja som z Prievidze ale to nie je samozrejme pdomienka.
Zistujem, ze bez tej vysky je to zle.
Ahojte
Usporiadat
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

Mickya
Ja som si teda začala VŠ robiť. Som v 2. ročníku (4. semester). Je to 6,5 ročná škola, keďže je to externe. Dá sa to v pohode zvládnuť. Ale je pravda, že mi to tiež ide na nervy práca-škola-práca-škola-práca...atď. Ale keď si myslím, že to robím pre lepšiu budúcnosť... Keď budem mať 50 r., možno ma nikto nebude chcieť zamestnať ani ako upratovačku. Nemôžem vedieť čo bude. Mňa sa to netýka, ale odporúčam, že ak nastupujete do nového zamestnania, nikomu sa nechváľte, že chodíte na VŠ, lebo Vás neprijmu!!! Mám kamaráta, ktorý je šikovný a postúpil do ďalších kvôl, skúsenosti s tou prácou mal ale akonáhle povedal, že navštevuje VŠ bolo už po robote. Zamestnávateľ sa asi bojí, že budete moc chýbať alebo čo.
Tomuto teda nerozumiem. Už som to počula od viacerých. Nie aby boli zamestnávatelia radi, že si pracovník zvyšuje kvalifikáciu. Ja viem, že som naivná idealistka, ale žeby až tak?
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

Ja tiež neviem, aký je hlavný dôvod, ale naozaj ma napadá len to jedno, že sa budú báť, že bude dotyčný veľa v práci chýbať.
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
Mickya
Ja tiež neviem, aký je hlavný dôvod, ale naozaj ma napadá len to jedno, že sa budú báť, že bude dotyčný veľa v práci chýbať.
Alebo ešte ďalší..že budeš mať vyššie vzdelanie ako tvoj vlastný šéf...
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

To je tiež pravda, ale nebolo mi to jasné napr. v prípade firmy Peugeot. To bolo na mňa dosť silné kafe.
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
No...ono práve v taký podnikoch je to tak..že už máš mať vzdelanie ukončené..a žiadne pracovné návyky vopred vytvorené ..aby si sa dokázala zžiť s filozofiou tej ktorej firmy..a keď oni budú chcieť..tak ťa na školenie pošlú..popr. aj na nejaké iné kurzy alebo štúdium...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ja keď som študovala na VŠ tiež ma nikde nechceli zamestnať, aj keď darmo som im vysvetľovala, že školu mám len v sobotu, pondelok až piatok nie je problém byť v robote, nestačilo im to. Takto som pochodila vo viacerých firmách. Neskôr som už ani nespomínala, že chodím do školy popri zamestnananí. No zdá sa mi, že odvtedy sa situácia vôbec nezmenila.
0 0
Monica Monica

Monica je offline (nepripojený) Monica

Jožko poďme,poďme! Netreba dlho otáľať. Mám rokov ako Ty a som "už" druháčka !!! Netreba vymýšľať a na príjmačky jednoducho ísť.Keď Ťa prijmú, uvidíš ako v školských laviciach duchom omladneš.Ja mám spolužiačku, ktorá má 45! Takže neváhaj.
0 0
Armola Armola

Armola je offline (nepripojený) Armola

Mickya
Ja som si teda začala VŠ robiť. Som v 2. ročníku (4. semester). Je to 6,5 ročná škola, keďže je to externe. Dá sa to v pohode zvládnuť. Ale je pravda, že mi to tiež ide na nervy práca-škola-práca-škola-práca...atď. Ale keď si myslím, že to robím pre lepšiu budúcnosť... Keď budem mať 50 r., možno ma nikto nebude chcieť zamestnať ani ako upratovačku. Nemôžem vedieť čo bude. Mňa sa to netýka, ale odporúčam, že ak nastupujete do nového zamestnania, nikomu sa nechváľte, že chodíte na VŠ, lebo Vás neprijmu!!! Mám kamaráta, ktorý je šikovný a postúpil do ďalších kvôl, skúsenosti s tou prácou mal ale akonáhle povedal, že navštevuje VŠ bolo už po robote. Zamestnávateľ sa asi bojí, že budete moc chýbať alebo čo.
Mickya, viem presne o com hovoris. Ja som prvacka a aj mne to niekedy leze na nervy. Furt to iste dookola. A pre mna boli hrozne tie zaciatky. Naucit sa ucit sa. Sice nedavno pred par rokmi som maturovala ale aj tak. Uz teraz je to v pohode. Tesim sa, ze som na VŠ. Ucim sa vela novych veci a uz sa tesim na to, ked budem moct tie poznatky vyuzit v podnikani.

Co sa tyka prijatia do zamestanania je to presne tak. Skusala som hladat pracu, ale nic. Ja to mam o to horsie, ze skolu mam bud v piatok alebo v sobotu ale hlavne v piatok. Z jednej roboty som musela kvoli tomu odist (bohuzial - bolo mi tam velmi dobre ). Teraz robim, kde mi skolu akceptuju ale nic moc to nie je.
Bola som uz aj na pohovoroch ale akonahle uvideli studium na VŠ povedali "BOHUZIAL"
Na vela CV mi ani neodpovedaju a mam tusaka, ze preco.

Jozefovi chcem otkazat, ze chod do toho urcite. Poviem ti, ze moji spoluziaci, ktori su starsi su perfektny. Vysledky maju najlepsie a ja a ostatny sa mozme len zahanbit, ze clovek ktory ma rodinu, pracu atd patri medzi najlepsich studentov. Nehovorim, ze mne to nejde dobre (zatial) ale ja to beriem tak, ze mne to este MUSI ist dobre. Deti zatial nemam a nie som ani vydata. Byvam s rodicmi atd. Samozrejme do roboty chodim a ani to nie je az take jednoduche skoordinovat pracu a skolu ale uvidis, ze pocase no na 100% do 1. skuskoveho obdobia sa do toho dostanes.
Je to paradny pocit,ked mas vsetky skusky spravene.
Viem to, ze na VŠ treba dospiet a musi to clovek chciet, lebo inac sa tam vobec neoplati ist. Ked si vsak clovek uvedomi, ze je to potrebne a je to pre jeho dobro tak sa k tomu celemu aj tak postavi. Ja som presvedcena, kebyze idem hned po strednej tak uz davno nie som na VŠ, lebo by ma to nebavilo. Teraz studujem to co ma bavi a som maximalne spokojna aj napriek tomu, ze od septembra neviem kde mi hlava stoji, a ze kulturny zivot pre mna skoro uplne prestal existovat.

Prajem vsetko dobre vsetkym tym, ktory vahaju alebo uz studuju.
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

Musím potvrdiť Armoline slová. Na tej škole, kam chodím, naozaj mladší odchádzajú, pretože veľkým strašiakom v 1. ročníku bola matika, ale staršie ročníky naozaj ostali a poznám 2 ľudí staršieho veku, ktorí spravili matiku na 1. šup a pritom nám bolo povedané, že až 40 % ľudí, nemá ten predmet ešte hotový. Povedala by som, že starší berú školu naozaj zodpovednejšie. Niektorí mladí idú na skúšku - idem skúsiť a uvidím, či spravím, ale starší už s rozumom idú s tým, že sa najprv všetko naučia, aby tam nemuseli viac-krát chodiť. Samozrejme, že nie je to písané pravidlo, ale fakt čo som si všimla, väčšinou je to tak,
0 0
anka1 anka1

anka1 je offline (nepripojený) anka1

Taktiež sa chcem prihlásiť na VŠ v BA. Mám 32 a dúfam že to zvládnem. Jožko určite na školu choď. V dnešnej dobe by každý zamestnávateľ chcel zamestnanca s vysokoškolským vzdelaním, so 100 ročnou praxou a hlavne s vekom okolo 20 . Idem na VŠ Ekonomiky a managmentu verejnej správy. Prihlášky sa dajú poslať do konca marca. Nepridá sa niekto? Bolo by to super. Je to externe štúdium 5 ročné. 3 roky bakalár a potom 2 inžinier. Platí sa síce 20000,- Sk za semester. Nie málo ale čo už. Takže pridá sa niekto?
0 0
zelka zelka

zelka je offline (nepripojený) zelka

Jozef, chcela by som sa spýtať, či máš ujasnené vo veci štúdia na VŠ. Syn sa rozhodol študovať popri zamestnaní a po nástupe mal o tom rozhovor s vedúcou. Teraz došla za ním, že podľa nejakej novej vyhlášky nemôže mať ŠV a musel by si brať dovolenku. Jeho kolegyňa ho upozornila, že sú určité prednášky, ktoré sú v priebehu týždňa a nesmie sa na nich chýbať. Ak niečo bližšie vieš, odpíš.
Naposledy upravil zelka : 17.03.05 at 10:55
0 0
Heleč Heleč

Heleč je offline (nepripojený) Heleč

anka1
Taktiež sa chcem prihlásiť na VŠ v BA. Mám 32 a dúfam že to zvládnem. Jožko určite na školu choď. V dnešnej dobe by každý zamestnávateľ chcel zamestnanca s vysokoškolským vzdelaním, so 100 ročnou praxou a hlavne s vekom okolo 20 . Idem na VŠ Ekonomiky a managmentu verejnej správy. Prihlášky sa dajú poslať do konca marca. Nepridá sa niekto? Bolo by to super. Je to externe štúdium 5 ročné. 3 roky bakalár a potom 2 inžinier. Platí sa síce 20000,- Sk za semester. Nie málo ale čo už. Takže pridá sa niekto?
Tak som sa pridala. Neviem si vôbec predstaviť ako to zvládnem. Hlavne jazyk! Ale ak to odložím ešte o rok tak sa neodhodlám nikdy. Vidím, že viac nás je na pochybách. Prípadne sa ozvi. Mám prihlášku tam kde Ty.
0 0
anka1 anka1

anka1 je offline (nepripojený) anka1

Heleč
Tak som sa pridala. Neviem si vôbec predstaviť ako to zvládnem. Hlavne jazyk! Ale ak to odložím ešte o rok tak sa neodhodlám nikdy. Vidím, že viac nás je na pochybách. Prípadne sa ozvi. Mám prihlášku tam kde Ty.
To je super Ešte nás musia prijať ale verím že nás zoberú. Načo si sa prihlásila? Na verejnú správu alebo regionálny rozvoj? Ja na verejnú správu - externé štúdium.

Ozaj, neprídeš v piatok 8.4.05 o 17.00 hod na stretnutie " porady" v pravda kaffééé , je to vedľa kauflandu z druhej strany športovej haly, tuším mladosť sa volá.
Naposledy upravil anka1 : 06.04.05 at 14:51 Dôvod: doplnenie textu
0 0
zelik zelik

zelik je offline (nepripojený) zelik

Aj ja studujem,mam 30. Prvý ročník bol náročný, teraz je to super, lebo z praxe ísť študovať je ovela lepšie.Mám spolužiakov starších, mladších odo mna, ale skúšky na prvý termín robia len tí starší. Jozef - uvidíš ako omladneš a stúpne ti sebavedomie...aj v práci zrazu chcú počuť aj môj názor ... a to ešte len študujem. LEN DO TOHO!
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Na diaľkové štúdium sa tiež robia prijímačky???

A neštuduje niekto popri zam. niečo s pedagogikou?

Ja by som najradšej išla opäť na VŠ ale len na účtovnícke predmety, pekne do detailov prebraté, to by ma bavilo. Ale také sa asi nedá.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Aj na dialkove sa robia prijimacky. Ja pracujem a rozhodla som sa ist aj externe na VS, a to som po strednej povedala ze skolu nechcem ani vidiet )))). Vsetkym ktory sa rozhodli ist este vzdelavat, drzim palce, a verte si!!!!!
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Tak to potom znamená, že asi rok vopred sa treba začať pripravovať na prijímačky, čo tiež nie je sranda, nie?
0 0
vicky vicky

vicky je offline (nepripojený) vicky

Neboj Pyton, da sa to zvladnut, isla som sice na vysku po skole, ale mam vela spoluziakov, ktori sa rozhodli az neskor. Najhorsia je matika a ked sa ju budes ucit, tak to zvladnes. Najlepsie ak by si mal knihu z matiky z prveho rocnika na vyske. Tam sa v podstate beru tie iste veci ako su na prijimackach, okrem nejakych zakladnych. Ale ak by si mal nejake testy z predchadzajucich rokov - aspon by si mal vzorove, na co sa treba zamerat.
Drzim palec :p
0 0
Cathy Cathy

Cathy je offline (nepripojený) Cathy

Aj ja som si tento rok podala prihlášku a už sa pomaly pripravujem na prijímačky, len či tú matiku zvládnem? Je to po toľkých rokoch dosť tvrdý oriešok. Ale skúsim to. Ani ja už nie som najmladšia, ale do dôchodku je ešte veľmi ďaleko, tak prečo sa nevzdelávať?
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

nie všade sa robia prijímačky na diaľkové štúdium, niekde je len taký informačný pohovor, asi podľa odboru, záujmu či počtu prihlásených uchádzačov...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať