Zavrieť

Porady

Vysoka skola

Caute mladez,
nemate zaujem niekto ist tento rok na vysku.
Ja zvazujem, i ked som uz starsi, ist do toho. Len hladam totuto cestou aj niekoho s kym by som do toho isiel. Samemu sa mi moc nechce a viacerym by sa nam na prijimacky islo lepsie. Co poviete?
Bol by som rad aky by sa niekto prihlasil. Pokeciame o tom, ked uz nic ine.
Ja som z Prievidze ale to nie je samozrejme pdomienka.
Zistujem, ze bez tej vysky je to zle.
Ahojte
Usporiadat
rage1 rage1

rage1 je offline (nepripojený) rage1

no teraz pozeram, ze sa mi tu nezobrazil jeden prispevok. pisala som, ze jediny rozdiel medzi VS a LZaPM je v tom ze treti rocnik sme studovali kazdy v inej miestnosti. Prve dva roky sme boli spojeni - rovnake prednasky, treti nas rozdelili ale mali sme tie iste predmety len u VS sa inak volali a mali ich myslim o 5 menej ako my. Teraz sa ukazalo, ze ten treti rocnik bol uplne pre nich zbytocny byt od nas oddeleny, lebo prijimacky sa nekonali a ti co prestupili k nam tak budu mat zase nase predmety a okrem toho si musia dorobit komisionalne tych 5 co im chybalo v tretom rocniku, takze dalsie stresy navyse. Moj nazor je ist pekne na inziniersky smer a nestresovat sa nejakymi prijimackami do inz. rocnika a tiez nemusis robit bakalar. pracu. Prijimacky boli myslim rovnake, len sa robili kriteria v tom, ze niekto chce ist na VS a niekto na LZ.
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
nikulik
Hups, to by som tu mala viacerým vykať, keď som ešte taka mladá . Vopred sa ospravedlňujem, neviem vek ostatných,takze hlavne Lubenke.
Ale joj, sak sme tu vsetky 17-ky
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

rage1
Nikulik, ta kniha byva v predaji myslim az od marca tak ak by si sa naozaj rozhodla ist sem na prednasky tak ti ju potom zozeniem
Teraz som trosku mimo, ake prednasky?

A este k tym prijimackam na Bc. alebo Ing., ja len preto rozmyslam, ci nie su skusky na Ing. tazsie ako na Bc.
0 0
evae evae

evae je offline (nepripojený) evae

ja len taka otazka, ked to tu je o skolach, nechodi nikto na UK BA stvrty rocnik magisterske na manazment? mam ist od pondelku do sladkovicova na prednasky a som z toho systemu trochu jelen
0 0
LubenaK LubenaK

LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

Prepáčte všetci, to s tými prijímačkami platí pre Univ.tretieho veku. Nie pre dialkové. Na diaľkové sa robia prijímačky z matiky a cudzieho jazyka.
0 0
rage1 rage1

rage1 je offline (nepripojený) rage1

myslela som prijimacky nie prednasky, prepac a skusky boli myslim rovnake, len tam boli myslim kriteria v bodoch...
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

LubenaK, ale univerzita 3. veku, to je len taká zábavka, nie? Tam si chodíš vypočuť, čo ťa zaujíma a to je celé, nie....a až od určitého veku sa tam dá prihlásiť, pochybujem, že už od 40.....
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

nikulik
No aj ja som minuleho roku robila prijimacky do BB, ale vobec som sa neucila na ne takze tak to aj dopadlo, lebo som sa neskoro zdohadala, ale teraz chodim na jazykovku a chcem zacat aj s douckom z matematiky, lenze v matematike si nejak neverim. Si na Trencianskej univerzite, akurat som bola pozriet na nete co to je za skola, a zaujali ma tie ludske zdroje a personalny manazment. Mohla by si mi povedat viac o com to je? Je to nieco ako ekonomika? Alebo aspon napis ake mas predmety.
Lebo poviem ti to takto: dostala som sa tento rok do Zvolena na Integrovany manazment, bola som minuly piatok na zapise, ale hned som s tym aj skoncila, lebo ked som sa dozvedela ake budem mat predmety tak som mala dost (len aby ste boli v obraze, technicka fyzika, technicke kreslenie, mechanika, elektronika-no nic s ekonomikou).Takze som si povedala, nie za kazdu cenu vysoka skola, ale radsej nieco co ma bude bavit.
nikulik a mala si zisťovať predmety aj v ďalších ročníkoch, možno tam by boli pre teba zaujímavejšie, i keď mne sa páčia i tieto, najmä tech. kreslenie by som chcela vedieť....Napr. aj na EU účtovnícke smery - prvé roky berú úplne iné predmety /spoločné pre rôzne smery/ a účtovníctvo je až niekedy oveľa neskôr...
0 0
rage1 rage1

rage1 je offline (nepripojený) rage1

no su tam tiez predmety ako ekologia regionov, hospodarska geografia, marketing, mikroekonmia, makroekonomia, teoria sytemov a riadenia...
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

No ano, boli, posledny semester pred skoncenim Bc. sa nieco ako ekonomika objavilo, ale nic v zlom proti technike, no ja a technika, to nejde dokopy.
Pyton, mne sa technické kreslenie tiez paci, ale ja som vystudovala obchodnu, tam o kresleni nebola ani len zmienka, a na VŠ to funguje asi tak, ze tam ta neucia od zakladov, tam zaklady uz musis vediet a len pokracujes dalej. Takze radsej zostanem pri tej ekonomike.
rage1, dakujem ti za odpovede na moje vycerpavajuce otazky, rozhodla som sa, ze to skusim, ved za skusku nic nedam...len sa treba teraz ucit.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Žilinská univerzita v Žiline má aj odbor ekonomika a manažment podniku, a skušky su matematika, cudzí jazyk, a vseobecne-vzdelavacie predmety.To len tak, keby mal niekto zaujem, len ci tam nebudu prvy rok predmety ohladom dopravy, kedze je to fakulta prevádzky a ekonomiky dopravy a spojov
0 0
Janna Janna

Janna je offline (nepripojený) Janna

nikulik
Žilinská univerzita v Žiline má aj odbor ekonomika a manažment podniku, a skušky su matematika, cudzí jazyk, a vseobecne-vzdelavacie predmety.To len tak, keby mal niekto zaujem, len ci tam nebudu prvy rok predmety ohladom dopravy, kedze je to fakulta prevádzky a ekonomiky dopravy a spojov
Predmety ohľadom dopravy tam nie sú, ale je tam 2 semestre matika. Mám to úspešne za sebou
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

No matematika sa da zvladnut, a este ake predmety tam su ak sa mozem opytat? Ja mam strach hlavne zo skusok, dufam, ze neboli tazke.
0 0
Janna Janna

Janna je offline (nepripojený) Janna

nikulik
No matematika sa da zvladnut, a este ake predmety tam su ak sa mozem opytat? Ja mam strach hlavne zo skusok, dufam, ze neboli tazke.
Ak sa pýtaš na Žilinskú univerzitu, tak matematika bola dosť ťažká, ale dala sa zvládnuť.
Predmety sú tam štatistika, všeobecná ekonomická teória, komunikačné techniky, manažment, marketing, logistika, cudzí jazyk, počítače, etika, základy práva, pracovné právo, finančá analýza podniku, ekonomika podniku, zahraničný obchod...
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

ano, na Zilinsku univerzitu som sa pytala, dakujem, a este jednu otazocku, plati sa za externe studium?
0 0
Janna Janna

Janna je offline (nepripojený) Janna

nikulik
ano, na Zilinsku univerzitu som sa pytala, dakujem, a este jednu otazocku, plati sa za externe studium?
Nie, je zadarmo.
0 0
Jozef Jozef

Jozef je offline (nepripojený) Jozef

Caute vsetci zainteresovani, co as tyky vysokej skoly.
Ja som sa tiez tenot rok rozhodoval ci ist na vysku, aj som sem nejake prispevjy napisal a nakoniec som sa rozhodol a 30.9.2005 som mal zapis.
Rozhodoval som sa medzi dvomi
- vysoka skola podnikani a.s. ostrava
- vysoka skola ekonomiky a managementu verejnej spravy a regionalneho rozvoja v Bratislave, detasovane pracovisko Trencin

Nakolko, ale vo verejnej sprave robit asi nikdy nebudem, aj ked kamosi mi hovorili, aby som isiel tam ze na zamerani absolutne nezalezi, ale nakoniec som isiel na tu do ostravy.

Studim je ale platene, nakolko ja sby som prijimacky z matiky v mojom veku uz nespravil.

Tak drzim palce aj ostatnym a chodte do toho, aj ked lahke to asi nebude.
Caute
0 0
Luba2 Luba2

Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

Jozef blahoželám k rozhodnutiu a drž sa!!!
0 0
dajana16 dajana16

dajana16 je offline (nepripojený) dajana16

Chcela by som poprosit o radu. Su vydavky zivnostnika na studium na vysokej skole danovymi vydavkami?
0 0
Jozef Jozef

Jozef je offline (nepripojený) Jozef

Luba2. Nikulik vdaka za podporu.

Dajana16 - Ja som tiez zivnostnik, a ze vraj to nemozem dat do nakladov.Keby som bol zamestnancom, tak zamestnavatel to moze mat v nakladoch.

Aj ked sa mi to nezda, uvidim ako mi dopadne rok. A ak budem potrebovat naklady tak ich tam dam.

Budem rad, ak sa k tomu vyjadria aj ini a napisu svoj nazor.

Jozef
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať