Zavrieť

Porady

Vysoka skola

Caute mladez,
nemate zaujem niekto ist tento rok na vysku.
Ja zvazujem, i ked som uz starsi, ist do toho. Len hladam totuto cestou aj niekoho s kym by som do toho isiel. Samemu sa mi moc nechce a viacerym by sa nam na prijimacky islo lepsie. Co poviete?
Bol by som rad aky by sa niekto prihlasil. Pokeciame o tom, ked uz nic ine.
Ja som z Prievidze ale to nie je samozrejme pdomienka.
Zistujem, ze bez tej vysky je to zle.
Ahojte
Usporiadat
Evelynka Evelynka

Evelynka je offline (nepripojený) Evelynka

dajana16
Chcela by som poprosit o radu. Su vydavky zivnostnika na studium na vysokej skole danovymi vydavkami?
Tak ako pise Jozef, urcite sa to nemoze dat do danovych vydavkov, je to osobna spotreba. Mam to odkonzultovane s DU.
0 0
Jozef Jozef

Jozef je offline (nepripojený) Jozef

Je to diskriminacia. Robim si skolu, aby som mohol poskytovat klvalitnejsie a aj ine uctovno ekonomicke sluzby ako doteraz. Alebo klienti pozaduju odo mna vysokoskolske vzdelanie, a tym padom tie vydavky su na zabezpecenie prijmov, ci nie?

Oficialne stanovisko DU je take ake je, ale v pripade zahrnutia vydavkov na vzdelanie do nakladov mozem argumentovat aj tymto nie?

Iste, bolo by to tazke, ale za pokus to stoji.
Jozef
0 0
dajana16 dajana16

dajana16 je offline (nepripojený) dajana16

Hoci ste ma svojimi odpovedami velmi nepotesili, aj tak vam dakujem.
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

dajana16
Chcela by som poprosit o radu. Su vydavky zivnostnika na studium na vysokej skole danovymi vydavkami?
ešte...možno....keby si to mala ako celoročné školenie
ale napr. niektoré skriptá by sa dali ako nákup odbornej literatúry... ak nie sú príliš odveci od tvojho podnikania...
0 0
LubenaK LubenaK

LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

Nie je to len taká zábavka, pre mňa určite nie. Po skončení 4 - 6 semestrálneho štúdia dostaneš riadny diplom, aj keď nie s titulom. A ten vek sedí. 40 rokov ženy, 45 rokov muži. Aspoň tu na SPU. Myslím však, že to platí aj na iných UTV.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Neštudujete niekto v Prešove-Prešovská univerzita na Fakulte manažmentu?
0 0
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

Poradíte mi? Ako sa má 18 ročný gymnazista vyznať v množstve odborov s podobnými názvami ktoré ponúkajú dnešné VŠ. Robia na VŠ "deň otvorených dverí", resp. nejaké akcie, ktorými by budúcim študentom priblížili náplň študia a hlane možnosť uplatnenia.Akú má napr. perspektívu s odbormi marketingu, managementu,medzinárodného podnikania a iné. Na stránkach škôl nie je takmer nič,len názvy odborov.Čo by ste poradili tretiakovi,ktorýchodí na školu zameranu na matematiku a VT, nemá s tým problém, ale ani to neni jeho srdcová záležitosť ,je bystrý ale bifliť sa mu nechce.
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

ALBO
Poradíte mi? Ako sa má 18 ročný gymnazista vyznať v množstve odborov s podobnými názvami ktoré ponúkajú dnešné VŠ. Robia na VŠ "deň otvorených dverí", resp. nejaké akcie, ktorými by...
ano, aj na VŠ býva deň otvorených dverí.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
ALBO
Poradíte mi? Ako sa má 18 ročný gymnazista vyznať v množstve odborov s podobnými názvami ktoré ponúkajú dnešné VŠ. Robia na VŠ "deň otvorených dverí", resp. nejaké akcie, ktorými by budúcim študentom priblížili náplň študia a hlane možnosť uplatnenia.Akú má napr. perspektívu s odbormi marketingu, managementu,medzinárodného podnikania a iné. Na stránkach škôl nie je takmer nič,len názvy odborov.Čo by ste poradili tretiakovi,ktorýchodí na školu zameranu na matematiku a VT, nemá s tým problém, ale ani to neni jeho srdcová záležitosť ,je bystrý ale bifliť sa mu nechce.
Predovšetkým on by sa mal o čosi zaujímať, vybrať si tak 2-3 odbory, ktoré sú najbližšie jeho naturelu (buď technický alebo humanitný),a v rámci nich potom zužovať "ponuku" VŠ a dôjsť k správnemu výsledku.
Nakoniec, aj tak mnohí ľudia vrátane mojej osoby nerobia celý život jednu prácu, ale inklinujú k určitému súboru činností, povolaní či podnikateľským aktivitám, ktorým sa potom prevažnú časť svojho profesného života venujú.
0 0
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

A kedy asi tak býva tem deň otvorených verí, v ktorom mesiaci.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Albo, práve teraz prebieha množstvo otvorených dverí na stredných školách. Tak možnože aj na VŠ.

Napr.: http://www.pdf.umb.sk/2004/index.php...&id_modulu=584
Naposledy upravil pyton : 03.12.05 at 15:56
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

ALBO
Poradíte mi? Ako sa má 18 ročný gymnazista vyznať v množstve odborov s podobnými názvami ktoré ponúkajú dnešné VŠ. Robia na VŠ "deň otvorených dverí", resp. nejaké akcie, ktorými by budúcim študentom priblížili náplň študia a hlane možnosť uplatnenia.Akú má napr. perspektívu s odbormi marketingu, managementu,medzinárodného podnikania a iné. Na stránkach škôl nie je takmer nič,len názvy odborov.Čo by ste poradili tretiakovi,ktorýchodí na školu zameranu na matematiku a VT, nemá s tým problém, ale ani to neni jeho srdcová záležitosť ,je bystrý ale bifliť sa mu nechce.
Vysoké školy robia aj také prezentačné akcie, myslím, že sa to koná v Dome ROH /Istropolis/ v BA, dávajú tam podrobnejšie letáčiky a dá sa tam s nimi porozprávať.

A VŠ treba starostlivo vyberať aj z toho dôvodu, že ich úroveň je rôzna, dokonca aj úroveň jednotlivých fakúlt na tej istej škole.
0 0
anseko anseko

anseko je offline (nepripojený) anseko

Pridávam sa k téme VŠ. Som vo veku, kedy ma už nepríjimajú do zamestnania aj preto , že so po 40 . Začala som študovať VŠ - lebo vždy som uvolnovala miesto niekomu kto prisiel s VS , podotýkam, že veľa krát som ho aj zaúčala a učila / aj bez poďakovania/. Nečítala som Vaše všetky príspevky, takže ak sa opakujem prepáčte, ale dávam do pozornosti stránku : www. vsemvs.sk NEVÁHAJTE.
Zdravím všetkých .
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Suhlasim, aj ja som tohto roku začala študovať 1 ročník externe. Inak super. Chodia tam aj starší.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

anseko
Pridávam sa k téme VŠ. Som vo veku, kedy ma už nepríjimajú do zamestnania aj preto , že so po 40 . Začala som študovať VŠ - lebo vždy som uvolnovala miesto niekomu kto prisiel s VS , podotýkam, že veľa krát som ho aj zaúčala a učila / aj bez poďakovania/. Nečítala som Vaše všetky príspevky, takže ak sa opakujem prepáčte, ale dávam do pozornosti stránku : www. vsemvs.sk NEVÁHAJTE.
Zdravím všetkých .
To je ale sukromná vysoká škola, na ktorej sa pekne platí alebo sa mýlim???
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Takže si aj hneď odpovedám, ano je to Súkromná vysoká škola, výška školného: http://www.vsemvs.sk/prijimacky.html
0 0
adrika adrika

adrika je offline (nepripojený) adrika

V Prešove je myslím zajtra Deň otv. dverí na súkr. VŠ "ISM Slovakia", ja tam chodím prvý rok externe. Platí sa 20 tis. za semester , čo je nehorázne, takže neviem dokiaľ dôjdem....Ale mám tú školu "pod nosom", takže aj to je určitá výhoda...
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Neviete poradiť nejakú VS ekonomického zamerania s vyučbou v anglickom jazyku - nie súkromnú - u nás alebo v CZ. Ďakujem
0 0
Mireska Mireska

Mireska je offline (nepripojený) Mireska

Ahoj určite to skús ja som teraz v 3. ročníku mám 31 rokov a niet čo banovať . Dialkárom a ešte vekovo starším sa pprihliada .Takže je to celkom v pohode ..neboj !!!!
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Hľadaj svoju školu.
Dnes na Sme: Naše univerzity majú zlú kvalitu aj meno + rebríček
http://www.sme.sk/c/2511156/Nase-uni...u-aj-meno.html
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať