Zavrieť

Porady

Vysoka skola

Caute mladez,
nemate zaujem niekto ist tento rok na vysku.
Ja zvazujem, i ked som uz starsi, ist do toho. Len hladam totuto cestou aj niekoho s kym by som do toho isiel. Samemu sa mi moc nechce a viacerym by sa nam na prijimacky islo lepsie. Co poviete?
Bol by som rad aky by sa niekto prihlasil. Pokeciame o tom, ked uz nic ine.
Ja som z Prievidze ale to nie je samozrejme pdomienka.
Zistujem, ze bez tej vysky je to zle.
Ahojte
Usporiadat
sojciakova sojciakova

sojciakova je offline (nepripojený) sojciakova

Odhovor ju od prestupu ak Ti smiem poradiť. Teda ak je dôvodom len ťažká matika. Ja keď som nastúpila na výšku mali sme prvú hodinu matiku. Profesor z brucha začal vyťahovať integrály, derivácie a pritom stále hovoril: Toto ste sa učili na škole, len tým preletíme. Pýtam sa susedy: "Toto sme sa učili na strednej?" Ona že "áno." " Akú máš školu?" pýtam sa jej. "Gymnázium" Bolo mi jasné že sa musí stať zázrak aby som so svojou hnojarinou prešla čo len jednou skúškou.Na strednej sme mali dva ročníky matiku aj to bolo opakovanie základnej školy. A zrazu integrály, derivécie, rády. Bola to hrôza no prežila som to. Dokonca aj fyziku, ktorú som od narodenia z duše neznášala. Aj fyzikálnu metalurgiu a medzné stavy materiálov aj keď na mne profesorka sedela. Prežila som všetko, pretože som veľmi chcela skončiť túto školu a ukázať všetkým okolo mňa, že to zvládnem. Nikdy som neľutovala, že som išla na tú školu. Naučila som sa, že nech mám akýkoľvek problém, určite ho zvládnem. To je to čo mi dala výška. Integrály ani derivácie som v živote nikdy nepotrebovala.
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Aj chodí niekto 1.ročník na VŚ do Nitry na poľnohospodársku odbor ekonomie a manažmentu odbor účtovníctvo?
0 0
Vlasta Č. Vlasta Č.

Vlasta Č. je offline (nepripojený) Vlasta Č.

Milí poraďáci,
našla som si veľmi zaujímavý študijný odbor na Žilinskej univerzite a to MEDIAMATIKA. Skúšky sú vraj veľmi ťažké, nemáte niekto náhodou info o vstupných testoch alebo všeobecne o tomto odbore? Rozmýšľam študovať externe.
Vďaka
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
ormika Pozri príspevok
Aj chodí niekto 1.ročník na VŚ do Nitry na poľnohospodársku odbor ekonomie a manažmentu odbor účtovníctvo?
To sa uz uctovnictvo da studovat na hocijakej VS...?
0 0
benaja benaja

benaja je offline (nepripojený) benaja

Ahojte. Mám 33 rokov a chcem ísť študovať na vysokú školu do Žiliny na odbor geodézie. Ale otvárajú len denné štúdium, tak by ma zaujímalo či je denné štúdium vekovo ohraničené? Či sa ešte môžem prihlásiť? Nejdete niekto na túto školu?
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Nechodim na tuto skolu, ale studujem celkom iny odbor a na inej VS. Pokial viem, denne (ani externe) studium nie je vekovo ohranicene. Ja studujem na dennom studiu, studovat som zacala v 27mich rokoch.

Mas narok na tie studentske vyhody, ktore nie su obmedzene vekom (do 26 rokov) - aj v zahranici - na zaklade ISIC karty. Poistne do ZP za teba plati stat. Mas narok na motivacne, prip. socialne stipendium.
0 0
benaja benaja

benaja je offline (nepripojený) benaja

ďakujem pekne. Napíš mi prosím Ťa či pracuješ popri škole? A koko hodín chodíš do školy tyždenne? Diki
0 0
benaja benaja

benaja je offline (nepripojený) benaja

Ahojte. Napíšte mi niekto koľko času strávite týždenne v škole. Zaujma ma to, či budem stíhať popri zamestnaní denné štúdium. Zamestnavateľ by mi to umožnil. Externe sa to nedá, nakoľko neotvárajú ten odbor, aký potrebujem. Ahojte
0 0
Cecilia Cecilia

Cecilia je offline (nepripojený) Cecilia

Dá sa ešte dostať na vysokú školu v školskom roku 2009/2010 alebo je to už nemožné? Podala som prihlášku len na jednu VŠ a tam ma neprijali. Ď
0 0
silviamb silviamb

silviamb je offline (nepripojený) silviamb

sojciakova Pozri príspevok
Odhovor ju od prestupu ak Ti smiem poradiť. Teda ak je dôvodom len ťažká matika. Ja keď som nastúpila na výšku mali sme prvú hodinu matiku. Profesor z brucha začal vyťahovať integrály, derivácie a pritom stále hovoril: Toto ste sa učili na škole, len tým preletíme. Pýtam sa susedy: "Toto sme sa učili na strednej?" Ona že "áno." " Akú máš školu?" pýtam sa jej. "Gymnázium" Bolo mi jasné že sa musí stať zázrak aby som so svojou hnojarinou prešla čo len jednou skúškou.Na strednej sme mali dva ročníky matiku aj to bolo opakovanie základnej školy. A zrazu integrály, derivécie, rády. Bola to hrôza no prežila som to. Dokonca aj fyziku, ktorú som od narodenia z duše neznášala. Aj fyzikálnu metalurgiu a medzné stavy materiálov aj keď na mne profesorka sedela. Prežila som všetko, pretože som veľmi chcela skončiť túto školu a ukázať všetkým okolo mňa, že to zvládnem. Nikdy som neľutovala, že som išla na tú školu. Naučila som sa, že nech mám akýkoľvek problém, určite ho zvládnem. To je to čo mi dala výška. Integrály ani derivácie som v živote nikdy nepotrebovala.
Podla popisu to odhadujem na MTF s profesorkou Dasou
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Cecilia Pozri príspevok
Dá sa ešte dostať na vysokú školu v školskom roku 2009/2010 alebo je to už nemožné? Podala som prihlášku len na jednu VŠ a tam ma neprijali. Ď
Da sa, su skoly, ktore robia 2.kolo prijimaciek.

na stranke www.modernaskola.sk pod VS skolami si najdi, je tam rozdelene po mesiacoch kam sa da v ktorom mesiaci prihlasit.
0 0
Cecilia Cecilia

Cecilia je offline (nepripojený) Cecilia

Ďakujem.
0 0
mikromel mikromel

mikromel je offline (nepripojený) mikromel

Zdarvim.

potrebujem poradit ohladom dlzky studia na vysokej, popripade o plateni za vysoku skolu.

Pocul som ze je daky novsi zakon, ktory stanovuje, ze ak studujete dlhsie ako je standart, tak kazdy dalsi rok platite.

Zial co som nasiel v zakone je nejasne, pisu ze standartna doba je minimalne 4 roky a max 7. Zavisi to od skoly alebo mozem 7 rokov studovat "zadarmo". a druha vec co ma trapi je prerusenie studija. Rata sa aj tato doba?

Prosim poradte ak niekto viete, budem vdacny
0 0
gabika ka gabika ka

gabika ka je offline (nepripojený) gabika ka

Ahojte všetci absolventi tejto školy. Mám na vás prosbu, nemáte ešte v pamäti okruh otázok z predmetu financie a mena? Máme za 2 týždne prvú skúšku z tohto predmetu a je toho učiva strašne veľa. Vraj doc. Sysáková nie je najmilšia a tak by som chcela byť pripravená. Študovať popri škole nie je ľahké, veď to sami poznáte. Keby ste boli takí dobrí a pomohli nám, prvákom. ďakujem za všetkých.
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

mikromel Pozri príspevok
Zdarvim.

potrebujem poradit ohladom dlzky studia na vysokej, popripade o plateni za vysoku skolu.

Pocul som ze je daky novsi zakon, ktory stanovuje, ze ak studujete dlhsie ako je standart, tak kazdy dalsi rok platite.

Zial co som nasiel v zakone je nejasne, pisu ze standartna doba je minimalne 4 roky a max 7. Zavisi to od skoly alebo mozem 7 rokov studovat "zadarmo". a druha vec co ma trapi je prerusenie studija. Rata sa aj tato doba?

Prosim poradte ak niekto viete, budem vdacny
Standardna dlzka studia na bakalarskych odboroch su 3 roky, niektore specificke odbory maju 4 roky /napr. studium japonciny je bakalarske 4 rocne/.

No a potom nadvazujuce magisterske alebo inzinierske trva standardne 2 roky.

Oboje sa posudzuje separatne.

Prerusenie studia sa sice nepocita, ale ak mas prerusene pocas 2 roznych skolskych rokov, tak sa to vlastne zapocitava.
0 0
pwerka pwerka

pwerka je offline (nepripojený) pwerka

Ahojte,

mam prosbu. Nestuduje niekto z Vas na Masarykovej univerzite v Brne (Filozoficka fakulta) prekladatelstvo alebo nejaky cudzi jazyk v kombinacii s inym predmetom?

Zaujimalo by ma, ci treba z cudzieho jazyka pri studiu prekladat do cestiny alebo akceptuju aj slovencinu.

vdaka
0 0
GAP GAP

GAP je offline (nepripojený) GAP

Ahojte. Konečne po rokoch od ukončenia strednej školy som sa rozhodla , že by som chcela isť na vysokú školu. Zdá sa mi, že s VS by mi bolo lepšie. Ale mám asi nejaké obavy, že to nezvládnem. A taktiež ma trápi to, že pochádzam zo Svidníka a tu nieje veľa možnosti pri vyberaní VS. Študovať by som chcela len externe, a najdalej v Košiciach. Ak má niekto poznatky o vysokych školách alebo detašovaných vysokych školach v mestach Prešov, Košice a Bardejov, tak mi prosím odpíšte. Zaujímavá je pre mna hlavne právnická fakulta alebo tiež by ma bavila aj stavebná. Chodí niekto na tieto vysoké školy? Potrebovala by som nejake info o tychto skolach, o prijimackach a pod, tiež o poplatkoch pri externom študovaní ale najviac by ma zaujimali vaše skusenosti. Odpište niekto...
0 0
GAP GAP

GAP je offline (nepripojený) GAP

GAP Pozri príspevok
Ahojte. Konečne po rokoch od ukončenia strednej školy som sa rozhodla , že by som chcela isť na vysokú školu. Zdá sa mi, že s VS by mi bolo lepšie. Ale mám asi nejaké obavy, že to nezvládnem. A taktiež ma trápi to, že pochádzam zo Svidníka a tu nieje veľa možnosti pri vyberaní VS. Študovať by som chcela len externe, a najdalej v Košiciach. Ak má niekto poznatky o vysokych školách alebo detašovaných vysokych školach v mestach Prešov, Košice a Bardejov, tak mi prosím odpíšte. Zaujímavá je pre mna hlavne právnická fakulta alebo tiež by ma bavila aj stavebná. Chodí niekto na tieto vysoké školy? Potrebovala by som nejake info o tychto skolach, o prijimackach a pod, tiež o poplatkoch pri externom študovaní ale najviac by ma zaujimali vaše skusenosti. Odpište niekto...

Halo, kde ste vsetci? Nikto sa nepodeli o svoje zážitky a skusenosti, so školami čo som uviedla? Mám vážny záujem ísť na vysoku školu, keď sa teraz nerozhodnem, tak už asi nikde nepojdem. Potrebovala by som poradiť , lebo neviem čo všetko to obnaša. Veď sa niekto ozvite. A čo najviac.
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Rada by som pomohla svojimi skusenostami, ale je studujem v BA - to bude asi pre teba daleko, podla toho, co pises.
0 0
xsarahx xsarahx

xsarahx je offline (nepripojený) xsarahx

Ahojte,
chodi niekto na U. Komenskeho, pedagogika nemecky jazyk? (externe)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať