Zavrieť

Porady

Vysoka skola

Caute mladez,
nemate zaujem niekto ist tento rok na vysku.
Ja zvazujem, i ked som uz starsi, ist do toho. Len hladam totuto cestou aj niekoho s kym by som do toho isiel. Samemu sa mi moc nechce a viacerym by sa nam na prijimacky islo lepsie. Co poviete?
Bol by som rad aky by sa niekto prihlasil. Pokeciame o tom, ked uz nic ine.
Ja som z Prievidze ale to nie je samozrejme pdomienka.
Zistujem, ze bez tej vysky je to zle.
Ahojte
Usporiadat
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Dana K. Pozri príspevok
Tiež som uvažovala presne o tejto škole aj odbore, len ma desí matematika.
Mňa tiež desí matematika, už som 16 rokov vonku zo školy. Matika tam je "len" v prvom ročníku, potom už nie. Sú tam, teda aspoň pre mńa zaujímavé predmety, ktoré by som viac-menej mohla ovládať. Jasne že medzeri určite mám a dosť veľké . Matiku na prijímačkach obídem, robila by som z ekonomie a ruského jazyka. Už mám doma aj knihy s 1000 otázkami z obidvoch predmetov. Matiku sa budem musieť drviť, ale doslova drviť. Tiež ma nič tak iné nedesí. Tak len podať prihlášku a potom sa po daňových priznaniach učiť na skúšky
0 0
luigi72 luigi72

luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

Dakujem vsetkym, nasiel som dost informacii. Je ale dajaky navrh na spoplatnenie externeho studia v akad. roku 08/09 a su tam dost vysoke sumy. Nevie niekto o tom nieco konkretnejsie?
0 0
Dana K. Dana K.

Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

ormika Pozri príspevok
Mňa tiež desí matematika, už som 16 rokov vonku zo školy. Matika tam je "len" v prvom ročníku, potom už nie. Sú tam, teda aspoň pre mńa zaujímavé predmety, ktoré by som viac-menej mohla ovládať. Jasne že medzeri určite mám a dosť veľké . Matiku na prijímačkach obídem, robila by som z ekonomie a ruského jazyka. Už mám doma aj knihy s 1000 otázkami z obidvoch predmetov. Matiku sa budem musieť drviť, ale doslova drviť. Tiež ma nič tak iné nedesí. Tak len podať prihlášku a potom sa po daňových priznaniach učiť na skúšky
Tak veru, drviť, drviť, drviť, tak možno si to ešte aj ja rozmyslím a stretneme sa na príjímačkach
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Dana K. Pozri príspevok
Tak veru, drviť, drviť, drviť, tak možno si to ešte aj ja rozmyslím a stretneme sa na príjímačkach
dúfam, že si to dovtedy nerozmyslíš a ani ja Na aký jazyk by si išla?
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

Mňan zaujal Púchov detašované pracovisko Bratislavy, to je z ekonomickej. Odbor účtovníctvo 3 roky, a potom auditorstvo dva roky. Ja sa desí prijímačiek z angličtiny. Požičala som si literatúru - ako na vysokú školu - prijímačky pre rok 2004, NO TEDA!!! Neviem, neviem, ako to zvládnem, ale po 1. apríli idem na to... Pomôže mi sestreka, ktorá vyučuje anglinu a ekonomiku si mám pozrieť z prvého ročníka. Tak som si ju požičiala, že vraj sa prvý rok opakuje zo 4 ročníka, takže tú knihu mám tiež... Len sa do toho pustiť!!!!!
0 0
Kathryn Kathryn

Kathryn je offline (nepripojený) Kathryn

toria Pozri príspevok
Mňan zaujal Púchov detašované pracovisko Bratislavy, to je z ekonomickej. Odbor účtovníctvo 3 roky, a potom auditorstvo dva roky. Ja sa desí prijímačiek z angličtiny. Požičala som si literatúru - ako na vysokú školu - prijímačky pre rok 2004, NO TEDA!!! Neviem, neviem, ako to zvládnem, ale po 1. apríli idem na to... Pomôže mi sestreka, ktorá vyučuje anglinu a ekonomiku si mám pozrieť z prvého ročníka. Tak som si ju požičiala, že vraj sa prvý rok opakuje zo 4 ročníka, takže tú knihu mám tiež... Len sa do toho pustiť!!!!!
Mňa angličtina veľmi nepotrápila, zato som si to tam užila s matematikou. Ale každý sme na niečo iné. Myslím, že angličtinu, ak sa do toho pustíš už teraz zvládneš. Mala som kúpené knihy - prípravu na prijímacie skúšky ekonomika, matematika aj angličtina. Určite pomohli čo sa týka angličtina a ekonomiky. Ale tá matika. Od strednej školy uplynulo 6 rokov. Učila som sa doma, pomáhal manžel. Dokonca som chodila na doučovanie z matematiky, aj do Púchova v rámci konzultačného strediska, aj súkromne, aj k profesorovi zo Žilinskej univerzity. Matematika bol vždy dôvod, prečo som sa vzdávala štúdia na vysokej škole. A nakoniec sa to podarilo. Som spokojná, že som to nevzdala po prvej neúspešnej skúške - bola to samozrejme matika. Štúdiom získaš prehľad, vedomosti a mne to dopomohlo aj k postupu v zamestnaní.
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

Kathryn Pozri príspevok
Mňa angličtina veľmi nepotrápila, zato som si to tam užila s matematikou. Ale každý sme na niečo iné. Myslím, že angličtinu, ak sa do toho pustíš už teraz zvládneš. Mala som kúpené knihy - prípravu na prijímacie skúšky ekonomika, matematika aj angličtina. Určite pomohli čo sa týka angličtina a ekonomiky. Ale tá matika. Od strednej školy uplynulo 6 rokov. Učila som sa doma, pomáhal manžel. Dokonca som chodila na doučovanie z matematiky, aj do Púchova v rámci konzultačného strediska, aj súkromne, aj k profesorovi zo Žilinskej univerzity. Matematika bol vždy dôvod, prečo som sa vzdávala štúdia na vysokej škole. A nakoniec sa to podarilo. Som spokojná, že som to nevzdala po prvej neúspešnej skúške - bola to samozrejme matika. Štúdiom získaš prehľad, vedomosti a mne to dopomohlo aj k postupu v zamestnaní.

ďakujem ti krásne povzbudila si ma!!!
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Mňa osobne by zaujímalo, prečo stresujú ľudí na prijímačkach práve matematikou... Je to jedna z prvých skúšok tak tam sa ukáže čo a ako...Vôbec by mali byť prijímačky benevolentnejšie a o to náročnejšia výúčba a skúšky...to je môj názor
0 0
Dana K. Dana K.

Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

ormika Pozri príspevok
dúfam, že si to dovtedy nerozmyslíš a ani ja Na aký jazyk by si išla?
práveže sa neviem rozhodnúť, nemčinu som sa učila dlhšie ako angličtinu, ale minule som si robila na nete test z oboch a anglina mi dopadla oveľa lepšie. Nemčima má ťažšiu gramatiku, tak fakt neviem
0 0
Lubica H Lubica H

Lubica H je offline (nepripojený) Lubica H

prosím, potrebovala by som poradiť - mám bakalára z verejnej správy, ale vôbec nepracujem v tejto oblasti, už skoro 10 rokov účtujem o 106 (v rámci svojich schopností a možností), ale máta ma a chcela by som vyšší titul, len neviem, kde - verejnú správu nechcem, nebavilo ma to, na školu som sa prihlásila zo zvedavosti (mali napísané pekné prepozície). kde by sa dalo doplniť vysokoškolské vzdelanie a akceptovali by mi 3 roky z verejnej správy? rada by som niečo s účtom...
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Dana K. Pozri príspevok
práveže sa neviem rozhodnúť, nemčinu som sa učila dlhšie ako angličtinu, ale minule som si robila na nete test z oboch a anglina mi dopadla oveľa lepšie. Nemčima má ťažšiu gramatiku, tak fakt neviem
Tak čo, už si rozhodnutá? Podáš prihlášku?
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Syn potrebuje k diplomovej práci nejaké materiály. Nevie niekto, kde sa dajú kúpiť titanové plechy do hrúbky max 2 mm, a valcovanú Mg zliatinu? Budem vďačná za každú informáciu.
0 0
Katabaticky Katabaticky

Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

titan

a ostatne najdes na

stranke


prijemnu zabavu
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Veľmi pekne ďakujem. Do Bibusu sme písali, zatiaľ sa neozvali, tú druhú stránku som nepoznala, ideme vyskúšať. Vďaka.
0 0
Ján Rusňák Ján Rusňák

Ján Rusňák je offline (nepripojený) Ján Rusňák

optimistický pesimista
Ahoj Jozef.
Tiež sa mi nechcelo študovať, keď som bol mladý. VŠ som začal študovať, keď som mal 43 rokov. Som 2 roky po promóciach a robím doktorandskú prácu(v lete by som mal končíť).
Keď som sa "rozhodol" študovať, nepýtal som sa nikoho, či ide tiež, bolo mi všelijako. Teraz neľutujem. Počas štúdia som získal hrozne veľa dobrých kamarátov( aj spolužiakov), pritom by som pokojne mohol byť ich otec.Boli sme veľmi dobrá partia pri ktorej som pmladol najmenej o 20 rokov.
Chcem Ti týmto povedať iba toľko: Neváhaj, na výšku choď a všetko ostatné príde samo. Neoľutuješ, aklo neľutujem ja, a ak niečo ľutujem, tak to je koniec študenským časom.
Pozdravujem Ťa. Jano
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Ahojte, podal si niekto prihlášku na SPU Nitra FEM odbor účtovníctvo?
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

Prosím poradte:
jeden známy minulý týždeň robil skúšky na Mgr. úspešne štúdium ukončil a titul má vo "vačku". Teraz by ma zaujímalo on o tom papier ešte nemá, ten dostane až na promociach. Aký je ďaľší postup??? Má sa ísť hneď hlásiť na úrad práce, alebo sa môže hneď zamestnať na HPP. Jedná sa mi o to, že kedy má teda oficiálne ukončenie štúdia????
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Lubica H Pozri príspevok
prosím, potrebovala by som poradiť - mám bakalára z verejnej správy, ale vôbec nepracujem v tejto oblasti, už skoro 10 rokov účtujem o 106 (v rámci svojich schopností a možností), ale máta ma a chcela by som vyšší titul, len neviem, kde - verejnú správu nechcem, nebavilo ma to, na školu som sa prihlásila zo zvedavosti (mali napísané pekné prepozície). kde by sa dalo doplniť vysokoškolské vzdelanie a akceptovali by mi 3 roky z verejnej správy? rada by som niečo s účtom...
ja by som Ti poradila len toľko, aby si napísala na školu o ktorú máš záujem, či Ti budú akceptovať tvoje doterajšie štúdium, prípadne sa informovať ako by sa dali urobiť rozdielové skúšky. Toto môže posúdiť len tá ktorá fakulta kam by si sa chcela uchádzať o vzdelávanie.

inak Ti to nikto nemôže zaručiť a potvrdiť, najlepšie kontaktovať štúdijné oddelenie.
0 0
SAIVI SAIVI

SAIVI je offline (nepripojený) SAIVI

je aj taká VŠ kde nie su príjmačky z cudzieho jazyka? ...som na nich antitalent, nevysúkam zo seba ani jednu súvislú vetu v nemčine a to som sa ju učila 4 roky : ( ...ale už dlhší čas sa pohrávam s myšlienkou isť externe na vysokú, najradšej na sociálne právo.
0 0
daduc daduc

daduc je offline (nepripojený) daduc

ahojte,
dcéra začala študovať prvý ročník VŠ, zistila, že matika je velmi ťažká, kedy a akým spôsobom sa dá prestúpiť na inú fakultu, príp. inú VŠ
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať