Zavrieť

Porady

Vysoka skola

Caute mladez,
nemate zaujem niekto ist tento rok na vysku.
Ja zvazujem, i ked som uz starsi, ist do toho. Len hladam totuto cestou aj niekoho s kym by som do toho isiel. Samemu sa mi moc nechce a viacerym by sa nam na prijimacky islo lepsie. Co poviete?
Bol by som rad aky by sa niekto prihlasil. Pokeciame o tom, ked uz nic ine.
Ja som z Prievidze ale to nie je samozrejme pdomienka.
Zistujem, ze bez tej vysky je to zle.
Ahojte
Usporiadat
GZuzana GZuzana

GZuzana je offline (nepripojený) GZuzana

Ahoj, rada by som sa prihlásila , ale v Bratislave. Mám 31. Zuzana
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Heni, to je povzbudivá informácia .

Dnes je vo svete trend mať viac vysokých škôl... :p
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

GZuzana a kam by si sa rada prihlásila?
0 0
AntekaK AntekaK

AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

Ahojte, trochu oprášim túto tému. Začala sa tým, že sme uvažovali, či sa dáme na štúdium. Dali sme sa, prijali nás ( alebo ). Uvidíme. Chcela by som sa spýtať, nechodil niekto z Vás na Ekonomickú univerzitu Bratislava - fakulta hospodárskej informatiky? Nepamätáte si čo sa preberalo na matematike? Ach jaj, tá matematika.
041212203355_36.gif  
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Ahojte, no tak aj ja po nejakych tych mesiacoch oprasim tuto temu, chcela by som sa Vas opytat, ci mi neviete poradit, lebo tych skol je uz vela, skolu kde je studijny odbor ekonomika, alebo uctovnictvo. Okrem Bratislavy, lebo to mam daleko. Idem si davat tento rok prihlasku do Banskej Bystrice a do Nitry, nemate niekto skusenosti s tymito skolami? Vopred dakujem.
0 0
rage1 rage1

rage1 je offline (nepripojený) rage1

Nikulik, pred styrmi rokmi som robila prijimacky na vysku do Banskej Bystrice a poviem ti boli otrasne a nezvladla som ich. Dostala som sa vsak na Trenciansku univerzitu a uz som v stvrtom rocniku - Ludske zdroje a personalny manazment, a ide to celkom v pohode, teda ak neratam to neustale ponizovanie studentov profesormi...Dalsou vyhodou je, ze studium na tejto skole je zatial stale neplatene (pre externistov). Niekedy mi sice leze na nervy to neustale skore vstavanie v sobotu, ale mam uz pred sebou len posledne dva roky, tak to uz nejako zvladnem, nie?Nikulik drzim Ti palce
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

No aj ja som minuleho roku robila prijimacky do BB, ale vobec som sa neucila na ne takze tak to aj dopadlo, lebo som sa neskoro zdohadala, ale teraz chodim na jazykovku a chcem zacat aj s douckom z matematiky, lenze v matematike si nejak neverim. Si na Trencianskej univerzite, akurat som bola pozriet na nete co to je za skola, a zaujali ma tie ludske zdroje a personalny manazment. Mohla by si mi povedat viac o com to je? Je to nieco ako ekonomika? Alebo aspon napis ake mas predmety.
Lebo poviem ti to takto: dostala som sa tento rok do Zvolena na Integrovany manazment, bola som minuly piatok na zapise, ale hned som s tym aj skoncila, lebo ked som sa dozvedela ake budem mat predmety tak som mala dost (len aby ste boli v obraze, technicka fyzika, technicke kreslenie, mechanika, elektronika-no nic s ekonomikou).Takze som si povedala, nie za kazdu cenu vysoka skola, ale radsej nieco co ma bude bavit.
0 0
rage1 rage1

rage1 je offline (nepripojený) rage1

Nikulik, nasa skola je ekonomickeho charakteru. V prvom rocniku sme mali sice aj matiku, ale to bolo v pohode -dalo sa to zvladnut. Su tu predmety ako Ekonomia podniku, Hospodarska politika, uctovnictvo, Manazerske uctovnictvo, personalny manazment, marketing,psychologia .... a chces ist studovat externe?
0 0
rage1 rage1

rage1 je offline (nepripojený) rage1

inak este je tu odbor Verejna sprava - ale ten sa studuje myslim len na bakalara, zatial co Ludske zdroje a personalny manazment je inziniersky odbor. Keby si chcela este nieco vediet tak sa kludne spytaj
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Ano, chcem ist externe, lebo pracujem, tak to si ma normalne navnadila. Verejnu spravu nie, to ma az tak nezaujalo. Ale este ta poopravim ak sa nenahnevas, ze teraz po novom, myslim, ze uz tohto roku na prijimackach to bolo, ze sa neda ist na inziniersky odbor hned, teraz musi kazdy vystudovat najprv bakalara a potom ak chce tak Ing.
No ak sa mozem pytat tak to som rada, zaujimaju ma hlavne prijimacky, viem, ze to uz si asi nebudes pamätat, ale ak ano tak budem rada, len ci boli tazke, a z coho su.
0 0
LubenaK LubenaK

LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

Tiež som po skončení SS nešla na VŠ. Mám už 40, tak to idem skúsiť na Univ.tretieho veku. Tento rok v Nitre na SPU - fak.ekon. a mamag. otvárajú študijný odbor Účtovníctvo. Idem to skúsiť, ak to zvládnem tak si dám prihlášku na diaľkové štúdium. Tu sa už prijímačky nerobia, stačí sa zapísať v deň prvej prednášky.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

LubenaK
Tiež som po skončení SS nešla na VŠ. Mám už 40, tak to idem skúsiť na Univ.tretieho veku. Tento rok v Nitre na SPU - fak.ekon. a mamag. otvárajú študijný odbor Účtovníctvo. Idem to skúsiť, ak to zvládnem tak si dám prihlášku na diaľkové štúdium. Tu sa už prijímačky nerobia, stačí sa zapísať v deň prvej prednášky.
Myslis polnohospodarsku univerzitu v Nitre? Tam sa tiez chystam, ale nechapem poslednej vete...?-dovolila som si ju podciarknut.
0 0
rage1 rage1

rage1 je offline (nepripojený) rage1

Nikulik, veru neviem ako je to z tym bakalarom ale myslim, ze u nas na skole je stale odbor Ludske zdroje ako inziniersky odbor. Napriklad z verejnou spravou bol taky problem:
Minuly rok (v tretom rocniku) mali verejna sprava koncit odbor s tym, ze vypracuju bakalarsku pracu, obhaja si ju a potom mozu robit prijimacky a pokracovat na inziniera. Asi mesiac pred obhajobami im vsak povedali, ze bud si spravia bakalara a skoncili, lebo prijimacky sa nekonaju, alebo prejdu na Ludske zdroje a dorobia si urcite predmety komisionalne. Takze vsetci presli k nam okrem asi 5 ludi.
Prijimacky ked som este robila ja, tak prijimacky z matematiky (stredoskolske ucivo), z jazyka a vseobecneh testu, kde boli otazky z ekonomie, psychologie, politiky...proste vseobecny prehlad (dala sa na to zohnat priamo na skole kniha, podla ktorej sa dalo ucit) Dnes sa myslim uz ani z matiky skusky nerobia.A tento rok boli vraj celkom lahke.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

rage1, a vedela by si mi zistit, z coho sa robia skusky?
A este nieco, budem rada ak by si mi poradila ci je lepsie si kupit tu knihu, alebo to nechat tak a ucit sa ekonomiku zo strednej skoly? Dala by sa ta kniha objednat aj na dobierku?Lebo ja som z popradu, to je dost daleko, a zatial na nete este dalsi rok nie je nahodeny.
0 0
rage1 rage1

rage1 je offline (nepripojený) rage1

Nikulik ja sa skusim popytat na skole ak chces. Ale urcite je dobre, ak si tu knihu objednas, alebo kupis.alebo ked ju budu mat tak by som ti ju kupila ak by si chcela a poslala ti ju, trebars na dobierku alebo tak nejak, co povies
0 0
Eva99 Eva99

Eva99 je offline (nepripojený) Eva99

Hmmm, vyzerá to celkom zaujímavo... Tiež už dlhšie rozmýšľam, že začnem s VŠ. Veľmi sa mi nechcelo, tak som išla aspoň na certifikáciu, 1. stupeň mám za sebou, ale tá mi je (dúfam, že len zatiaľ) na nič... Titul je titul... Ak by sa nerobili tie prijímačky z matiky, asi začnem uvažovať... Matika ma nikdy nebavila, vystačím si s vypočítaním 19% DPH
0 0
rage1 rage1

rage1 je offline (nepripojený) rage1

tento rok sa nerobila...tak hadam ani buduci rok nebude
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

No Evi, asi ta potesim (aj seba samozrejme :-)), tak ako pise rage1, bola som na stranke fakulty a tento rok boli skusky zo vseobecne-vzdelavacieho testu, a povinne volitelny predmet bol matematika, alebo cudzi jazyk. Ja tiez nie som kamaratka s matematikou ale ked musis tak musis :-). Takze sa asi na to dam...
rage1, bola by som ti vdacna, keby si mi ju kupila a poslala, lebo ist len pre knihu do Trencina to by bolo zbytocne myslim.
A este mam jednu otazocku, dufam, ze nevadi, pozerala som na nete, ze predsa je tam vypisane to inžinierske studium, aj Ing. aj Bc., co je podla teba lepsie, alebo opytam sa lepsie, kde je väcsia moznost dostat sa, na Bc. alebo Ing. Lebo predsa len tam studujes, tak ci nahodou nevies kolko sa tam hlasi kazdorocne, ci je velky naval.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Hups, to by som tu mala viacerým vykať, keď som ešte taka mladá . Vopred sa ospravedlňujem, neviem vek ostatných,takze hlavne Lubenke.
0 0
rage1 rage1

rage1 je offline (nepripojený) rage1

Nikulik, ta kniha byva v predaji myslim az od marca tak ak by si sa naozaj rozhodla ist sem na prednasky tak ti ju potom zozeniem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať