Zavrieť

Porady

VŠEMvs

Zdravím!
Práve som bol prijatý na externú formu štúdia na VŠEMvs v Zlatých Moravciach. Chcel by som, aby sa mi prihlásili absolventi uvedenej školy a poinformovali ma o priebehu štúdia atď. Zároveň hľadám študentov tejto školy z okolia Topoľčian. Maturoval som pred 25 rokmi a vzdelanie si dopĺňam pre uplatnenie v zamestnaní. Najväčšie obavy mám z AJ, maturoval som totiž z ruštiny a angličtinu ovládam jedine z bežného okolia.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Katarínka1 Katarínka1

Katarínka1 je offline (nepripojený) Katarínka1

zdravím všetkých. Takisto ma prijali na VŠEMvs- stačilo mať priemer maturitného vysvedčenia do 2,00, neskôr to zmenili na 3,00. Tiež mám rešpekt pred štúdiom, kedže ako mnohí z Vás, budem chodiť na externé štúdium - po práci sa učiť+piatky a soboty v škole. Ale veľmi ma potešila absolventka (42 ročná), ktorá je o trošku dlhšie zo strednej školy ako ja a zvládla to úplne v pohode. Veľmi obdivujem každého, kto to zvládne popri zamestnaní a ešte aj sa stíha venovať rodine. Určite je to aj o podpore okolia a rodiny (partnera a detí). Takže všetkým, ktorí sa chystajú študovať, či už na VŠEMvs alebo na inej VŠ tento rok ako ja, držím palce.
Prajem príjemný deň.
0 0
toptom toptom

toptom je offline (nepripojený) toptom

A kam Ťa prijali?
0 0
Katarínka1 Katarínka1

Katarínka1 je offline (nepripojený) Katarínka1

odpoveď pre toptom - prijali ma na VŠ ekonómie a manažmentu verejnej správy.
0 0
Katarínka1 Katarínka1

Katarínka1 je offline (nepripojený) Katarínka1

odpoveď pre manušu - je mi ľúto, neumožňuje mi poslať odpoveď na súkromnú správu, takže odpovedám tu. Na stránke www.vsemvs.sk sú všetky potrebné informácie, ale čo viem, tak prihlášky prijímali do 31.7.2007. Prípadne tam skús zavolať na študijné oddelenie, určite Ti budú vedieť povedať, či ešte môžeš poslať prihlášku. Tú si potom môžeš stiahnuť z www.minedu.sk (stránka Ministerstva školstva), kde je časť o vysokých školách a tam si treba nájsť prihlášku, vyplniť. Treba si dať overiť maturitné vysvedčenia, ja som si dala všetky zo strednej školy. Priemer máš pekný, postačuje, teraz bolo do 3,00. Poplatok za prijímacie konanie je Sk 1.000,--. Školné je podľa mesta. My tu v Bratislave platíme za semester 19.850,--Sk, mimo BA sa platí 15.850,- , trošku nespravodlivé, ale čo už. Keby si potrebovala info, kľudne napíš. Prajem veľa úspechov. K.
0 0
toptom toptom

toptom je offline (nepripojený) toptom

Otázka pre Katarínka1 - prijali Ťa na denné alebo externé štúdium? Ja som chcel vedieť, kde Ťa prijali, v akom meste? Trochu sme sa nerozumeli.
0 0
Katarínka1 Katarínka1

Katarínka1 je offline (nepripojený) Katarínka1

Prepáč Toptom, asi som si stála na kábliku. Prijali ma do Bratislavy a na externé štúdium - odbor Verejná správa.
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
renatka.zem Pozri príspevok
inuš, myslím, že ešte sa dá prihlásiť aj tento rok, veď na túto školu berú bez prijímacích skúšok, skús sa poinformovať na študijnom oddelení školy alebo priamo cez programového manažéra pre TN.
Renatka, hlásiť sa dalo iba do konca júla. To ale už iste vieš. Renatka, ja by som sa Ťa rada spýtala: je predmetom aj účtovníctvo? Z toho mám väčšiu hrôzu ako zo zubára. Ak treba aj účto, tak sa tam bud. rok neprihlásim.
0 0
inuš inuš

inuš je offline (nepripojený) inuš

Tak som to urobila. Včera som si podala prihlášku na externé do Trenčína. Až dostanem odpoved o prijatí alebo neprijatí, tak sa ozvem. Dúfam, že mi to vyjde. Prihlášky prijímali do 15.08.2007 a včera bol posledný den, tak mi to dúfam uznajú. Ozvem sa ako som dopadla.
0 0
betty123 betty123

betty123 je offline (nepripojený) betty123

Ahojte, ja som tiež študentka VŠEMvs v Dunajskej Strede, v seprt. už som tretiačka. mala by som jeden problém, neviete náhodou ako môžem získať vypracované otázky terajších tretiákov, ktorý už absolvovali BC skúšky? Otázky, už mám, začala som ich vypracovávať, len takto popri práci je to veľmi náročné, a aspoň by som mala pomôcku, aj keď na škole povedali, že budeme mať zmenené otázky.
0 0
renatka.zem renatka.zem

renatka.zem je offline (nepripojený) renatka.zem

Anklar, ako už písala anuš, dalo sa prihlásiť aj v auguste, treba si len zavolať na študijné, ak nemajú moc záujemcov berú prihlášky až do začatia semestra. A k tej otázke účtovníctva: Je tam myslím, že dva semestre (teda aj dve skúšky), ale neboj sa toho, tiež nie som účtovníčka a dalo sa to, to boli len úplne základy aby človek pochopil podstatu účtovníctva a získal akési všeobecné vzdelanie aj v tejto oblasti - ako absolvent ekonomickej vš si to jednoducho vyžaduje. Dokonca aj môj syn (teraz bude tretiak) tieto skúšky nakoniec zvládol, hoci jednu až na druhý krát, a on mal z toho úplne guláš (pýtal sa ma že to aké sú čísla, kam to má účtovať a také veci...)pre troche chcenia to určite zvládneš (vyučujúci bol super) a na ukľudnenie ti môžem povedať že sú tam oveľa horšie predmety, z ktorými sa určite viac potrápiš, ale len odvahu, veď koľkí to zvládli, prečo by si to nezvládla práve ty? Veľa úspechov prajem...
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
Renatke na príspevok č. 31:
Ahoj, Renatka!
Nie, nie, Renatka, nebude to tak, ako tvrdíš. Nebude z anklára účtovník. Skôr napadne v pekle sneh, než ako by som si ja dokázala osvojiť účto.
Ja som už raz chodila na účtovnícky kurz. Mali sme veľmi dobrú lektorku z Ek. univ. Keď videla aké mám z toho mindráky, prestala ma trápiť a v dobrom zmysle ma ignorovala. Dodnes mám z toho cukatúru ak sa stretnem s niekým z kurzu. Aj tak ti však ďakujem za prianie. Aj ja ti želám veľa úspechov vo všetkom.
0 0
asdfg asdfg

asdfg je offline (nepripojený) asdfg

ahoj renatka aj ja chodím na vsemvs ,prosím mohla by si mi poslať tie otázky čo ste mali na bakal.skúške www.esprit111@azet.skĎakujem IVA
Naposledy upravil asdfg : 20.08.07 at 17:16
0 0
betty123 betty123

betty123 je offline (nepripojený) betty123

Renakta.zem, chcela by som ťa poprosiť, či by si mi nemohla preposlať vypracované otázky čo ste mali na bakalárske skúšky, mne by to veľmi pomohlo, alebo by si mohla poradiť, kde ich môžem získať. Ja už dobredu sa bojím od BC skúšky. keby si to posielala tak na túto adresu allianz22@azet.sk. dopredu ďakujem za informáciu. ďakujem
0 0
Sany Sany

Sany je offline (nepripojený) Sany

renatka.zem Pozri príspevok
Zatiaľ nemajú, sľubujú nám to už tri roky, neviem, či ju vôbec získajú..."je to vo hviezdach" ale dá sa pokračovať aj na iných školách, ktoré majú akreditáciu...ja zatiaľ čakám, lebo ani Trenčianska univerzita nemá na tento odbor ani nič príbuzné. Treba to sledovať ako sa to vyvinie, určite by som chcela pokračovať.
Ja len chcem upozorniť, že napr. EU v Bratislave neumožňuje pokračovať v magisterskom absolventom VŠEMVS...aspoň mám takú informáciu od jednej záujemkyňe. Vraj kvôli matematike ( nie je povinná na VŠEMVS), na ktorej si na EU tak zakladajú a je často kameňom úrazu mnohých študentov....aj keď nechápem, prečo je tá matematika pre EU taká dôležitá....
0 0
Iva001 Iva001

Iva001 je offline (nepripojený) Iva001

Tiež študujem ne tejto vysokej škole a posledného augusta máme zápis do tretieho ročníka. Trochu sa obávam štátnic a obhajoby bakalárky, ale dúfam, že to zvládnem. Ja som so školou spokojná. Občas sa síce vyskytnú nejaké problémy, ale to je asi na každej škole. A už sa neviem dočkať stretnutia so spolužiakmi. Tá akreditácia pre druhý stupeň zaujíma aj mňa a ak sa to nepodarí tak druhý stupeň skúsim na niektorej inej škole, kde sa študuje verejná správa.
0 0
inuš inuš

inuš je offline (nepripojený) inuš

Tááááááááák a je to tu. Prijali ma na všemvs - konzultačné stredisko Trenčín. Dúfam, že to zvládnem a nesklamem seba a aj najbližších, ktorí ma podporujú. Až niekoho prijali taktiež do Trenčína, ozvite sa prosím vás, rada by som šla na zápis s niekým. Totiž vliezť po 12 rokoch do "jamy levovej" ........... . Proste by mi to dodalo troška odvahy. Prajem Vám krásny večer a príjemný víkend.
0 0
Renaultka Renaultka

Renaultka je offline (nepripojený) Renaultka

Čaute všetci prijatý vysokoškoláci na VŠEMVS
Ja som niekde medzi I. a II. ročníkom na IKS Bratislava -externé štúdium. Tiež som do jamy levovej vliezla po 13 rokoch aj zo závažím (partner a 2 deti). Netreba si robiť stres. Keď si nájdete ten správny systém na učenie a budete si vzájomne pomáhať tak ani nebudete vedieť ako ten prvý ročník ubehne.
0 0
Matusik Matusik

Matusik je offline (nepripojený) Matusik

no čafte študenti...takže ja som sa taktiež dala ukecať na Všemvs...IKS TN, no už teraz mám akúsi "depku" ako to budem zvládať...predsa mám už 12 rokov od strednej, prácu, dieťa...a málo času...no noci to istia...už to vidím...ale veeeeľmi sa teším na nový okruch známich...spolužiakov...tak v októbri...PAPA. A všetkým držím palčeky....
0 0
Matusik Matusik

Matusik je offline (nepripojený) Matusik

Renatka, asi je to drzé, ale mohla by som aj ja poprosiť o tie vypracované otázky? Ak sa rozhodneš potešiť ma tak vopred vrelá vďaka. Moja adresa : usko@zoznam.sk
Pekný dník:-)
0 0
toptom toptom

toptom je offline (nepripojený) toptom

Ahojte!
Keď som zakladal túto tému, netušil som, že bude mať taký ohlas. Som rád, že sa k nám pridávajú ďalší a ďalší. Teší ma, že sme spoločne "vyprovokovali" niekoľkých budúcich, vlastne už plnohodnotných študentov ekonómie a manažérov. Hovorím o plnohodnotných študentov, pretože v týchto dňoch sa z nás stávajú majitelia indexov. Ja osobne som bol na zápise medzi prvými a to v pondelok v Zlatých Moravciach. Dojmy mám zatiaľ zmiešané, maturoval som niekedy v minulom storočí, tuším v roku pána 1982. No dúfam, že sa to zohľadní, pretože ináč ... Tiež sa teším na nové spolužiačky - tento rok maturovala i moja dcéra a ide ďalej externe, takže som zvedavý, čo bude hovoriť na svojich nových spolužiakov, myslím tých bradatých ...
Ale keď už sme sa dali na boj (a nieje to boj lacný), musíme v y d r ž a ť ! Aspoň tri roky. ( mimochodom tie otázky a vypracované odpovede by ma potešili a ukludnili - toptom@pobox.sk )
Takže ešte raz užime si posledné voľné véékendy. A píšte o svojich pocitoch a skúsenostiach. Denne sledujem Vaše reakcie. Váš TOPTOM.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať