Zavrieť

Porady

VŠEMvs

Zdravím!
Práve som bol prijatý na externú formu štúdia na VŠEMvs v Zlatých Moravciach. Chcel by som, aby sa mi prihlásili absolventi uvedenej školy a poinformovali ma o priebehu štúdia atď. Zároveň hľadám študentov tejto školy z okolia Topoľčian. Maturoval som pred 25 rokmi a vzdelanie si dopĺňam pre uplatnenie v zamestnaní. Najväčšie obavy mám z AJ, maturoval som totiž z ruštiny a angličtinu ovládam jedine z bežného okolia.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
isolda isolda

isolda je offline (nepripojený) isolda

Honzik[sk] Pozri príspevok
S vysledkami na tejto skole je to katastrofalne! Tu clovek caka 1-2tyzdne pokym vysledok dostane... nechapem preco, ked si za to este aj platime. Neviete aky cas ma skola na zverejnenie vysledkov podla zakona? Nieje to 7dni od pisania skusky??
Jáááj Honzik[sk], na tejto skole je vela zvlastnych veci. A hlavne nepochopitelnych. To ze nevieme vysledok aj mesiac po skuske , na to sme si zvykli. Vobec nie je cudne ani to, ze sa v stredu dozvies vysledky a v piatok mas opravak. Normalne je, ze sa v ucebni nekuri, ze studenti sedia v kabatoch a 8 hodin sa drgluju, pera sa nedaju v omrznutych rukach udrzat, profesorka v kabate a ruky si zohrieva na pravidelne sa meniacom horucom caji. Je normalne, ze na staznost skolnik odpoveda, ze je mu to jedno, skola nenahlasila vyucovanie, a kedze boli prazdniny, tak oni tyzden nekurili. No a koli 80 ludom snad nebudu zbytocne kurit. A to nechcem hovorit o zaciatku tohto skolskeho roka, kedy z BA prisli 3 zeny zo studijneho, ta jedna bola v pohode, ale tie 2 Arogancia najvacsieho zrna, pohrdanie, jednanie ako s nesvojpravnymi...Proste sme nevychadzali z uzasu. Nieco tak ponizujuce som uz dlho nezazila. Dalsou vecou bolo platenie na cele 2 semestre, proti comu nastala vzbura. Na skole museli ustupit, ale teraz nam rozposlali e mail, kde nam pani rektorka dava pocitit, kto je na skole panom. A tak dalej, a tak dalej....
Jedine co si vysoko vazim, su prednasajuci. Skutocne klobuk dole, snazia sa napriek zlym podmienkam, vychadzaju v ustrety, zmatky sposobeme skolou sa snazia riesit sami.
0 0
lubikal lubikal

lubikal je offline (nepripojený) lubikal

ahoj Isolda,
suhlasím s tebou čo sa vysledkov týka, ale tato škola sa mi nezdá až taká hrozna.
Ktora škola si sama vydava potrebnu literaturu?
Kde na škole prídeš a kupiš si bez čakania knihu, ktoru momentalne potrebuješ?
Pokial viem všade si musiš zhanat a niekedy ani nezoženieš čo zrovna potrebuješ.
No,a aby som ešte nezabudla na stanky, kde su vypracovane materialy od minuloročnych druhakov,
a ani naša nieje najhoršia je tam dost info, nezda sa ti?
Naposledy upravil lubikal : 22.01.08 at 08:36 Dôvod: hhh
0 0
isolda isolda

isolda je offline (nepripojený) isolda

To co som napisala, za tym si stojim.
Nakolko pises o skuske FaM, tak si prvacka a este si toho s uvedenou skolou preskakala veeeelmi malo. Rada by som vedela, kde je taka otvorena stranka, ze tam mozes len tak nakuknut. Kazde IKS si svoje informacie chrani. Treba vediet heslo. Napr. IKS Presov...
A tie tvoje chvalospevy na "knihy",lepšie povedané skripta, to mozno plati pre BA. Ale niektori sme 300 km od BA a k nam sa knihy dostavaju tazsie. A skripta su tak 1 rok. Predtym ziadne skripta neboli a ani pre sucasnych 3 toho nie je moc. Tvojou vyhodou je, ze si prvacka a skola sa za tie 4 roky aj cosi naucila. Ale tie pokusne kraliky z predchadzajucich rokov, to nemali veru lahke. A ani sucasni 3 to nemaju lahke, ver mi.

PS: A bud rada, ze Ta stretlo prekreditovanie. Ste prvi, co im ubrali z predmetov a pridali kredity. Pre nas taketo vyhody neplatia. Vraj rozbehnuty vlak uz dojde po starom. Ono nie je sranda este pred statnicami mat 6 skusok. Obvykle sa to robi tak, ze zimnym semestrom sa konci a uz nech je jedna skuska v letnom. Ale nie dat do letneho kopec skusiek. Opytaj sa minulorocnych tretiakov, ako potili krv, ked mesiac pred statnicami nevedeli otazky a zrazu ich mali vyse 200. Len tolko k tej skole.
Naposledy upravil isolda : 22.01.08 at 10:46
0 0
členka členka

členka je offline (nepripojený) členka

Zdravím všetkých študujúcich na všemvs na všetkých iks
Sledujem túto rubriku už dlhšie a musím pridať aj svoj názor.
Isolda

píšeš možno zatrpknute o niektorých svojich skúsenostiach touto školou.
Školu tvoria učitelia a študenti. Profesorov máme skvelých. Toľko trpezlivosti s "dospelými ľuďmi" - študentami, ktorí neobsedia na zadku by som asi nemala. Ak dospelý človek nevie držať 1,5 h do malej prestávky držku a počúvať tak to je sila. Je to na úkor tých študentov ktorých to zaujíma a nechodia do školy len pre titul.
Čo sa týka kníh, skúsila si niekedy chodiť na inú VŠ a externe.
Žiadna literatúra, žiaden pomocný web, žiadne pokyny, zapíš sa na skúšku , choď o 15.00, keď už nie je voľný termín, zober si dovolenku a stoj celý deň do 17.00,kým prídeš na rad, že nereálne, kdeže....
Škola sa snaží postupne odstráňovať niektoré nedostatky.
Ale ruku na srdce. Hovoríš o 200 otázkach mesiac pred štátnicami.Ale učiť sa treba 3 roky a tie otázky, určite vychádzajú z učiva, predsa vieš či ekonomika verejného sektora je alebo nie je štátnicový predmet. tam ti už ťahák nepomôže....
Určite tých predmetov je nesmierne veľa, aj nás čaká asi 12 - 13 skúšok v LS a tiež chodím do práce, mám rodinu, učíš sa pravidelne do polnoci a pred skúškou do 01.30, lebo bo cez deň to nestíhaš? A tiež som 300 km od BA.
0 0
isolda isolda

isolda je offline (nepripojený) isolda

Ahoj členka,
videla si niekde moje reptanie na prednasajucich? Napisala som, ze prave tych si vysoko vazim. Ja nepatrim k studakom co sa neucia, tahaky nepisem a snazim sa poctivo ucit. Presne ako pises, niekedy aj do 1,00 v noci. Napriek tomu mozem mat vyhrady k veciam, ktore sa deju. Tie som napisala a nebudem viac o tom pisat, nakolko neviem, ci pod nickom sa neskryva aj niekto zo skoly.
0 0
Beatris Beatris

Beatris je offline (nepripojený) Beatris

Každý má pravo na svoj názor.My sme knihy dostali v skúškovom období.Keď by som ju dostala po prednáške.Mohla som sa na druhej prednáške na niektoré veci opýtať čo ma zaujali počas učenia.Snád v ďalších ročníkoch sa budeme tomu venovať podrobnejšie a budem mať príležitosť sa na to opýtať.A k výsledkom skúšok každý mame svojich problémov dosť a preto sme podráždení dlhším čakaním lebo človek nevie na čom je, ale snad to nie jak dobojujeme
0 0
martinka martinka

martinka je offline (nepripojený) martinka

Ahojte vsetci "studenti"

Studujem na VSEMvs uz 3 rok v Presove. No musim povedat, ze zo skolou som spokojna!!! Hoci sa vyskytli aj v nasom stredisku mensie problemiky, ale aj tie sa zvladli myslim ze vsetkym k spokojnosti. Mame novu programovu manazerku, ktora je super!!!!!! S minulou sa nedalo ani normalne hovorit. Ale podla mojho nazoru rok co rok tato skola vylepsuje svoj kredit. V 1.rocniku to bolo najtazsie - hlavne zvyknut si na system skusok atd. Ale v 2.rocniku to uz bolo v pohode. Takze vsetkym prvakom - len vydrzte!!!! Zo semestra na semester to bude urcite pre Vas lahsie a lahsie. Ja tiez patrim medzi tych,ktori neskutocne stresuju pri skuskach. Ale uz si to dajako ani neberiem. A musim povedat, ze som nebola este ani na jednej opravnej skuske. A ucim sa poctivo. Profesori z Blavy su fakt na vysokej urovni!!!! Nedaju sa ani porovnat s presovskymi. A to som vyhodiarka! Takze to je moj nazor! Urcite sa najdu taki,ktori by so mnou nesuhlasili. Ved kazdemu vyhovuje nieco ine a kazdy ma ine naroky na studium. Takze drzim palce vsetkym studujucim a drzme palce aby tato skola ziskala akreditaciu a mohli sme uspesne pokracovat v dalsom studiu na tejto skole!
0 0
inuš inuš

inuš je offline (nepripojený) inuš

Ahojte, bola som na stranke akreditačnej komisie a je tam plan akreditácií na rok 2008-09, naša škola má naplánovanú akreditáciu na 1/2009. Ale je tam veľa odkazov a paragrafov, takže neviem aká akreditácia to bude. Či už konečne II.stupeň, uvidíme. Takže hlavu hore
0 0
Ivett.m Ivett.m

Ivett.m je offline (nepripojený) Ivett.m

Ahojte všetci študujuci. Nás v Zlatych Moravciach čaká posledná skúška,je to drina ale zvládnut sa to dá. trošku ma hnevá zverejnenie vysledkov a tiež rozvrh..., Ale inak som v celku spokojná. Držte sa všetci.papa
0 0
Katarínka1 Katarínka1

Katarínka1 je offline (nepripojený) Katarínka1

Aj u nás v Bratislave nás čaka podaktorých posledná skúška v sobotu. Dúfam, že to dobre dopadne. ahojte všetci.
0 0
Honzik[sk] Honzik[sk]

Honzik[sk] je offline (nepripojený) Honzik[sk]

Ahojte, mali ste niekto skusku z Uvodu do Studia Verejnej Spravy? Viete niekto k nej nieco napisat? Islo o test? Alebo nejaky okruh otazok?? Dik
0 0
lubikal lubikal

lubikal je offline (nepripojený) lubikal

Izolda, Izolda,
ano zrušili npr sociologiu, ale namaš ani šancu ako pritvrdili pri skuškach u prvakocv
pri tazkom vedku dali vypracovať ulohy z makra a mikra kamoška druhačka ani nevedela ako na to. Z F a M mam ešte teraz šok,
to vam sa určite nestalo pokial som dobre informovana
a to preto, lebo škola chce ziskat akreditaciu tak musí pritvrdit,
asi ste to mali hekticke, ale pokial viem tak aj lahšie na buduce
ak chceš robit uzaver tak sa najprv lepsie poinformuj
najhorsie na svete je neinformovanost
prajem ti štastne ukončenie školy
0 0
Heleč Heleč

Heleč je offline (nepripojený) Heleč

ivca_he Pozri príspevok
Ahoj študenti. HELP.
Nie je tu niekto z BA? Budeme mať skúšku zo Stratégie soc. ekon. rozvoja. Počula som, že v Bratislave už skúšku s doc. Kováčom mali. Nemá niekto vypracované otázky? Mám len poznámky z prednášky a to nie celé a neviem si rady. Ak môžem zase pomôcť ja, tiež pomôžem. Som z PO, 3.r.
Ak, môj mail ivca @ condornet.sk /adresa je spolu/
Ďakujem.
Neviem odkial si mala túto info, ale my sme mali SSER teraz v piatok 25.1.08.
0 0
anka007 anka007

anka007 je offline (nepripojený) anka007

Dobrý deň,
dnes som náhodou natrafila na túto rubriku a som veľmi rada, že takáto rubrika vôbec existuje.
Som študentkou 2.ročníka IKS Prešov a chcem sa podeliť o "zážitok" z dnešnej skúšky z Ekonomiky verejného sektora. Nato,že je to dvojkreditový predmet, som naozaj nečakala, že zvládnuť skúšku bude také náročné. Proste otázky, ktoré vôbec neboli v knihe boli podľa mňa úplnou normálkou.
A to vlastne ani neviem, či som tú skúšku zvládla, lebo výsledky budú..neviem kedy. Dnes sme mali poslednú skúšku ale zatiaľ ešte nevieme ani jeden výsledok, takže ak niektorému z prvákov vadí to, že výsledky nie sú hneď, tak si bude musieť na to zvyknúť. Chcela by som ale v prvom rade pochváliť našu novú programovú manažérku, ktorá je naozaj super. Proste niet jej čo vytknúť. Ak má niekto ešte pred skúškou, tak rada pomôžem s otázkami. Zároveň chcem poprosiť, ak je tu niekto z druhákov z iného strediska, ak môže, nech sa mi ozve, mohli by sme si v letnom semestri vymeniť nejaké dôležité info o skúškach. Myslím si,že je super, keď si takto študenti z rôznych stredísk pomáhajú.
Totižto dnes som sa stretla s niečím, čo ma dosť prekvapilo. Čo sa týka dnešnej skúšky, pripravovala som sa fakt poctivo, knihu som čítala asi šesť krát, takže viac sa už učiť ani nedalo.No neviem, či mi to k niečomu bolo dobré, keď poniektoré dobré spolužiačky si "pozháňali veci z minulého roka" a tak boli na tom oveľa lepšie ako ja, pretože otázky, ktoré neboli v knihe, som samozrejme neovládala.
Takže ak je niekto z druhákov z iného IKS, ak môže, nech sa ozve, možno by sme niečo v LS poriešli. Rada sa podelím o info zo skúšok a budem rada, ak ma niekto informuje, načo sa mám pripraviť na tej ktorej skúške. Zároveň chcem poprosiť, ak tu je niekto s tretiakov a chcel by sa podeliť o info z minulého roka, budem vďačná keď sa ozve.
0 0
isolda isolda

isolda je offline (nepripojený) isolda

lubikal Pozri príspevok
Izolda, Izolda,
ano zrušili npr sociologiu, ale namaš ani šancu ako pritvrdili pri skuškach u prvakocv
to pritvrdenie moze byt aj subjektivny názor. Bola si v inych IKS? Vzdy zalezi od skusajuceho, preto nie je skuska ako skuska. VET-ko je zaberacka pre vsetkych a pri F a M , myslim, ze potili krv vsetci a vela ludi robilo opravak.
Napriklad taky doc. Kokles skusa rovnako na ekonomickej skole a rovnako u nas.
lubikal Pozri príspevok
a to preto, lebo škola chce ziskat akreditaciu tak musí pritvrdit,
Hmmm, tak pritvrdenim sa zvysi kvalita? Ja si skor myslim, ze kvalita sa zvysi hlbsim studiom urcitych predmetov. To sa ale neda, ak je predmetov moc. Vtedy vies zo vsetkeho nieco a vlastne zo vsetkeho nic. Si predtav, ze teraz mame v letnom semestri 15 skusok. Vysvetli mi, do akej hlbky a ako dobre je student schopny sa dane predmety naucit? Do skuskoveho vychadza 14 tyzdnov na prednasky a jun je uz skuskove. To aby sme zacali uz vo februari so skuskami, ak ich chceme porobit. Skuskove je 4 tyzdne, ale nic to, 4 skusky za tyzden je malina. Vela z nas (a aj ja) sa uci priebezne, co sa aj ocakava od externistov, ale toto je fakt nadielka. Proste kvalita a kvantita malokedy mozu ist ruka v ruke.


lubikal Pozri príspevok
to vam sa určite nestalo pokial som dobre informovana...
asi ste to mali hekticke, ale pokial viem tak aj lahšie
este Ti prezradim, ze mi vobec nemusime chodit na skusky, kazdy si napise do indexu co chce mat a posle na studijne do BA zapisat.

lubikal Pozri príspevok
ak chceš robit uzaver tak sa najprv lepsie poinformuj
Rozkaz sefe. A prepacte, ze som si dovolila mat iny nazor.
0 0
Beatris Beatris

Beatris je offline (nepripojený) Beatris

Ja by som sa učila priebežne, ale to čo počujeme na prednáške je veľmi malo a
knihy dostaneme keď je skúškove.To myslím nie je seriózne, alebo vám dajú zoznam otázok aké budu naučitie sa všetké a nakoniec pri skúške je niečo iné!!!!!!!!!!!!!
0 0
lubikal lubikal

lubikal je offline (nepripojený) lubikal

izolda,
to bežne vytrhavaš z kontextu?
asi ano lebo ti to ide
ale tychto omačok mam už dosť
takže sa maj pekne a nech sa ti darí
ps: maš všetko prepačene
0 0
Sandra25 Sandra25

Sandra25 je offline (nepripojený) Sandra25

Zdravíčko, Nevie niekto či sú už známe výsledky zo skúšky Úvod do VS? Nejako sa mi nedarí otvoriť našu stránku. (IKS ZM)
0 0
Beatris Beatris

Beatris je offline (nepripojený) Beatris

Tak vás všetkých vítam v druhom semestri.Prežili sme krute chvíle niektorý z nás potili aj krv.Chcem poďakovať všetkým čo naviazali kontakt a navzájom si pomáhali ako mohli.A dúfam, že do našej rodiny nás pribudne ešte viacej. Teraz si trocha dáme dohromady a môžeme znova isť bojovať.
0 0
KGGV KGGV

KGGV je offline (nepripojený) KGGV

anka007

Som študentkou 2.ročníka IKS Prešov a chcem sa podeliť o "zážitok"....
Ahoj, som takisto študentkou VŠEMvs v Nových Zámkoch, aj keď je už viacmenej február, nepovažujem zimný semeter za uzavretý, pretože ešte stále máme skúšky, ak by si trvala na tej spolupráci v LS, tak veľmi rada, tu je môj mail,keďže na túto stránku často nechodím a natrafila som na túto tému o našej škole len náhodou.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať