Zavrieť

Porady

TORTY

Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Zakladám novú tému, prosím iba na torty - recepty, rady, krémy, ozdoby, obrázky...
Ako prvé prikladám niekoľko obrázkov. (Podotýkam - nie sú to vlastné výrobky - kiež by boli. Ale sú krásne, však)
Naposledy upravil Fany : 18.09.07 at 18:31
dansulik dansulik

dansulik je offline (nepripojený) dansulik

Ahojte všetci!!! Po dlhšej odmlke som zasa tu a pridávam nejaké moje nové torty!
12.jpg  
18.jpg  
82011.jpg  
foto2010 006.jpg  
foto2010 016.jpg  

torta poľovnícka.jpg  
foto2011 006.jpg  
1/1
8 0
dansulik dansulik

dansulik je offline (nepripojený) dansulik

Ahojte všetci. Prosím o radu. Aká poťahovacia hmota je najlepšie, kde sa dá objednať za super cenu, čím je najvhodnejšie ju zafarbiť? Ešte Vás chcem poprosiť o recept na čokoládový korpus, ale na veľký, rozmer asi ako na otvorenú knihu. A ja viem, že som náročná, ale má niekto skúsenosti s výtvorením čokoládovej mašle? Prosím recept. Moc krát díky všetkým!!!!
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

dansulik Pozri príspevok
Ahojte všetci!!! Po dlhšej odmlke som zasa tu a pridávam nejaké moje nové torty!

jedna krajsia ako druha.fakt super.


ak chces cokoladovy korpus,urob si podla receptu na kubansku tortu,ten je super a davka je velka.
ja robievam aj normalny olejovy korpus a pridam do neho kakao alebo trocha stopenej cokolady.
mam aj ine recepty ale nemam ich teraz tu,takze ak sa podari,prilepim az v sobotu alebo v nedelu.
cokoladovu maslu asi urobis najlepsie z cokoladovej modelovacej plasteliny, ale recept si musis vygoglit.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

dansulik Pozri príspevok
Ahojte všetci. Prosím o radu. Aká poťahovacia hmota je najlepšie, kde sa dá objednať za super cenu, čím je najvhodnejšie ju zafarbiť? Ešte Vás chcem poprosiť o recept na čokoládový korpus, ale na veľký, rozmer asi ako na otvorenú knihu. A ja viem, že som náročná, ale má niekto skúsenosti s výtvorením čokoládovej mašle? Prosím recept. Moc krát díky všetkým!!!!
Ťažko povedať ktorá poťahová hmota je najlepšia, ja napríklad používam White Icing, K2 ale aj Pastu Damu a niekedy robím Marschmallow fondan. A super ceny? Tie ceny zase nie sú nijak super, ešte tak ten MMF Piškótu na otvorenú knihu chceš robiť na plechu alebo máš na to formu v tvare otvorenej knihy. Bolo by treba dať rozmer v cm. A tú mašľu chceš len z čokolády alebo to má byť čokotrasfer? Ja zase nie som nijaká super cukrárka, torty pečiem len tak pre rodinu a sem tam pre najbližších priateľov takže ani tie rady nie sú nijak svetoborné. Ak ti môžem poradiť, odpovede na tvoje otázky nájdeš na stránke www.tortyodmamy.sk. Neviem či tú stránku poznáš, je tam všetko možné, len sa v tom treba trošku zorientovať.
2 0
Vivvienn Vivvienn

Vivvienn je offline (nepripojený) Vivvienn

Ahojte baby, Vaše torty su úúúžasnéé. Chystám sa aj ja napiecť nejakú tortičku pre kamošku. Prosím poraďte mi, veľká pekárka nie som, čo je základ keď chcem napiecť peknú 3D tortu? Čo mi nesmie chýbať? (chcem napiecť niečo v tvare kabelky alebo niečo také)ďakujeeem
0 0
dansulik dansulik

dansulik je offline (nepripojený) dansulik

Moc krát dík za radu. Pozriem si ten recept na kubánsku tortu.
0 0
dansulik dansulik

dansulik je offline (nepripojený) dansulik

A mašľa má byť čokotrasfer. Na stránku torty od mamy chodím, dokonca odoberám aj časopis, ale to chce hodiny vysedávania, kým tam nájdem to čo potrebujem...
Ešte raz moc krát dík za rady a prosím čím mám zafarbiť K2 aby sa mi nelepila?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

......tak zase som sa raz pokochala na tých Vašich umeleckých dielach, ako obyčajne nesklamali, sú úžasné a aj ich stvoriteľky
1 0
dansulik dansulik

dansulik je offline (nepripojený) dansulik

Ja nejak za toho otca nemôžem nájsť ten recept na tú kubánsku tortu...,prosím-prosím ešte raz o receptík!!! Ďakujem moc.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

dansulik Pozri príspevok
Ja nejak za toho otca nemôžem nájsť ten recept na tú kubánsku tortu...,prosím-prosím ešte raz o receptík!!! Ďakujem moc.
http://www.porada.sk/179802-post4.html
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

dansulik Pozri príspevok
A mašľa má byť čokotrasfer. Na stránku torty od mamy chodím, dokonca odoberám aj časopis, ale to chce hodiny vysedávania, kým tam nájdem to čo potrebujem...
Ešte raz moc krát dík za rady a prosím čím mám zafarbiť K2 aby sa mi nelepila?
Daj si do googlu "mašľa z čokotransferu" a hneď na prvej strane nájdeš ŽENA-IN.cz a tam je postup na mašľu. K2 som farbila gelovými farbami a vyvaľkala na Solamyle.
0 0
Vivvienn Vivvienn

Vivvienn je offline (nepripojený) Vivvienn

ktorú tortu ste robili ako prvú? a ako to dopadlo? poraďte nech viem čo má čaká ďakujeem
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Dansulík: Ešte Vás chcem poprosiť o recept na čokoládový korpus, ale na veľký, rozmer asi ako na otvorenú knihu. A ja viem, že som náročná, ale má niekto skúsenosti s výtvorením čokoládovej mašle? Prosím recept. Moc krát díky všetkým!!!!
Mne asi pred mesiacom priniesla kamarátka recept na čokoládový korpus. Robila som ho k hodom ako rezy. Robený na veľkom plechu 30x37 cm. Doteraz som robila tak, ako uvádza Osky. Do základného cesta pridať roztopenú várovú čokoládu. A robila som aj tak, že som dala riadne stuhnutú a postrúhanú na väčších dierkach strúhadla.

Čokoládový korpus.
Suroviny: 6 vajec, 250 gr. práškový cukor, 1 dcl oleja, 1 dcl vody, 100 gr. čokolády na varenie, 250 gr hladkej múky, 1/2 prášku do pečiva.
Postup: Žĺtka s cukrom šľaháme 5 minút, pridáme rozpustenú čokoládu - šľaháme, pridáme olej a vodu - šľaháme, pridáme múku zmiešanú s práškom do pečiva - šľaháme, nakoniec zľahka vmiešame sneh z bielkov.

Hoci som to urobila ako rez, pridám foto (ak sa mi to po novej úprave podarí), kvôli tomu, ak by si použila tento recept, aby si si mohla vypočítať potrebné množstvo surovín na tortu, akú chceš robiť.
Moja snaha je márna. Neviem to urobiť. Ale rez bol veľký a bol aj dosť vysoký.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

moja prvá svadobná torta.Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  CIMG0177.JPG
Zobrazení: 73
Veľkosť:  155.4 KBKlikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  CIMG0182.JPG
Zobrazení: 52
Veľkosť:  130.3 KB
7 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Peknučká. Si šikulka. (Hrám sa. Skúšam nové možnosti mini príspevku na Porade)
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  Malinový a šernicový rez 1.jpg
Zobrazení: 69
Veľkosť:  74.3 KB
Malinov
Už sa mi podarilo vložiť fotky k predchhádzajúcemu príspevku. Čo tam bude po odoslaní netuším, lebo nie som odborník na počítač iba amatér samouk a stláčam klávesy kade - tade. Možno pri odosielaní to aj vybuchne.
5 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Oli veď ty si veľká šikuľka
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

babka - ježibabka Pozri príspevok
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  Malinový a šernicový rez 1.jpg
Zobrazení: 69
Veľkosť:  74.3 KB
Malinov
Už sa mi podarilo vložiť fotky k predchhádzajúcemu príspevku. Čo tam bude po odoslaní netuším, lebo nie som odborník na počítač iba amatér samouk a stláčam klávesy kade - tade. Možno pri odosielaní to aj vybuchne.

mnaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaam.mne tecu sliny.o tychto casoch som uz mala byt v posteli......
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Pre 14-ročnú vnučenku som na piatok (na dnes) chystala kubánsku tortu podľa http://varecha.pravda.sk/recepty/kub...21-recept.html, držala som sa pokynov, a veru zožala pochvalu od kamošiek vnučenky, že tortička bola suprová a ako bonus som pre holčiny spravila aj gaštanové guličky http://www.katherine.sk/post/gastanove-gulicky-149/, ale bez rumu a mandlí
Naposledy upravil jozka56 : 23.09.11 at 22:29
8 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Tuto tortu robim tak, ze si kupim hotovy korpus, uvarim 2ks cok.pudingu s mensim mnozstvom mlieka-aby bol husty, banany prerezem po dlzke a ukladam, ako v recepte. Potom tortu olejem cokoladou.Korpus natriem este dzemom.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať