Zavrieť

Porady

TORTY

Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Zakladám novú tému, prosím iba na torty - recepty, rady, krémy, ozdoby, obrázky...
Ako prvé prikladám niekoľko obrázkov. (Podotýkam - nie sú to vlastné výrobky - kiež by boli. Ale sú krásne, však)
Naposledy upravil Fany : 18.09.07 at 18:31
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Sestrine mladé susedky si na poslednú chvíľu spomenuli, že oslava dvadsiatych narodenín na chalupe bez torty nebude mať ten správny šmrnc. Bola to taká odpoludňovka, ani blesk by tú tortu rýchlejšie neurobil. Holky pribehli, ani plnka nestihla v torte stuhnúť. Keď som si predstavila, ako sa s ňou budú kotúľať bohvie koľko kilometrov na chalupu nechcela som si predstaviť ako bude vyzerať. A to som po nich chcela, aby mi ju aj odfotili, lebo pri tom fofre som si ani nespomenula. Pozerám, že ešte chvíľu by ju v tom aute natriasali a muchotrávka by torte aj bok vyvalila.
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  Torta Šmoulinka.jpg
Zobrazení: 104
Veľkosť:  26.6 KB
12 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Je perfektná, ani v lese všetky hríby rovno nerastú.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Kazu,ty pises ze bleskovka.
ak to nie je len daka studena torta,tak to potom nebola az taka rychlost.vsak len upecenie korposu trva taku hodinku,ak chces viacej,tak dvojnasobok....musia aj vychladnut....
no a este naplnit,trochu sthnut aby sa dala potiahnut...
ja by som potrebovala minimalne 3-4 hodinky na bleskovku.
pri normalnej travim viac,lebo korpus upeciem den vopred a na dalsi uz len plnim a zdobim.
takze ak si potrebovala menej casu ako ubadzam,si ozaj carodejnica.
ale torticka je supeeeeer.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

dnes ma moj muz narodky,a kedze som piekla velkonocnych barankov a zajacov,tak som popri tom zhlobila aj jeho symbolicku torticku.
ak mi niekto poradi,ako prilepim fotku z mobilu,tak sa rada pochvalim mojou ozaj bleskovkou.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

osky Pozri príspevok
Kazu,ty pises ze bleskovka.
ak to nie je len daka studena torta,tak to potom nebola az taka rychlost.vsak len upecenie korposu trva taku hodinku,ak chces viacej,tak dvojnasobok....musia aj vychladnut....
no a este naplnit,trochu sthnut aby sa dala potiahnut...
ja by som potrebovala minimalne 3-4 hodinky na bleskovku.
pri normalnej travim viac,lebo korpus upeciem den vopred a na dalsi uz len plnim a zdobim.
takze ak si potrebovala menej casu ako ubadzam,si ozaj carodejnica.
ale torticka je supeeeeer.
Mám dve rovnaké formy a veľkú trúbu. Pláty chladli v prievane, počas pečenia a chladenia som si poťah nafarbila, ozdoby ušuľkala a medzitým zmäklo maslo na plnku. Salkové konzervy mám vždy nejaké uvarené. Naplnila, potiahla, zapichla muchotrávku, uložila šmoulinu a aby len tak blbo nečumela do trávy na poslednú chvíľu som sa aj na motýľa zmohla. Ale to už stáli baby na rohožke A širák som farbila gelovkou, Viem, že dlho schne, v zúfalstve ma napadlo zmiešať alkohol, gelovku a Solamyl aby to bolo hustejšie a ofúkala studeným vzduchom z fénu. A širák mal papierový podklad aby udržal tvar. Lebo tie kočky si dali obrázok ako má torta vyzerať. Ale sestra pomáhala. Kým som prišla ona už šľahala cesto aj papier vo formách už bol. Varila kávu a umývala, inak by mi z toho bordelu iba hlava trčala. Ale koľko presne to trvalo to ti neviem povedať. Odpoludnia som o pečení ešte ani nesnívala a o siedmej už bola torta preč.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

osky Pozri príspevok
dnes ma moj muz narodky,a kedze som piekla velkonocnych barankov a zajacov,tak som popri tom zhlobila aj jeho symbolicku torticku.
ak mi niekto poradi,ako prilepim fotku z mobilu,tak sa rada pochvalim mojou ozaj bleskovkou.
Rovno z mobilu? Hmm, to neviem. Ja vždy z mobilu stiahnem do PC a potom už to je jednoduché.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Kazu Pozri príspevok
Moja vnučka oslavovala v polovici marca svoje prvé narodeniny. Keďže to bolo vo štvrtok chystali sme sa gratulovať v sobotu. Bola som práve na odchode z daňového úradu keď mi volala nevesta aby sme prišli, že o polhodinu bude u nich aj druhá babka a krstná s deťmi. Aby sme sa mohli stretnúť a trochu podrkotať. Tak som vbehla do Kauflandu, kúpila Marlenku, v Tescu hneď pri vchode je cukráreň tam som kúpila ozdobu, doma rozguľkala ružový poťah čo mi zostal z minulej torty, trochu oďobkala klieštikmi, posadila navrch myšiačku a kým sa manžel stihol hodiť do gala, torta už bola hotová. Bola trochu krivá, niekde na poťahu robili hrbky orechy čo som nevyrypla, ale čo by som chcela za štvrťhodinu, no nie? Vnučku aj tak zaujímala len tá myšiačka, nejaký hrb na poťahu babke prepáčila
Príloha 72962
Aj ja scem takú babkúúúúú....
Ja by som Ti prepáčila hrb nielen na poťahu, ale aj na chrbte...
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
http://www.facebook.com/media/set/fb...103.1331898062
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

torta pre seba, tá orchidea sa mi moc nepodarila ale ......
110320.jpg  
10 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ďalšia pre seba ale ten vankúšik som robila prvýkrát a moc sa mi nevydaril, bočná šnúrka mi tam nechcela držať, tak som ju musela prichytiť špáratkami. ale už je po nej robila som mandľový korpus a čokoládový krém.
110332.jpg  
6 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Tortárky, toto poznáte? (kliknite, aby ste cez toto video dostali na youtube):
3 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

kočky šikovnice - potrebujem pomôcť s dodávkou na kľúč. Ide o tortu k prvému sv. prijímaniu na 28.5. pre dievča. Z BA sa pokúsim pre ňu dostať- sociálne cenové ponuky a návrhy netrpezlivo očakávam.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

willma Pozri príspevok
kočky šikovnice - potrebujem pomôcť s dodávkou na kľúč. Ide o tortu k prvému sv. prijímaniu na 28.5. pre dievča. Z BA sa pokúsim pre ňu dostať- sociálne cenové ponuky a návrhy netrpezlivo očakávam.
Je to trochu ďaleko. Ale ak by si si tortu upiekla, ozdoby by som ti vedela urobiť aj za vatikánsku menu
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Zuzi ja som na také niečo ľavá, čo znamená ďaleko?
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

100 km
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

to by šlo - stretli by sme sa na polceste, ale vážne, skús poslať nejaký návod aj s plnkami a možno nebudem až taká ľavá
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

Betina2 Pozri príspevok
Pridám jednu zdravú, žiaľ nemám ju nafotenú, ale časom priložím sken z knižky....

ŠVAJČIARSKA MRKVOVÁ TORTA

Vraj je jednoduchá, nenáročná - môžem potvrdiť.

Potrebujeme:
otváraciu okrúhlu formu s priemerom 26 cm, ale podla mňa môže byť kludne aj inak tvarovaná.

* 120 g ošúpaných mletých lieskových orieškov
* 120 g ošúpaných mletých mandlí
* 50 g hladkej múky
* 1 káv.lyžička kypriaceho prášku
* 7 žĺtkov
* 200+100 g cukru (kryštál)
* 50 g strúhanky
* 220 g najemno postrúhanej mrkvy
* 1/2 KL mletej škorice
* 1/2 KL mletých klinčekov
* 2 PL čerešňovice (kľudne aj rum alebo vodka podľa chuti)
* strúhaná kôra z jedného citróna a 1 pomaranča
* 5 bielkov
* soľ

Na polevu a ozdobu:
* 300 g + 1 KL práškového preosiateho cukru
* po 3 PL citrónovej šťavy a čerešňovice (rumu, vodky)
* 100 g oranžovej marcipánovej hmoty (na mrkvičky)
* 50 g svetložltej alebo bledozelenej marcipánovej masy na lístočky na mrkvičky

Postup:
Spodok a boky formy vystelieme papierom na pečenie. Mrkvu ošúpeme a nejmno nastrúhame. Zmiešame lieskové oriešky, mandle, strúhanku, múku a kypriaci prášok. Ja som nemala lieskovce ani mandle, tak som použiala klasické pomleté vlašské orechy. A v pohode to vyšlo.
Žltky vymiešame do peny s 200 g cukru, škoricou, klinčekmi a pálenkou a do masy nastrúhame polovicu kôry umytého citróna a pomaranča. Z bielkov ušlaháme so štipkou soli tuhý sneh, postupne pridáme 100 g cukru a šlaháme, kým sneh nebude lesklý. Zapracujeme krém s pochutinami, potom orieškovú zmes a nakoniec mrkvu.
Masu uhladíme vo forme a pečieme 45 -55 minút v strednej časti rúry predhriatej na 190 C. Tortu necháme vo forme trochu vychladnúť , potom ju vyklopíme na mriežku a necháme 1 deň odstáť (to nebolo treba, u nás sa zjedla hned v prvý den )
Na polevu vymiešame 300 g pr.cukru s pálenkou na hustý krém, pod tortu na mriežke dáme tácku prykrytú papierom na pečenie, polevu vylejeme doprostred torty a rovnomerne ju po povrchu rozotrieme tak, aby strekala po okrajoch. Potom ju na 15-20 min. uložíme do vypnutej predhriatej rúry na 100 C. Dvierka necháme pootvorené. Na vzdušnom mieste necháme tortu 1 deň schnúť (to som nerobila, spomínala som, že hned sa zjedla).
Marcipán som ja nepoužívala, stačili nám lentilky a oranžát + citronát na ozdobu.

Je to skôr taký koláč, nie klasická plnková torta, ale je veľmi chutný a zdravý. A jeho príprava nie je náročná ani na čas (ked vynechám to schnutie) ani na suroviny ani na prípravu. Určite ju zvládne aj začiatočník. Výborne chutí ku káve alebo čaju. Chcem ju najbližšie skúsiť s čokoládovou polevou, ako obmenu.
hladam recept na mrkvovu tortu, no tento sa mi zda dost zlozity... hlavny problem vidim v struhanej kore oboch citrusov (kde kupim 1x po kazdom kuse v bio kvalite, t.j. chemicky neosetrene?)

oblubili sme si tento zakusok v jednej nasej oblubenej restike a chcela by som upiect doma

vdaka
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

willma Pozri príspevok
to by šlo - stretli by sme sa na polceste, ale vážne, skús poslať nejaký návod aj s plnkami a možno nebudem až taká ľavá
takže v Malackách?
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

willma Pozri príspevok
to by šlo - stretli by sme sa na polceste, ale vážne, skús poslať nejaký návod aj s plnkami a možno nebudem až taká ľavá
A aké vám chutia viac? Aká piškóta, aká plnka, aký poťah. Máte radšej klasické alebo niečo ľahšie a akože aj zdravšie? Urobím ti zoznam toho čo ľúbim ja a pošlem /ale upozorňujem, že zoznam bude dlhý, lebo ja ľúbim fffššššetko/
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Maruška54 Pozri príspevok
takže v Malackách?
Výborný nápad. Aj tortu vymeníme, aj kávu dostaneme, aj sa postretkujeme Len ešte aby tie Malacky boli v Senici
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať