Zavrieť

Porady

TORTY

Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Zakladám novú tému, prosím iba na torty - recepty, rady, krémy, ozdoby, obrázky...
Ako prvé prikladám niekoľko obrázkov. (Podotýkam - nie sú to vlastné výrobky - kiež by boli. Ale sú krásne, však)
Naposledy upravil Fany : 18.09.07 at 18:31
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

našla som díky vyskúšam
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

osky Pozri príspevok
kazu!!!!!!!!!!!!!!!
uz je davno po 22.,vlastne uz je novy den a ta torta tu nie je.sem s nou.sme zvedave!!!!!!!!!!!!!!!!!!
tie 2 su veeeelmi krasne.si sikulka.to si aj tie zvieratka sama modelovala?
Kdeže, dievča, ja som ľavá na modelovanie. Použila som silikónové formičky. A tú tortu tu zase nemôžem dať, ešte stále nie je 22.hod. však by ste ma ubili, je to taká "schránka" kde si môžme strčiť predvolebné sľuby. My sme tu všetko nezletilé sedemnástky a také ešte ani vidieť nemôžete
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Kazu Pozri príspevok
Kdeže, dievča, ja som ľavá na modelovanie. Použila som silikónové formičky. A tú tortu tu zase nemôžem dať, ešte stále nie je 22.hod. však by ste ma ubili, je to taká "schránka" kde si môžme strčiť predvolebné sľuby. My sme tu všetko nezletilé sedemnástky a také ešte ani vidieť nemôžete
Kazu,dnes po 22. budem pozerat tuto temu a dufam ze to tu uz bude
teda,ty vies ale cloveka nazhavit....a este ked je to taky zvedavec ako ja...ach jaj.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

osky Pozri príspevok
Kazu,dnes po 22. budem pozerat tuto temu a dufam ze to tu uz bude
teda,ty vies ale cloveka nazhavit....a este ked je to taky zvedavec ako ja...ach jaj.
No ja teda neviem, akosi ma opustila odvaha. Ale na druhej strane, prečo sa nepokochať, však aj mužská prdelka vie očariť, nemusia na nás stále vyskakovať len tie rozbalené "júúúlie"



Osky, kvôli tele som to sem prilepila a teba nikde. Nechám to ešte do zajtra potom vygumujem, tak sa pohni

Prečo mi nejde vymazať obrázok?
Naposledy upravil Dav : 28.02.11 at 20:22 Dôvod: Na želanie Kazu vymazaný obrázok
2 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

ahojky, nerobil niekto takúto výzdobu na tortu?, zaujíma ma ako to urobiť, aby bola torta čierna s červeným logom,tie nápisy tri sestry nemusia,byť...
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Lubaba Pozri príspevok
ahojky, nerobil niekto takúto výzdobu na tortu?, zaujíma ma ako to urobiť, aby bola torta čierna s červeným logom,tie nápisy tri sestry nemusia,byť...
Tortu obaliť čiernou poťahovkou, z červenej poťahovky narezať pásky a prilepiť na tortu. Netreba lepidlo, drží to aj trošku nalhčené vodou.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Kazu Pozri príspevok
No ja teda neviem, akosi ma opustila odvaha. Ale na druhej strane, prečo sa nepokochať, však aj mužská prdelka vie očariť, nemusia na nás stále vyskakovať len tie rozbalené "júúúlie"

Príloha 71609

Osky, kvôli tele som to sem prilepila a teba nikde. Nechám to ešte do zajtra potom vygumujem, tak sa pohni

Jeeeezis,ja skapem.prosim ta nevygumej to,ja to musim ukazat este tolkym znamym.je to super,bomba,tutovka!!!!!!!
nesskutocne.neuveritelne.krasne.zabavne.bombastick e!!!!!!!!!!!!!!!
Kazu.,jak si take nieco stvorila.vsak je jak prava!!!!!!!!!!!!!
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

osky Pozri príspevok
Jeeeezis,ja skapem.prosim ta nevygumej to,ja to musim ukazat este tolkym znamym.je to super,bomba,tutovka!!!!!!!
nesskutocne.neuveritelne.krasne.zabavne.bombastick e!!!!!!!!!!!!!!!
Kazu.,jak si take nieco stvorila.vsak je jak prava!!!!!!!!!!!!!
Tak ja teda ešte chvíľu počkám ale potom vymažen, lebo je to hrozný pohľad pre nepripraveného, človek vlezie do témy, že omrkne tortičky a vybehne na neho také nádobíčko.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Kazu Pozri príspevok
Tak ja teda ešte chvíľu počkám ale potom vymažen, lebo je to hrozný pohľad pre nepripraveného, človek vlezie do témy, že omrkne tortičky a vybehne na neho také nádobíčko.
ukazala som to mojmu este pred vecerou a on sa pohorsene na mna pozeral a krutil hlavou,ze mu pred vecerou take nechutnosti ukazujem,ani vecerat nechcel ist.musela som normalne porobit krik!no uznate....mooooj mily....
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Túto tortu som piekla manželovi k narodeninám.
PA120389.jpg  
PA140391.jpg  
1/1
8 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

evaj63 Pozri príspevok
Túto tortu som piekla manželovi k narodeninám.

jeeej,ako si to spravila?nie je to nahodou brnenska torta?
nenapises mi presny postup?je to velmi zaujimave a pekne to ukaze.
okrem toho-ta hneda hmota je zafarbeny marcipan,alebo cokoladova plastelina.
lebo na tu plastelinu by som tiez prijala daky osvedceny recept.
ak mozes ,prilep.dakujem.
0 0
Marta V Marta V

Marta V je offline (nepripojený) Marta V

To je krásna a zaujímavá tortička. Ako si ju robila?Môžeš dať prosím ťa recept?
0 0
Marta V Marta V

Marta V je offline (nepripojený) Marta V

Brnenská torta to asi nebude, tú robievam aj ja, ale tam si nakrájam rovnaké pásy upečenej piškóty na plechu, natieram ich krémom a zrolované ukladám od stredu torty. Ale táto je veľmi zaujímavá.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

evaj63 Pozri príspevok
Túto tortu som piekla manželovi k narodeninám.
Veľmi pekne si ju urobila. Ako to šlo preklápať, netrhala sa piškóta? Chystám sa ju robiť, ale vždy mám málo času a nechcela som riskovať, že ju pokazím a budem musieť piecť druhú
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

osky Pozri príspevok
jeeej,ako si to spravila?nie je to nahodou brnenska torta?
nenapises mi presny postup?je to velmi zaujimave a pekne to ukaze.
okrem toho-ta hneda hmota je zafarbeny marcipan,alebo cokoladova plastelina.
lebo na tu plastelinu by som tiez prijala daky osvedceny recept.
ak mozes ,prilep.dakujem.
Je to čokoplastelina, robená z bielej čokolády, hnedú som robila na 2 krát, ružičky somrobila z várovej a potähovanie z horkej.

brnenská to nie je, tam sa tiškotovy plát nakrája na pásiky a potom sa to stáča do kruhu medzi 2pláty korpusu.

táto torta je robená z 2 plátov bledého a 3 kakaového korpusu, 4 sa naplnia apotom som ju položila na hrniec o 3-4 cm menší z každej strany, hore položit' presne do stredu kruh z papiera, ja som dala 4 cm priemer, podl'a toho malého kruhu sa vyreže kúžel, to znamená že nožík vedieš podl'a priloženého papierového kruhu a na spodu presne okolo hrnca, kúžel vybereš, 5-ty plát natrieš krémom, položíš naň tortu malým otvorom hore, potom opatrne zatláčaš korpus do vnútra,tak aby si vytvorila kráter, natrieš krémom a vložíš doňho kúžel torty, dobre pozatláčaj a to je vsio.Nie je to vobec t'ažké, ked' budeš skúšat' nech sa ti vydarí.
3 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Kazu Pozri príspevok
Veľmi pekne si ju urobila. Ako to šlo preklápať, netrhala sa piškóta? Chystám sa ju robiť, ale vždy mám málo času a nechcela som riskovať, že ju pokazím a budem musieť piecť druhú
Ide to úplne l'ahko, vobec to nie je náročné, ani časovo. Aj ked' kakaový korpus je trošku t'ažší, dá sa to pekne urobit'.
2 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

evaj63 Pozri príspevok
Je to čokoplastelina, robená z bielej čokolády, hnedú som robila na 2 krát, ružičky somrobila z várovej a potähovanie z horkej.

brnenská to nie je, tam sa tiškotovy plát nakrája na pásiky a potom sa to stáča do kruhu medzi 2pláty korpusu.

táto torta je robená z 2 plátov bledého a 3 kakaového korpusu, 4 sa naplnia apotom som ju položila na hrniec o 3-4 cm menší z každej strany, hore položit' presne do stredu kruh z papiera, ja som dala 4 cm priemer, podl'a toho malého kruhu sa vyreže kúžel, to znamená že nožík vedieš podl'a priloženého papierového kruhu a na spodu presne okolo hrnca, kúžel vybereš, 5-ty plát natrieš krémom, položíš naň tortu malým otvorom hore, potom opatrne zatláčaš korpus do vnútra,tak aby si vytvorila kráter, natrieš krémom a vložíš doňho kúžel torty, dobre pozatláčaj a to je vsio.Nie je to vobec t'ažké, ked' budeš skúšat' nech sa ti vydarí.
vobec si to neviem predstavit,nepochopila som to.
nepridas obrazky?
a okrem toho,nenapisala si ten recept na cokoplastelinu.ci uz bielu alebo tmavu.nemam ani jeden.prosim napis mi to este raz.
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

čokoplastelina

200g horkej čokolády
175 g marsmalow cukríky
3 čajové lyžičky smotany
1 čaj lyžička masla,
150 g práš. cukor.
1 lyčičku amareta, alebo pár kvapiek mandlovej aromy

čokoládu roztopit' nad parou, pridat' cukríky, nechat' rozpustit', pridat' smotanu, maslo,esenciu, alebo amareto, vybrat' z pary a vmiešat' cukor a dobre zamiesit',po vychladnutí možeš hned' robit', dá sa urobit' aj dopredu, potom ju len pár sekúnd zohreješ v mikre, premiesiš a je to.
Do horkej čokolády možno dat' aj farebné cukríky,
Z bielej čokolády lenbiele, ale hmota sa dá aj farbit'. Robí sa s ňou vel'mi dobre, aj chut'ovo je vynikajúca. Ja už inú robit' nebudem len túto.

Z tejto dávky ti vyjde potiahnutie torty aj ozdoby, Ak by si chcela len potiahnt' tortu, stačí aj pol dávka, mne ešte aj trošku zostalo.Držím palce, nech sa ti podarí.
2 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

osky Pozri príspevok
vobec si to neviem predstavit,nepochopila som to.
nepridas obrazky?
a okrem toho,nenapisala si ten recept na cokoplastelinu.ci uz bielu alebo tmavu.nemam ani jeden.prosim napis mi to este raz.
Naplníš 4 pláty krémom na striedačku , začneš bledým , pridáš tmavé, bledé, tmavé, nájdeš hrniec v priemere asi o 7-8 cm menší, naň postavíš tortu zo 4 plátov, hnefdý plát bude na vrchu a potom vyrežeš ten kužel, začneš rezat' šikmo poptri prišpendlenom 4 cm kruhu a nož budeš viest' na hoirnej časti torty popri papieri a na spodnej časti tesne okolo hrnca , a tak vlastne vyrežeš ten kužel.
ak tomu nechápeš skús si to pohladat' na Mimibazare, alebo torty od mamy.
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

obrázok rezania kúžela
Image6.bmp.jpg  
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať