Zavrieť

Porady

TORTY

Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Zakladám novú tému, prosím iba na torty - recepty, rady, krémy, ozdoby, obrázky...
Ako prvé prikladám niekoľko obrázkov. (Podotýkam - nie sú to vlastné výrobky - kiež by boli. Ale sú krásne, však)
Naposledy upravil Fany : 18.09.07 at 18:31
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Osky, ja som nevedela, že to máte v AT tú oslavu, to našinci bz asi slintali aj tak tak nech sa podarí, ja tiež radšej domáce koštujem Len moja mamka nepečie, tak asi tak. Moje decká a manžel už ani len veterníky kupované nechcú....toť ma zase otravujú, že však tatino bude mať narodky. Takže bud karamelové veterníky a to aspoň 40-45 ks velkých jak moja dlaň bez prstov alebo torta Torta mi príde jednoduchšia a najmä zaberie menej času ale ked veterníky som od Vianoc nerobila.....len zase tá dilema, kde ich uskladniť hotové....všade teplo a chladnička zaprataná inými dobrotami
Ešte raz, nech sa zadarí a najmä nech chutí
0 0
rozborova rozborova

rozborova je offline (nepripojený) rozborova

Dievčatá,nepiekli ste niektorá tortu žabku?
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Maya1 Pozri príspevok
Ahojte, chcela by som urobiť peknú a hlavne jednoduchú tortu pre dcérku k narodkám, ale má to jeden háčik. Pečiem, ale tortu som zatiaľ nepiekla. Tak mi prosím poraďte nejaký receptík. Ď.
Maya skús Sacherovú, ak nemáš problém s pečením, zdá sa jednoduchá, ak všetko zvládneš podla návodu a nič mimoriadne sa pri príprave neudeje. Potom už len hladkú polevu urobiť a ozdobiť šlahačkou. Treba mať k tomu kvalitný domáci marhulový džem a určite nikto neohrdne. A priznám sa, tu sa použiť kupovaný korpus nedá, treba ho spraviť z kvalitnej čokolády, ale stojí za to
Naposledy upravil Betina2 : 24.06.11 at 22:10
1 0
katulik111 katulik111

katulik111 je offline (nepripojený) katulik111

Maya1 Pozri príspevok
Ahojte, chcela by som urobiť peknú a hlavne jednoduchú tortu pre dcérku k narodkám, ale má to jeden háčik. Pečiem, ale tortu som zatiaľ nepiekla. Tak mi prosím poraďte nejaký receptík. Ď.
kedže pečiete určite mate daky overený piškot najlepšie je dat taky a doležité je aku ju chcete velku a aku mate velku formu a podla toho vam poradim takto je to tažko aj plnka mi oblubujeme tvarohovú + dake ovocie napíšte aspon predstavu vašich chutí potom sa tu bude lahšie pridávat daky recept
1 0
katulik111 katulik111

katulik111 je offline (nepripojený) katulik111

rozborova Pozri príspevok
Dievčatá,nepiekli ste niektorá tortu žabku?
tu je daky fotopostup len musite byt na stranke zaregistrovaná
http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=324&t=24242
http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=324&t=22325
0 0
rozborova rozborova

rozborova je offline (nepripojený) rozborova

katulik111 Pozri príspevok
Veľmi pekne ďakujem za linky.Chcem niečo upiecť vnučke k 2 rokom a potrebovala som nejaký vzor.Ďakujem.
0 0
Miru Miru

Miru je offline (nepripojený) Miru

Tiež mám nejakú žabu v galerke kukni tam : http://mirus11.rajce.idnes.cz/Tortic...0420101213.jpg

a niečo z terajšieho pečenia....
Tom a Jerry.JPG  
Monster energy.jpg  
5-halierov z 1924.JPG  
1/1
9 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Miru Pozri príspevok
Tiež mám nejakú žabu v galerke kukni tam : http://mirus11.rajce.idnes.cz/Tortic...0420101213.jpg

a niečo z terajšieho pečenia....
Máš nádherné tortičky.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

narodeninové inšpiracie http://www.mojerecepty.estranky.cz/f...vitt1-azet.sk/
0 0
luluba luluba

luluba je offline (nepripojený) luluba

Pripájam moje posledné torty :-)
Snímka0354.jpg  
Snímka0356.jpg  
Snímka0379.jpg  
Snímka0382.jpg  
Snímka0438.jpg  

1/1
8 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Na včera som robila pre nevestu. Korpus orechový, krém vanilkový. Na plnke uložené višne a maliny. Aby zostalo aj doma, tak som jeden plát urobila aj pre nás. Z toho kúsok zostalo, tak je vidieť v malom ako vypadala zvnútra torta pre nevestu.
Miladka 48 001 (5).jpg  
Višňovo-malinová 001 (8).jpg  
1/1
9 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

nasla som taku starsiu knizocku od vydavatelstva "edicia ziveny" a tak pridavam receptmkedze tu uz bolo par dotazov na mrkvovu tortu.mozno tato bude lepsia ako ta co tu uz je.podotykam,ze odskusanu ju nemam.

mrkvova torta ZIVENY

torta sa moze upiect 3-4 dni dopredu,zostane dlho vlacna a stavnata.
posledny den ju potom iba plnime.

cesto:
200g praskoveho cukru
5 vajec
250g najemno postruhanej surovej mrkvy
250g mletych orechov/mozu byt i mandle alebo lieskovce-ako variacia/
1 PL polohrubej muky/moze byt i hruba/

-cukor so zltkami vymiesat do penista
-pridat mrkvu,orechy a muku.dobre premiesat
-s bielkov uslahat tuhy sneh a po trochach opatrne zlucit s cestom.
-pecieme pomaly vo forme vymastenej a vysypanej mukou.

plnka
150g mletych orechov
120g praskoveho cukru
120g masla
5 PL mlieka

-120g orechov zabarime vriacim mliekom a nechame vychladnut
-zatial dobre vyslahame maslo s cukrom
-pridame vychladnute orechy a dobre vymiesame

-korpus rozrezeme priecne na polovicu,aby sme dostali 2 platy
-natrieme 1.plat polovicou kremu,polozime druhy plat a znova natrieme krem
-ponatierame aj boky a osypeme zvysnymi orechmi
3 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Do školy dcére k meninám na rozlúčku s triedou. Vážila 4,9 kg.
P2120417.jpg  
9 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Dcéra môže byť pyšná na maminu.
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

D'akujem, niečo podobné mi odkázala aj jej triedna.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

peciem tortu-lepsie povedane,uz len plnim.
kedze ten,komu ju peciem,to su sami mlsni slahackari,tak som spravila krem z kubanskej torty a

1. este karamelovy slahackovy krem./cukor sa upalil a potom do toho slahackova smotana a ked sa vsetko stopi a dosiahne bod varu,stiahnut.drzat v chladnicke a na dalsi den vyslahat/
no a prave tu je problem.neviem,ci ho bude dost-,lebo je len z dvoch slahaciek.co by som k nemu mohla primiesat,aby to nezhrckavelo?
co sa stane,ak vyslaham este jednu slahacku-neprevarenu a zmiesam to s tym?

2.a este ma zaujima-na ozdobu chcem len obycajnu bielu slahacku.ale mam strach,ci bude drzat tvar.bude tuha ak ju vyslaham so stuzovacom?slahacka je 36 percentna.
a ak aj bude drzat v chlade ozdobny format,[B]vydrzi cestu cca 40 minut [/B]autom,kym ju opät budem moct dat do chladnicky?nemam tam radsej dat este zelatinu?
lenze zase mam taku formu,ktora sa neotvara,takze to musi byt len napln,ktora sa da natriet a nemusi sa liat a tuhnut vo forme.

3.povrch chcem poliat cokoladou.staci ked si po obvode nalepim peciaci papier a potom oblejem cokoladou?nechcem totiz,aby mi to stieklo na boky.
ako robite vy?
prosim poradte mi.vsetkym veölmi pekne dakujem a piste rychlo,lebo uz mam na plnenie a zdobenie len zajtrajsok.v sobotu musi pekne stuhnut a v nedelu rano ju uz len ocifrujem slahackou.podarovana bude presne na nedelny obed,tak to musim stihnut.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

osky Pozri príspevok
peciem tortu-lepsie povedane,uz len plnim.
kedze ten,komu ju peciem,to su sami mlsni slahackari,tak som spravila krem z kubanskej torty a

1. este karamelovy slahackovy krem./cukor sa upalil a potom do toho slahackova smotana a ked sa vsetko stopi a dosiahne bod varu,stiahnut.drzat v chladnicke a na dalsi den vyslahat/
no a prave tu je problem.neviem,ci ho bude dost-,lebo je len z dvoch slahaciek.co by som k nemu mohla primiesat,aby to nezhrckavelo?
co sa stane,ak vyslaham este jednu slahacku-neprevarenu a zmiesam to s tym?
2.a este ma zaujima-na ozdobu chcem len obycajnu bielu slahacku.ale mam strach,ci bude drzat tvar.bude tuha ak ju vyslaham so stuzovacom?slahacka je 36 percentna.
a ak aj bude drzat v chlade ozdobny format,[B]vydrzi cestu cca 40 minut [/B]autom,kym ju opät budem moct dat do chladnicky?nemam tam radsej dat este zelatinu?
lenze zase mam taku formu,ktora sa neotvara,takze to musi byt len napln,ktora sa da natriet a nemusi sa liat a tuhnut vo forme.

3.povrch chcem poliat cokoladou.staci ked si po obvode nalepim peciaci papier a potom oblejem cokoladou?nechcem totiz,aby mi to stieklo na boky.
ako robite vy?
prosim poradte mi.vsetkym veölmi pekne dakujem a piste rychlo,lebo uz mam na plnenie a zdobenie len zajtrajsok.v sobotu musi pekne stuhnut a v nedelu rano ju uz len ocifrujem slahackou.podarovana bude presne na nedelny obed,tak to musim stihnut.
Tie šľahačky by som pre istotu prevarila, lepšie držia. Ale veľmi šľahačkové nerobím tak ti stopercentnú radu neviem dať.
Keď nechcem aby mi čokoláda stiekla na boky urobím si mantinel, ale môžeš aj papier dať, len sa mi to zdá trochu viac pracné.
A už padám, lebo idem robiť tiež tortu, ale poťahovanú.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Kazu Pozri príspevok
Tie šľahačky by som pre istotu prevarila, lepšie držia. Ale veľmi šľahačkové nerobím tak ti stopercentnú radu neviem dať.
Keď nechcem aby mi čokoláda stiekla na boky urobím si mantinel, ale môžeš aj papier dať, len sa mi to zdá trochu viac pracné.
A už padám, lebo idem robiť tiež tortu, ale poťahovanú.
dakujem kazu.
a co by si povedala,keby som to zdobila bielkom slahanym nad parou?drzalo by to tvar?
len neviem,ako dlho sa to ma slahat a ako to potom bude chutit.bude to tvrde ako normalne bielky slahane s cukrom,ci nejake ine.este som to nerobila.
0 0
Miru Miru

Miru je offline (nepripojený) Miru

Sneh kľudne sprav, držať to bude dobre, nepečieš to ,tak to nevyschne a nestvrdne ,spraví sa taká jemná ochranná vrstvička zľahka zaschnutá.
Littlest Pet Shop.JPG  
Triceratops.JPG  
Triceratops 1.JPG  
1/1
8 0
Miru Miru

Miru je offline (nepripojený) Miru

To v tomto teple pečiem len ja?????!!!!
IMG_0043.jpg  
IMG_0062.JPG  
IMG_0072.jpg  
Oslík.JPG  
Truck.jpg  

1/1
7 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať