Zavrieť

Porady

TORTY

Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Zakladám novú tému, prosím iba na torty - recepty, rady, krémy, ozdoby, obrázky...
Ako prvé prikladám niekoľko obrázkov. (Podotýkam - nie sú to vlastné výrobky - kiež by boli. Ale sú krásne, však)
Naposledy upravil Fany : 18.09.07 at 18:31
danielko danielko

danielko je offline (nepripojený) danielko

... niečo z mojich výtvorov ...
04.06.11 - PSP modrá.jpg  
04.06.11 - PSP ružová.jpg  
04.06.11 - svadobná fialová.jpg  
04.06.11 - Svadobná pre Helu.jpg  
04.06.11 - Svadobné orchidee.jpg  

21.05.11 - narodeninová.jpg  
21.05.11 - svadobná.jpg  
21.05.11 - svadobné srdiečko.jpg  
21.5.11. - narodeninová pre Anežku.jpg  
1/1
18 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

torta pre neter
110469.jpg  
9 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Zhruba presne po roku prispejem do tejto témy
Jakubkova na 3. narodeniny
DSC02268.jpg  
DSC02259.jpg  
DSC02267.jpg  
DSC02260.jpg  
1/1
12 0
katulik111 katulik111

katulik111 je offline (nepripojený) katulik111

ten modry oval male srdiečko su potahovane mliečnym marcipánom to aj vidiet s tym mi to akosi nejde a ostatne MMF
DSCN1203.JPG  
DSCN1206.JPG  
DSCN1254.JPG  
DSCN1247.JPG  
DSCN1177.JPG  

DSCN1181.JPG  
DSCN1193.JPG  
1/1
10 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

katulik111 Pozri príspevok
ten modry oval male srdiečko su potahovane mliečnym marcipánom to aj vidiet s tym mi to akosi nejde a ostatne MMF
Katulik, všetky sú úžasné, neurobila by som ani náhodou....
0 0
Miru Miru

Miru je offline (nepripojený) Miru

zas trocha pečenia
žralok.jpg  
Vila.JPG  
Kuskova vila.jpg  
Topánka.JPG  
IVECO.JPG  

Krtko.jpg  
Pat a Mat.jpg  
IMG_1297.JPG  
IMG_1321.jpg  
IMG_1280.JPG  

IMG_1275.JPG  
1/1
11 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
... dievčence, keď sa tak na tie vaše výtvory pozerám, je mi skoro do plaču, že ani jedna z vás nie je blízko môjho bydliska
už teraz mám hlavu v smútku, koho oslovím, aby mi upiekol tortu pre môjho vnúčika, ktorý bude mať 2. 9. už päť rokov a ja, jeho stará mať, mám na pečenie ruky ľavé
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

pivko Pozri príspevok
Zhruba presne po roku prispejem do tejto témy
Jakubkova na 3. narodeniny
Pekní obidvaja. Určite aj dobrí, či?
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Manžel chcel nové auto, tak som mu upiekla k dvojitému sviatku Porche.Je to moje prvé auto, plnené falošným parížskym krémom a mrazenou lesnou zmesou, váha 4 kg.
P2020412.jpg  
P2020413.jpg  
1/1
8 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Azapad, aj parkovisko je jedle? :-)
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Priložím aj ja torty, ktoré som piekla na včerajšiu svadbu synovcovi. Mimochodom svadba bola perfektná, nohy ešte bolia...
Podkova Aťo.jpg  
Pohár Aťo.jpg  
srdce Aťo.jpg  
torty Aťo.jpg  
1/1
10 0
katulik111 katulik111

katulik111 je offline (nepripojený) katulik111

moje prvé tulipány trochu ma potrápili je velká vlhkost tak nechceli tvrdnut a mi padali ako zvadnute ale už je to dufam ok zatial
DSCN1340.JPG  
DSCN1346.JPG  
1/1
9 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

katulik111 Pozri príspevok
moje prvé tulipány trochu ma potrápili je velká vlhkost tak nechceli tvrdnut a mi padali ako zvadnute ale už je to dufam ok zatial
Sú nádherné, a aj tortičky, paráda.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

JAHODOVÁ TOTRA na Deň matiek (ale vtedy nemávam jahody )

čas príprvy 1 hodina + 12 hodín chladenie. Možno použiť hotový kúpený čokoládový korpus. Recept na korpus, aj čokoládový som už v predošlých príspevkoch písala, tak nebudem opakovať.

Otatné:
*1 3- vrstvový kakaový piškótový korpus priemer 26 cm
* 100 g jahodového džemu/lekváru na potretie korpusu
* 800 gramov jahôd (ale kludne podla odhadu)

na krém:
* 1 vrecko 10 g/resp. 6 plátkov želatíny
* 250 g jemného tvarohu
* 1 dl jogurtu
* 250 g mascarpone (dá sa aj kuslá smotana 16%, ale treba viac želatíny aby to držalo pokope, mascarpone je lepšie)
* 4 žltky (musia byť absolútne čerstvé)
* 100 + 100 g práškového cukru
* 3 + dl smotany na šlahanie aspoň 30%
* 1 vrecko tužidla na šlahačku
* 8-16 keksov v tvare srdca alebo podla fantázie
* zopár lístkov mäty, medovky a pod.

Postup. Ak pečiete korpus doma, upečte ho 1 den pred plnením. A kukujete hotová, tento krok vynechajte.
1. Lekvár zohreme a potrieme ním plaáty korpusu. Jahody umyjeme, osušíme, krajšie kúsky odložíme na zdobenie. Ostatné očistíme a pokrájame rozpolíme alebo rozštvrtíme. Na krém namočíme želatínu do 1/2 dl studenej vody. Tvaroh a jogurt spolu rozmicujeme, prípadne pretlačíme hmotu cez sito, aby neboli hrudky.
2. Mascarpone a žltky v osobitných miskách vymiešame do peny so 100 +100 g práškového cukru. . Vaječný krém po lyžičkách pridívame do mascarpone. Zpojíme s tvatohom. Z tvarohového krému odoberieme 1-2 PL alebo malú naberačku, rozpustíme v ňom želatínu a potom ju zamiešame do ostatného tvarohového krému. Rozpustená želeatína nesmie vrieť, len má byť číta, ani penu nesmie mať. Odtavíme ju z plameňa a podla návodu najprv do želatíny dáme 1-2 PL krému, rýchlo premiešame a potom celú želatínu dáme do krému a tiež rýchlo premiešame. Nesmie sa to zraziť.
- ušlamíme tuhú šlahačku a opatrne ju v niekolkých dávkach zapracujeme do želatínového krému, môžeme to robiť aj po čiastočnom vychladnutí krému.
- na plochú misu položíme plát korpusu potretou stranou hore. založíme tortovú obruč. Potom plát potrieme 1/2 krému, na to posypeme 1/2 pokrájaných jahôd, polžíme druhý plát, potieme druhou 1/2 krému, posypeme druhou 1/2 jahôd a položíme 3.plát potretou stranou navrch.. Po 12 hodinách chladenia vyškllaháme so stužovačo tuhú šlahačku, potrieme celú tortu a na vrch poukladáme do tvaru strdca rozrezané jahody. Zvyšnou šlahačko ozdobíme s nádstavcom na zdobenie ostatný povrch torty, ružičkami. Ale to už ako kto chce. A vtlačíme na boky srdiečka y keksov, navrch na jahody sa môžu dať lístky mäta a pod......hotovo! A je fakt výborná. Najbližšie ju spravím s malinami. určite aj taká bude suprová.
Ak sa použije hotový korpus, tak ten môj osvedčený z kauflandu dosť rýchlo nasáva vlhkosť z krému....takže úplne postačí plniť korpus hned ráno, ak po 17-18,00 má prísť návšteva. Ja som plnila večer predtým a ked dorazili okolo 18,00, už to bolo dosť nasaté, ale ja tak zmizla ako gáfor. Robila som si ju k narodkám. A VYBERAL JU MOJ STARŠÍ SYN Tak som nemohla odmmietnuť
Naposledy upravil Betina2 : 24.06.11 at 21:47
2011_06_15_0917.jpg  
2011_06_15_0918.jpg  
2011_06_15_0919.jpg  
2011_06_15_0920.jpg  
2011_06_15_0921.jpg  

2011_06_15_0922.jpg  
2011_06_15_0923.jpg  
1/1
7 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

No a kedže u nás pri oslave jedna torta nestačí, rovno som urobila dve. Na túto som totiž potrebovala 2 druhy korpusu - čokoládový a vanilkový, a to 2 pláty čokoládové a 1 vanilkový, takže opačne by mi 3 zostali, tie som použila na Tortu na Deň matiek.

KNIEŽACIA TORTA

čas 45+20 minút + 12 hodín chladenie.
Potrebujeme:
* 1 piškótový korpus vanilkový
* 1 korpus čokoládový
* 9 PL pomarančového likéru ( mne postačil aj jahodový džem s pridaním rumovej arómy )
* 100 g práškového cukru
* 10 g t.j. jedno vercúško želatíny alebo 6 plátkov želatíny
* 2,5 + 2,5 dl šlahačky
* 1 stužovač šlahačky

na ozdobu:
* 2 dl šlahačky na šlahanie
* 2 vanilínové cukry
* 1 stužovač šlahačky
* 16 čokoládových marcipánových guliek alebo niečo iné
* lístky mäty, medovky....

Postup:
N krém jahody umyjeme, osušíme a 10-12 najkrajších odložíme. ostatné nakrájame na drobno, pokvapkáme citrónovou šťavom a na 1/2 hodinu odložíme. Želatínu rozpustme v 1/2 dl studenej vody.
- jahody rozmixujeme. Pridáme cukor. Želatínu zohrejeme, z jahodovej masy odoberieme 2x malú naberačku, zamiešame do želatíny a vrátime to všetko späť do jahodovej masy. NA polochú misu nasadíme tortovú obruč a vložíme 1.plát korpusu. Ak by želatína nechcela sadnúť, tak si treba pre istotu ešte jeden balíček rozpustiť a postup zopakovať, čiže postupne zvýšiť obsah želatíny v kréme, ale chvílu trvá to sadanie, obvykle ide rýchlejšie ak aj nádoba je vopred vychladená a tiež sa to šupne na chvílu do chladničky. Zdobiť treba až s čiastočne sadnutým zhusteným krémov, inak to tečie .

- z 2,5 dl šlahačky a tužidla do šlahačku ušlamáme tuhý sneh. Z druhých 2,5 dl šlahačky tiž ušlaháme tuhý sneh a zapracujeme ho do jahodovej masy. Obe šlôahačky opatrne naberieme do zdobiaceho vrecka alebo sáčku s otvorom a kresíme nimi striedavo pruhy na 1 korpus. Položíme druhý korpus druhej farby a zase striedavo ale v opačnom poradí s oboma šlahačkami kresíme kruhy. Nakoniec položíme 3.korpus tortu uložíme na 12 hodín do chladničky.
- 1/2 hodiny pred podávaním vyberiem z chladničky tortu a na ozdobu si pripravíme tuhú šllahačku s tužidlom. Ostatné je už vidieť na fotkách, ale fantázii sa medze nekladú.


PS: Ak sa neozdobí, dá sa zmraziť a potom po rozmrazení volne na vzduchu sa môže ozdobiť a je to hotové.
Naposledy upravil Betina2 : 24.06.11 at 10:59
2011_06_15_0924.jpg  
2011_06_15_0925.jpg  
2011_06_15_0926.jpg  
2011_06_15_0927.jpg  
2011_06_15_0928.jpg  

2011_06_15_0929.jpg  
2011_06_15_0930.jpg  
2011_06_15_0931.jpg  
1/1
6 0
Maya1 Maya1

Maya1 je offline (nepripojený) Maya1

Ahojte, chcela by som urobiť peknú a hlavne jednoduchú tortu pre dcérku k narodkám, ale má to jeden háčik. Pečiem, ale tortu som zatiaľ nepiekla. Tak mi prosím poraďte nejaký receptík. Ď.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

betina,super receptiky,vdaka.prave nieco take potrebujem,lebo 3.7.sme pozvani na oslavu 1.narodenin nasho najmensieho clena rodiny s muzovej strany a premyslam,co upiect.lebo klasicke plnkove torty by boli v tomto sparne prilis tazke.a tieto tvoje su take lahke.
len aby sa nerozpadli kym to dopravim na miesto cinu.co mylsis,ked to bude riadne vychladen a ozdobim to,prezije to potom asi hodinovu cestu autom???
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

osky Pozri príspevok
betina,super receptiky,vdaka.prave nieco take potrebujem,lebo 3.7.sme pozvani na oslavu 1.narodenin nasho najmensieho clena rodiny s muzovej strany a premyslam,co upiect.lebo klasicke plnkove torty by boli v tomto sparne prilis tazke.a tieto tvoje su take lahke.
len aby sa nerozpadli kym to dopravim na miesto cinu.co mylsis,ked to bude riadne vychladen a ozdobim to,prezije to potom asi hodinovu cestu autom???
Toto fakt netuším, možno ak máš dostatočne velkú chladiacu tašku (termotašku) a dáš do nej niekolko tých dobre zmrazených tehiel a vložíš ju tam tesne pred odchodom a ešte neozdobenú, tak možno .....no naozaj neviem. dokonca pri tej kniežacej ja som musela ešte 1/2 želatínovej dávky nadstavovať do krému, lebo nechcel sadnúť, som dala viac jahôd alebo neboli dobre suché pred mixovaním ale nakoniec sa to dobre spojilo. A zase v tej srdcovej som "šanovala" na mascarpone, dala som pochúťkovú smotanu a tiež to nebolo až také husté, aj ked stačilo to a držalo pokope, len aj ten korpus rýchlejšie potom vlhkosť nasal do seba.....takže nabudúce nebudem vymýšlať a dám rovno mascarpone, aj ked je to drahšie. A jahody pekne suché aj ukladať aj mixovať. Dokonca aj pri zdobení bol problém - šlahačka nechcela ani s tužidlom dobre stuhnúť, aj misa bola odmastená a v chladničke vopred vychladená, aj šlahačka riadne studená, to isté metličky na šlahači...inokedy v pohode, ale teraz....nakoniec som usúdila, že treba šlahať bez cukru, len šlahačku so stužovačom, naliala som novú šlahačku a potom to šlo dobre a aj to držalo tvar.
A ešte ma napadá, ak máte autochladničku, vydržať by to mohlo, ale asi gulatú tam nevpraceš....no ak robíš aj korpus sama, tak kludne urob takú, aby tam vliezla, trebárs aj obdlžnikovú
Oni tieto nadstavované torty nie sú na nejaké dlhé prevážanie a cestovanie a v lete už vôbec nie, v zime ešte aj áno. Ale predsa len, je to iné ako maslový krém , navyše aj suroviny sú chúlostivejšie na skazu. A neuvažovala si na obdobe Sacherovej torty s tým, že džem dať jahodový a krému len trochu do stredu, normálne ju čokoládou obliať a radšej potom navrch pod ozdobnú šlahačku naukladať nakrájané jahody a na to už len tú ozdobnú šlahačku?
Druhá možnosť, spraviť Kniežaciu (to bola tá druhá, ozdobíš si ju ako chceš aj ako srdiečkovú ) Dáš ju zmraziť, pred cestou vyberieš, po ceste sa ona trošku rozmrazí a potom ju len ozdobíš . Neviem, či sa tá srdcová totiž dá zmraziť Každopádne, ak je to velká udalosť, tak si to najskôr skús trebárs aj z menšieho množstva a uvidíš, ako sa to bude chovať. Aspoň teda ja bz som to asi tak A rozmrazovať len pri izbovej teplote, žiaden mikráč. Ale ak nie sú prekážkou na zmrazenie tie žltkz v kréme, tak bz sa aj tá srdcová mala dať zmraziť (samozrejme bez ozdobenia, korpus je piškótový, tak že to by nemal byť problém, len neviem tie žltky ako sa správajú....ale zas ked sú už v kréme so želatínou a šlahačkou a tvarohom....

No ak sa ju teda rozhodneš prevážat, tak určite s nasadenou tortovou obručou a hned po príchode ju dať do chladničky riadne schladiť, nech sa nerozpadne po odstránení tej kovovej obruče. Tá bz to ešte asi mohla udržať pokope bez ujmy

Akurát pozerám do múdrej knižky, že aj Šachovnicovú tortu možno zmraziť, len tá je bez ovocia, iba ak tak potom navrch ozdobiť.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Počuj Osky, vidím, že tam máš Burgenland v profile a Videň, ved Rakúšania majú celkom fajnové mrazené torty, občas aj ja kúpim v Hainburgu v Hofferi (čokoládová s pistáciami bola velmi dobrá, už tá marakujová nám moc nechutila) alebo v Bille a mame nosí jedna pani tiež z Rakúska mrazené torty, také velké, trebárs na spôsob Schwarzvaldskej majú dobrú s malinami, alebo aj iné, s marcipánom , kadejaké, skús aj u Vás v AT kuknúť a možno si aj robotu ušetríš A cenovo to je myslím celkom slušné. A tie krémy tiež také šlahačkové sú, nie maslové. Stačí 2-3 hodinky nechať pri izbovej teplote a môžeš podávať
To len ako tip posielam.
No ale vlastná výroba je vlastná výroba, to ja viem
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

betina,tie torty poznam.
ked som bola v rakusku prve razy,tak to bolo nieco nove a chutili mi.moj muz-ani okostovat.
s odstupom casu by som ich uz ani nekupila.jednoducho to nie je to prave.keby som take nieco doniesla na taku velku oslavu tak ma vysmeju.tu sa cenia vlastnorucne vyrobky a musia byt nielen pekne ale aj super chutne.
tie torty byvaju dost casto aj v akcii,lebo ludia to az tak nekupuju.radsej priplatia a kupia v cukrarni.tu totizto cukrarenske torty a zakusky nie su take umelace ako na slovensku.
takze podumem a uvidim,co zhlobim.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať