Zavrieť

Porady

TORTY

Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Zakladám novú tému, prosím iba na torty - recepty, rady, krémy, ozdoby, obrázky...
Ako prvé prikladám niekoľko obrázkov. (Podotýkam - nie sú to vlastné výrobky - kiež by boli. Ale sú krásne, však)
Naposledy upravil Fany : 18.09.07 at 18:31
Usporiadat
Sylvinka08 Sylvinka08

Sylvinka08 je offline (nepripojený) Sylvinka08

Osky

ďakujem veľmi pekne, idem popozerať recepty...

Chcela by som mu urobiť radosť a urobiť takú krasnu tortu ako predavajú v cukrárni alebo vidí na obrazku ale neviem či to vyjde, kedže som dosť obmedzená potravinami...
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

alebo mu urob puncovu tortu.

dva klasicke platy,
jeden si este upec na zarobenie puncoviny-ten si rozmrv,zmiesaj s nejakym dobrym lekvarom,alebo rozmixovanym kompotom,mozes pouzit kokos,mlete orechy,vajecny liker alebo daku ovocnu stavu,ci sirup.....vobec nepotrebujes rum.
do puncoviny su vyborne aj popucene banany v kombinacii s kakaom -to casto pouzivam ja.fantazii sa medze nekladu.puncovinu si nezarob velmi suchu,nech sa napiju aj dva zvysne korpusy.

potom si uz len jeden korpus popolievaj silnou kavou alebo ciernym osladenym cajom ochutenym trochou sirupu, potri tenkou vrstvou lekvaru,nanes rovnomerne puncovinu,priloz druhy plat,znovu popolievaj a potri na tenko lekvarom.
nechaj stuhnut a potiahni lubovolnou hmotou.

alebo ja som mojej svokre na 75.narodeniny urobila len taku lahku studenu tvarohovo-jogurtovu tortu s piskot,lebo nema dobrych zubov a bolo vtedy aj velmi teplo.
vyzdobila som jej ju ovocim tak,ze tam mala aj tu 75-tku a poliala som ju zelatinou.bola fantasticka a ziadne takze plnky.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

osky Pozri príspevok
caute pekarky!
hladam jeden recept.jedna sa o dobosovu tortu,ale pozor!!!!!!!!!!!,nie taku klasicku dobosku!!!!!!!!,na to je tu receptov hrba.
ja hladam tortu,kt.sme dostali ako svad.dar a bola velmi zaujimava.
zlozena z 32 tenulinkych platov,ktore boli ponatierane tenuckou vrstvou kremu.
viete niekto postup ako sa to robi?vyzeralo i chutilo to skvele.a na vrchu to malo karamelovu polevu,taku tvrdu.

mile pekarky.konecne som asi nasla to ,com pre casom hladala.a je to naozaj typicka madarska doboska-nechapem,ze to tu nikto nepoznal.videla som to len nedavno nahodou v jednom casopise a tam sa pise o tom,ze je to typicka madarska cukrovinka.

takze kto by ste chceli,podrobny recept je na stranke
www.tortyodmamy.sk
v oddeleni torty
pod nazvom DOBOSOVA TORTA-ktoru pridala Irma,14.3.2010-nema tych platov sice 32,ale postup zodpoveda tomu,ako to ma vyzerat.

podobny recept je na tej istej stranke pod nazvom DOBOSKA"PRAVA",ktoru pridala Zanet,10.3.2010-je to trochu zjednoduseny postup.
1 0
katulik111 katulik111

katulik111 je offline (nepripojený) katulik111

dal by sa spravit aj vanilkový piškot poliat kavou ak nemože tak len dakou ovocnou štavou na to džem a plka kokos uvarený v mieku s trochou cukru podla chuti a po vychladnutí kusok masla
DSCN0236.JPG  
DSCN0242.JPG  
DSCN0251.JPG  
DSCN0258.JPG  
DSCN0185.JPG  

DSCN0192.JPG  
DSCN0204.JPG  
1/1
5 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

Máš šikovné ruky, je pomaly škoda to zjesť
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Môžem urobiť z bielej čokolády polevu na tortu, dá sa to ako aj z horkej? Ďakujem.
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

vema Pozri príspevok
Môžem urobiť z bielej čokolády polevu na tortu, dá sa to ako aj z horkej? Ďakujem.
Na čokoládovú polevu používam viac "toliariky " na polevu, dostať kúpiť aj biele, ale môžeš urobiť aj z čokolády bielej tabličkovej,
1. daj roztopiť 200 gr. čokolády a vmiešaj 3-4 PL kukuričný sirup. Hmota sa musí oddelovať od nádoby. Vyvaľkaj a polož na tortu. Z hmoty sa môžu tvrovať aj ružičky.

2.Daj do nádoby zohriať 250 ml šlahačky, keď je horúca pridaj nalámanú čokoládu a miešaj. Keď sa budú tvoriť bubliny-nesmie zovrieť, odstav a miešaj do vlažného stavu, potom nalej najskôr na vrch, po zachladnutí na boky.ako pomôcku si urobím "bočnicu" odstrihnem cca 2 cm prúžok papiera a priložím na okraj torty, nalejem polevu, rozotriem štetcom a dám schladiť, potom odstránim bočnicu, Boky natieram stierkou odspodu postupne po celom obvode torty. Poleva sa neláme pri krájaní.
4 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ubka Pozri príspevok
.......odstrihnem cca 2 cm prúžok papiera a priložím na okraj torty, nalejem polevu, rozotriem štetcom a dám schladit......
ubka dakujem za vyborne tipy-zase som sa nieco priucila.
mam ale nejake otazocky:

1.k tej poleve zo slahacky,kolko ma ist tej bielej cokolady?
2.da sa to tak pripravit i z tmavej?
3.kde zozeniem kukuricny sirup?
dakujem za odpovede.
Naposledy upravil osky : 22.08.10 at 15:51
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

ubka Pozri príspevok
Na čokoládovú polevu používam viac "toliariky " na polevu, dostať kúpiť aj biele, ale môžeš urobiť aj z čokolády bielej tabličkovej,
1. daj roztopiť 200 gr. čokolády a vmiešaj 3-4 PL kukuričný sirup. Hmota sa musí oddelovať od nádoby. Vyvaľkaj a polož na tortu. Z hmoty sa môžu tvrovať aj ružičky.

2.Daj do nádoby zohriať 250 ml šlahačky, keď je horúca pridaj nalámanú čokoládu a miešaj. Keď sa budú tvoriť bubliny-nesmie zovrieť, odstav a miešaj do vlažného stavu, potom nalej najskôr na vrch, po zachladnutí na boky.ako pomôcku si urobím "bočnicu" odstrihnem cca 2 cm prúžok papiera a priložím na okraj torty, nalejem polevu, rozotriem štetcom a dám schladiť, potom odstránim bočnicu, Boky natieram stierkou odspodu postupne po celom obvode torty. Poleva sa neláme pri krájaní.
Ďakujem Ubka, ale ja nemám momentálne ani šlahačku, ani kukuričný sirup. Ale tvoje návody si opíšem a určite najbližšie použijem. Ja teraz skúsim len roztopiť čokoládu /bielu/ a dám tochu masla. Tá poleva bude len na vrchu. Ďakujem pekne.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

vema Pozri príspevok
Ďakujem Ubka, ale ja nemám momentálne ani šlahačku, ani kukuričný sirup. Ale tvoje návody si opíšem a určite najbližšie použijem. Ja teraz skúsim len roztopiť čokoládu /bielu/ a dám tochu masla. Tá poleva bude len na vrchu. Ďakujem pekne.
biela cokolada sa nesprava rovnako ako tmava!!!
asi ma ine zlozenie.
netopi sa lahko,lepi sa na nadobu a casto vytvori hrcky,takze pozor.
so samotnym maslom sa ti to nepodari.aspon mne sa to zatial nikdy nepodarilo.....
skus si miesto slahacky pridat po lyziciach trosku mlieka,aby sa cokolada mala v com rozpustit a pridaj aj trochu cukru. potom pridaj maslo.stapaj si to vsetko nad parou,dufam ze sa to podari.....
nepridavaj olej,ani do tmavej polevy,hoci to pekarky uvadzaju,nefunguje to.netuhne to!!!!
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

osky Pozri príspevok
biela cokolada sa nesprava rovnako ako tmava!!!
asi ma ine zlozenie.
netopi sa lahko,lepi sa na nadobu a casto vytvori hrcky,takze pozor.
so samotnym maslom sa ti to nepodari.aspon mne sa to zatial nikdy nepodarilo.....
skus si miesto slahacky pridat po lyziciach trosku mlieka,aby sa cokolada mala v com rozpustit a pridaj aj trochu cukru. potom pridaj maslo.stapaj si to vsetko nad parou,dufam ze sa to podari.....
nepridavaj olej,ani do tmavej polevy,hoci to pekarky uvadzaju,nefunguje to.netuhne to!!!!
S bielou čokoládou nemám ani ja dobré skúsnosti, ale niektoré cukrárky to robia. Neviem ako. A do tej tmavej si daj tuk a iba trošku oleja. Mne to poradila jedna pani, ktorá chodila do Hotelovej školy v Piešťanoch, keď bola toho času iba jediná pre Slovensko. Čokoláda je pekná lesklá a lepšie sa krája. Riskni to a skús.
1 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Švagriná oslavovala v piatok 50, tak som pre ňu robila len takú obyčajnú tortu. A keďže dnes máme hody, tak som robila aj pre nás rezy. Torta - korpus orechový, plnka - do základnej plnky zamiešaná zmäknutá várová čokoláda. Rezy: na plechu - korpus orechový v jednom plnka orechová, v druhom kakaová. Na tácke - tie s farebnou posýpkou tu pred časom opisovala Osky, my sme ich ešte v robote volali ruské punčové. Plát rozrezať napoly. Jednu polovicu nechať v celku, druhú zmiešať s pohárom rozmixovanýh marhúľ, natrieť na plát a poliať čokoládou. Keďže som urobila viac krému a zostalo mi, tento raz som dala pod čokoládu aj vrstvu krému. Rez s bielym šmrncom sú kúpené medové pláty, naplnené vanilkovým krémom. Džem som použila morušový a černicový.
Jana a hody 001.jpg  
Jana a hody 003.jpg  
Jana a hody 007.jpg  
1/1
3 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

babka - ježibabka Pozri príspevok
Švagriná oslavovala v piatok 50, tak som pre ňu robila len takú obyčajnú tortu. A keďže dnes máme hody, tak som robila aj pre nás rezy. Torta - korpus orechový, plnka - do základnej plnky zamiešaná zmäknutá várová čokoláda. Rezy: na plechu - korpus orechový v jednom plnka orechová, v druhom kakaová. Na tácke - tie s farebnou posýpkou tu pred časom opisovala Osky, my sme ich ešte v robote volali ruské punčové. Plát rozrezať napoly. Jednu polovicu nechať v celku, druhú zmiešať s pohárom rozmixovanýh marhúľ, natrieť na plát a poliať čokoládou. Keďže som urobila viac krému a zostalo mi, tento raz som dala pod čokoládu aj vrstvu krému. Rez s bielym šmrncom sú kúpené medové pláty, naplnené vanilkovým krémom. Džem som použila morušový a černicový.
sikulka!!!!
vidim ze nenechavas nic vyjst nazmar.to sa mi paci.

ja som tiez taky praktickejsi typ.malokedy robim torty a zakusky presne podla predpisu.lebo:
ked mi ostane krem alebo daco z pecenia,bud z toho namieste este zhlobim daky kombinovany dezert,alebo zakusok,
alebo si to dam zamrznut a nabuduce zakomponujem do receptu.
a tak mam skoro vzdy po ruke nejaky origos recept,ktory nema nikto no a potom vsetci dookola vypytuju recepty....
len problem je v tom,ze si to nikdy presne nepamätam.....
vsak neviem kolko zbytkoveho kremu bolo a co som do neho este pridala a pod.......
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Takže, poleva z bielej čokolády s maslom sa nepodarila. Vytvorili sa hrčky, nebolo to hladké ako z tmavej čokolády. Nakoniec som urobila polevu z tmavej, dala som trochu masla a dobre sa podarila. Robila som malú tortičku pre vnučku, ktorá má dnes 3 roky. Kúpila som marcipánové ozdoby a dopadlo to nakoniec dobre. Ďakujem.
0 0
Štefanka Štefanka

Štefanka je offline (nepripojený) Štefanka

Aj mne sa poleva z bielej čokolády nedarí urobiť. Poznám jednu cukrárku, ktorá používa bielu čokoládu na torty. Ona zase neradá robí s marcipánom, ale polevu z bielej čokolady má peknú. Musím sa jej opýtať ako to robí.
Keď do bielej čokolády dam máslo, alebo nejaký iný tuk, buď sa mi urobia hrčky, alebo sa vôbec nespojí čokoláda s tukom. Budem piecť budúci týždeň zákusky a chcela by som skombinovať polevu z bielej čokolády a tmavej. Pekne to vyzerá na zákuskoch, ale neviem či sa mi to podarí.
0 0
Sylvinka08 Sylvinka08

Sylvinka08 je offline (nepripojený) Sylvinka08

katulik...

Nemáš v svojom receptári aj nejakú jednoduchú spidermanskú tortu?

Veľmi krásne tortičky, fakt ako to dokážeš takto pekne to urobiť? krásne...
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

osky Pozri príspevok
ubka dakujem za vyborne tipy-zase som sa nieco priucila.
mam ale nejake otazocky:

1.k tej poleve zo slahacky,kolko ma ist tej bielej cokolady?
2.da sa to tak pripravit i z tmavej?
3.kde zozeniem kukuricny sirup?
dakujem za odpovede.
1.DO 250 ml šľahačky 250 gr.čokolády, keď dáš biele "peniažky" na čokoládovú polevu určite sa to podarí
2.Dá, ale pridávam ešte 1 PL kakaa a na špic noža sódy bicarbóny-stmavne čokoláda.
3.Ja som kúpila v potrebách pre cukrárov, ale myslím, že sa dá kúpiť aj v Zdravej výžive.
Keď som dávala do polevy maslo, viac-menej vždy mi zostali na povrchu biele smuhy, podľa môjho odskúšania, ako píše babka-ježibabka, trošku oleja a ja pridám aj lyžicu studenej vody, poleva sa neláme.
aj do pečenia, keď pridávam do cesta kakao, vždy dám sóda bicarbónu, jednak sa cesto lepšie zdvihne a aj je tmavšie.
4 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ubka Pozri príspevok
1.DO 250 ml šľahačky 250 gr.čokolády, keď dáš biele "peniažky" na čokoládovú polevu určite sa to podarí
2.Dá, ale pridávam ešte 1 PL kakaa a na špic noža sódy bicarbóny-stmavne čokoláda.
3.Ja som kúpila v potrebách pre cukrárov, ale myslím, že sa dá kúpiť aj v Zdravej výžive.
Keď som dávala do polevy maslo, viac-menej vždy mi zostali na povrchu biele smuhy, podľa môjho odskúšania, ako píše babka-ježibabka, trošku oleja a ja pridám aj lyžicu studenej vody, poleva sa neláme.
aj do pečenia, keď pridávam do cesta kakao, vždy dám sóda bicarbónu, jednak sa cesto lepšie zdvihne a aj je tmavšie.
dakujem.
0 0
katulik111 katulik111

katulik111 je offline (nepripojený) katulik111

Sylvinka08 Pozri príspevok
katulik...

Nemáš v svojom receptári aj nejakú jednoduchú spidermanskú tortu?

Veľmi krásne tortičky, fakt ako to dokážeš takto pekne to urobiť? krásne...
dakujem najjednoduchšia je z kremu to len vyčipkuješ pod tym je biela čokolada
DSC01831.jpg  
3 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

katulik111 Pozri príspevok
dakujem najjednoduchšia je z kremu to len vyčipkuješ pod tym je biela čokolada

super napad pre nas,co take verne kopie z marcipanu nie su schopne urobit...
a este by si mohla prezradit,ako robis polevu z bielej cokolady ty,lebo sme sa tu o takej pred nedavnom zhovarali s poradackami.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať