Zavrieť

Porady

TORTY

Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Zakladám novú tému, prosím iba na torty - recepty, rady, krémy, ozdoby, obrázky...
Ako prvé prikladám niekoľko obrázkov. (Podotýkam - nie sú to vlastné výrobky - kiež by boli. Ale sú krásne, však)
Naposledy upravil Fany : 18.09.07 at 18:31
Usporiadat
katulik111 katulik111

katulik111 je offline (nepripojený) katulik111

som so opat trochu činila mam plnu ladničku tort manžel ma už asi vyhodí
DSCN0335.JPG  
DSCN0319.JPG  
DSCN0330.JPG  
DSCN0331.jpg  
DSCN0316.JPG  

1/1
8 0
PeterDr PeterDr

PeterDr je offline (nepripojený) PeterDr

PeterDr Pozri príspevok
Tak som pridal sem niečo aj ja. Manželka sa občas pohrá, ked má na to čas... :-)
Viac je ale toho na jej web stránke: www.vanilkovo.szm.sk
5 0
vierka6 vierka6

vierka6 je offline (nepripojený) vierka6

katulik111 Pozri príspevok
som so opat trochu činila mam plnu ladničku tort manžel ma už asi vyhodí
Katulík, to máš ešte jednu chladničku na ostatné potraviny?
Inak torty máš nádherné.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

PeterDr Pozri príspevok
Viac je ale toho na jej web stránke: www.vanilkovo.szm.sk
až sa my slinky zbiehajú,toto všetko pečie sama? Aj stranka je pekná a esteticka.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Tak toto som napokon vytvorila na tie vnučkine narodeniny. Nemala som správnu hmotu na modelovanie, morská panna nedržala, tak som ju pomačkala a nevesta hovorí, veď to je škoda, tie chvostíky boli pekné. Nuž chvostíky áno /na to už mám roky aby som chvostíky vedela modelovať/ ale hlava padala a chostík v lufte nedržal Tak so zabehla do Dráčika, kúpila som morskú pannu aj s morským koníkom a malá bola nadšená, lebo morská panna nie je iba na zjedenie, ale môže ju mať na vždycky.
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  Saška september 2010 022.jpg
Zobrazení: 127
Veľkosť:  37.7 KB
7 0
katulik111 katulik111

katulik111 je offline (nepripojený) katulik111

vierka6 Pozri príspevok
Katulík, to máš ešte jednu chladničku na ostatné potraviny?
Inak torty máš nádherné.
práveže nemám
0 0
dansulik dansulik

dansulik je offline (nepripojený) dansulik

Ahojte ,,sladké" stvorenia! Aj ja občas pečiem. Na web.stránke danky trnky ma zaujala torta, tzv.zabíjačka. A za toho otca nemôžem prísť na to z čoho robila tie klobásky a slaninku. Nádherné dielo!!!
Naposledy upravil dansulik : 14.09.10 at 23:49 Dôvod: vložiť prílohu
0 0
vierka6 vierka6

vierka6 je offline (nepripojený) vierka6

Dansulík, Danka to pravdepodobne upiekla napr. z piškóty a plnky, potiahla to nejakou marcipánovou hmotou a zafarbila. Ale prácu má nádhernú, vypadá to ako živé.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Pre tých, čo ešte majú čerstvé maliny, tu je výborný recept. Robila som ju na stredu, ale do štvrtka sa zjedla. Dá sa to spraviť aj z mrazených, ale čerstvé sú čerstvé. Dá sa však použiť aj iné drobné ovocie.
MALINOVÁ BOMBA
Potrebujeme:
- okrúhlu otváraciu tortovú formu 26 cm.
- sklenú, porcelánovú alebo nerezovú hlbšiu misu s priemerom 20 cm (asi 2,5 litra)

Na cesto:
* 3 velké vajcia
* 120 g kryštál.cukru
* 120 g hladkej múky
* 1 pol.lyžica práškového cukru
Na plnku:
* 1/2 dl likéru triple sec (netreba, postačí aj trochu malinového sirupu zmiešaný s 1/2 dl čistej vodky alebo pálenkyň
* 350 g malín (kludne aj viac)
* 1 vercko 10 g alebo 6 plátkov želatíny
* 2 dl smotany pochúťkovej (čo najviac percent)
* 100 g práškového cukru
* 2 vanilínové cukry
* 1 citrón
* 3 dl smotany na šlahanie (30-33%)
* lístočky medovky a pod. na ozdobenie podla vkusu

Postup:
1./ Na cesto vysteleme papierom na pečenie spodok otváracej formy. Rúru predhrejeme na 180 st.C. Vajcia najprv miešame/šlaháme 1 minútu s 3 PL horúcej vody na najvyššej rýchlosti, potom na strednej rýchlosti, postupne pridávame kryšt.cukor a šlaháme až do penista. Potom postupne zapracujeme preosiatu múku. Uhladíme do formy a pečieme v strednej časti rúry 25-30 minút. Tortu necháme vo forme ešte 20-25 minút chladnúť., potom ju posypeme práškovým cukrom, preklopíme na tortovú mriežku pokrytú papierom na pečenie a stiahneme papier.
2./ Kovovú alebo sklenú hladkú oblú misu s priemerom 20 cm (asi 2,5 l) vystelieme potravin.fóliou tak, aby konce hodne pretrčali cez okraj nádoby (po zahnutí ju majú celú pokryť)
3. / Cesto priečne prerežeme na 2 rovnaku vysoké pláty, každý potrieme likérom. Hladký povrch spodného plátu rozkrájame na 12 (trojuholníkových) dielikov, ako ked sa krája okrúhla torta. a špičkami dovnútra ich ukladáme do misy. Druhý plát obrežeme tak, aby mal priemer 20 cm. Ten bude tvoriť základ torty (podstavu).
4./ Maliny očistíme, 10-12 bobúl odložíme bokom na ozdobu.
Na krém namočíme želatínu do 1/2 dl studenej vody. Do smotany pridáme práškový a vanilínový cukor, postrúhanú kôru a precedenú šťavu z 1/2 citróna. Želatínu na miernom ohni rozpustíme a rýchlymi pohybmi do nej vmiešame najprv jednu, potom ešte jednu malú naberačku krému. Všetko zamiešame späť do smotanového krému a postavíme do studeného vodného kúpela chladnúť.
5./ Medzitým ušlaháme tuhú šlahačku a v niekolkých dávkach ju zlahka zapracujeme do krému. 1/3 krému navrstvíme do misy na piškótový základ. Otvorom nahor vkladáme maliny do krému, natrieme dalšiu vrstvu krému, znovu dáme maliny a nasleduje opäť krém. Tortu prykryjeme vyrezaným korpusovým kruhom 20 cm a mierne pritlačíme. Prečnievajúcou fóliou dobrte prykryjeme a uložíme misu na 12 hodín do chladničky.
6. / Pri podávaní misu preklopíme na plochú misu, stiahneme fóliu a tortu ozdobíme. Môžeme aj šlahačkou, ovocím alebo čokoládovou ryžou, podla fantázie.
Naposledy upravil Betina2 : 17.09.10 at 19:02
2010_09_15_2023zm.JPG  
2010_09_15_2021zm.JPG  
1/1
8 0
katulik111 katulik111

katulik111 je offline (nepripojený) katulik111

ta malinová vyzerá lákavo dala by som si
ja som piekla take klasické orechove a ten bicykel je príprava pre známu na čokoladovu tortu
DSCN0345.jpg  
DSCN0351.JPG  
DSCN0360.JPG  
DSCN0365.JPG  
1/1
5 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

Nádherná práca, máš šikovné ruky, moje to nedokážu, veľmi obdivujem
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Si šikulka, katulik111. a orechové aj ja lúbim. Len už nemám zdroj orechov. Odkedy sme starý pokazený strom museli odstrániť.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

ŠACHOVNICOVÁ TORTA

Potrebujeme:
* 1 kakaový/ čokoládový piškótový korpus priemer 26 cm 3 poschodia
* 5 PL brandy alebo rumu

Na krém:
* 2 vrecká/12 plátkov resp. 20 gramov želatíny
* 250 g tvarohu
* 1 dl mlieka
* 250 g mascarpone alebo pochúťkovej kyslej smotany
* 200 g práškového cukru
* 2 vanilínové cukry
* 1 citrón
* 5 dl smotany na šlahanie (30-33%)

Na ozdobu:
* 80 g pomrvených kakaových keksov
* 1 PL kakaa
* 1 kokteilová čerešňa

Postup:
1* Den pred naplnením upečieme kakaový korpus podla základného receptu (aj tu v téme torty som ho písala) alebo kúpim hotový korpus s troma poschodiami s priemerom 26 cm.
2* Spodný plát uložíme na misu/kovovú formu a potrieme brandy. Ďalšie dva pláty položíme na seba a postupujúc od okraja smerom k prostriedku postupne na ne kladieme 5 tanierikov s priemerom 20,16,12,8 a 4 cm a špicatým nožom ich obkrojíme, z cesta teda zhotovíme 2 x 4 prstence široké 2 cm, posledný, piaty bude plný kruh.
3* Na krém namočíme želatínu do 1 dl studenej vody. Tvaroh a mlieko zmixujeme na jemný krém. Mascarpone (kys.smotanu) vyšlaháme s prášk.cukrom a vanilínovým cukrom do peny, po troche pridávame tvarohový krém, strúhnú kôru z citróna a precedenú šťavu z citróna. Želatínu rozpustíme na miernom ohni, pridáme do nej 1 malú naberačku tvarohového krém, rýchlo zamiešame, potom ešte jednu naberačku, znovu zamiešame a napokon želatínovú zmes celú zamiešame späť do tvarohového krému. Postavíme chladiť do studeného vodného kúpela. ked krém začn ehustnúť, opatrne doň zamiešame pevnú šlahačku a naplníme ním zdobiace vrecúško s hladkým nádstavcom.
4* Prvý, tretí a piaty prestenec položíme na tortu a medzery bohato vyplníme krémom. Teraz pre zmenu kladieme druhý a štvrtý prstenec a stredný kruh na krém a okraj torty a medzery medzi prstencami opatrne vyplňame krémom.
5* Tento postup zopakujeme aj s tretím tortovým plátom. Piškóty s krémom sa teda striedajú v štyroch vrstvách a pri krájaní bude rez pôsobiť ako šachovnica. Spodný korpus je vcelku. Povrch a boky torty potrieme zvyšným krémom dohladka a na 12 hodín uložíme do chladničky.
6* Pri podávaní nasypeme kakaové keksy do mikrotén.vrecka a valčekom ich rozmrvíme a posypeme nimi boky torty. Na povrch torty položíme ozdobný kruh (vystrihli sme z papiera), husto posypeme kakaom a opatrne kruh odsránime. Prostriedok torty môžeme ozdobiť čerešňou a lístočkom medovky alebo mäty. fantázii sa medze nekladú.
user34959_pic10584_1273829963.jpg  
user34959_pic10583_1273829963.jpg  
1/1
6 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Nevestin švagor včera oslavoval štyridsiatku. Páči sa mu jeden hriešne drahý plazmový televízor a vytešuje sa, že keď bude veľký tak si ho kúpi. Aby bez plazmy nezostal načisto nevesta ma naviedla, aby som mu urobila tortu s televízorom. Tak takéto plazmové televízory vyrábam na mojej linke. Má síce zopár chybičiek krásy, ale to bude asi tým, že je linka stará
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  Plazmový televízor DSCN2712.jpg
Zobrazení: 142
Veľkosť:  31.5 KB
6 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

Kazu Pozri príspevok
Nevestin švagor včera oslavoval štyridsiatku. Páči sa mu jeden hriešne drahý plazmový televízor a vytešuje sa, že keď bude veľký tak si ho kúpi. Aby bez plazmy nezostal načisto nevesta ma naviedla, aby som mu urobila tortu s televízorom. Tak takéto plazmové televízory vyrábam na mojej linke. Má síce zopár chybičiek krásy, ale to bude asi tým, že je linka stará
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  Plazmový televízor DSCN2712.jpg
Zobrazení: 142
Veľkosť:  31.5 KB
tak toto je super!!!!
2 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Dievčatá do tejto témy píšem prvý krát a musím povedat', že ste všetky vel'mi vel'ke šikovnice.
Prešla som všetky príspevky od A-Z.Nedalo mi nepozriet' ani jednu stránku.Tie torty sú priam spievajú.Ked' boli deti malé, tiež som im vypekala torty so zvieratkami, hlavne synovi a teraz len takú klasiku. No ale dcéra bude mat' v decembri 15, tak jej chcem spravit' malé prekvapko.
Vyskúšala som hmotu z vextier, podarila celkom super, výborne sa dala rozval'at' aj ružičky sa dali, len nabudúce asi trošilinku mekšiu. Robila som ju mixérom a hotová bola za pár minút.
Máte tu vel' dobrých nápadov a dúfam, že ich ešte vel'a pribudne. Želám vel'a úspechov a chuti do d'alšieho pečenia.Teším sa na d'alšie vaše výtvory.Do cukrovania.
2 0
JaDo JaDo

JaDo je offline (nepripojený) JaDo

Keby som toto, čo tu predvádzate vedela, tak idem do Talentmánia alebo do Č-S má talent.
0 0
Štefanka Štefanka

Štefanka je offline (nepripojený) Štefanka

Piekla som takú mini tortu pre švagrinu na pomaturitné stretnutie po
40-tich rokoch na torte je ich fotka z tabla. Ešte jedna svadobná.
DSCF0506.jpg  
DSCF0505.jpg  
1/1
2 0
jaja82 jaja82

jaja82 je offline (nepripojený) jaja82

Zaneprazdnena mamicka na MD
Ahojte neviete mi povedat ze kolko vidrzi uvarene neotvorene salko???? Chcela som piect a pryslo mi do toho nieco a salko uz mam tak teraz niekolko dni uvarene len neviem ci je este dobre alebo kolko vidrzi ked nebolo nacate len uvarene. Dakujem
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

jaja82 Pozri príspevok
Ahojte neviete mi povedat ze kolko vidrzi uvarene neotvorene salko???? Chcela som piect a pryslo mi do toho nieco a salko uz mam tak teraz niekolko dni uvarene len neviem ci je este dobre alebo kolko vidrzi ked nebolo nacate len uvarene. Dakujem
Minimálne do konca záručnej doby určite
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať