Zavrieť

Porady

Umývačka riadu - rôzne technické problémy (matné poháre, problémy s tabletkami,..)

V poslednej dobe vyberám z umývačky matné až modrasté poháre. Po konzultáciách s predajcom mám v hlave miš-maš. Vraj by sa nemali používať prostriedky typu 3v1, 4v1 ... atď. lebo "chúďa myčka" nevie, či v danom momente chcem umývať alebo leštiť. Iné info mám zas také, že vystúpila tzv. korózia skla. Aké máte skúsenosti?
Usporiadat
AlenockaS AlenockaS

AlenockaS je offline (nepripojený) AlenockaS

stále sa učím
Ďakujem Dada a Jaja :-) Viem, že umývačka si vypýta, len som si myslela, že treba častejšie dosýpať, tak som sa bála, či tá moja myčka nie je chybná :-)
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Ja mám problém s príborom. Začali sa na ňom objavovať také hrdzavé škvrny. Používame Calgonit.
0 0
AlenockaS AlenockaS

AlenockaS je offline (nepripojený) AlenockaS

stále sa učím
Dada Pozri príspevok
Ja mám problém s príborom. Začali sa na ňom objavovať také hrdzavé škvrny. Používame Calgonit.

Tak toto som si všimla už aj ja alebo napríklad kovové sitko....ináč musím povedať, že som si kúpila calgonit prášok, ale nie som s tým spokojná, tabletky mi "vyprali" lepšie....asi sú aj agresívnejšie, ale pri prášku sa mi veľmi často stáva, že ostane špinavý riad...
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Nestalo sa mi ešte, aby bol riad špinavý. Len tieto škvrny na príboroch mi dosť vadia. Používame tablety alebo gél.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Dada Pozri príspevok
Nestalo sa mi ešte, aby bol riad špinavý. Len tieto škvrny na príboroch mi dosť vadia. Používame tablety alebo gél.
Ahoj Dada tieto škvrny nemajú nič spoločné s prípravkom, je to nalietaná hrdza a môže to mať viacero dôvodov, nesprávny príbor (toto bol môj problém) - vhodné príbory do umývačky:
- vysoko hodnotný chrómniklový oceľový príbor s označením 18/8 alebo 18/10 (tie moje boli jeden typ bez označenia a druhý typ 17/10
- chrómovo - oceľový príbor nehrdzavejúci s označením inox
- pravé striebro s označením 925 alebo 800
Ďalšia vec, ktorá to môže spôsobiť sú rôzne iné hrnce nevhodné pre umývanie v umývačke (možu byť poškodené pri uškách hrncoch, panvíc a podobne)
Príbor by nemal stáť vlhký zavretý v umývačke riadu.
0 0
val007 val007

val007 je offline (nepripojený) val007

Ahojte, to s tým príborom mám aj ja. Dnes som si všimla, že mi začína akoby praskať plastový riad. Nemáte s tým skúsenosť? Určite je vhodný do umývačky, tiež používam Calgonit tabletky a leštidlo a umývam takmer vždy na Eco 50°. Aj ten špinavý riad sa mi sem tam objaví. No ja som to pripísala tomu, že som kúpila na čistenie takú somat krabičku, čo sa zavesí a pusti umývačka naprázdno a vyčistí sa. No mne sa zdalo, že potom bol riad špinavý. Stále som čistila sítka a pod. a nakoniec to prestalo.
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

...nakoniec vyrobia také umývačky, že bude problém v nich niečo umyť:-) hrôza, že ešte sa mám zamýšlať, čo tam z riadu vložiť alebo nie:-) radšej umyjem ručne:-)
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Ani moja Zanuska mi nerobí v poslednej dobe radosť. Raz umyje dobre, inokedy musím po nej umyť ručne . A začala aj viac hučať, nie je to ani tak hučanie, ale kvílenie. Už raz bola v údržbe, pán jej nedával dlhú životnosť. Asi už prichádza jej čas.
0 0
tibi701 tibi701

tibi701 je offline (nepripojený) tibi701

Ahoj kupily sme si umyvacku riadu BOSCH SMU 50E15 EU len mame taky mensi problem,neviete ci sa da na tejto konkretnej umyvacke vypnut ukazovatel nedostatku soli a lestidla? Ak mate niekto s tymto skusenosti boli by sme radi,dakujeme
0 0
hipi hipi

hipi je offline (nepripojený) hipi

tibi701 urcite sa to da, ja mam bosch tiez nejaku 50tku, ale plne vstavanu a tam to ide. Precitaj si navod, tam to je popisane ako sa to da vypnut
0 0
val007 val007

val007 je offline (nepripojený) val007

Len tak odveci by ma zaujímalo, prečo to chcete vypnúť?
Predtým sme rozoberali, že budeme radi, ak sa onedlho bude môcť niečo umývať v umývačke. Tak som dcérke kúpila deský príbor Tescoma, pýtala som sa, či je vhodný do umývačky, že áno, aj je to tam nakreslené. No a včera som našla taký príbalový letáčik a tam je napísané, že do umývačky vhodný je, ale ak chcem, aby zostal pekný, tak ho mám umývať ručne. Takže milé žienky, ak chceme mať poháre, príbory, taniere, plastové veci a čojaviemčoeste aj naďalej pekné, umývajme si ich ručne, a na naše super moderné a drahé umývačky sa len pozerajme.
0 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

Na STV bol v stredu Test magazín - umývačky riadu :
http://www.stv.sk/videoarchiv/relacia/test-magazin/

a 13. týždeň bol test tabliet do umývačiek - pozrite si v archíve.
4 0
bikam bikam

bikam je offline (nepripojený) bikam

Zdravím. Som čerstvou majiteľkou umývačky riadu, a chcela by som vedieť, aké máte skúsenosti s používaním prostriedkov do umývačky riadu typu Jar (plastový vankúšik). A celkovo, ktoré sa vám najlepšie osvedčili - tablety, prášok , gél, .....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

bikam Pozri príspevok
Zdravím. Som čerstvou majiteľkou umývačky riadu, a chcela by som vedieť, aké máte skúsenosti s používaním prostriedkov do umývačky riadu typu Jar (plastový vankúšik). A celkovo, ktoré sa vám najlepšie osvedčili - tablety, prášok , gél, .....
nie som majiteľkou umývačky ale nedávno som mala debatu s kolegom, ktorý je majiteľom umývačky a ten sa vyjadril, že jednoznačne gel
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
jana007 Pozri príspevok
Na STV bol v stredu Test magazín - umývačky riadu :
http://www.stv.sk/videoarchiv/relacia/test-magazin/

a 13. týždeň bol test tabliet do umývačiek - pozrite si v archíve.
poradíte mi, ako sa dopracujem k testu tabliet? Idem po funuse, alebo neviem hľadať?
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

bikam Pozri príspevok
Zdravím. Som čerstvou majiteľkou umývačky riadu, a chcela by som vedieť, aké máte skúsenosti s používaním prostriedkov do umývačky riadu typu Jar (plastový vankúšik). A celkovo, ktoré sa vám najlepšie osvedčili - tablety, prášok , gél, .....
ja mám umývačku BOSCH asi 3 roky, používala som len calgonit, minule mali v akcii tbl jar, tak som skúsila, ale musím povedať, že nevidím oproti calgonitu rozdiel. Aspoň môj názor.
0 0
AlenockaS AlenockaS

AlenockaS je offline (nepripojený) AlenockaS

stále sa učím
Ja používam umývačku (Bosch) necelý rok, vyskúšala som zatiaľ prášok a tablety. Podľa mojich skúseností, prášok mi nevyhovoval. Tabletky som pužívala Finish, občas sa stalo, že mi "nevypralo" dobre. Pozerala som test tabliet na STV, na prvom mieste je somat, na druhom tablety z Lidlu a na treťom z dm-ka. Tak som si kúpila na skúšku tablety z Lidlu a musím povedať, že naozaj umyjú riad tak, ako drahé značkové tablety. Už pri nich asi ostanem......gel som ešte neskúšala....
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Používam tablety z Lídla, umývačku mám Whirpool, fachčí už 5 rokov. Riady mám vždy umyté perfektne. Dôležité je, aby sa riady pred umytím opláchli.
3 0
bikam bikam

bikam je offline (nepripojený) bikam

bikam Pozri príspevok
Zdravím. Som čerstvou majiteľkou umývačky riadu, a chcela by som vedieť, aké máte skúsenosti s používaním prostriedkov do umývačky riadu typu Jar (plastový vankúšik). A celkovo, ktoré sa vám najlepšie osvedčili - tablety, prášok , gél, .....
Reagujem na svoj vlastný príspevok : Natrafila som v akcii na Somat gél 750 ml 1+1 zdarma za 9,98 v Hypernove, tak som kúpila, a po 5 umytiach som spokojná - riad je pekný, čistý, bez šmúh. Môžem odporučiť.
0 0
paťuška paťuška

paťuška je offline (nepripojený) paťuška

truch Pozri príspevok
Používam tablety z Lídla, umývačku mám Whirpool, fachčí už 5 rokov. Riady mám vždy umyté perfektne. Dôležité je, aby sa riady pred umytím opláchli.
Pripájam sa aj ja, mám podobné 5 ročné skúsenosti, ibaže ja riady predtým neoplachujem ani pod vodovodným kohútikom ani nespúšťam oplachovací program a sú umyté super.
Mimochodom tablety v LIDLI sú dva druhy - odporúčam tie trojfarebné (drahšie). Podobne tam nakupujem aj leštidlo, aj soľ, sú minimálne tak kvalitné ako drahý CALGON.
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať