Zavrieť

Porady

Umývačka riadu - rôzne technické problémy (matné poháre, problémy s tabletkami,..)

V poslednej dobe vyberám z umývačky matné až modrasté poháre. Po konzultáciách s predajcom mám v hlave miš-maš. Vraj by sa nemali používať prostriedky typu 3v1, 4v1 ... atď. lebo "chúďa myčka" nevie, či v danom momente chcem umývať alebo leštiť. Iné info mám zas také, že vystúpila tzv. korózia skla. Aké máte skúsenosti?
Usporiadat
SusanaP SusanaP

SusanaP je offline (nepripojený) SusanaP

Ahojte. Nestihla som prečítať všetko. A tak neviem, či budem opakovať otázku. Chcem sa spýtať, či má niekto skúsenosti so soľou z lidlu. Dala som ju dp umývačky a stále mi svieti červená kontrolka. Dúfam, že mi to nepokazí umývačku. Tá soľ má také kryštáliky a myslela som si, že by to mohlo byť lepšie, ale zrejme som sa mýlila.
0 0
Štefka 64 Štefka 64

Štefka 64 je offline (nepripojený) Štefka 64

Ja používam soľ z lidla, ale ešte sa mi umývačka nepokazila. Treba tam nasypať asi 1 kg. Ostatné veci ako je leštička, tabletky a prášok nie !!!!!!!!!!!!
0 0
armaturka armaturka

armaturka je offline (nepripojený) armaturka

Štefka 64 Pozri príspevok
Ja používam soľ z lidla, ale ešte sa mi umývačka nepokazila. Treba tam nasypať asi 1 kg. Ostatné veci ako je leštička, tabletky a prášok nie !!!!!!!!!!!!
Ale soľ je na zmäkčenie vody, leštička a tabletky alebo prášok majú iné úlohy. V každom prípade by som do drahej umývačky nesypala kadejaké "no name" prášky.
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
SusanaP Pozri príspevok
Ahojte. Nestihla som prečítať všetko. či má niekto skúsenosti so soľou z lidlu. Dala som ju dp umývačky a stále mi svieti červená kontrolka. Dúfam, že mi to nepokazí umývačku. Tá soľ má také kryštáliky a myslela som si, že by to mohlo byť lepšie, ale zrejme som sa mýlila.
Niektori vyrobcovia nedoporucuju pouzivat sol vo forme krystalov. Umyvacku to nemusi pokazit. Asi je lepsie pouzivat praskovu sol. Tablety by mali obsahovat vsetko co je treba ak su aspon 3v1 a viac. Ked su vysledky neuspokojive, je lepsie po rozbore vody a nastaveni davkovania soli a lestidla pouzivat vsetko zvlast. Tablety su univerzalne. Ak ma niekto specificky vodu, nesplnia svoju ulohu.
0 0
izmedia izmedia

izmedia je offline (nepripojený) izmedia

Nesúhlasím! Umývačka je jednou z najlepších vecí v našej domácnosti. Neviem si ju vynachváliť a nápad kúpiť ju, bol ten najlepší z najlepších! Šetrí mi čas a pridáva pohodlie. A o tom je život!
Zdravím všetkých priaznivcov aj odporcov umývačiek.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

ahojte, ja som už z tej mojej umývačky na nervy. stále odtiaľ vyťahujem špinavý riad a tie poháre no hanba volakomu niečo naliať, skúšam zakaždým iné tabletky, môžete mi niekto poradiť, mám bosch. dík
0 0
mihalkova mihalkova

mihalkova je offline (nepripojený) mihalkova

stihla - sympaticka
Dobry den
Mala som tento problem tiez a vyriesilo sa to ked sme do umyvacky nasypali kvalitnu sol na umyvanie riadu.(na spodu v umyvacke je kruhovy zavit - ten treba odkrutit a nasypat az po vrh sol).Ja pouzivam CALGONIT Spetial salt a som spokojna.
S pozdravom Linda.
Zürich.
0 0
paťuška paťuška

paťuška je offline (nepripojený) paťuška

Pru Pozri príspevok
ahojte, ja som už z tej mojej umývačky na nervy. stále odtiaľ vyťahujem špinavý riad a tie poháre no hanba volakomu niečo naliať, skúšam zakaždým iné tabletky, môžete mi niekto poradiť, mám bosch. dík
Možno treba inak uložiť riad, ja dávam hore poháre, šálky, dole taniere, hrnce - skrátka špinavší riad. Používam soľ, leštidlo aj tablety z Lidlu a riad je super umytý a ešte sa mi nestalo aby som vybrala špinavý riad z umývačky.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

viem, že na umývačke je otvor na spodu, kde sa sype soľ, ale tie poháre sú stále biele matné, vôbec sa mi to nepáči, keď dávam tabletky 5v1 mám dávať aj soľ aj leštidlo? Už som všeličo ponadstavovala aj na tvrdosť vody, ale tie poháre ma fakt šokujú.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Nie všetky poháre sú vhodné do umývačky. Ak máš všetko ostatné OK, len poháre matné, skús namiesto 5v1 dať prášok a leštidlo.
Mala som podobný problém, technik sa ma spýtal, či by som dala do práčky do jedného priečinka prášok aj aviváž. Samo, že nie, no a vraj je to podobné aj s 2v1, 3v1, ... 10v1. Používam len prášok a leštidlo.
Skús ešte, či v tom veku, kam sa sype soľ, nie je prasknuté tesnenie (aj to som už preskákala), čím sa do priestoru umývačky dostane väčšia koncentrácia soli, ako je potrebné.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Rozalka Pozri príspevok
Nie všetky poháre sú vhodné do umývačky. Ak máš všetko ostatné OK, len poháre matné, skús namiesto 5v1 dať prášok a leštidlo.
Mala som podobný problém, technik sa ma spýtal, či by som dala do práčky do jedného priečinka prášok aj aviváž. Samo, že nie, no a vraj je to podobné aj s 2v1, 3v1, ... 10v1. Používam len prášok a leštidlo.
Skús ešte, či v tom veku, kam sa sype soľ, nie je prasknuté tesnenie (aj to som už preskákala), čím sa do priestoru umývačky dostane väčšia koncentrácia soli, ako je potrebné.
1. aviváž
2. do umývačky sa nedostáva soľ. Soľ je potrebná pre nejakú živicu (dúfam, že som nenapísala veľkú blbosť ), ktorá reguluje tvrdosť vody v umývačke. Ale samozrejme to neznamená, že pri prasknutom tesnení to nemôže spôsobovať škody.
Naposledy upravil Gabi03 : 28.05.08 at 14:12
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Som sice , ale nechcem zakladať novú tému. Kúpili sme umývačku riadu Ariston LL43. Dostali sme k tomu návod asi v 10 jazykoch, ale v slovenskom nie. Takže zháňam. Ak niekto vie pomôcť budem vďačný.

Predajca slúbil dodať, ale zatiaľ nič. Ak nedoda tak asi sa obratim aj na SOI.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Gabi03 Pozri príspevok
1. aviváž
2. do umývačky sa nedostáva soľ. Soľ je potrebná pre nejakú živicu (dúfam, že som nenapísala veľkú blbosť ), ktorá reguluje tvrdosť vody v umývačke. Ale samozrejme to neznamená, že pri prasknutom tesnení to nemôže spôsobovať škody.
Gabi, tá aviváž bola v súvislosti s práčkou na odevy
Tiež nie som technický typ, ale ak má soľ regulovať tvrdosť vody v umývačke, tak nejakým spôsobom sa asi niekde s tou vodou mieša, či nie?
Možno píšem blbosť, ale tak si to predstavujem (nezmestím sa do umývačky, aby som si to pozrela, mám ju len 45cm Š)
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Rozalka Pozri príspevok
Tiež nie som technický typ, ale ak má soľ regulovať tvrdosť vody v umývačke, tak nejakým spôsobom sa asi niekde s tou vodou mieša, či nie?
Možno píšem blbosť, ale tak si to predstavujem (nezmestím sa do umývačky, aby som si to pozrela, mám ju len 45cm Š)
Tiež nie som technický typ, ale nie soľ reguluje tvrdosť vody, ale tá "živica". No a živnotnosť živice reguluje soľ. Chápeme sa? Ak chceš, zistím ti to presnejšie.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Rozalka Pozri príspevok
Gabi, tá aviváž bola v súvislosti s práčkou na odevy
A vidíš, to dnešné teplo mi udrelo na mozog. Nevšimla som si, že tam hovoríš o práčke.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
smith Pozri príspevok
Som sice , ale nechcem zakladať novú tému. Kúpili sme umývačku riadu Ariston LL43. Dostali sme k tomu návod asi v 10 jazykoch, ale v slovenskom nie. Takže zháňam. Ak niekto vie pomôcť budem vďačný.

Predajca slúbil dodať, ale zatiaľ nič. Ak nedoda tak asi sa obratim aj na SOI.
posúvam...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

smith Pozri príspevok
posúvam...
Skúšal si si zadať typ umývačky do googlu? Takto som už našla návod na práčku napríklad, keď som si ho založila neiem kde ...
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
evina Pozri príspevok
Skúšal si si zadať typ umývačky do googlu? Takto som už našla návod na práčku napríklad, keď som si ho založila neiem kde ...
Skúšal som. Len samé cenníky.
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
smith Pozri príspevok
Kúpili sme umývačku riadu Ariston LL43. Dostali sme k tomu návod asi v 10 jazykoch, ale v slovenskom nie. Takže zháňam. Ak niekto vie pomôcť budem vďačný.
Ja ak nieco hladam, hladam to radsej na www.seznam.cz . Trocha som tam pozrel. Su tam tiez len inojazycne. Na stranke www.ariston.cz je kontakt na Návody, katalogy a ostatní podklady: jitka.sevcikova@indesitcompany.com Mozno oni budu ochotni
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
dad111 Pozri príspevok
Ja ak nieco hladam, hladam to radsej na www.seznam.cz . Trocha som tam pozrel. Su tam tiez len inojazycne. Na stranke www.ariston.cz je kontakt na Návody, katalogy a ostatní podklady: jitka.sevcikova@indesitcompany.com Mozno oni budu ochotni
Ďakujem za informáciu. Obrátim sa na nich.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať