Zavrieť

Porady

Umývačka riadu - rôzne technické problémy (matné poháre, problémy s tabletkami,..)

V poslednej dobe vyberám z umývačky matné až modrasté poháre. Po konzultáciách s predajcom mám v hlave miš-maš. Vraj by sa nemali používať prostriedky typu 3v1, 4v1 ... atď. lebo "chúďa myčka" nevie, či v danom momente chcem umývať alebo leštiť. Iné info mám zas také, že vystúpila tzv. korózia skla. Aké máte skúsenosti?
Usporiadat
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

iveta22 Pozri príspevok
Kto váha nad kúpou umývačky, nech si uváži, či by dnes pral v inej ako automatickej práčke.
Bohužiaľ aj v mojom blízkom okolí sú ľudia, ktorí odmietajú zabezpečiť si umývačku riadu. Pokladajú to za zbytočný luxus. Ich najčatejším argumentom je, že to raz-dva umyjú, resp. majú dospievajúce dcéry, ktoré to spravia.
0 0
Leila2006 Leila2006

Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

optimistka
Do dnešnej domácnosti umývačka rozhodne patrí. Aj z predchádzajúcich príspevkov mi vychádza, že každý musí tej svoje umývčke "vychytať muchy" a to chce čas. Človek sa naučí, čo kam dávať, ako, aj prípravky som si odskúšala rôzne a nakoniec som skončila pri tých tabletách z lidlu, (neobsahujú oplachovač) ako to tu už niekto spomínal, sú dokonca aj celkom ekologické, myslím bez kremičitanov. A oplachovač nepoužívam, ten sa mi vôbec neosvedčil. Dávam tam takmer všetko, okrem dreva, ale musím povedať, že vzorky, emblémy a etikety na pohároch, napr. pivových, ale aj niektorých hrnčekoch sú nenávratne preč. No ale to je tá daň za pohodlie.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
A tiež dámy zabudli sme všetky dodať, že je tu predsa úspora vody- dnes už tiež začína byť aj voda drahá.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Bionda Pozri príspevok
A tiež dámy zabudli sme všetky dodať, že je tu predsa úspora vody- dnes už tiež začína byť aj voda drahá.
To takým, ktorí si nechcú kúpiť umývačku a nechcú aj tak nevysvetliš...
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
To je jasná vec, kto nechce, toho nepresvedčíš, ja kedy mi ju chceli vziať aj ruky odtnem. Dnes už ale úspora enegie a vody ani v tomto segmente nie je zanedbateľná- jasné ak je to rodina kde sa varí a konzumuje.
0 0
Leila2006 Leila2006

Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

optimistka
Mám taký čerstvý zážitok. V nedeľu mi ostal po pečení mäsa plech a ešte zopár tanierov, čo sa nám nezmestilo do predchádzajúcej várky do umývačky. Tak som si povedala, reku, nebudem predsa dávať jeden plech do umývačky, to je dosť luxus, tak som ho začala umývať v rukách. No, umývala som ho pár minút, a stále sa mi zdalo, že nie je čistý. A už vtedy mi dochádzalo, koľko vody som minula. Nabudúce už nebudem vymýšľať a pôjde do umývačky, i keď zabere celý vrch, furt sa to podľa mňa oplatí.
0 0
antonia111 antonia111

antonia111 je offline (nepripojený) antonia111

Nedá mi nenapísať o tom ako som už vyššie spomínala moju 71 ročnú mamu a jej ospevovanú myčku. Ja som pozberala všetky hrnce, ktoré som už chcela vyhodiť, akoby som ich mala ťažko drhnúť /fakt na to nemám čas a nervy/a dala som im poslednú šancu u maminej myčke. Trocha som doleštila po umytí a ľaľa sú ako ľaľa.Ušetrila som. Taká sada stojí dosť peňazí, takže si ju chcem určite kúpiť, len ešte musím spracovať /po trocha/manžela.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

antonia111 Pozri príspevok
Nedá mi nenapísať o tom ako som už vyššie spomínala moju 71 ročnú mamu a jej ospevovanú myčku. Ja som pozberala všetky hrnce, ktoré som už chcela vyhodiť, akoby som ich mala ťažko drhnúť /fakt na to nemám čas a nervy/a dala som im poslednú šancu u maminej myčke. Trocha som doleštila po umytí a ľaľa sú ako ľaľa.Ušetrila som. Taká sada stojí dosť peňazí, takže si ju chcem určite kúpiť, len ešte musím spracovať /po trocha/manžela.
Netreba spracovavávať... nech týždeň po tebe a celej rodine umýva riad a tak ako ty! a zbadá sa.
0 0
antonia111 antonia111

antonia111 je offline (nepripojený) antonia111

Gabi03 Pozri príspevok
Netreba spracovavávať... nech týždeň po tebe a celej rodine umýva riad a tak ako ty! a zbadá sa.
Ani by sa ich nedotkol, určite by som mala plnú kuchyňu špinavého riadu.Ale ja viem ako na to .....
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

my sme sa už rozhodli,že si kúpime s priateľom umývačku, len si ešte objasňujeme také prevádzkové maličkosti
Prosím Vás ešte k tým prípravkom do umývačky - ktoré sú najlepšie calgonit 3 v1 alebo 5 v 1 alebo som dokonca našla aj "all in one" calgonit - no ako sa v tom mam vyznať..
a aké prípravky na vyčistenie umývačky?ako často treba čistiť?

a riad vždy oplachujete vodou predtým ako ho dávate do umývačky? my sme len dvaja,takže umývačku budeme používať asi len raz za 2-3 dni,uvidím,koľko riadu zamažeme..
no a aby mi to za 3 dni nezaschlo to jedlo,treba to asi opláchnuť?
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Zuzana Boháčová Pozri príspevok
my sme sa už rozhodli,že si kúpime s priateľom umývačku, len si ešte objasňujeme také prevádzkové maličkosti
Prosím Vás ešte k tým prípravkom do umývačky - ktoré sú najlepšie calgonit 3 v1 alebo 5 v 1 alebo som dokonca našla aj "all in one" calgonit - no ako sa v tom mam vyznať..
a aké prípravky na vyčistenie umývačky?ako často treba čistiť?

a riad vždy oplachujete vodou predtým ako ho dávate do umývačky? my sme len dvaja,takže umývačku budeme používať asi len raz za 2-3 dni,uvidím,koľko riadu zamažeme..
no a aby mi to za 3 dni nezaschlo to jedlo,treba to asi opláchnuť?
Väčšina umývačiek už má programy na oplachovanie. Takže pokiaľ nemáš kosti, či nejaké zvyšky (myslím tým napr. 3 kúsky zemiakov a pod.) tak to vložíš do umývačky a spustíš program na predumývanie ak vieš, že nebudeš dlhšie spúšťať riadny program
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

kúpili sme tablety all in one-calgonit,snáď budú OK
len sme počuli,že nemôžeme používať rôzne druhy tabliet,tzn. napríklad 1 mesiac calgonit, keď sa minú, napr. SOMAT 7
je na to niečo pravdy?
0 0
Iveta Matlovičová Iveta Matlovičová

Iveta Matlovičová je offline (nepripojený) Iveta Matlovičová

ja používam prášok Calgonit už 3 roky a je všetko v poriadku (občas doplním leštidlo alebo soľ - ak si ho program vypýta = červená kontrolka) - na myčku nedám dopustiť, je to veľká úspora času, čo my ženy vždy oceníme :-))) a v rámci úspory toho času môžeme žehliť, upratovať, variť .....atď.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Fronco Pozri príspevok
ja používam prášok Calgonit už 3 roky a je všetko v poriadku (občas doplním leštidlo alebo soľ - ak si ho program vypýta = červená kontrolka) - na myčku nedám dopustiť, je to veľká úspora času, čo my ženy vždy oceníme :-))) a v rámci úspory toho času môžeme žehliť, upratovať, variť .....atď.
Aj ja používam čistý prášok Calgonit + leštidlo a soľ, keď mi to umývačka signalizuje. Všetkým tabletkám typu "4,5,6 ... v jednom" neverím, a to odvtedy, ako som otvorila počas chodu umývačku a moja tabletka bola už "vypľutá" a roztopená. Nie som technik a ani chemik, ale myslím si, že keď má umývačka umývať, potrebuje jeden prostriedok a keď leštiť, tak si otvorí priehradku s leštidlom. Jediné, čo mi na mojej umývačke chýba, je signalizácia chodu. Je zabudovaná do nábytku, možno to svetielko by bolo rušivým elementom, preto výrobca nábytku svetielko nenainštaloval.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Rozalka, ja mám tiež umývačku zabudovanú do linky, ale svetielko červené svietiace na dlážku sa mi nezdá ako rušivý element. Svetielko je súčasť umývačky a nie linky, takže si myslím, že výrobca linky s tým nemá nič spoločné.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Bionda Pozri príspevok
Rozalka, ja mám tiež umývačku zabudovanú do linky, ale svetielko červené svietiace na dlážku sa mi nezdá ako rušivý element. Svetielko je súčasť umývačky a nie linky, takže si myslím, že výrobca linky s tým nemá nič spoločné.
Neviem, či tam to svetielko je, nesvieti, tak mi to tam asi nezabudovali, len hmatom zistím, že pracuje (zboku cítiť žblnkot vody)
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Rozalka Pozri príspevok
Neviem, či tam to svetielko je, nesvieti, tak mi to tam asi nezabudovali, len hmatom zistím, že pracuje (zboku cítiť žblnkot vody)
No toto sa mi nezdá. Zrejme máš umývačku plne zabudovateľnú, t. j. že ovládacie tlačítka máš na vrchu dvierok a pri zatvorených dvierkach vidiet len nábytok. Potom je samozrejmé, že tam žiadne svetielko nie je. Avšak neviem akú starú máš tú umývačku, ale tie dnešné aj keď nie celý chod, ale ukončenie programu určite signalizujú zvukom....
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Gabi03 Pozri príspevok
No toto sa mi nezdá. Zrejme máš umývačku plne zabudovateľnú, t. j. že ovládacie tlačítka máš na vrchu dvierok a pri zatvorených dvierkach vidiet len nábytok. Potom je samozrejmé, že tam žiadne svetielko nie je. Avšak neviem akú starú máš tú umývačku, ale tie dnešné aj keď nie celý chod, ale ukončenie programu určite signalizujú zvukom....
Ukončenie áno, ale chod nie, a keďže ju obsluhujeme viacerí, môže sa stať, že umývačka "pracuje" a niekto omylom otvorí dvierka.
A vzhľadom k tomu, že pri výstavbe sa nepočítalo s elektrickou trúbou (pôvobne bola inštalovaná plynová), ktorú mám s umývačkou v jednej zásuvke, podľa rady odborníka súčasne by som ich nemala používať, takže v tom mám jediný problém, aby som nezapla trúbu, ak ide umývačka.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Rozalka Pozri príspevok
Ukončenie áno, ale chod nie, a keďže ju obsluhujeme viacerí, môže sa stať, že umývačka "pracuje" a niekto omylom otvorí dvierka.
A vzhľadom k tomu, že pri výstavbe sa nepočítalo s elektrickou trúbou (pôvobne bola inštalovaná plynová), ktorú mám s umývačkou v jednej zásuvke, podľa rady odborníka súčasne by som ich nemala používať, takže v tom mám jediný problém, aby som nezapla trúbu, ak ide umývačka.
Žeby sa vyskytol prvý nedostatok umývačiek riadu?! Samozrejme len pri plne zabudovateľných. Asi by ste si tam mali lepiť nejaký štítok, že "je zapnutná, nepribližovať sa".
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Gabi03 Pozri príspevok
Žeby sa vyskytol prvý nedostatok umývačiek riadu?! Samozrejme len pri plne zabudovateľných. Asi by ste si tam mali lepiť nejaký štítok, že "je zapnutná, nepribližovať sa".
Áno, taká nálepka by pomohla. Už som pomýšľala na to, len kde by sme ju držali medzitým, kým by nepracovala? Určite by potom bola pricapená na umývačku stále a sme v začarovanom kruhu ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať