Zavrieť

Porady

Umývačka riadu - rôzne technické problémy (matné poháre, problémy s tabletkami,..)

V poslednej dobe vyberám z umývačky matné až modrasté poháre. Po konzultáciách s predajcom mám v hlave miš-maš. Vraj by sa nemali používať prostriedky typu 3v1, 4v1 ... atď. lebo "chúďa myčka" nevie, či v danom momente chcem umývať alebo leštiť. Iné info mám zas také, že vystúpila tzv. korózia skla. Aké máte skúsenosti?
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Po zaslaní dotazu na návod som do jednej hodiny ho mal v elektronickej forme. Takémuto prístupu k zákazníkovi hovorím na úrovni, a viem aj oceniť.

Ešte raz ďakujem za typ.
Naposledy upravil Zoltán Kovács : 30.05.08 at 10:43
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
Hovorime si s cechmi bratia, ale tak ako v kazdej rodine je rozdiel medzi skutocnymi surodencami plati to aj tu. Je smutne, ze na Slovensku je heslo nas zakaznik nas pan len fraza a v cechach sa tym aj riadia.
Som rad, ze moja rada pomohla.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
A hneď aj pripojím, pre ostatných, keby mali podobný problém ako ja.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Nechcem zakladať novú temu, tak sa chcem spýtať, či niekto nemal problém ?:
v poslednej dome nevyhadzuje tabletu v umývačke,/ mám ju už 10r.whirlpool, inak suprová.../ neviete, kde môže byť problém? Dvierka sú funkčné, dotykom prsta sa otvárajú, len počas umývania akosi zabudajú vypľúť tabletu...vďaka za rady
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Nemal nikto tento problém? Nechce sa mi hneď volať servisáka...vďaka
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Slávka, vyskúšaj prášok.

Inak servisák nie je lacný špás, mne za 400Sk diagnostikoval, že potrebujem vymeniť tesniacu gumu na viečku na soľ. Možno guma stála 2 Sk, ale musela som kúpiť celé viečko, tak aj s diagnostikovaním ma to stálo 1500 Sk.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Rozalka Pozri príspevok
Slávka, vyskúšaj prášok.

Inak servisák nie je lacný špás, mne za 400Sk diagnostikoval, že potrebujem vymeniť tesniacu gumu na viečku na soľ. Možno guma stála 2 Sk, ale musela som kúpiť celé viečko, tak aj s diagnostikovaním ma to stálo 1500 Sk.
Rozalečka, viem, ale ja som používala už roky rokúce tablety a to až teraz začalo, niekde bude problémik, ale pravda, že nemienim za to vyvaliť kopu € len tak. Možno stačí nápoveda ...ale si zlatá, že si zareagovala,dík.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

slavica Pozri príspevok
Rozalečka, viem, ale ja som používala už roky rokúce tablety a to až teraz začalo, niekde bude problémik, ale pravda, že nemienim za to vyvaliť kopu € len tak. Možno stačí nápoveda ...ale si zlatá, že si zareagovala,dík.
A počas umývacieho procesu sa tie dvierka otvoria, len nevypadne tabletka? Alebo sa tie dvierka vôbec neotvoria? Lebo to je podstatný rozdiel.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Chobot Pozri príspevok
A počas umývacieho procesu sa tie dvierka otvoria, len nevypadne tabletka? Alebo sa tie dvierka vôbec neotvoria? Lebo to je podstatný rozdiel.
Dvierka sa práve neotvoria. Asi je chyba v nejakom čidle. Zaseknuté nie sú...keď sa dotknem toho čudlíka prstom, otvoria sa bez problémov.Potrebovala by som vedieť princíp otvárania.Volala som do Whirlpoolu, dali mi číslo na servisáka , ale ten ma hneď zruišil, že mu to mám nadiktovať na záznamník...tak ..
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

slavica Pozri príspevok
Dvierka sa práve neotvoria. Asi je chyba v nejakom čidle. Zaseknuté nie sú...keď sa dotknem toho čudlíka prstom, otvoria sa bez problémov.Potrebovala by som vedieť princíp otvárania.Volala som do Whirlpoolu, dali mi číslo na servisáka , ale ten ma hneď zruišil, že mu to mám nadiktovať na záznamník...tak ..
Na to, aby si zistila princíp otvárania, by si musela dvere umývačky rozobrať. A nakoniec chyba môže byť aj v samotnom programe, či kábliku, ktorý elektronicky ovláda otváranie tých dvierok.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Chobot Pozri príspevok
Na to, aby si zistila princíp otvárania, by si musela dvere umývačky rozobrať. A nakoniec chyba môže byť aj v samotnom programe, či kábliku, ktorý elektronicky ovláda otváranie tých dvierok.
Viem, že asi to tak bude, len som myslela, že niekto sa s tým už stretol a vedel by aspoň určiť , kde bol problém a ja podľa toho zvážim nutnosť potreby servisáka. Lebo ako písala Rozálka, za pár "halierovú" záležitosť zaplatíš nenormálnu cenu, ale ono to tak je v princípe robené. No záleží aj na servisákovi...
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
slavica Pozri príspevok
Rozalečka, viem, ale ja som používala už roky rokúce tablety a to až teraz začalo, niekde bude problémik, ale pravda, že nemienim za to vyvaliť kopu € len tak. Možno stačí nápoveda ...ale si zlatá, že si zareagovala,dík.
pridám moju skúsenosť:
moja nová myčka sa asi po 2 mesiacoch používania taktiež rozhodla, že tabletku vyplúvať nebude...- ostala v pootvorených dvierkách, ktoré sa tvárili rovnako ako u teba že fungujú keď sú prázdne sa otvárajú... som tiež nemala nervy na riešenie.. servisák sa nechytal... tak dávam tabletku do horného košíka ju šprajcnem medzi riad a tak pustím umývanie.... funguje to.... čo už...
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

sway Pozri príspevok
pridám moju skúsenosť:
moja nová myčka sa asi po 2 mesiacoch používania taktiež rozhodla, že tabletku vyplúvať nebude...- ostala v pootvorených dvierkách, ktoré sa tvárili rovnako ako u teba že fungujú keď sú prázdne sa otvárajú... som tiež nemala nervy na riešenie.. servisák sa nechytal... tak dávam tabletku do horného košíka ju šprajcnem medzi riad a tak pustím umývanie.... funguje to.... čo už...
ďakujem za príspevok, ano sway, aj to je riešenie , mne fungovala super asi 8 až 10 rokov/už ani neviem/ a už je asi taká chudera unavená, že sa jej ani pľuť nechce ...no rada by som ju potvorku ešte prebrala, je to vstavaná umývačka a slúžila roky super.
Naposledy upravil Halli : 03.11.09 at 15:38 Dôvod: opravené pre pátračov:)
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

radogaz Pozri príspevok
1, pozri, či nie je zoškrtený ten prúd vody, čo ju má vypľuť

2, (a možno to bude tým, že si ju 2 roky nepoužívala )
1/ nie je zaškrtený
2/ na veku nezáleží
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Možno sa niekto pridá a napíše mi , ak mal taký problém, ďakujem Vám.
0 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

Včera som prvýkrát spúšťala umývačku Whirpool ADP 6839WH, iba prázdnu, aby sa vyčistila. Všetko som robila podľa návodu a umývačka sa zo začiatku stále zastavovala a blikala kontrolka start. Keď som ju znova stlačila umývačka chvíľu išla a potom znova sa zastavila. To urobilo asi 5-krát. Potom prešiel celý program dokonca a na display sa objavilo F 7 (podľa návodu som zistila, že to znamená číslo poruchy pre servis). Nestretli ste sa s takýmto problémom? Nemá niekto zoznam porúch, čo to znamená?

0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

slavica Pozri príspevok
Možno sa niekto pridá a napíše mi , ak mal taký problém, ďakujem Vám.
SLávka my sme doma mali tento istý problém a to s dvojmesačnou umývačkou.
NEšlo nám to do hlavy čo to môže byť.
Nakoniec sme záhadu odhalili. V umývačke máme zavesenú vônu do umývačky, a ta visela presne v tých miestach kde je škatulka na prášok a preto nám tu škatulku neotváralo alebo ked ju otvorilo tak nevymylo prášok
0 0
AlenockaS AlenockaS

AlenockaS je offline (nepripojený) AlenockaS

stále sa učím
Ako často dosýpate soľ do umývačky ?
Ja používam umývačku cca 3-4 do týždňa, stredne tvrdá voda, začala som ju používať začiatkom januára a stále mi nepýtal soľ. Pred prvým použitím som tam nasypala kilo "umývačkovej" soli, ale nezdá sa mi, že by to malo taký dlhý účinok. Je to v poriadku ?
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

AlenockaS Pozri príspevok
Ako často dosýpate soľ do umývačky ?
Ja používam umývačku cca 3-4 do týždňa, stredne tvrdá voda, začala som ju používať začiatkom januára a stále mi nepýtal soľ. Pred prvým použitím som tam nasypala kilo "umývačkovej" soli, ale nezdá sa mi, že by to malo taký dlhý účinok. Je to v poriadku ?
My máme umývačku 2 roky a za tú dobu sme sypali soľ len 3x, ale to máme mäkkú vodu.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

AlenockaS Pozri príspevok
Ako často dosýpate soľ do umývačky ?
Ja používam umývačku cca 3-4 do týždňa, stredne tvrdá voda, začala som ju používať začiatkom januára a stále mi nepýtal soľ. Pred prvým použitím som tam nasypala kilo "umývačkovej" soli, ale nezdá sa mi, že by to malo taký dlhý účinok. Je to v poriadku ?
Umývačka upozorní, že treba dosypať soľ My máme pomerne tvrdú vodu, ale za tie 3 roky som soľ dosýpala asi 5 x. Ono to zbadáte aj pri umývaní, riad bude taký matný
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať