Zavrieť

Porady

Umývačka riadu - rôzne technické problémy (matné poháre, problémy s tabletkami,..)

V poslednej dobe vyberám z umývačky matné až modrasté poháre. Po konzultáciách s predajcom mám v hlave miš-maš. Vraj by sa nemali používať prostriedky typu 3v1, 4v1 ... atď. lebo "chúďa myčka" nevie, či v danom momente chcem umývať alebo leštiť. Iné info mám zas také, že vystúpila tzv. korózia skla. Aké máte skúsenosti?
Usporiadat
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Dada Pozri príspevok
Ja sa tiež rozhodujem pre umývačku riadu a som už aj viac-menej rozhodnutá. Len neviem ako vyriešiť prívod vody a odtok.
Ako to máte vyriešené?
Prítokovými a odtokovými potrubiami.

Ale teraz vážne. Mne ho prišli napojiť na existujúce potrubia, samozrejme bolo treba vŕtať, sekať cez múry. Neviem, aké máš ty možnosti.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

No to mi je jasné, že potrubiami. Ale či to máte nejako schované za skrinkou, lebo som videla už aj vodovodnú batériu s takou prípojkou na umývačku, ale to sa mi nepáčilo, lebo tá hadica bola viditeľná nad drezom.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Dada Pozri príspevok
No to mi je jasné, že potrubiami. Ale či to máte nejako schované za skrinkou, lebo som videla už aj vodovodnú batériu s takou prípojkou na umývačku, ale to sa mi nepáčilo, lebo tá hadica bola viditeľná nad drezom.
Ja mám voľne stojacu umývačku, ktorá má navrchu takú lištu, ktorá prečnieva dozadu. T.z., že vzadu je dostatok priestoru na "schovanie" tých potrubí. Avšak dávaj pozor, aby si dodržala správne výšky najmä odtokovej a aby sa ti nelomili.
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

dad111 Pozri príspevok
Skus si este raz pomaly a podrobne precitat navod, mozno na nieco prides. Mne sa zda, ze sa ma najprv naliat do nadrzky pre sol trocha vody, nasypat potrebne mnozstvo soli a tusim este doplna doliat vodu, nadrzku dostatocne pevne uzatvorit. Ak si tam tu vodu nedoliala,moze to byt chyba.
Všetko som spravila správne presne podľa návodu. Tak som zavolala servisnému technikovi a ten mi povedal, že málo umývam , po nejakom 6 raze to svetielko zhasne. A ešte mi povedal, že ak používam tabletky namiesto prášku, tak nemusím používať leštidlo. Ale ja ho tam aj tak mám.
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Dada Pozri príspevok
Ja sa tiež rozhodujem pre umývačku riadu a som už aj viac-menej rozhodnutá. Len neviem ako vyriešiť prívod vody a odtok.
Ako to máte vyriešené?
Dada, ja mám umývačku voľne stojacu, ale dali sme dolu vrchný kryt a krásne sa mi zasunula do kuchynskej linky namiesto jednej skrinky. Odpad mám vyriešený tak, že sme kúpili iný sifon do umývadla, ten mám v skrinke pod umývadlom a tam sme za linkou (je tam miesto od steny) viedli hadicu z umývačky a zapojili k sifonu od umývadla. Je síce počuť žblnkotanie v umývadle keď umývačka vypúšťa vodu, ale nie je to nič strašné. A vodovodná prípojka sa dá tiež tak spraviť, že sme kúpili nový kohútik čo ide zo steny na studenú vodu, ten je taký dvojitý, a napojili sme vodu. Neviem či som to dostatočne opísala a či máš nejakú predstavu o tom, či by to mohlo byť aj u teba takto napojené. Ale to asi majú takto skoro všetci alebo zväčša domácností.
0 0
malalulu malalulu

malalulu je offline (nepripojený) malalulu

Nám to doma manžel urobil tak, že na batériu namontoval nadstavce (predňlženie) a prítokovú hadicu namontoval do tohoto nadstavca. Keďže tá prítoková hadica mala na konci ešte takú "hrču" - (nejaký istič na zabránenie prípadnej havárie - neviem to nazvať) a nepáčilo sa mi to pod batériou, tak tam namontoval ako predĺženie novodurovú rúrku, tú prívodovú hadicu aj s tou "hrčou" stiahol pod dres. Ja som tú rúrku obalila samolepiacou tapetou a teraz to vyzerá dobre. Odtokovú hadicu sme namontovali do sifónu - museli sme vymeniť sifón za iný.
0 0
dubak138 dubak138

dubak138 je offline (nepripojený) dubak138

chce to šikovného majstra odtok do sifóno a prívod podla situácie ako je to možné
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

No ten "nadstavec" k batérii som videla. Len sa mi to moc nepáči. Vidno hadicu ako ide z toho. Ja by som to chcela mať schované.
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Dada Pozri príspevok
No ten "nadstavec" k batérii som videla. Len sa mi to moc nepáči. Vidno hadicu ako ide z toho. Ja by som to chcela mať schované.
Dadka, ja mám úplne všetko schované vlastne pod dresom a za dresom, medzi normálnou stenou a kuchynskou linkou. Absolútne mi nič nie je vidieť. Po víkende som šťastná že umývačku mám. Je to veľmi dobrá vec Doporučujem každému kto sa nevie rozhodnúť. Na tej mojej mi trocha vadí, že tam je až 20 minutový oplach, čo sa mi zdá dosť dlho. Spotrebuje na to cca 4 l vody.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Nemáte fotky z toho, ako máte tú prípojku na vodu urobenú? Aby som sa inšpirovala. Ďakujem.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Dada Pozri príspevok
Nemáte fotky z toho, ako máte tú prípojku na vodu urobenú? Aby som sa inšpirovala. Ďakujem.
My sme zrušili batériu zo steny a vymenili sme za batériu, ktorá je na dreze. Umývačka je pripojená pod drezom a nič nie je vidieť. Ale bolo to viac prerábania ale my sme prerábali celú linku, takže to stálo za to.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

No keby bola stojanková batéria, tak nie je problém. Ale máme batériu zo steny. Kuchyňu sme prerábali asi pred 6 rokmi. To sme vtedy nemali na umývačku. Teraz by sme ju chceli, len treba doriešiť tú prípojku. Odtok bude jasný, kúpime len druhý sifón.
0 0
mayaya mayaya

mayaya je offline (nepripojený) mayaya

bunovaa Pozri príspevok
má niekto skúsenosti s Whirpool ADP 4737?
no ja mam prave novu whirpoolku 4737 zatial isla asi 4x a vysledky su perfektne. na zaciatok som dala vsetky prostriedky zvlast (sol, lestidlo, prasok) len sa este ucim spravne to vsetko poukladat
0 0
rybča rybča

rybča je offline (nepripojený) rybča

slavkasig Pozri príspevok
ja som sa dala dlho prehovárať ale moj manžel sa už nemohol na to pozerať máme 3 deti s toho 2 pubertiakov a 1 malé zlatičko celé dni som sa točila len v kuchyni okolo hrncov tak ma na narodky prekvapil umývačkou najskôr som sa hnevala /zobrel ju na splátky/ ale teraz som rada už nemám plnú linku špinavého riadu a ked príde návšteva po obede zapnem umývačku a v klude si možem vychutnať kávičku. Nerozmýšlaj kupuj.
Ty musíš mať super manžela, gratulujem, dúfam že keď budeme s mojim frajerom mať vlastné bydlo tiež sa mňa nebude môcť pozerať a kúpi mi ju
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

rybča Pozri príspevok
Ty musíš mať super manžela, gratulujem, dúfam že keď budeme s mojim frajerom mať vlastné bydlo tiež sa mňa nebude môcť pozerať a kúpi mi ju
Prepáč, ale tento príspevok sa mi absolútne nepáčil. Každý manžel by mal byť super. A keď nie super, aspoň taký, ktorý nás ľúbi a my ľúbime jeho.
No a čakať na to, aby mi niekto cudzí uľahčil prácu... by som nemala čas sem nič písať.
Predpokladám, že nie si finančne odkázaná na priateľa. A keby predsalen áno, v spoločnej domácnosti si musíte podeliť ako prácu tak i výdavky, takže tam by ti on "nemal kúpiť" umývačku, ale spoločne sa dohodnúť, že ju kúpite.
Dúfam, že chápeš, čo tým chcem povedať.
0 0
rybča rybča

rybča je offline (nepripojený) rybča

Gabi03 Pozri príspevok
Prepáč, ale tento príspevok sa mi absolútne nepáčil. Každý manžel by mal byť super. A keď nie super, aspoň taký, ktorý nás ľúbi a my ľúbime jeho.
No a čakať na to, aby mi niekto cudzí uľahčil prácu... by som nemala čas sem nič písať.
Predpokladám, že nie si finančne odkázaná na priateľa. A keby predsalen áno, v spoločnej domácnosti si musíte podeliť ako prácu tak i výdavky, takže tam by ti on "nemal kúpiť" umývačku, ale spoločne sa dohodnúť, že ju kúpite.
Dúfam, že chápeš, čo tým chcem povedať.
chapem ale asi som sa aj ja zle vyjadrila, ja som to myslela v tom zmysle že ten manžel je všímavý a napadlo ho to samého nie, nie som závisla od priateľa ale financie už máme spoločne, bývame už spolu len nie vo "svojom". A jasne že keby som mu povedala že potrebujeme umyvačku a boli na to prašule tak by sa kúpila,ale mne išlo o princip, že ona mu nemusela nič vravieť
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

rybča Pozri príspevok
chapem ale asi som sa aj ja zle vyjadrila, ja som to myslela v tom zmysle že ten manžel je všímavý a napadlo ho to samého nie, nie som závisla od priateľa ale financie už máme spoločne, bývame už spolu len nie vo "svojom". A jasne že keby som mu povedala že potrebujeme umyvačku a boli na to prašule tak by sa kúpila,ale mne išlo o princip, že ona mu nemusela nič vravieť
Uf, tak som si vydýchla, že som len zle pochopila tvoj prvý príspevok. No a k tomu čítaniu myšlienok. Ani ten môj nevie čítať myšlienky, ale zato má uši a ja ústa. Jednoduché.
0 0
slavkasig slavkasig

slavkasig je offline (nepripojený) slavkasig

[quote=Gabi03;678420]Uf, tak som si vydýchla, že som len zle pochopila tvoj prvý príspevok. No a k tomu čítaniu myšlienok. Ani ten môj nevie čítať myšlienky, ale zato má uši a ja ústa. Jednoduché. [/quote
Gabi 03 manžel mi nemusel čítať myšlienky o umývačke sme uvažovali už skôr ale nepoznala som nikoho kto by ju mal tak sme sa nevedeli rozhodnúť. Až k nám prišla sesternica s ktorou sme sa nevideli už pár rokov a ona mala vtedy umývačku asi pol roka a tak pekne o nej rozprávala že ju môj drahý zobral do mesta a vrátili sa s umývačkou . To že to bolo k narodeninám bola náhoda mala som ich o 2 dni. A keď sme ju ešte nemali tak riady často umýval aj on takže vedel prečo ju tak velmi chce aj on . Teraz mi s riadmi pomáha aj moja 3 ročná dcerka.
0 0
stepke stepke

stepke je offline (nepripojený) stepke

durisovad Pozri príspevok
A co tak poumyvat pohare JAR-ou, dobre ich pooplachovat teplou vodou a nechat uschnut? Nie je to jednoduchsie, rychlejsie a lacnejsie?
Umyvacku nemam a ked pocuvam a citam ponosy, ani o jej kupe neuvazujem.
Veru nie je to ani jednoduchšie, ani rychlejšie ani lacnejšie. Duri, skús umývať riad vo vode, ktorá má 60 - 70 stupňov, stoj pri tom aspoň hodinu a spočítaj si koľko horúcej vody za tú dobu pretečie. Ja som bol spočiatku tiež proti umývačke, ale teraz neľutujem, naopak odporúčam.
0 0
bunovaa bunovaa

bunovaa je offline (nepripojený) bunovaa

ja neviem prečo sú niektorí ludia proti umývačke!!! ako každá vec má určite aj nejaké drobné negatíva, ale nech si skúsia v dnešnej dobe prať prádlo vo vani, v studenej vode plákať a žmýkať v rukách- podla mna nevedia o čom hovoria, pokial niekto má na umývačku peniaze a má ju kam postaviť- neni čo riešiť. môj manžel robil hysterické scény, len ked som ju spomenula- po 1-2 mesiacoch používania by na nu nedal dopustiť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať