Zavrieť

Porady

Umývačka riadu - rôzne technické problémy (matné poháre, problémy s tabletkami,..)

V poslednej dobe vyberám z umývačky matné až modrasté poháre. Po konzultáciách s predajcom mám v hlave miš-maš. Vraj by sa nemali používať prostriedky typu 3v1, 4v1 ... atď. lebo "chúďa myčka" nevie, či v danom momente chcem umývať alebo leštiť. Iné info mám zas také, že vystúpila tzv. korózia skla. Aké máte skúsenosti?
Usporiadat
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

malalulu Pozri príspevok
Ja som už nad kúpou umývačky rozmýšľala dlhšie, ale keď som otvorila Poradu a v nej túto tému, tak ma to nakoplo, že som išla hneď na druhý deň do obchodu a kúpila som si ju. Neviem si ju vynachváliť. Takže vďaka Porade si ušetrím čas a všetko ostatné, čo tu už bolo spomenuté. Kúpila som Whirlpool plne automatickú, ale niekeda sa mi zdá, že tých funkcií je až príliš veľa. Napríklad také polovičné umývanie. Zdá sa mi, že to asi nikdy nepustím, pretože pri tej istej spotrebe vody a tablety umyje polovicu riadov, takže sa mi to zdá neekonomické.
Fajn, že si aj ty relatívne spokojná.
Ale to polovičné umývanie... je polovičné preto, lebo umyješ aj s polovičnou spotrebou vody a čistiaceho prostriedku. To je tiež kritérium. Nezdá sa mi, že by to tak nebolo, ale aj keby hej, asi si nevyberala príliš dôsledne.
Okrem toho, aj ja využívam tak program na rýchle umývanie, s vyššou teplotou na veľmi znečistený riad a predumývanie. Ostatné tiež len tak "ležia bokom".
0 0
slavkasig slavkasig

slavkasig je offline (nepripojený) slavkasig

ja som sa dala dlho prehovárať ale moj manžel sa už nemohol na to pozerať máme 3 deti s toho 2 pubertiakov a 1 malé zlatičko celé dni som sa točila len v kuchyni okolo hrncov tak ma na narodky prekvapil umývačkou najskôr som sa hnevala /zobrel ju na splátky/ ale teraz som rada už nemám plnú linku špinavého riadu a ked príde návšteva po obede zapnem umývačku a v klude si možem vychutnať kávičku. Nerozmýšlaj kupuj.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

No už som si aj vybrala elektroluxku, má 5 programov, 5 teplôt, automatický program, zrýchlený program, program na sklo, podporuje 3v1, aby sa dali aj tabletky používať, samostatné predopláchnutie, intenzívny program, odložený štart, je 45 a na 9 súprav, dokáže si sama určiť koľko vody a energie minie....akurát nemá signalizáciu ukončenia programu, čo myslíte mám ju kúpiť alebo hľadať ďalej, ja myslím, že by mi postačovala.
Dokonca ani manžel nenamieta, len mal takú blbú otázku, že čo budem robiť z voľným časom-ako keby som nejaký mala-či sa budem viac venovať jemu-tak som mu nasľubovala..........
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Pru Pozri príspevok
No už som si aj vybrala elektroluxku, má 5 programov, 5 teplôt, automatický program, zrýchlený program, program na sklo, podporuje 3v1, aby sa dali aj tabletky používať, samostatné predopláchnutie, intenzívny program, odložený štart, je 45 a na 9 súprav, dokáže si sama určiť koľko vody a energie minie....akurát nemá signalizáciu ukončenia programu, čo myslíte mám ju kúpiť alebo hľadať ďalej, ja myslím, že by mi postačovala.
Dokonca ani manžel nenamieta, len mal takú blbú otázku, že čo budem robiť z voľným časom-ako keby som nejaký mala-či sa budem viac venovať jemu-tak som mu nasľubovala..........
No manželovi venovať sa nie je zlý nápad...

Signalizáciu ukončenia programu nie je také dôležité. Ja ju mám a nie málo krát sa zľaknem, tak to zapiští asik 5 sekúnd.
Ale na 9 súprav? Asi je to potom ten užší typ, ktorý má pôdorys obdĺžnika. Ak to tak je, tak ešte pouvažuj. Najlepšie je kúpiť si takú, ktorá má štvorcový pôdorys, nakoľko sa umýva takými otočnými ramenami a je samozrejmé, že pri obdĺžniku nemusí dosiahnuť do každého kúta. Nehovorím, že to neumyje dokonale, ale takúto umývačku by som si vybrala iba vtedy a iba vtedy, ak by som naozaj nemala viac miesta na tých plus 15-30 cm šírky.
A ešte k tým programom. Nie je zlé, ak sa dá umývať iba dolný alebo iba horný kôš.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Gabi03 Pozri príspevok
No manželovi venovať sa nie je zlý nápad...

Signalizáciu ukončenia programu nie je také dôležité. Ja ju mám a nie málo krát sa zľaknem, tak to zapiští asik 5 sekúnd.
Ale na 9 súprav? Asi je to potom ten užší typ, ktorý má pôdorys obdĺžnika. Ak to tak je, tak ešte pouvažuj. Najlepšie je kúpiť si takú, ktorá má štvorcový pôdorys, nakoľko sa umýva takými otočnými ramenami a je samozrejmé, že pri obdĺžniku nemusí dosiahnuť do každého kúta. Nehovorím, že to neumyje dokonale, ale takúto umývačku by som si vybrala iba vtedy a iba vtedy, ak by som naozaj nemala viac miesta na tých plus 15-30 cm šírky.
A ešte k tým programom. Nie je zlé, ak sa dá umývať iba dolný alebo iba horný kôš.
Mám 45-ku a stačí nám, treba síce častejšie zapnúť, ale sa mi aspoň nehromadia riady v myčke.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

A umýva dobre, ked píšu, že nedočiahne do rohov, lebo teraz som pozerala 60-tky ale tie nemajú všetky tie programy, bud chýba program na sklo, alebo rýchly program.........
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Pru Pozri príspevok
A umýva dobre, ked píšu, že nedočiahne do rohov, lebo teraz som pozerala 60-tky ale tie nemajú všetky tie programy, bud chýba program na sklo, alebo rýchly program.........
Ja mám 60-tku, s užšou nemám skúsenosť, ale logicky mi to tak vychádza. Samozrejme prax môže byť iná.
Tie programy... každá značka, dokonca aj typ môže mať programy inak nazvané. Ja napr. nemám program na sklo, ale mám šetrný program, čiže menej stupňov. Mám aj rýchly program, ale mám aj tlačítko na ostatné programy na skrátenie času. Treba si popozerať a nechať si aj poradiť od predajcov. Teda ak sú schopní.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Mám síce vybratú, ale budem ešte porovnávať. díky za rady
0 0
učtovníčka učtovníčka

učtovníčka je offline (nepripojený) učtovníčka

Aj ja som čerstvý majiteľ umývačky. Najskôr som si naštudovala na nete čo to všetko vie robiť a potom som podľa typov hľadala takú čo vie toho na dnešnú dobu najviac a je za "primeranú cenu". Nakoniec som si vybrala Whirpool 9836 ktorá má 6-zmysel čo je nám ženám podobné, čiže vie predvídať koľko má umývať a koľko vody dať. Čakala som na ňu týždeň kým ju dodali ale oplatilo sa. Manžel sa na ňu trochu žiarlivo pozeral lebo v poslednej dobe hlavne on umýval, ale zvyká si. Má to rôzne šetriace programy a tak sa dá s ňou dohodnúť čo chcem a aj polovičná náplň len pre 1 kôš. Ešte mám trochu problém správne to tam naukladať aby na niečom nezostala voda po skončení keď to nesprávne nakloním, ale chce to len prax. Je to pomocnica v domácnosti...
0 0
Janinkaaa Janinkaaa

Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

Ako často spúšťate umývačku ? Raz za deň, týždeň, ...

Ja nemám ešte umývačku, ale stále si myslím, že tých pár pohárov a tanierov, čo sa cez deň nazbiera poumývam.

Nemám rada, keď sa mi kopí nepoúmyvaný riad. Ja hneď umývam všetko.
A používam iba jednu obedovú súpravu. Keby som neumývala každý deň, nemali by sme z čoho jesť.

Nevarím každý deň. Varím najviac v sobotu a v nedeľu.
Sme traja. Celý deň sme preč, stravujeme sa v robotách a len večer zašpínime zopár tanierov, príborov, ...
Oplatí sa aj mne kúpiť umývačku ?
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Janinkaaa Pozri príspevok
Ako často spúšťate umývačku ? Raz za deň, týždeň, ...

Ja nemám ešte umývačku, ale stále si myslím, že tých pár pohárov a tanierov, čo sa cez deň nazbiera poumývam.

Nemám rada, keď sa mi kopí nepoúmyvaný riad. Ja hneď umývam všetko.
A používam iba jednu obedovú súpravu. Keby som neumývala každý deň, nemali by sme z čoho jesť.

Nevarím každý deň. Varím najviac v sobotu a v nedeľu.
Sme traja. Celý deň sme preč, stravujeme sa v robotách a len večer zašpínime zopár tanierov, príborov, ...
Oplatí sa aj mne kúpiť umývačku ?
Umývaš rada? Máš na to aj čas?
Každý má tú svoju prioritu. Ja neznášam umývať riad, takto ho vložím do umývačky a tam nech si je, keď sa naplní (sme dvaja, tak zapínam tak 2x do týždňa, cez víkend možno aj 3.-krát), tak ho zapnem a mám po probléme. Špinavý riad sa mi kopí v umývačke, tak ho ani nevidím. Ale máme dve obedové súpravy. S jednou by si asi nevystačila.
0 0
Leila2006 Leila2006

Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

optimistka
Janinkaaa Pozri príspevok
Ako často spúšťate umývačku ? Raz za deň, týždeň, ...

Ja nemám ešte umývačku, ale stále si myslím, že tých pár pohárov a tanierov, čo sa cez deň nazbiera poumývam.

Nemám rada, keď sa mi kopí nepoúmyvaný riad. Ja hneď umývam všetko.
A používam iba jednu obedovú súpravu. Keby som neumývala každý deň, nemali by sme z čoho jesť.

Nevarím každý deň. Varím najviac v sobotu a v nedeľu.
Sme traja. Celý deň sme preč, stravujeme sa v robotách a len večer zašpínime zopár tanierov, príborov, ...
Oplatí sa aj mne kúpiť umývačku ?
No, ak ti vadí nepoumývaný riad, tak ti bude vadiť asi aj v umývačke. Predstav si, že sa ti tam hromadí špinavý riad tri dni, to musí byť riadna zmes pachov, nehovoriac o rôznych mikroorganizmoch, ktoré majú raj.
Ale ak ste traja, tak by tá 45 cm s programom na polovičnú náplň nemala byť problém, tú by ste mali za deň v pohode zaplniť.
0 0
slavkasig slavkasig

slavkasig je offline (nepripojený) slavkasig

ja mám na 12 súprav je nás 5 a umývam raz za deň ked som v lete zavárala tak aj 2x. na tvojom mieste by som kúpila 12 supravovú v spotrebe vody a elektriny asi nieje taký velký rozdiel nikdy nevieš rozrastie sa ti rodina a pod potom sa ti väčšia zíde ale to je len môj názor kupuješ ty . prajem správny výber
0 0
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

Tak teda neviem v čom može byť problém. Všetci ste písali, že vyberáte lesklé poháre. No ja veru nie. umývačka ich ničí. No tie prípravky (soľ + leštidlo +tableta). Používam kalgonit alebo možno raz aj somat. Ale keď mi zničila celý riad (taký hnedý priesvitný) tak, že ani pes z toho nechce žrať tak bol v nej len kalgonit v tom čase a ečte ani neboli 5v 1 a iné výmysly.Zničila aj poháre , také lacné teraz sú na nich uplne vžraté také flaky a postupne sa to zväčšuje. Aj misky do mikrovlnky mi to uple vyžerie.
Myslím, že nie každý riad je vhodný do umývačky. Ak minule boli v Ikei poháre a bolo pri nich napísané, že sú vhodné do umývačky. čosi myslím , že potvrdzuje, že na niektoré riady sú tie tablety agresívne.
0 0
slavkasig slavkasig

slavkasig je offline (nepripojený) slavkasig

ja si myslím ,že to bude tou solou len neviem či vela alebo málo
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

No pozerala som teda už aj 60-tky, veď tých 15 cm tam nejako narvem, ale neviem teraz, mala som vybratú elektroluxku so všetkými programami ale šesťdesiatky ich nemajú všetky, teraz sa mi zapáčila whirpoolka so 6 zmyslom, ale nevidím ako vyzerá vnútri, stiahla som si aj návod, ale nie sú tam vyobrazené tie koše ako pri elektroluxke.....no vidím, že budem ešte dlho vyberať
0 0
Igy Igy

Igy je offline (nepripojený) Igy

U nas mame 45ku Electrolux. Sme dvaja a cez vikend ide kazdy den a cez tyzden tak 1x za dva-tri dni. Pokial netreba setrit miestom v kuchyni (to bol nas pripad) treba kupit 60tku. Spotreba v porovnani s 45kou je takmer rovnaka a da sa do nej narvat aj viac hrncov a vacsich veci a v konecnom dosledku to vyjde lacnejsie.
Pri vybere by som sa neorientoval len na funkcie. Aj tak budete pouzivat len jeden max. 2 programy. Dolezite je aby bola umyvacka co najtichsia (predsa len pocuvat 1,5 hodiny huciaci stroj nie je nic prijemne) a obzvlast ak je kuchyna prepojena s obyvackou. Tiez je fajn ked ma funkciou odlozeneho startu a 3 v 1 funkciu. Odlozeny start je super ked chcem mat uplny klud (nastavim umyvanie na noc a rano je vsetko ciste). 3 v 1 vam zase umozni pouzivat aj tablety a je len na vas ci budete pouzivat jedno alebo druhe.
No a argument ci umyvacku alebo nie. Argumentovat ekonomikov je otazne, nakolko cistiace prostriedky a energia co spotrebuje umyvacka tiez nieco stoja. Pre mna je hlavny argument to, ze po dobrom obede nemusim mysliet na to ze treba umyt riad a uz sa v kuchyni nekopi kopa spinaveho riadu. A rozmocit si kazdy den ruky umyvanim, cistit po umyvani zacaknu kuchynu a potom este cakat kym uschne riad... Dakujem, do stredoveku sa nevratim :-) pradlo tiez neperieme vo vani v rukach tak preco robit to iste s riadom...
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

My sme zatiaľ traja, ale ja som zúfala z tej kopy riadu, ja mám pocit, že celý deň umývam len riad, syn je schopný zašpiniť desať šálok a pohárov za hodinu a o tanieroch ani nehovorím....No teraz sa rozhodujem teda medzi šesťdesiatkami elektrolux a whirlpool, obidve majú skoro rovnaké funkcie.
0 0
Igy Igy

Igy je offline (nepripojený) Igy

Potom by som bral do uvahy uz len hlucnost a dizajn (ak nie je skryta). Osobne preferujem znacku Electrolux.
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
IGY to vyjadril na 100%. Kupou kazdeho spotrebica ziskate to, co Vam chyba. Ak nemate chut na umyvanie riadu, umyvacka ju bude mat vzdy. Ak mate zmysel pre detajly, volte co najviac programov, istotne si vyberiete. Ak je pre Vas rozhodujuci vysledok bez ohladu na sposob akym sa k nemu dopracujete, uspokoji Vas aj menej programov. Ak niekto preferuje 6 zmysel, asi mu chyba jeho vlastny. Je to totiz inteligencia. U spotrebicov ale umela, ziadny zazrak. S pouzitim vlastnej dosiahnete lepsie vysledky, ale ak si to niekto vyberie, jeho vec. Ak si precitate spotrebitelske testy, zistite, ze udaje o uspore pri pouziti 6 zmyslu nie su az take ruzove. Rozumnym zvolenim vhodneho programu dosiahnete omnoho lepsie vysledky. Tie percenta uspory sa totiz vztahuju na iny rezim, ktory by asi nebolo najlepsie volit.
Moje konkretne poznatky. Ak sa da lepsia je 60 cm. Vstavane spotrebice su pekne ale nie idealne. Ich zivotnost je asi mensia ako nabytku. Ste si isti, ze az Vam dosluzi spotrebic, kupite taky, ktorym sa da nahradit, alebo za drahe peniaze zrekonstruujete nabytok? Umyvacky je mozne aj jednoducho podsunut pod dosku linky. Potom porovnavajte ich hlbku, aby Vam netrcala. Whirlpool napriklad uvadza tuto moznost instalacie, ale pri poruche je to dovod na neuznanie reklamacie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať