Zavrieť

Porady

Umývačka riadu - rôzne technické problémy (matné poháre, problémy s tabletkami,..)

V poslednej dobe vyberám z umývačky matné až modrasté poháre. Po konzultáciách s predajcom mám v hlave miš-maš. Vraj by sa nemali používať prostriedky typu 3v1, 4v1 ... atď. lebo "chúďa myčka" nevie, či v danom momente chcem umývať alebo leštiť. Iné info mám zas také, že vystúpila tzv. korózia skla. Aké máte skúsenosti?
Usporiadat
učtovníčka učtovníčka

učtovníčka je offline (nepripojený) učtovníčka

Ja mám tiež zabudovanú a nič nevidím, ale som sa pýtala servisáka že či vadí umývačke keď sa za jazdy otvorí a povedal že nie. Inak si pred zatvorením dverí pozriem kedy by mala podľa nastavenia skončiť a zo zvyku si to uložím v hlave medzi ostatné čísla. Zásuvka nevadí lebo aj tak v paneláku môže ísť u nás len jeden "veľký" spotrebič lebo inak vyletia poistky. Už som si zvykla púšťať umývačku cez týždeň na noc a je po probléme. Cez víkend dopoludnia periem alebo pečiem a poobede umývam. Je to len o vlastnom systéme a dá sa to skoordinovať aj s panelákovým elektrickým vedením.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Ahojte, tak včera mi doviezli umývačku, nakoniec som sa rozhodla pre BOSCH-ku. Takže už len zapojiť. Ale môžete mi poradiť pri prvom umývaní je tam napísané, že treba použiť soľ, čis.prostr... asi nie tabletku. Aký je najlepší a či s zvlášť kupuju čist.prost., leštidlo, soľ, alebo ked kúpim tak tam mám všetko, možno je to blbá otázka, ale neviem. dík
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Pru, po viacročných skúsenostiach a odskúšaní viacerých prípravkov Ti doporučujem http://www.porada.sk/544007-post5.html
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Pru Pozri príspevok
Ahojte, tak včera mi doviezli umývačku, nakoniec som sa rozhodla pre BOSCH-ku. Takže už len zapojiť. Ale môžete mi poradiť pri prvom umývaní je tam napísané, že treba použiť soľ, čis.prostr... asi nie tabletku. Aký je najlepší a či s zvlášť kupuju čist.prost., leštidlo, soľ, alebo ked kúpim tak tam mám všetko, možno je to blbá otázka, ale neviem. dík
Najlepšie všetky prípravky jednu značku. Ja osobne odporúčam CALGONIT.
Soľ - na prvý krát ide dosť veľa - koľko sa zmestí - myslím aj celé balenie. leštidlo - tiež koľko sa zmestí. Na umytie môže byť aj tabletka, alebo prášok, je to jedno.
pri ďalšom umývaní - tabletku, alebo prášok vždy.
Leštidlo a soľ až vtedy, keď kontrolka na myčke zasvieti - upozorní ťa.
Kúpiš v Bille, Tesco, Kaufland aj bežné drogérie.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

sway Pozri príspevok
Najlepšie všetky prípravky jednu značku. Ja osobne odporúčam CALGONIT.
Pekne si napísala - úplne perfektný návod.

Ja by som dodala vlastnú skúsenosť - prášok sa mi občas navlhol a nevysypal sa celý obsah. Odvtedy dávam radšej tabletky. U nich mám istotu, že vypadne celá.
Prípravky - po skúsenostiach so všetkými značkami - na prvom mieste mám CALGONIT - soľ, leštidlo aj tabletky. Každé tri mesiace čistím umývačku s prípravkom CALGONIT-čistič umývačky. Vyčistí aj čerpadlo na vodu, sito je úplne ako nové.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Ahojte, takže na prvýkrát som nasypala soli ako bolo v návode a kúpili sme aj leštidlo a prášok Calgonit. Prvé razy som bola celkom spokojná ale potom mi zostal riad taký matný a vrzgavy, tak som hľadala chybu a zistila som, že máme najtvrdšiu vodu, tak som nastavila tvrdosť vody-aby vedelo koľko soli treba, potom som podľa závady hľadala v návode, tak som skúsila, že mám nastavené málo leštidla, tak som pridala. Už to bolo lepšie. A neviem, či tabletku môžem dať ked mám naliate leštidlo a nasypanú soľ, asi nie, lenže oni sa mi naraz nespotrebujú, tak neviem kedy tabletku. Alebo vyskúšam čo to urobí? Ale aj napriek tomu som spokojná, lebo mávam strašne veľa riadu a ušetrilo mi to hodne času a hlavne ručičky, také ich mám vyžraté z upratovania, je to dobrý vynález, ešte keby niekto vymyslel nejakú automatickú umývačku dlážok, to by bolo super...........majte sa
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Pru Pozri príspevok
Ahojte, takže na prvýkrát som nasypala soli ako bolo v návode a kúpili sme aj leštidlo a prášok Calgonit. Prvé razy som bola celkom spokojná ale potom mi zostal riad taký matný a vrzgavy, tak som hľadala chybu a zistila som, že máme najtvrdšiu vodu, tak som nastavila tvrdosť vody-aby vedelo koľko soli treba, potom som podľa závady hľadala v návode, tak som skúsila, že mám nastavené málo leštidla, tak som pridala. Už to bolo lepšie. A neviem, či tabletku môžem dať ked mám naliate leštidlo a nasypanú soľ, asi nie, lenže oni sa mi naraz nespotrebujú, tak neviem kedy tabletku. Alebo vyskúšam čo to urobí? Ale aj napriek tomu som spokojná, lebo mávam strašne veľa riadu a ušetrilo mi to hodne času a hlavne ručičky, také ich mám vyžraté z upratovania, je to dobrý vynález, ešte keby niekto vymyslel nejakú automatickú umývačku dlážok, to by bolo super...........majte sa
Tabletku musíš dávať VŽDY - na jedno mytie 1 tabletka. , je to vlastne akoby si dala jar do umývadla, keď umývaš normálne riad.
Soľ a leštidlo sú "doplnky" na zvýšenie kvality vody pri umývaní..
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

To ja viem, že musím dávať vždy, soľ a leštidlo sú doplnky, ale asi som sa zle vyjadrila. Pýtala som sa, či môžem dať tabletku ked mám nasypanú soľ a leštidlo, či to nebude zdvojené, lebo sotva sa mi minú naraz a zásobníky budú prázdne a budem môcť dávať tabletku. Je jasné, že prášok dávam každý raz.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Pru Pozri príspevok
To ja viem, že musím dávať vždy, soľ a leštidlo sú doplnky, ale asi som sa zle vyjadrila. Pýtala som sa, či môžem dať tabletku ked mám nasypanú soľ a leštidlo, či to nebude zdvojené, lebo sotva sa mi minú naraz a zásobníky budú prázdne a budem môcť dávať tabletku. Je jasné, že prášok dávam každý raz.
Nie, nebudeš mať zdvojené, soľ je na zmäkčenie vody, leštidlo na lesk. Možno je zbytočné dávať tabletky typu "4 in 1", ..... "10 in 1", lebo soľ a leštidlo musíš dať vždy, načo potom to isté aj v tej tabletke. Najlepší je prášok, ale nie "nadupať", lebo sa môže stať, že sa nevysype celý.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

VladoaKatka Pozri príspevok
Pekne si napísala - úplne perfektný návod.

Ja by som dodala vlastnú skúsenosť - prášok sa mi občas navlhol a nevysypal sa celý obsah. Odvtedy dávam radšej tabletky. U nich mám istotu, že vypadne celá.
Prípravky - po skúsenostiach so všetkými značkami - na prvom mieste mám CALGONIT - soľ, leštidlo aj tabletky. Každé tri mesiace čistím umývačku s prípravkom CALGONIT-čistič umývačky. Vyčistí aj čerpadlo na vodu, sito je úplne ako nové.
ja občas používam tekutý prášok /gelová konzistencia/
a tiež je výborný...
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Pru Pozri príspevok
To ja viem, že musím dávať vždy, soľ a leštidlo sú doplnky, ale asi som sa zle vyjadrila. Pýtala som sa, či môžem dať tabletku ked mám nasypanú soľ a leštidlo, či to nebude zdvojené, lebo sotva sa mi minú naraz a zásobníky budú prázdne a budem môcť dávať tabletku. Je jasné, že prášok dávam každý raz.
ja už roky robím tak, že mám v myčke dolu v zásobníku na soľ soľ, v zásobníku na leštidlo leštidlo a do odklapávacieho zásobníka na dverách myčky dávam na každé umývanie tabletku 5 v jenom, alebo ak mám - najlepšie sa mi páčia tie gelové.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Ja som tiež uprednostňovala Calgonit, ale minule som si kúpila všetky prípravky Somat... z toho tabletky Somat 7 a viete, že sa mi zdali poháre krajšie umyté aj vyleštené ako s Calgonitom?
0 0
Excela Excela

Excela je offline (nepripojený) Excela

To by som takú blbosť netvrdila. Nedá sa porovnať umytý riad ručne a v umývačke riadu. Ja už mám druhú, dokopy mám 17 rokov a nedám na umývačku riadu dopustiť.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Excela Pozri príspevok
To by som takú blbosť netvrdila. Nedá sa porovnať umytý riad ručne a v umývačke riadu. Ja už mám druhú, dokopy mám 17 rokov a nedám na umývačku riadu dopustiť.
Bolo by fajn doplniť príspevok, na ktorý si reagoval/a.

Okrem toho nesúhlasím. Sú riady, ktoré sú v umývačke prefektne umyté (napr. sklené poháre, ktoré ručne ani za svet ani nie neumyjem, ale nepoutieram), ale zas sú riady, ktoré umývačka nezvláda (napr. nejaké zaoblené hrnce, prípadne pripálené jedlá alebo drevené varešky tiež nedávam do umývačky). Ale to je len moja skúsenosť.
0 0
učtovníčka učtovníčka

učtovníčka je offline (nepripojený) učtovníčka

Pru Pozri príspevok
To ja viem, že musím dávať vždy, soľ a leštidlo sú doplnky, ale asi som sa zle vyjadrila. Pýtala som sa, či môžem dať tabletku ked mám nasypanú soľ a leštidlo, či to nebude zdvojené, lebo sotva sa mi minú naraz a zásobníky budú prázdne a budem môcť dávať tabletku. Je jasné, že prášok dávam každý raz.
Na umývačke by sa ti mala dať nastaviť možnosť že či si dala prášok alebo tabletu a podľa toho si berie čo potrebuje. Aspoň u tých so 6 zmyslom to tak funguje
0 0
bunovaa bunovaa

bunovaa je offline (nepripojený) bunovaa

ešte nemám myčku, ale chcem kupovať po dlhom prehováraní mojho muža, kto máte skúsenosti s prevádzkou- sem s nimi- má aj nejaké negatíva?
0 0
bunovaa bunovaa

bunovaa je offline (nepripojený) bunovaa

Ešte mám taký dotaz- nezhltne myčka veľa riadu, myslím tak, či ste nemuseli dokupovať taniere a príbory- lebo my toho zašpiníme dosť a neviem ako často by som musela púšťať myčku.Stačí 1-2 sady príboru a tanierov? Som z toho jeleň.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
bunovaa Pozri príspevok
ešte nemám myčku, ale chcem kupovať po dlhom prehováraní mojho muža, kto máte skúsenosti s prevádzkou- sem s nimi- má aj nejaké negatíva?
bunovaa Pozri príspevok
Ešte mám taký dotaz- nezhltne myčka veľa riadu, myslím tak, či ste nemuseli dokupovať taniere a príbory- lebo my toho zašpiníme dosť a neviem ako často by som musela púšťať myčku.Stačí 1-2 sady príboru a tanierov? Som z toho jeleň.
Mám 2 sady, ale malú umývačku (len 45cm šírky), takže sa rýchlo zaplní a pracuje častejšie. Je to skvelá vec, môžem len odporúčať, lebo
- minie sa menej vody
- umyje sa lepšie, lebo v rukách by si takú horúcu vodu nevydržala

a teraz nevýhody:
- ak máš zlaté okraje, je dosť možné, že o ne prídeš (záleží od kvality)
- väčšinou potrebujem práve to, čo sa vo vnútri umýva (keby som umývala ručne, tak by som potrebný kus "uprednostnila")
- po ručnom umývaní som si mohla krásne manikúru spraviť

Pred kúpou umývačky, keď som si prečítala jej spotrebu, dala som do dresu 15 litrové vedro a umývala som pod tečúcou vodou riady. Môžem ti povedať, to vedro pretieklo a riad stále nebol umytý. Moja umývačka má spotrebu 12-16 l (podľa programu). Myslím, že niet čo dodať.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

ahojte, chcem sa opýtať, mám poháre nie moc pekne vyleštené, je na nich taký biely povlak, už som nadstavila aj leštidlo aj soľ poprečitovala návod, ale neviem si s tým poradiť. v čom to je?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Pru Pozri príspevok
ahojte, chcem sa opýtať, mám poháre nie moc pekne vyleštené, je na nich taký biely povlak, už som nadstavila aj leštidlo aj soľ poprečitovala návod, ale neviem si s tým poradiť. v čom to je?
Skús ináč nastaviť tvrdosť vody..
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať