Zavrieť

Porady

Umývačka riadu - rôzne technické problémy (matné poháre, problémy s tabletkami,..)

V poslednej dobe vyberám z umývačky matné až modrasté poháre. Po konzultáciách s predajcom mám v hlave miš-maš. Vraj by sa nemali používať prostriedky typu 3v1, 4v1 ... atď. lebo "chúďa myčka" nevie, či v danom momente chcem umývať alebo leštiť. Iné info mám zas také, že vystúpila tzv. korózia skla. Aké máte skúsenosti?
Usporiadat
jozefinka jozefinka

jozefinka je offline (nepripojený) jozefinka

jozefinka Pozri príspevok
Ahojte, neviem čo sa mi stalo s mojou myčkou - ale je vypnutá (čiže displej vôbec nesvieti), ale keď zavrem dvere tak normálne ide - ako keby normálne prala aj keď nie je zapnutá. Už sme ju aj vypli z prúdu ale po opätovnom zapnutí do elek.prúdu zase išla. Stretol sa niekto s takýmto problémom?
Manžel ráno použil miesto umýv.prostriedku do myčky obyčajnú JAR ! Môže byť problém v tom? ............penila jak besná, ale poumýval to a vybral penu, už je čistá prázdna, no robí to odvtedy. Prosím o radu, čo robiť.
POSÚVAM
0 0
zena77 zena77

zena77 je offline (nepripojený) zena77

NO manžel si asi "zarobil" na novú umývačku..... nakoľko tam jasne píšu - že obyčajný prípravok sa tam nesmie dať.... zavolajte servis - uvidíte čo povedia oni ----
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
zena77 Pozri príspevok
NO manžel si asi "zarobil" na novú umývačku..... nakoľko tam jasne píšu - že obyčajný prípravok sa tam nesmie dať.... zavolajte servis - uvidíte čo povedia oni ----
ja by som ešte skúsila do prázdnej umývačky dať čistič na umývačky riadu http://www.calgonit.cz/finish-fusion...er-cleaner.php a pustila by som ju na najsilnejší výkon ... za pokus to stojí....
0 0
erikasvk erikasvk

erikasvk je offline (nepripojený) erikasvk

Prosím poradte mi ak ste uz niekto mali podobny problem. Kupili sme novu vstavanu mycku Whirpool adg 9960. Ked sme ju zapli tak po 2 min. zacala pískať a trvalo to asi 3 min. potom to prestalo a zase pri konci to zacalo. Je to dost neprijemny zvuk. Mate s tym niekto skusenosť ze co to moze byť? Tiez mam pocit ze riad dobre nevysusilo alebo je to normalne pri rychlom programe??? moja prva mycka tak neviem co s tym. dakujem
0 0
zena77 zena77

zena77 je offline (nepripojený) zena77

Rýchlo servis - záruku, my sme tak kúpili a zapojili a myčka nešla - chyba od výroby ! a takisto po pol roku práčka - (umývačka značka BAUMATIC, práčka ELEKTROLUX obe kupované v NAY....
s práčkou problém nebol, ale umývačka -bolo v zmluve autorizované zapojenie ---- tak musel prísť servisák ... doporučujem servis volať - alebo uplatniť záruku a Whirpoolu sa zbaviť a kúpiť niečo iné .... (ELEKTROLUX, ZANNUSI, BOSCH...) = vlastná skúsenosť.......
0 0
karlinda karlinda

karlinda je offline (nepripojený) karlinda

Dobry den, prosim o radu .Umyvacka Wirphool ADP 6839,vyhodilo mi chybu F2 a blika kontrolka startu 2x po sebe a pauza a znova.V mycke som mala vodu,Odcerpalo ju ked som ju zapla a potom vyhodilo tuto chybu.Chcela som dat oplach aby vodu odcerpalo ale sama automaticky odcerpala a vyhodila chybu F2.Voda tam uz nie je,filtre su ciste ,co teraz,ako odstranim chybu?Este pre info,mam spolocny odpad s prackou a mam dojem ze ta voda mi do mycky prisla pri vypustani pracky.Prosim o radu.Vopred dakujem.
0 0
karlinda karlinda

karlinda je offline (nepripojený) karlinda

Dakujem za odpoved.No neviem si predstavit ako ju budeme pretacat hore dnom a vylievat ,ale teda co nam zbyva.Dufam,ze to postaci.Potom sa strati aj hlasenie na dispelji,ked bude vyliata a sucha?
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

karlinda Pozri príspevok
Dakujem za odpoved.No neviem si predstavit ako ju budeme pretacat hore dnom a vylievat ,ale teda co nam zbyva.Dufam,ze to postaci.Potom sa strati aj hlasenie na dispelji,ked bude vyliata a sucha?
vytiahli ste snuru zo zasuvky na par minut? nepomohlo?
0 0
Majuška11 Majuška11

Majuška11 je offline (nepripojený) Majuška11

Dobrý deň, mám umývačku ELEKTROLUX už druhý rok. Používam kapsule Jar, ktoré pekne umýjú riad, ale mám pocit akoby nebol dobre opláchnutý a zapáchal po saponáte. Skúšala som aj iné kapsule, ale výsledok rovnaký. Soľ aj leštidlo mám doplnené. Má niekto takúto skúsenosť a vie poradiť čo robiť?
Naposledy upravil Majuška11 : 16.07.12 at 19:48
0 0
zena77 zena77

zena77 je offline (nepripojený) zena77

Skús - použiť, čistič myčky..... a ak to nepomôže uber leštidlo ........
0 0
spagetka1812 spagetka1812

spagetka1812 je offline (nepripojený) spagetka1812

ahojte..pouzila som umyvacku len 2. raz, mam wh ADG 6240, prvy raz som mala taniere pekne leskle(mam cierne a biele taniere), okrem jedneho, kde bola taka akoby mapa z kamena alebo ja neviem..a niekde som mala zaschnute kvapky vody....tak som dala lestidlo na stupen 4...vcera som umyvala zas, aj ten "mapovy" tanier...zostal taky isty a este sa ta mapa urobila aj na druhom a aj take uplne miniaturne bodky...strasne vela, skoro po celom tanieri, na tom ciernom je to dost videt..prstom to zotret nejde...taniere by mali byt vhodne do UMR..akurat som ich umyvala v dolnom kosi, lebo hore sa nevojdu...pouzila som prasok, lestidlo a sol w5..najprv program eko 55st. a potom 6. zmysel....sol mam nastavenu na stupen 4, tvrdost vody mam 18-19(nemecke stupne)....neviete cim to moze byt????sa mi to teda vobec nepaci
0 0
zena77 zena77

zena77 je offline (nepripojený) zena77

Skús prelúskať celú diskusiu, je tu toho naozaj dosť ...určito na niečo prídeš.
0 0
daria29 daria29

daria29 je offline (nepripojený) daria29

spagetka- zacni pouzivat tekuty gel, nedavaj vela,ja som myslela vzdy, ked naplnim plnu nadobku, lepsie umyje, nie je pravda,je to horsie,ja davam malu kavovu lyzicku, staci,ale ak sa ti zväcsili bodky, flaky, to moze byt chyba i v tanieroch- mozno nedobra glazura...ja som vydela jednej dame pohare, uplne biele, to neslo dole rucne,to bolo take nekvalitne sklo.jasne ze v obchode povedia , vsetko ok! co sa da , reklamuj, mas zaruku, tu ti poradia, to su ale dohady.sol davaj hrubozrnnu.
0 0
Helik3 Helik3

Helik3 je offline (nepripojený) Helik3

Aka som,taka som.Som jednoducho zena.Ked sa mi zachce smiat,smejem sa pojasena... ...viac
ja teda neviem, mám tiež čierne a červené taniere - sadu aj so šialkami, bola úplne lacná, takže o kvalite nejako nesnívam. umývačku mám ešte starý typ, možno jednu z prvých a umývam v nej ozaj takmer všetko. spomínané taniere a šialky mám už vyše roka, ručne som ich umývala možno raz a žiadny problém zatiaľ nebol. všetko krásne vyčistené, vyleštené, usušené. aj sklo a poháre sú krásne žiarivé, ručne ich nemám šancu takto vyblískať !!
nepoužívam žiadne špeciality do umývačky, tablety myslím 3v1, občas dám do pláchania čistič umývačky riadu. raz sme nasypali sol do umývačky, práve tá mi narobila fľaky, viac ju nedávam. čistím filter od väčších nečistôt a to je asi tak vše...
slúži mi výborne, však tak to má byť, dúfam že som ju neprechválila !
0 0
Dana32 Dana32

Dana32 je offline (nepripojený) Dana32

prosim vas vie mi niekto poradit co urobit aby mi umyvacka zase susila riad,od vecra mi nesusi ani para nejde ked ju otvorim,filtre som vsetky vycistila ale neviem na nic prist.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Dana32
prosim vas vie mi niekto poradit co urobit aby mi umyvacka zase susila riad,od vecra mi nesusi ani para nejde ked ju otvorim,filtre som vsetky vycistila ale neviem na nic prist.
pozriet do navodu ci sa tam nepopisuje takyto chybovy stav, ak to tam nie je tak volat servis
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať