Zavrieť

Porady

Založenie s.r.o. po novom

Zdravím Vás všetkých,

chcem sa opýtať, či nemáte skúsenosť so zakladaním s.r.o. v roku 2007.
Konkrétne ktoré tlačivá treba odovzdať na súd.

Mám 6 živnostenských oprávnení (po novom je to pre každú činnosť jedno oprávnenie), treba overené kópie všetkých oprávenení x 2, teda 12 ???

Sídlo firmy je u rodičov, neviem, či je treba list vlastníctva + súhlas oboch rodičov. V roku 2005. keď som zakladal s.r.o. to nebolo treba.

Treba aj tlačivo Ustanovenie konateľa do funkcie?

Ďakujem veľmi pekne.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
bobekoad bobekoad

bobekoad je offline (nepripojený) bobekoad

Economic Pozri príspevok
Nič nepotrebuješ preukazovať. Oni si to podľa VS a ŠS správne pridelia a následne je podanie pridelené sudcovi, resp. vyššiemu súdnemu ....
Aha, postup je teda takýto: podam navrh, zo sudu pride zaplat SP s ŠS a VS a ten potom zaplatím prevodom. Správne??
0 0
riccado riccado

riccado je offline (nepripojený) riccado

bobekoad Pozri príspevok
Aha, postup je teda takýto: podam navrh, zo sudu pride zaplat SP s ŠS a VS a ten potom zaplatím prevodom. Správne??
ano, odosles podanie, zacne overovanie tvojho podpisu (co trva zvycajne tak do 24. hod). ak bude podpis ok, tak ti pride informacia so vsetkymi platobnymi udajmi na zaplatenie sudneho poplatku. ked ho zaplatis a oni zaregistruju uhraadu, poslu podanie na prislusny registrovy sud a tebe pride sprava, komu bolo podanie pridelene. a uz len cakas na vysledok....
0 0
bubusko bubusko

bubusko je offline (nepripojený) bubusko

Dobry poradacikovia,
prosim o radu: jedna s.r.o. je spolocnikom v inej s.r.o.
ako mam zauctovat uhradu ZI v 1. firme, ktora to previedla do druhej cez BU?
Dakujem vsetkym
0 0
bobekoad bobekoad

bobekoad je offline (nepripojený) bobekoad

Este jedna vec. Poprosim tych co maju ZEP, ako posielate navrh, vypisete, podpisete, vytlacite a prescanujete a podpisete ZEPom alebo len vypisat do vzoru/bez podpisu/ a podpisat ZEP??? A v pripade ak mam viac predmetov podnikania ajko umoznuje navrh, tak len zduplikujem tu stranu navrhu o predmete podnikania srocky? A posledny problem, chceme aby sro vznikla k 1.3.2010, ale navrh pojde buduci tyzden az v stredu, je mozne takyto datum do navrhu uviest, alebo to reg. sud odmietne?/su uz podpisane faktury na najom, a dalsie s obch. menom srocky/.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
bobekoad Pozri príspevok
Este jedna vec. Poprosim tych co maju ZEP, ako posielate navrh, vypisete, podpisete, vytlacite a prescanujete a podpisete ZEPom alebo len vypisat do vzoru/bez podpisu/ a podpisat ZEP??? A v pripade ak mam viac predmetov podnikania ajko umoznuje navrh, tak len zduplikujem tu stranu navrhu o predmete podnikania srocky? A posledny problem, chceme aby sro vznikla k 1.3.2010, ale navrh pojde buduci tyzden az v stredu, je mozne takyto datum do navrhu uviest, alebo to reg. sud odmietne?/su uz podpisane faktury na najom, a dalsie s obch. menom srocky/.
Všetko potrebné máš v úvode pri podaniach na portali.... Treba si trošku počítať okolo toho. Bez toho to nejde. Čo sa týka predmetov podnikania, zdupľuješ konkrétnu stranu. Do návrhu dať zapísať dátum k 1. 3. 2010. No dátum môžeš dať len budúci, minulý určite nie. To znamená, ak to podáš po 1. 3. 2010, nemôžš chcieť, aby Ti to zapísali so spätným dátumom. Budúci týždeň v stredu je predsa 3. 3. !!!! A ešte niečo : Faktúru nemôže niekto vystaviť na neexistujúcu firmu !!!
0 0
bobekoad bobekoad

bobekoad je offline (nepripojený) bobekoad

Economic Pozri príspevok
Všetko potrebné máš v úvode pri podaniach na portali.... Treba si trošku počítať okolo toho. Bez toho to nejde. Čo sa týka predmetov podnikania, zdupľuješ konkrétnu stranu. Do návrhu dať zapísať dátum k 1. 3. 2010. No dátum môžeš dať len budúci, minulý určite nie. To znamená, ak to podáš po 1. 3. 2010, nemôžš chcieť, aby Ti to zapísali so spätným dátumom. Budúci týždeň v stredu je predsa 3. 3. !!!! A ešte niečo : Faktúru nemôže niekto vystaviť na neexistujúcu firmu !!!
Takto, navrh pojde este 24.2., takze mozme napisat ako den vzniku sro 1.3. a podpisovat najomnu zmluvu k 1.3. ako sro- najomca?Ďakujem. Posledna otazka, co sa tyka sposobu akym konaju konatelia, je potrebne v navrhu uviest presne to co je v spol. zmluve, mam tam ze kona kazdy samostatne, ...pripoja svoje podpisy, ale aj obmedzenia v prípade uzatvarania zmluv, prevodov,..... nad 15OOOEur potrebny suhlas valneho zhromazdenia. Teda treba to uviest totozne so spol. zmluvou?? Vďaka.
0 0
bobekoad bobekoad

bobekoad je offline (nepripojený) bobekoad

Prepáčte, že stále otravujem, ale chcem aby nedoslo k odmietnutiu navrhu, nakolko sro musi ficat od 1.3. V navrhu pod č. X - spoluvlastnictvo obchodneho podielu, treba vyplnit kolonku spolocny obchodny podiel, spolocny zastupca, spoluvlastnici, resp. kedy to treba vyplnit?
0 0
bobekoad bobekoad

bobekoad je offline (nepripojený) bobekoad

Prosiiiim.....
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
bobekoad Pozri príspevok
Prosiiiim.....
Za spoločnosť koná a podpisuje konateľ samostatne. K tomu viac netreba, ak konajú ozaj každý samostatne.
Spoluvlastníctvo nevypisuješ. To sa Teba netýka, iba spoločník FO, čo sa týka vkladov keď ste FO spoločníci.
0 0
bobekoad bobekoad

bobekoad je offline (nepripojený) bobekoad

Economic Pozri príspevok
Za spoločnosť koná a podpisuje konateľ samostatne. K tomu viac netreba, ak konajú ozaj každý samostatne.
Spoluvlastníctvo nevypisuješ. To sa Teba netýka, iba spoločník FO, čo sa týka vkladov keď ste FO spoločníci.
Zhrniem. Ak maju v spol. zmluve, ze konatelia konaju samostatne,netreba uz pisat do navrhu napr. ze zmluvy nad XXXEur podpisuju obaja/ vznikne ale nesulad navrhu so spol.zmluvou./ a v navrhu časť X nezapisujem ziadne udaje /spolocny obchodny podiel, spolocny zastupca FO,PO, spoluvlastnici FO,PO- v akom pripade to treba vyplnit?/. A este- zajtra podam navrh so ZEPom, v navrhu spolocnost ma vzniknut 1.3., registr. sud zapise vznik ku 1.3 aj ked rozhodol o zapise neskor? Vďaka
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
bobekoad Pozri príspevok
A este jedna:-) Súdny poplatok za zápis elektronicky môže zaplatiť prevodom aj osoba, ktorá nemá ZEP? Zrejme sa výpis z internetbankingu pripojí ako príloha k návrhu, však? Ďakujem
Snáď nejdeš aj návrh do OR podávať mailom?????
0 0
bobekoad bobekoad

bobekoad je offline (nepripojený) bobekoad

domenico.office Pozri príspevok
Snáď nejdeš aj návrh do OR podávať mailom?????
Preco nie? navrh sa nepodava tiez elektronicky?
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Podáva sa prostredníctvom epodateľne portálu GOV.... samozrejme elektronicky.
0 0
bobekoad bobekoad

bobekoad je offline (nepripojený) bobekoad

domenico.office Pozri príspevok
Podáva sa prostredníctvom epodateľne portálu GOV.... samozrejme elektronicky.
Prosim porad s vyssie uvedenym prispevkom / Zhrniem.../
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
bobekoad Pozri príspevok
Prosim porad s vyssie uvedenym prispevkom / Zhrniem.../
Ťažko odpovedať na Tvoje hypotetické otázky, čo keď, keby a podobne... Nemôžem vedieť rozmýšľať za vyšších súdnych tajomníkov. Môžem poradiť iba z praxe a z dlhoročných skúseností. Odpovedala som na Tvoje dôležité a zodpovedateľné otázky, no stále točíš o niečom na čo nedokážem odpovedať, dostal si viac konkrétnych odpovedí a postupov... čítaj pozorne...čo Ti radia....
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Zvládnuť techniku vyhotovenia dokumentov je jedna vec a zvládnuť techniku podávania podania je vec druhá. Samozrejme, každý kdesi raz začínal, ale moja otázka, či to ideš poslať mailom, ma presvedčila, že nie len prvú časť nezvládaš, ale ani druhú, techniku podania nemáš naštudovanú. Myslím, že ťa Economic odporučila na portál GOV, kde sú popísané techniky podania veľmi dobre, ale musíš si to naštudovať. Ak odpovieš z nasledujúcich otázok len na jednu nie, buď si istý, že s.r.o. do 1.3 nezaložíš:
Máš registráciu na portáli GOV?
Máš priradený ceretifikát do systému portálu?
Máš schválený certifikát portálom?
0 0
bobekoad bobekoad

bobekoad je offline (nepripojený) bobekoad

domenico.office Pozri príspevok
Zvládnuť techniku vyhotovenia dokumentov je jedna vec a zvládnuť techniku podávania podania je vec druhá. Samozrejme, každý kdesi raz začínal, ale moja otázka, či to ideš poslať mailom, ma presvedčila, že nie len prvú časť nezvládaš, ale ani druhú, techniku podania nemáš naštudovanú. Myslím, že ťa Economic odporučila na portál GOV, kde sú popísané techniky podania veľmi dobre, ale musíš si to naštudovať. Ak odpovieš z nasledujúcich otázok len na jednu nie, buď si istý, že s.r.o. do 1.3 nezaložíš:
Máš registráciu na portáli GOV?
Máš priradený ceretifikát do systému portálu?
Máš schválený certifikát portálom?
Domenico na vsetky otazky- odpoved ano, ano, ano. Vcera som posielal v noci, ale prisla mi odpoved ze chyba- nekorektny format pri vsetkych prilohach. Nechapem, vsetko mam v .tif, alebo .rtf, resp. spakovane v .rar, neviete mi prosim poradit v com je problem? Aj scanovane dokumenty majú max 200dpi, ciernobiele,...som zufaly, kedze musi to ist najneskor dnes :-((. Dakujem
0 0
bobekoad bobekoad

bobekoad je offline (nepripojený) bobekoad

Este jedna vec, netreba pripojit casovu peciatku ku kazdemu dokumentu?
0 0
riccado riccado

riccado je offline (nepripojený) riccado

bobekoad Pozri príspevok
Domenico na vsetky otazky- odpoved ano, ano, ano. Vcera som posielal v noci, ale prisla mi odpoved ze chyba- nekorektny format pri vsetkych prilohach. Nechapem, vsetko mam v .tif, alebo .rtf, resp. spakovane v .rar, neviete mi prosim poradit v com je problem? Aj scanovane dokumenty majú max 200dpi, ciernobiele,...som zufaly, kedze musi to ist najneskor dnes :-((. Dakujem
prilohy sa prikladaju vo formate .zep, vobec nie vo formate . rar.

casovu peciatku netreba
0 0
bobekoad bobekoad

bobekoad je offline (nepripojený) bobekoad

riccado Pozri príspevok
prilohy sa prikladaju vo formate .zep, vobec nie vo formate . rar.

casovu peciatku netreba
Prosim porad mi ako to mam dat do .zep Cez Qsign som to podpisal ale stale to neni v zepe, vypisalo mi ze je dokument podpisany, ale nechce ho aj tak overit/neda sa na ikonu overit kliknut/, neviem ci som zvolil spravny postup hoci som navod viackrat precital :-(
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať