Zavrieť

Porady

Založenie s.r.o. po novom

Zdravím Vás všetkých,

chcem sa opýtať, či nemáte skúsenosť so zakladaním s.r.o. v roku 2007.
Konkrétne ktoré tlačivá treba odovzdať na súd.

Mám 6 živnostenských oprávnení (po novom je to pre každú činnosť jedno oprávnenie), treba overené kópie všetkých oprávenení x 2, teda 12 ???

Sídlo firmy je u rodičov, neviem, či je treba list vlastníctva + súhlas oboch rodičov. V roku 2005. keď som zakladal s.r.o. to nebolo treba.

Treba aj tlačivo Ustanovenie konateľa do funkcie?

Ďakujem veľmi pekne.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
savoir savoir

savoir je offline (nepripojený) savoir

som obyčajná baba
V s.r.o. robím prevod obchodných podielov z 2 na 1 majiteľa zmluvou. Musím prepracovať spoločenskú zmluvu ako som sa dočítala na porade. Vraj zmena zákona nestačí Zakladateľská zmluva. Hľadám spoločenskú zmluvu s jedným majiteľom. Nájde sa niekto kto pomôže?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
savoir Pozri príspevok
V s.r.o. robím prevod obchodných podielov z 2 na 1 majiteľa zmluvou. Musím prepracovať spoločenskú zmluvu ako som sa dočítala na porade. Vraj zmena zákona nestačí Zakladateľská zmluva. Hľadám spoločenskú zmluvu s jedným majiteľom. Nájde sa niekto kto pomôže?
Zmluvu o prevode OP a všetky s tým súvisiace zmeny schvaľuje VZ. To môže rozhodnúť aj o prijatí úplného znenie zakladateľskej listiny. Mne to takto prechádza v rámci celej SR. Vyhlásenie jediného spoločníka, nesmie chýbať a aj vyhlásenie o zmene a rozsahu splatenia vkladov.
0 0
brembo brembo

brembo je offline (nepripojený) brembo

Touto cestou by som sa chcel poďakovať používateľke Economic za všetky rady a trpezlivosť !

Taktiež odporúčam využiť jej služby, lacnejší, jednoduchší a rýchlejší spôsob ako založiť s.r.o. asi ťažko nájdete.

Economic, Ďakujem a prajem veľa úspechov a ešte viac spokojných klientov !

RK
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Mám taký problém. Klient sa rozhodol predať podiel v sro., návrh na zmenu aj predaj obchodného podielu prebehol v januári 2010, s tým, že návrh namiesto zaslania bol (omylom?) založený do šuflíka. Prišlo sa na to teraz, keď noví majitelia kontrolovali, prečo vlastne ešte nemajú nový výpis z OR. Starého majiteľa niet a preto sa pýtam, neviete čo sa stane keď podajú takýto návrh na zápis zmien po 3 mesiacoch?

Dokedy je termín na podania návrhu na zápis zmien, resp. akceptujú súdy aj takýto starý návrh?
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
M3G Pozri príspevok
Mám taký problém. Klient sa rozhodol predať podiel v sro., návrh na zmenu aj predaj obchodného podielu prebehol v januári 2010, s tým, že návrh namiesto zaslania bol (omylom?) založený do šuflíka. Prišlo sa na to teraz, keď noví majitelia kontrolovali, prečo vlastne ešte nemajú nový výpis z OR. Starého majiteľa niet a preto sa pýtam, neviete čo sa stane keď podajú takýto návrh na zápis zmien po 3 mesiacoch?

Dokedy je termín na podania návrhu na zápis zmien, resp. akceptujú súdy aj takýto starý návrh?
Do 30 dní od schválenia VZ (ak sa schválenie vyžaduje). Súdy akceptujú aj oneskorene podaný návrh, avšak pod hrozbou pokuty (t.j. môže a nemusí byť).
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
M3G Pozri príspevok
Mám taký problém. Klient sa rozhodol predať podiel v sro., návrh na zmenu aj predaj obchodného podielu prebehol v januári 2010, s tým, že návrh namiesto zaslania bol (omylom?) založený do šuflíka. Prišlo sa na to teraz, keď noví majitelia kontrolovali, prečo vlastne ešte nemajú nový výpis z OR. Starého majiteľa niet a preto sa pýtam, neviete čo sa stane keď podajú takýto návrh na zápis zmien po 3 mesiacoch?

Dokedy je termín na podania návrhu na zápis zmien, resp. akceptujú súdy aj takýto starý návrh?
Treba to rýchlo podať do OR. Návrh do OR podpisuje nový konateľ. Za mojej vyše 14 ročnej praxe som sa nestretla, aby súd dal pokutu za neskoro podaný návrh do OR.
2 0
savoir savoir

savoir je offline (nepripojený) savoir

som obyčajná baba
Otázočka. Prevod obchoného podielu s.r.o. na nového majiteľa. Nový majiteľ musí mať "výpis z registra trestov"? Treba ho zaslať na Obchodný súd?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
savoir Pozri príspevok
Otázočka. Prevod obchoného podielu s.r.o. na nového majiteľa. Nový majiteľ musí mať "výpis z registra trestov"? Treba ho zaslať na Obchodný súd?
Nového majiteľa = spoločníka nik nekontroluje, resp. neoveruje jeho bezúhonnosť. Výpis z RT vôbec netreba. Do OR sa nedokladá. Len na ŽR oznamuješ zmenu konateľa do 15 dní od konaného VZ. Oni si na živnostenskom sami vyžiadajú priamo z GP elektronicky výpis z RT.
0 0
savoir savoir

savoir je offline (nepripojený) savoir

som obyčajná baba
ďakujem, už nikde inde netreba oznamovať? NaprU...SP....Banky?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
savoir Pozri príspevok
ďakujem, už nikde inde netreba oznamovať? NaprU...SP....Banky?
Ak máš zamestnancov, tak samozrejme aj na sociálnu poisťovňu a príslušné zdravotné. Na DÚ zmenu treba ohlásiť do 15 dní od zápisu v OR. Ak chodia výpisy z banky poštou, tak samozrejme. Napísala som všetkým obchodným partnerom....
0 0
savoir savoir

savoir je offline (nepripojený) savoir

som obyčajná baba
Economic, ak bolo vypracované nové znenie spoločenskej zmluvy, treba podpis overovať u notára? Volala som na súd čo má byť overené povedali, že len Zmluva o prevode obchodného podielu a návrh na zápis zmeny - tlačivo č. 8. Spoločenskú zmluvu som sa zabudla opýtať.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
savoir Pozri príspevok
Economic, ak bolo vypracované nové znenie spoločenskej zmluvy, treba podpis overovať u notára? Volala som na súd čo má byť overené povedali, že len Zmluva o prevode obchodného podielu a návrh na zápis zmeny - tlačivo č. 8. Spoločenskú zmluvu som sa zabudla opýtať.
Úplné znenie iba podpisuje konateľ, neoveruje sa.
0 0
sudi sudi

sudi je offline (nepripojený) sudi

Ahojte všetci,

Som uprostred zakladania jednoosobovej s.r.o.-čky, vdaka vašim radam uspešne som ziskal živnostenske listy na ObU na prvy pokus.
Kedže nesom občan SR (no pochadzam z jedneho členskeho štatu EU a už 3 roky byvam na Slovensku - od samotneho začiatku mam povolenie na pobyt, tu kartičku od cudzineckej polície), vybavovačka ŽL mierne sa liši od bežneho postupu pre slovenskeho občana a rad sa s Vami podelim skusenostami.
Na Obvodnom Urade (ZA) k žiadosti o vydanie ŽL priložil som :
- zakladatelsku listinu 1x (s overenym podpisom na matrike, 0,5 €)
- kolky za 30 € (lebo mam vpisane 10 činnosti, každa "stoi" 3 € - dostal som 10 ŽL)
- vypis s registra trestov 1x - ten vydaju na prokurature za kolok 3 € : pokiaľ cudzinec byva na Slovensku legalne (ma povolenie) vyše 6 mesiacov tak stači slovensky vypis z RT, ak kratšie tak už musi doniesť vypis zo svojej krajiny - určite preloženy tlmočnikom.
Okrem toho každy cudzinec musi predložiť na prokurature preloženy do slovenčiny rodny list (LEN na nahľadnutie!). Preloženie toho dokladu stoi cca. 20 €.
pozor - aspoň v ZA na prokurature nekupite kolok na mieste, treba si ho skôr kupiť np. na pošte)

Na ObU netreba mať najomnu zmluvu. Za 3 dni už som mal ŽL. Pri vyzdvihnuti hned som si vypytal dva vypisy zo ZR (jeden stoi 3 €)


Teraz sa chystam podať prvozapis na s.r.o. do OR. Vlastne všetky povinne doklady už mam pripravene, no rozmyslam či na sude nečakaju ma dalšie prekvapenia-"odchylky". Nevie niekto nahodou či ako cudzinec nepotrebujem k tomuto priložiť neake dodatočne papiery preukazujuce môj pobyt na Slovensku, np. opät vypis s RT, ofotene povolenie na pobyt atp.

Dakujem vopred za odpoved

0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
sudi Pozri príspevok
Ahojte všetci,

Som uprostred zakladania jednoosobovej s.r.o.-čky, vdaka vašim radam uspešne som ziskal živnostenske listy na ObU na prvy pokus.
Kedže nesom občan SR (no pochadzam z jedneho členskeho štatu EU a už 3 roky byvam na Slovensku - od samotneho začiatku mam povolenie na pobyt, tu kartičku od cudzineckej polície), vybavovačka ŽL mierne sa liši od bežneho postupu pre slovenskeho občana a rad sa s Vami podelim skusenostami.
Na Obvodnom Urade (ZA) k žiadosti o vydanie ŽL priložil som :
- zakladatelsku listinu 1x (s overenym podpisom na matrike, 0,5 €)
- kolky za 30 € (lebo mam vpisane 10 činnosti, každa "stoi" 3 € - dostal som 10 ŽL)
- vypis s registra trestov 1x - ten vydaju na prokurature za kolok 3 € : pokiaľ cudzinec byva na Slovensku legalne (ma povolenie) vyše 6 mesiacov tak stači slovensky vypis z RT, ak kratšie tak už musi doniesť vypis zo svojej krajiny - určite preloženy tlmočnikom.
Okrem toho každy cudzinec musi predložiť na prokurature preloženy do slovenčiny rodny list (LEN na nahľadnutie!). Preloženie toho dokladu stoi cca. 20 €.
pozor - aspoň v ZA na prokurature nekupite kolok na mieste, treba si ho skôr kupiť np. na pošte)
Na ObU netreba mať najomnu zmluvu. Za 3 dni už som mal ŽL. Pri vyzdvihnuti hned som si vypytal dva vypisy zo ZR (jeden stoi 3 €)


Teraz sa chystam podať prvozapis na s.r.o. do OR. Vlastne všetky povinne doklady už mam pripravene, no rozmyslam či na sude nečakaju ma dalšie prekvapenia-"odchylky". Nevie niekto nahodou či ako cudzinec nepotrebujem k tomuto priložiť neake dodatočne papiery preukazujuce môj pobyt na Slovensku, np. opät vypis s RT, ofotene povolenie na pobyt atp.

Dakujem vopred za odpoved

RT nie je potrebné prikladať. K Návrhu na zápis spoločnosti do OR, okrem iných zákonom vyžadovaných príloh, prilož 2x notárom overenú ftk Povolenia na pobyt. Držím palce.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
sudi Pozri príspevok
Ahojte všetci,

Som uprostred zakladania jednoosobovej s.r.o.-čky, vdaka vašim radam uspešne som ziskal živnostenske listy na ObU na prvy pokus.
Kedže nesom občan SR (no pochadzam z jedneho členskeho štatu EU a už 3 roky byvam na Slovensku - od samotneho začiatku mam povolenie na pobyt, tu kartičku od cudzineckej polície), vybavovačka ŽL mierne sa liši od bežneho postupu pre slovenskeho občana a rad sa s Vami podelim skusenostami.
Na Obvodnom Urade (ZA) k žiadosti o vydanie ŽL priložil som :
- zakladatelsku listinu 1x (s overenym podpisom na matrike, 0,5 €)
- kolky za 30 € (lebo mam vpisane 10 činnosti, každa "stoi" 3 € - dostal som 10 ŽL)
- vypis s registra trestov 1x - ten vydaju na prokurature za kolok 3 € : pokiaľ cudzinec byva na Slovensku legalne (ma povolenie) vyše 6 mesiacov tak stači slovensky vypis z RT, ak kratšie tak už musi doniesť vypis zo svojej krajiny - určite preloženy tlmočnikom.
Okrem toho každy cudzinec musi predložiť na prokurature preloženy do slovenčiny rodny list (LEN na nahľadnutie!). Preloženie toho dokladu stoi cca. 20 €.
pozor - aspoň v ZA na prokurature nekupite kolok na mieste, treba si ho skôr kupiť np. na pošte)

Na ObU netreba mať najomnu zmluvu. Za 3 dni už som mal ŽL. Pri vyzdvihnuti hned som si vypytal dva vypisy zo ZR (jeden stoi 3 €)


Teraz sa chystam podať prvozapis na s.r.o. do OR. Vlastne všetky povinne doklady už mam pripravene, no rozmyslam či na sude nečakaju ma dalšie prekvapenia-"odchylky". Nevie niekto nahodou či ako cudzinec nepotrebujem k tomuto priložiť neake dodatočne papiery preukazujuce môj pobyt na Slovensku, np. opät vypis s RT, ofotene povolenie na pobyt atp.

Dakujem vopred za odpoved

Cudzinec nepotrebuje žiadne mimoriadne dokumenty k návrhu na zápis do OR, než je nevyhnutné v zmysle platnej legislatívy. Ak sa rozhodneš dokumenty podať elektronicky, môžeš ušetriť na poplatkoch za overovanie a 50 % na súdnom poplatku. Počet dokumentov ne polovičný tiež.
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Prosím poradiť, mám štyri živnostenské listy ako to správne napísať do návrhu na zápis do OR, myslím ako prílohy.
Stačí živnostenský list štyri kusy - v dvoch vyhotoveniach jedno do zbierky listín, alebo je to potrebné rozpísať každý ŽL samostatne?



Viem, že je možnosť vyžiadať si zo ŽÚ výpis živnosti, dotyčnú som nato upozornila, len neviem či mi ich donesie. Tak sa istím
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
tuta Pozri príspevok
Prosím poradiť, mám štyri živnostenské listy ako to správne napísať do návrhu na zápis do OR, myslím ako prílohy.
Stačí živnostenský list štyri kusy - v dvoch vyhotoveniach jedno do zbierky listín, alebo je to potrebné rozpísať každý ŽL samostatne?



Viem, že je možnosť vyžiadať si zo ŽÚ výpis živnosti, dotyčnú som nato upozornila, len neviem či mi ich donesie. Tak sa istím
Živnostenský list - 8x (4x do zbierky listín)
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
tuta Pozri príspevok
Prosím poradiť, mám štyri živnostenské listy ako to správne napísať do návrhu na zápis do OR, myslím ako prílohy.
Stačí živnostenský list štyri kusy - v dvoch vyhotoveniach jedno do zbierky listín, alebo je to potrebné rozpísať každý ŽL samostatne?



Viem, že je možnosť vyžiadať si zo ŽÚ výpis živnosti, dotyčnú som nato upozornila, len neviem či mi ich donesie. Tak sa istím
Ak využiješ elektronické podanie do OR, stačí Ti ŽL - 4x + ostatné prílohy v jednom exemplári a na súdnom poplatku platíš 33.- Eur.
1 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

zalobaba Pozri príspevok
Živnostenský list - 8x (4x do zbierky listín)
Nejde mi dať bodík. Tak Ti ho takto udeľujem a veľmi pekne ďakujem.
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

asi sa zo mňa stáva básnik
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať