Zavrieť

Porady

Založenie s.r.o. po novom

Zdravím Vás všetkých,

chcem sa opýtať, či nemáte skúsenosť so zakladaním s.r.o. v roku 2007.
Konkrétne ktoré tlačivá treba odovzdať na súd.

Mám 6 živnostenských oprávnení (po novom je to pre každú činnosť jedno oprávnenie), treba overené kópie všetkých oprávenení x 2, teda 12 ???

Sídlo firmy je u rodičov, neviem, či je treba list vlastníctva + súhlas oboch rodičov. V roku 2005. keď som zakladal s.r.o. to nebolo treba.

Treba aj tlačivo Ustanovenie konateľa do funkcie?

Ďakujem veľmi pekne.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
lucia.faskova lucia.faskova

lucia.faskova je offline (nepripojený) lucia.faskova

ďakujem, a ďakujem všetkým aj za pomoc. Keď budem mocť - rada oplatím. :-)
0 0
jerimo jerimo

jerimo je offline (nepripojený) jerimo

Zdravim.

Zakladame spolocnost elektronicky. Sme dvaja spolocnici aj konatelia, ktori mozu konat samostatne. Jeden z nas (buduci konatel spolocnosti) si na svoje meno vybavil ZEP.

Moja otazka je, ci musim ja vypisat pri zapisovani SRO do OR na jeho meno splnomocenstvo? (budeme spolocnost zakladat s jeho ZEP)

Dakujem za odpoved.

Andrej
0 0
chronix chronix

chronix je offline (nepripojený) chronix

Zdravím, chcem sa spýtať odkiaľ mam začať ak si chcem založiť vlastnú s.r.o.
Budem podnikať sám tak na založenie mi bude stačiť len Zakladateľská listina...
Zatiaľ som si pomocou internetu tú zakladateľsku listinu spísal, mno ešte si to dám pokontrolovať. Tiež už mám spísané Vyhlásenie jediného spoločníka, podpisový vzor konateľa a Vyhlásenie správcu vkladu...

Tak teraz čo mam ďalej spraviť ???
A čo s tými tlačivami, ktoré koľko krát si mám vytlačiť ?

Ďakujem
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
pozri dozadu....v 960 príspevkoch nájdeš odpoved, plus je ešte www.orsr.sk - príklad vyplnenia Návrhu na zápis..............
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
jerimo Pozri príspevok
Zdravim.

Zakladame spolocnost elektronicky. Sme dvaja spolocnici aj konatelia, ktori mozu konat samostatne. Jeden z nas (buduci konatel spolocnosti) si na svoje meno vybavil ZEP.

Moja otazka je, ci musim ja vypisat pri zapisovani SRO do OR na jeho meno splnomocenstvo? (budeme spolocnost zakladat s jeho ZEP)

Dakujem za odpoved.

Andrej
Nakoľko založenie spoločnosti podpisujú obaja konatelia, splnomocnenie bude potrebné /môj názor/.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
chronix Pozri príspevok
Zdravím, chcem sa spýtať odkiaľ mam začať ak si chcem založiť vlastnú s.r.o.
Budem podnikať sám tak na založenie mi bude stačiť len Zakladateľská listina...
Zatiaľ som si pomocou internetu tú zakladateľsku listinu spísal, mno ešte si to dám pokontrolovať. Tiež už mám spísané Vyhlásenie jediného spoločníka, podpisový vzor konateľa a Vyhlásenie správcu vkladu...

Tak teraz čo mam ďalej spraviť ???
A čo s tými tlačivami, ktoré koľko krát si mám vytlačiť ?

Ďakujem
Hlavne musíš vedieť a rozhodnúť sa, ako pôjdeš do OR, či klasicky papierovo, alebo elektronicky. Je tam rozdiel v počte overovaní, v počte výtlačkov a aj v polovičnom súdnom poplatku. Tak ako písala KEJKA, všetko tu už bolo popísané, čítaj trošku....
0 0
profi-t profi-t

profi-t je offline (nepripojený) profi-t

Dobrý deň,
doteraz ste mi vždy dobre pomohli a teraz sa k Vám znovu obraciam s otázkou.
Jedna zahraničná off-shore spoločnosť by chcela založiť na Slovensku sro-čku. Ide o spoločnosť z jedného nemenovaného ostrava v Karibiku.
Konateľom by mala byť jedna fyzická osoba z Maďarskej republiky.
Chcem sa spýtať konkrétne aké doklady, dokumenty potrebujeme na to, aby sme mohli túto spoločnosť založiť.
Aké dokumenty od tej off-shore spoločnosti, koľkokrát a tak...
Prosím o odpoveď.
S vrúcnou vďakou.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
profi-t Pozri príspevok
Dobrý deň,
doteraz ste mi vždy dobre pomohli a teraz sa k Vám znovu obraciam s otázkou.
Jedna zahraničná off-shore spoločnosť by chcela založiť na Slovensku sro-čku. Ide o spoločnosť z jedného nemenovaného ostrava v Karibiku.
Konateľom by mala byť jedna fyzická osoba z Maďarskej republiky.
Chcem sa spýtať konkrétne aké doklady, dokumenty potrebujeme na to, aby sme mohli túto spoločnosť založiť.
Aké dokumenty od tej off-shore spoločnosti, koľkokrát a tak...
Prosím o odpoveď.
S vrúcnou vďakou.
1. Rozhodnutie tej zahraničnej spoločnosti, že sa rozhodla tu na SK založiť sro. 2. K tomu by bolo dobré aj nejaký dokument, ktorý preukazuje existenciu tej cudzej spoločnosti, čiže nejaký dokument ako výpis z OR tej spoločnosti. 3. Vyhlásenie tej cudzej spoločnosti, že mác viac spoločníkov /nesmie to byť jeden spoločník/ toto všetko musí byť preložené do slovenčiny.
4. No a okrem tohto klasika : spoločenská zmluva alebo zakaldateľská listina, vyhlásenie správcu vkladu, podpisový vzor konateľa, a ak to bude niekto robiť tu na SK, tak plnú moc. No a k sídlu buď nájomnú zmluvu alebo súhlas vlastníka nehnuteľnosti + LV. Ešte som zabudla na konateľa maďarský výpis RT - úradne preložený do slovenčiny. Ak sa bude návrh do OR realizovať elektronicky tak tie dokumenty v 1 exemplári, len zakladateľskú listinu 2x.
Naposledy upravil Economic : 27.07.10 at 07:20 Dôvod: doplnenie
0 0
chronix chronix

chronix je offline (nepripojený) chronix

Economic Pozri príspevok
Hlavne musíš vedieť a rozhodnúť sa, ako pôjdeš do OR, či klasicky papierovo, alebo elektronicky. Je tam rozdiel v počte overovaní, v počte výtlačkov a aj v polovičnom súdnom poplatku. Tak ako písala KEJKA, všetko tu už bolo popísané, čítaj trošku....
Mno čítal som niečo ale radšej sa ešte pýtam /pre istotu/
Mno elektronicky by bolo úplne idealne, lenže čo som čítal tak konečnom dôsledku to vijde viacej pokial zakladám len jednu s.r.o, lebo nemám elektronický podpis. Jedine že by som to zakladal cez nejaku firmu - mno našiel som /slovakcompany.eu/ a u nich by som si dal tento balík Zaslanie DOKUMENTOV - ZALOŽENIE s.r.o. za 235 €
Tak hovorme o tom, že do OR chcem ísť elektronicky.
Len neviem presne odkiaľ začať.
0 0
profi-t profi-t

profi-t je offline (nepripojený) profi-t

Economic Pozri príspevok
1. Rozhodnutie tej zahraničnej spoločnosti, že sa rozhodla tu na SK založiť sro. 2. K tomu by bolo dobré aj nejaký dokument, ktorý preukazuje existenciu tej cudzej spoločnosti, čiže nejaký dokument ako výpis z OR tej spoločnosti. 3. Vyhlásenie tej cudzej spoločnosti, že mác viac spoločníkov /nesmie to byť jeden spoločník/ toto všetko musí byť preložené do slovenčiny.
4. No a okrem tohto klasika : spoločenská zmluva alebo zakaldateľská listina, vyhlásenie správcu vkladu, podpisový vzor konateľa, a ak to bude niekto robiť tu na SK, tak plnú moc. No a k sídlu buď nájomnú zmluvu alebo súhlas vlastníka nehnuteľnosti + LV. Ešte som zabudla na konateľa maďarský výpis RT - úradne preložený do slovenčiny. Ak sa bude návrh do OR realizovať elektronicky tak tie dokumenty v 1 exemplári, len zakladateľskú listinu 2x.
Takže prosím opravte ma, ak som zle pochopila.
1. Môže to byť zápisnica z valného zhromaždenia danej off-shore spoločnosti v ktorej je napísaný súhlas so založením, meno SK SRO-čky, zloženie, imanie, predmety činnosti ... atď???
2. Ak existuje v danej krajine tak platný výpis z OR?
3. Tomuto presne nerozumiem. Prečo to vyhlásenie? Ak túto právnickú osobu (ktorá je vlastne off-shore spoločnosťou v Karibiku) založila iná off-shore spoločnosť tak potom čo? Vlastne v off-shore spoločnostiach je práve výhodou, že nikdo nevie kto je reálne spoločníkmi (myslím tu na fyzické osoby). V tom vyhlásení musia byť uvedené konkrétne údaje fyzických osôb? Prosím o vysvetlenie.

4. Kto podpisuje zakladajúce dokumenty (spoloč.zmluva...) za túto off-shore spoločnosť?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
chronix Pozri príspevok
Mno čítal som niečo ale radšej sa ešte pýtam /pre istotu/
Mno elektronicky by bolo úplne idealne, lenže čo som čítal tak konečnom dôsledku to vijde viacej pokial zakladám len jednu s.r.o, lebo nemám elektronický podpis. Jedine že by som to zakladal cez nejaku firmu - mno našiel som /slovakcompany.eu/ a u nich by som si dal tento balík Zaslanie DOKUMENTOV - ZALOŽENIE s.r.o. za 235 €
Tak hovorme o tom, že do OR chcem ísť elektronicky.
Len neviem presne odkiaľ začať.
Možno by som mala aj zaujímavejší balíček.... Viac info v mojom profile.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
profi-t Pozri príspevok
Takže prosím opravte ma, ak som zle pochopila.
1. Môže to byť zápisnica z valného zhromaždenia danej off-shore spoločnosti v ktorej je napísaný súhlas so založením, meno SK SRO-čky, zloženie, imanie, predmety činnosti ... atď??? Áno preložená na SK
2. Ak existuje v danej krajine tak platný výpis z OR? Áno preložený na SK
3. Tomuto presne nerozumiem. Prečo to vyhlásenie? Ak túto právnickú osobu (ktorá je vlastne off-shore spoločnosťou v Karibiku) založila iná off-shore spoločnosť tak potom čo? Vlastne v off-shore spoločnostiach je práve výhodou, že nikdo nevie kto je reálne spoločníkmi (myslím tu na fyzické osoby). V tom vyhlásení musia byť uvedené konkrétne údaje fyzických osôb? Prosím o vysvetlenie. Podľa obch. zákonníka sro nemôže založiť iná spoločnosť, ktorá ma iba 1 spoločníka.

4. Kto podpisuje zakladajúce dokumenty (spoloč.zmluva...) za túto off-shore spoločnosť?
Zakladateľskú listinu podpisuje zakladateľ, niektoré dokumenty konateľ....


v texte
0 0
profi-t profi-t

profi-t je offline (nepripojený) profi-t

1. a 2. mi je jasná

3. Môžeš mi povedať ktorý paragraf Obchodného zákonníka to píše? Neviem to nájsť. Takže ak chce karibská spoločnosť založiť slovenskú spoločnosť - tak to je možné len v prípade, ak túto karibskú spoločnosť založilo viac ako 1 fyzická alebo právnická osoba? Ak je to tak, tak je to trošku čudné...
4. A také vyhlásenie, že spoločnosť má viac spoločníkov - nemáte náhodou vzor, aby som si to mohla pozrieť ako to vyzerá?
5. A slovenskú zakladateľskú listiu podpisuje za karibskú off-shore spoločnosť kto (veď majiteľmi karibskej spoločnosti sú zas len právnické osoby)? Môže podpisovať slovenské zakladacie listiny konateľ karibskej spoločnosti?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
profi-t Pozri príspevok
1. a 2. mi je jasná

3. Môžeš mi povedať ktorý paragraf Obchodného zákonníka to píše? Neviem to nájsť. Takže ak chce karibská spoločnosť založiť slovenskú spoločnosť - tak to je možné len v prípade, ak túto karibskú spoločnosť založilo viac ako 1 fyzická alebo právnická osoba? Ak je to tak, tak je to trošku čudné...
4. A také vyhlásenie, že spoločnosť má viac spoločníkov - nemáte náhodou vzor, aby som si to mohla pozrieť ako to vyzerá?
5. A slovenskú zakladateľskú listiu podpisuje za karibskú off-shore spoločnosť kto (veď majiteľmi karibskej spoločnosti sú zas len právnické osoby)? Môže podpisovať slovenské zakladacie listiny konateľ karibskej spoločnosti?

§ 105 a Obchod. zákonníka
§ 105a
Na začiatok

(1) Spoločnosť s jedným spoločníkom nemôže byť jediným zakladateľom alebo jediným spoločníkom inej spoločnosti. Fyzická osoba môže byť jediným spoločníkom najviac v troch spoločnostiach.
0 0
chronix chronix

chronix je offline (nepripojený) chronix

Economic Pozri príspevok
Možno by som mala aj zaujímavejší balíček.... Viac info v mojom profile.
Zaujímavý je že nemusím skoro ani prstom pohnut, ale snažím sa šetriť jak sa dá... Na tej stránke čo som spominal je za tých 235€ v tej cene je aj podanie návrhu na zápis spoločnosti do obchodného registru a aj ten poplatok /166€/
0 0
profi-t profi-t

profi-t je offline (nepripojený) profi-t

Economic Pozri príspevok
§ 105 a Obchod. zákonníka
§ 105a
Na začiatok

(1) Spoločnosť s jedným spoločníkom nemôže byť jediným zakladateľom alebo jediným spoločníkom inej spoločnosti. Fyzická osoba môže byť jediným spoločníkom najviac v troch spoločnostiach.
Milý ECONOMIC - vďaka za pomoc!
Ešte dve otázky na ktoré som nedostala odpoveď.
1. Nemáte náhodou vzor toho prehlásenia že zahraničná spoločnosť má viac ako 1 spoločníka?
2. Za tú off-shore spoločnosť podpisuje slovenské zakladacie dokumenty konateľ off-shore spoločnosti?
0 0
palčo palčo

palčo je offline (nepripojený) palčo

Neviem, či som tu správne, ale nič podobné som nenašiel.
Som živnostník, neplatca DPH, pracujem v technickej sfére. Uplatňujem si paušálne náklady 40%.
Ako je to so založením jednoosobovej s.r.o.-čky. V stručnosti (alebo aj obšírnejšie)- aké to má výhody, či nevýhody.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
a čo použiť vyhľadávač? je tu toho plno.... výhody aj tak musíš posúdiť sám podľa vlastných očakávaní.
Pri sro na 40% paušalne výdavky môžeš zabudnúť.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
profi-t Pozri príspevok
Milý ECONOMIC - vďaka za pomoc!
Ešte dve otázky na ktoré som nedostala odpoveď.
1. Nemáte náhodou vzor toho prehlásenia že zahraničná spoločnosť má viac ako 1 spoločníka?
2. Za tú off-shore spoločnosť podpisuje slovenské zakladacie dokumenty konateľ off-shore spoločnosti?
Zakladateľskú listinu podpisujú spoločníci. Návrh do OR podpisuje konateľ, Správca vkladu podpíše Vyhlásenie o splatí vkladu, konateľ urobí podpisový vzor. Nájomnú zmluvu by podpisoval konateľ.... Ak by niekoho konateľ splnomocnil, podpíše plnú moc.....
Vzory sú.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
palčo Pozri príspevok
Neviem, či som tu správne, ale nič podobné som nenašiel.
Som živnostník, neplatca DPH, pracujem v technickej sfére. Uplatňujem si paušálne náklady 40%.
Ako je to so založením jednoosobovej s.r.o.-čky. V stručnosti (alebo aj obšírnejšie)- aké to má výhody, či nevýhody.
Tak ako KEJKA píše, je tu toho veľa popísaného, nemôžeme sa stále opakovať. U právnickej osoby už neuplatňuješ 40 % paušálne náklady, no ale na druhej strane ani neručíš celým svojim majetkom... Neplatíš vysoké odvody, iba 19 % daň. V podstate Ti ostáva viac peňazí doma.... Trošku času tomu obetuj a nájdeš tu odpovede na svoje otázky.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať