Zavrieť

Porady

Založenie s.r.o. po novom

Zdravím Vás všetkých,

chcem sa opýtať, či nemáte skúsenosť so zakladaním s.r.o. v roku 2007.
Konkrétne ktoré tlačivá treba odovzdať na súd.

Mám 6 živnostenských oprávnení (po novom je to pre každú činnosť jedno oprávnenie), treba overené kópie všetkých oprávenení x 2, teda 12 ???

Sídlo firmy je u rodičov, neviem, či je treba list vlastníctva + súhlas oboch rodičov. V roku 2005. keď som zakladal s.r.o. to nebolo treba.

Treba aj tlačivo Ustanovenie konateľa do funkcie?

Ďakujem veľmi pekne.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
sentio Pozri príspevok
Ahojte Poradaci,

mam velmi urgetnu otazku, prosim o pomoc.
Registroval som na ORSR sro elektronicky. Spravil som chybu, podpisal som iba prve strany dokumentov, ostatne som iba pripojil (na to si davajte pozor pri pouzivany QSign). Zapis bol zamietnuty. Podal som odvolanie, kde som to uz podpisal spravne, sud preveril listiny a zistil, ze spravca vkladu je uvedeny nespravne. Z toho dovodu vydal uznesenie o zamietnuti namietok.

Voci tomuto uzneseniu sa da odvolat do 15 dni.

Robil to uz prosim niekto, vie mi niekto poradit ako na to?
Moj amatersky postup by bol nasledovny:
1) napisem dodatok k zakladacej listine kde uvediem ako sa meni zakladatelska listina (zmena spravcu vkladu) + overeny podpis
2) vyhotovim novu zakladaciu listinu ale s povodnym datumom + overeny podpis
3) napisem odvolanie - PROSIM MA NIEKTO NEJAKY VZOR, RESP. NAPADY AKO TO MA VYZERAT FORMALNE A VECNE ?
4) odvolanie + dodatok + novu ZL odovzdam na sude

VIETE MI PORADIT, CI JE TENTO POSTUP SPRAVNY A KOLKO CASU TO MOZE ZABRAT SUDU VYKONAT NASLEDNE ZAPIS? NAJMA, PROSIM MA NIEKTO VZOR?

Dalsia moznost by bola podat navrh na zapis od zaciatku. Mozem tak ucinit okamzite, alebo sa musi pockat pokym uplinie 15 dnova lehota na odvolanie a az nasledne podat novy navrh na zapis. V tomto pripade musim zaplatit poplatok znovu, preto by som radsej volil moznost odvolania, pokial to nebude trvat dlho, nakolko ma to naozaj suri a stoja mi zakazky ktore nedokazem vyfakturovat.
Robila som to už. Na odvolanie nie je žiadny vzor, v podstate sa tam napíše podobne ako v námietkách čo bolo chyba a čo sa napráva.
Urobiť Dodatok, úplné znenie, nové vyhlásenie správcu a podaj si to rýchlo s Odvolaním ! Snáď nie si z BA ? Pokiaľ áno, tak rýchlejšia varianta je urobiť nový návrh. Lebo by to trvalo podľa mojich skúseností dlho.
Škoda že si sa neporadil pred podaním návrhu do OR, už si mohol fakturovať.
0 0
sentio sentio

sentio je offline (nepripojený) sentio

Dakujem pekne Economic

podal som to. Som z BA, na OR mi povedali, ze do 2 tyzdnov to vybavia.

Aka je moznost vykonavat cinnost a fakturovat pred zapisom do OR, ked sro vznikne zapisom do OR?

diky moc
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
sentio Pozri príspevok
Dakujem pekne Economic

podal som to. Som z BA, na OR mi povedali, ze do 2 tyzdnov to vybavia.

Aka je moznost vykonavat cinnost a fakturovat pred zapisom do OR, ked sro vznikne zapisom do OR?

diky moc
Činnosť môžeš vykonávať, no s obchodnými partnermi sa dohodni, že im FA vystavíš po zápise do OR. Skôr nemôžeš, nemáš pridelené DIČ. DIČ je na FA okrem ďalších údajov povinné.
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Zivnostnik skoncil svoju zivnost k 23.12.2010 a 24.12.2010 mu vznikla sro.
Za rok 2010 podaval 2 DP za zivnost a za sro. Zivnostnik nadobudol nejaky majetok, ktory chce teraz previest na sro. Prosim Vas ako je to z majetkom pri prechode zo zivnosti na sro? Moze to byt aj symbolicka suma alebo to musia byt ZH majetku?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Kvietocek Pozri príspevok
Zivnostnik skoncil svoju zivnost k 23.12.2010 a 24.12.2010 mu vznikla sro.
Za rok 2010 podaval 2 DP za zivnost a za sro. Zivnostnik nadobudol nejaky majetok, ktory chce teraz previest na sro. Prosim Vas ako je to z majetkom pri prechode zo zivnosti na sro? Moze to byt aj symbolicka suma alebo to musia byt ZH majetku?
Môže byť aj symbolická suma. To čo zdaní ako FO, je pre PO výdavok, takže doporučujem cenu zvážiť.
1 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
To čo zdaní ako FO, je pre PO výdavok, - ako mam tomuto rozumiet?
Mas na mysli vydavok ako zriadovacie naklady?
Naposledy upravil Kvietocek : 15.03.11 at 08:00
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Kvietocek Pozri príspevok
To čo zdaní ako FO, je pre PO výdavok, - ako mam tomuto rozumiet?
No predsa majetok, ktorý fyzická osobe predáva právnickej osobe !!! Však o čom bola otázka ?
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Economic Pozri príspevok
No predsa majetok, ktorý fyzická osobe predáva právnickej osobe !!! Však o čom bola otázka ?
Nehnevaj sa len som tomu spravne neporozumela.

Ak zivnostnik da do sro svoj majetok vo forme darovacej zmluvy v hodnote napr. 100 € bude tato suma povazovana za dar a tym padom ako polozka zvysujuca zaklad dane?
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Prosim Vas pri vzniku s.r.o. je ZI minimalne 5000 €. Musim do 5 rokov splatit aj zvysnych 1640 € aby hodnota ZI bola 6640 € (co v prepocte na SKK je 200.000), alebo sa znizovalo ZI v s.r.o. na 5000 € ?

Teraz neviem ci staci zaplatit len tych 5 tis. a mam sro a ziaden zavazok z nesplateneho vkladu, alebo mam zavazok a musim doplatit do (na staru menu 200 000) ?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Kvietocek Pozri príspevok
Prosim Vas pri vzniku s.r.o. je ZI minimalne 5000 €. Musim do 5 rokov splatit aj zvysnych 1640 € aby hodnota ZI bola 6640 € (co v prepocte na SKK je 200.000), alebo sa znizovalo ZI v s.r.o. na 5000 € ?

Teraz neviem ci staci zaplatit len tych 5 tis. a mam sro a ziaden zavazok z nesplateneho vkladu, alebo mam zavazok a musim doplatit do (na staru menu 200 000) ?
Prečo 6 640.- ? ZI nemusí byť vyššie ako 5 000.- Eur to je zákonné minimum. Môže však byť i vyššie, keď spoločnosť chce. U jedného spoločníka je po novom vklad minimum 750.- Eur.
Nič sa teda nedopláca na starú cenu.
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Po starom bolo ze ZI musi byt 200 000 Skk (moze byt aj vyssie) mne sa vsak jedna o tu sumu 200 000,-.
Vcera mi vsak kamarat hovoril, ze moze zalozit sro za 5000,- €.
Moze, ale do 5 rokov musi vlozit do vysky 6640 € (t.j. to vysky 200 000,-)
Alebo sa mylim?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Kvietocek Pozri príspevok
Po starom bolo ze ZI musi byt 200 000 Skk (moze byt aj vyssie) mne sa vsak jedna o tu sumu 200 000,-.
Vcera mi vsak kamarat hovoril, ze moze zalozit sro za 5000,- €.
Moze, ale do 5 rokov musi vlozit do vysky 6640 € (t.j. to vysky 200 000,-)
Alebo sa mylim?

Do doby platnosti Eura bolo tak, že spoločnosť musela mať ZI 200 000.- Sk.
Po zavedení Eura, platí, že minimum ZI je 5 000.- Eur.
V Tvojom prípade sa jedná o spoločnosť založenú niekedy v roku 2005 alebo ju zakladá teraz ? Nerozumiem Tvojej otázke.
Ešte doplním, ak si zakladá teraz sro, stačí mu imanie 5 000.- a nemusí ho už zvyšovať. je to takto postačujúce.
Naposledy upravil Economic : 18.03.11 at 12:07
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Ano teraz si ju chce zalozit. Takze 5000 € a vec vybavena? Takze hodnota ZI v prepocte na SKK by bola 150 000,-. Takze ZI spolocnosti islo dole z povodnych 200 000?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Kvietocek Pozri príspevok
Ano teraz si ju chce zalozit. Takze 5000 € a vec vybavena? Takze hodnota ZI v prepocte na SKK by bola 150 000,-. Takze ZI spolocnosti islo dole z povodnych 200 000?

Áno presne tak. 5 000.- Eur, netreba viac.
1 0
sroservis sroservis

sroservis je offline (nepripojený) sroservis

Ak máte starú spoločnosť so základným imaním 200 000 Sk, po premene cca 6.639 eur (v závislosti od počtu spoločníkov), musíte si splniť v 5 ročnej lehote pôvodnú vkladovú povinnosť, t.j. každý spoločník musí splatiť 100% svojho vkladu, tak aby do 5 rokov bolo splatené ZI v celej pôvodnej výške.
Ak túto povinnosť nesplníte hrozí Vám zrušenie spoločnosti súdom.

Ak nechcete doplácať pôvodné záväzky na vklad, môžete rozhodnúť o znížení základného imania, jeho najnižšia suma po znížení musí byť 5.000 eur.

Ak zakladáte novú spoločnosť, minimálne základné imanie je 5.000 eur.
Ak spoločnosť zakladá jediný zakladateľ musí 100% svojho vkladu (minimálne 5.000 eur) zaplatiť do podania návrhu na zápis spoločnosti do obch. registra.

Ak spoločnosť zakladajú viacerí spoločníci, minimálny vklad každého z nich je 750 Eur, každý musí splatiť minimálne 30% svojich vkladov, spolu však musia zaplatiť aspoň 2.500 Eur.
0 0
tokoska tokoska

tokoska je offline (nepripojený) tokoska

Veľmi ťažké. Som vraj kamarátka, občas som aj tou povestnou "bútľavou vŕbou", čo vypočuje, neprezradí, poradí, pomôže ...a občas som aj poriadny "truľo", ale už som sa naučila aj používať "nie" ...viac
Hodnota základného imania s.r.o. musí byť aspoň 5000 eur.

Pozor!!! Treba splatiť základné imanie vo výške uvedenej v spoločenskej zmluve (zakladateľskej listine). Prekontrolujte si ju.
To je podstatné.
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Dakujem vsetkym za radu
0 0
rrtrash rrtrash

rrtrash je offline (nepripojený) rrtrash

RE: #1070
Minimum je 5000 EUR, SKK 200000 je uz asi historia
Ako spravca vkladu urob pisomne vyhlasenie ze vklad bol splateny
vid http://www.mojepodnikanie.sk/vzory-d...cu-vkladu-vzor
Fyzicky nemusis vlozit na bankovy ucet ani nic podobne...
Uctovne sa vklad povazuje za pasivum sro oproti majitelom (vkladatelom)
Naposledy upravil rrtrash : 23.03.11 at 12:09 Dôvod: chyba
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
tokoska Pozri príspevok
Hodnota základného imania s.r.o. musí byť aspoň 5000 eur.

Pozor!!! Treba splatiť základné imanie vo výške uvedenej v spoločenskej zmluve (zakladateľskej listine). Prekontrolujte si ju.
To je podstatné.
V praxi to rieši Vyhlásenie správcu vkladu, kde sa vyhlási, že ZI je splatené do pokladne.
0 0
maref maref

maref je offline (nepripojený) maref

Dobrý deň, musím pri založeni s.r.o. vyberať zo výpis ŽR na každú činnosť zvlášť, alebo existuje aj niečo ako opis ŽR
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať