Zavrieť

Porady

Založenie s.r.o. po novom

Zdravím Vás všetkých,

chcem sa opýtať, či nemáte skúsenosť so zakladaním s.r.o. v roku 2007.
Konkrétne ktoré tlačivá treba odovzdať na súd.

Mám 6 živnostenských oprávnení (po novom je to pre každú činnosť jedno oprávnenie), treba overené kópie všetkých oprávenení x 2, teda 12 ???

Sídlo firmy je u rodičov, neviem, či je treba list vlastníctva + súhlas oboch rodičov. V roku 2005. keď som zakladal s.r.o. to nebolo treba.

Treba aj tlačivo Ustanovenie konateľa do funkcie?

Ďakujem veľmi pekne.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
[QUOTE=Economic;1439993]Opravené alebo upresnené v texte červeným už nemáme koruny.... no nezašla som úplne do konca.... ale každý si to vyhodnotí už podľa nového..
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

[QUOTE=Economic;1440006]
Economic Pozri príspevok
Opravené alebo upresnené v texte červeným už nemáme koruny.... no nezašla som úplne do konca.... ale každý si to vyhodnotí už podľa nového..
Dakujem za opravu
0 0
zyx66 zyx66

zyx66 je offline (nepripojený) zyx66

OK, takze mam pripravenu zakladatelsku listinu, vie mi ju niekto, kto s tymito vecami pracuje a ma skusensoti, skontrolovat ci tam je vsetko OK? Dikes
0 0
lucia.faskova lucia.faskova

lucia.faskova je offline (nepripojený) lucia.faskova

dobry den, chcem sa opytat na nasledujuce tri veci: 1. vyhlásenie správcu vkladu o rozsahu splatenie vkladov spoločníkov 2.
v prípade jednoosobovej s.r.o., vyhlásenie že zakladateľ nieje jediným spoločníkom vo viac ako troch s.r.o.
2. podpisové vzory budúcich konateľov - na toto su nejake formulare s konkretnou formou? Alebo to mam napisat ako viem? V stredu si idem na zivnostensky urad pre ZL a rada by som to hned zaniesla na sud...Dakujem...
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

lucia.faskova Pozri príspevok
dobry den, chcem sa opytat na nasledujuce tri veci: 1. vyhlásenie správcu vkladu o rozsahu splatenie vkladov spoločníkov 2.
v prípade jednoosobovej s.r.o., vyhlásenie že zakladateľ nieje jediným spoločníkom vo viac ako troch s.r.o.
2. podpisové vzory budúcich konateľov - na toto su nejake formulare s konkretnou formou? Alebo to mam napisat ako viem? V stredu si idem na zivnostensky urad pre ZL a rada by som to hned zaniesla na sud...Dakujem...
Ahoj, nie je na to predpisana forma. Ak sa nebudes vediet pohnut, zajtra ti z prace poslem svoje.
0 0
zyx66 zyx66

zyx66 je offline (nepripojený) zyx66

Caute vsetci, chcem Vas poprosit o informaciu. Nezvykne mat sud v pripade ked rozhoduje o zapise spolocnosti do obchodneho registra problem pri vyhlaseni suhlasu vlastnika nehnutelnosti so zriadenim sidla spolocnosti v pripade, ze nehnutelnost je zatazena tarchou (hypouver na nehnutelnost)? Dakujem Vam.

Miso
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
zyx66 Pozri príspevok
Caute vsetci, chcem Vas poprosit o informaciu. Nezvykne mat sud v pripade ked rozhoduje o zapise spolocnosti do obchodneho registra problem pri vyhlaseni suhlasu vlastnika nehnutelnosti so zriadenim sidla spolocnosti v pripade, ze nehnutelnost je zatazena tarchou (hypouver na nehnutelnost)? Dakujem Vam.

Miso
mala som súhlas vlatníka, a na byte bola ťarcha tohto typu - nebol problém.
0 0
zyx66 zyx66

zyx66 je offline (nepripojený) zyx66

Este jedna otazka na vsetky dokumenty kde pisem adresy ci uz spolocnikov alebo sidla spolocnisti. Adresy, teda ulica a cislo, to cislo pisem normalne ze 21 alebo aj take ze 21/435, teda aj lomitko a to za tym?....mam to napisane v obcianskom preukaze a neviem ci len to alebo aj to za lomitkom. Dakujem.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

mozno budem trosku mimo temy...

klientovi zapisali s.r.o. ku 23.6. a akurat od vcera je aj na orsr.sk a uz v piatok 26.6. mu prisla postou predfaktura za zapis do registra obchodu a zivnosti na cca 70,- eur a dnes dalsia obdobna institucia za cca 80,- eur...

klient to skoro uhradil!!! esteze ho napadlo zavolat mi, tak som mu povedala, ze teraz mu bude chodit kadeco a nech mi radsej vzdy zavola, ci to ma platit... v zasade som mu povedala nech neplati to, co si neobjednal...

ale je to poriadne chrapunstvo!!! odkial to ta firma ma, ze to je nova spolocnost ked este na www.orsr.sk 26.6. nebola!!!! to musi davat niekto echo priamo zo sudu, inak to nevidim... a si zoberte kolko ludi to zaplati...
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

andreaS Pozri príspevok
mozno budem trosku mimo temy...

klientovi zapisali s.r.o. ku 23.6. a akurat od vcera je aj na orsr.sk a uz v piatok 26.6. mu prisla postou predfaktura za zapis do registra obchodu a zivnosti na cca 70,- eur a dnes dalsia obdobna institucia za cca 80,- eur...

klient to skoro uhradil!!! esteze ho napadlo zavolat mi, tak som mu povedala, ze teraz mu bude chodit kadeco a nech mi radsej vzdy zavola, ci to ma platit... v zasade som mu povedala nech neplati to, co si neobjednal...

ale je to poriadne chrapunstvo!!! odkial to ta firma ma, ze to je nova spolocnost ked este na www.orsr.sk 26.6. nebola!!!! to musi davat niekto echo priamo zo sudu, inak to nevidim... a si zoberte kolko ludi to zaplati...
Suhlasim. Este mu dojde na reklamne plochy a podobne Doslo mi to skor, ako som stihla vobec zaregistrovat spolocnost... Vedeli o mne skor ako ja sama...
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

A este svetelna reklama
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

potom ma napada ako "bonzak" jedine zivnostensky urad...
0 0
lucia.faskova lucia.faskova

lucia.faskova je offline (nepripojený) lucia.faskova

zk24 Pozri príspevok
Ahoj, nie je na to predpisana forma. Ak sa nebudes vediet pohnut, zajtra ti z prace poslem svoje.
jeeej, to by bolo super, velmi by mi to pomohlo.
...ale nejde mi odoslat mailova adresa...
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

lucia.faskova Pozri príspevok
jeeej, to by bolo super, velmi by mi to pomohlo.
...ale nejde mi odoslat mailova adresa...
Vymazem odtial udaje a prilozim sem.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

lucia.faskova Pozri príspevok
jeeej, to by bolo super, velmi by mi to pomohlo.
...ale nejde mi odoslat mailova adresa...

Hotovo:

Je to vsetko v jednom. Je to od pravnika, ja som to pouzila pri zakladani a preslo. Je to na jednej A4, usetrili sme nejake eura na overovanie od notara.
1 0
lucia.faskova lucia.faskova

lucia.faskova je offline (nepripojený) lucia.faskova

zk24 Pozri príspevok
Hotovo:

Je to vsetko v jednom. Je to od pravnika, ja som to pouzila pri zakladani a preslo. Je to na jednej A4, usetrili sme nejake eura na overovanie od notara.

jeeej, dakujem, to je super, velmi si mi pomohla. Este otazocka k tomu navrhu na zapisanie do OR, ked je manzel tiez jediny zakladatel, konatel znamena to ze aj spolocnik, vsak? Takze vyplnam stranku P7/6, vsak?
0 0
zyx66 zyx66

zyx66 je offline (nepripojený) zyx66

Caute vsetci. Chcem Vas poprosit o informacie, ak mi viete poradit

1) Niektore firmy maju nazov firmy oddeleny od skratky s.r.o. este ciarkou a niektore nemaju (vid OR). Ako je to spravne, resp. preco register zapisuje niektore firmy s ciarkou a niektore nie?

2) Ako je to s popisnymi cislami domov na adresach, teda ci sa dava v zakladatelskej listine iba ze "Drevena 21" alebo "Drevena 21/745" - lebo v obcianskom mam aj to lomitko, alebo je to fakt jedno, len nech je to vsade rovnako?

Dakujem Vam za odpovede.

Miso
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
zyx66 Pozri príspevok
Caute vsetci. Chcem Vas poprosit o informacie, ak mi viete poradit

1) Niektore firmy maju nazov firmy oddeleny od skratky s.r.o. este ciarkou a niektore nemaju (vid OR). Ako je to spravne, resp. preco register zapisuje niektore firmy s ciarkou a niektore nie?

2) Ako je to s popisnymi cislami domov na adresach, teda ci sa dava v zakladatelskej listine iba ze "Drevena 21" alebo "Drevena 21/745" - lebo v obcianskom mam aj to lomitko, alebo je to fakt jedno, len nech je to vsade rovnako?

Dakujem Vam za odpovede.

Miso
Čiarka je podľa Tvojho uváženia, či ju tam chceš alebo nie. Ak ju máš, OR TI ju tam dá, ak ju tam nemáš, OR Ti ju tam nemá prečo zapísať. Pozor a aj medzery medzi písmenkami sú veľmi dôležité. Čo sa týka bydliska, určite Ti doporučím dať to do dokumentov tak ako to máš v OP, aby Ti to "ladilo" určite to nie je jedno. Údaje zapisované do OR musia vyplývať z príloh....
0 0
lucia.faskova lucia.faskova

lucia.faskova je offline (nepripojený) lucia.faskova

nam ciarku na zivnostenskom vyslovene "prikazali"...tak neviem...

mna by skor zaujimalo ako to chodi ked vam ten navrh z nejakeho dovodu vratia...ci sa to da opravit, alebo cele od znova. Teda ci znovu budem musiet kupovat tie kolky...stretli ste sa s tym niekto?
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Opraví sa chybná časť návrhu. Námietky je možné podať do 15 dní od prevzatia odmietnutia. Je to v rámci podania, nič sa neplatí, ani sa neprikladajú kolky.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať