Zavrieť

Porady

Usporiadat
trvalka trvalka

trvalka je offline (nepripojený) trvalka

Tohto roku som prekvapená aké zdravé reďkovky - červené, mi vyrástli. Nasiala som ich len tak skusmo, lebo mám skúsenosť že už lístky mi ožerú skočky a podobná háveď sa potom zavrtáva aj dovnútra. - nepoužívam žiadnu chémiu. Chcem sa opýtať na skúsenosti záhradkárov "zeleninárov" či je tento rok taký priaznivý pre redkev a hlúboviny alebo je to len "miestny úkaz".
1 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

trvalka Pozri príspevok
Tohto roku som prekvapená aké zdravé reďkovky - červené, mi vyrástli. Nasiala som ich len tak skusmo, lebo mám skúsenosť že už lístky mi ožerú skočky a podobná háveď sa potom zavrtáva aj dovnútra. - nepoužívam žiadnu chémiu. Chcem sa opýtať na skúsenosti záhradkárov "zeleninárov" či je tento rok taký priaznivý pre redkev a hlúboviny alebo je to len "miestny úkaz".
Reďkovku nemám, ale prvýkrát v histórii máme bezčervíkové čerešne - strom je starý a obrovský, takže o postreku nemôže byť ani reči, doteraz sme "nájomníkov" mali vždy, tento rok sú čisté. Takže možno je tento rok naklonený skôr zeleninárom ako škodcom?...
1 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Aj nase ceresne boli tento rok bez cervikov. Stromy su take velke, ze postrek by sme museli robit z helikoptery. Ja sa sice dovnutra ceresni nikdy nepozeram, ale mame jedneho znameho, ktory je na cervikov alergicky a otvara kazdu ceresnu, ale ani tomu sa nepodarilo najst ani jedneho.
1 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

trvalka Pozri príspevok
Tohto roku som prekvapená aké zdravé reďkovky - červené, mi vyrástli. Nasiala som ich len tak skusmo, lebo mám skúsenosť že už lístky mi ožerú skočky a podobná háveď sa potom zavrtáva aj dovnútra. - nepoužívam žiadnu chémiu. Chcem sa opýtať na skúsenosti záhradkárov "zeleninárov" či je tento rok taký priaznivý pre redkev a hlúboviny alebo je to len "miestny úkaz".
Asi je rok priaznivý pre zeleninárov. Zatiaľ som nemusela postrekovať žiadne hlúboviny - mám kapustu, kel, karfiol, brokolicu. Nikde zatiaľ žiadny škodca. Inak už dva týždne zaváram vlastné uhorky zo záhrady, už som pozberala skoro všetok skorý kel, už týžden zberám karfiol a včera som zobrala aj brokolicu. Tiež som trhala aj tekvice, cukety a za nejaký týždeň už bude aj patizón, hokaido. Samozrejme pokiaľ nepríde nejaký krupec a nezničí mi úrodu. Čo by ma vééééééééééééľmi mrzelo. Fotky mám v mobile, keď budem mať čas, priložím
3 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Zavidim ti, ale zo srdca prajem. U nas sa zatial urodil len hrasok a redkvicka. Uhorky zacinaju rast, ale na zavaranie to este zdaleka nie je dost. No a aby som nezabudla - mame trochu salatu. Ostatne mozno tak za mesiac, ak bude priaznive pocasie a nepozeru to slimaci Este stastie, ze slimaci maju z vysky zavrat a nezeru nam ceresne a ribezle. Do jahod sa uz pustili, ale zatial s nimi hram presilovku.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

durisovad Pozri príspevok
Zavidim ti, ale zo srdca prajem. U nas sa zatial urodil len hrasok a redkvicka. Uhorky zacinaju rast, ale na zavaranie to este zdaleka nie je dost. No a aby som nezabudla - mame trochu salatu. Ostatne mozno tak za mesiac, ak bude priaznive pocasie a nepozeru to slimaci Este stastie, ze slimaci maju z vysky zavrat a nezeru nam ceresne a ribezle. Do jahod sa uz pustili, ale zatial s nimi hram presilovku.
U mňa sa hrášok už mrazí, nesadila som veľa, lebo mám ešte zavarený. Šalát sa u nás zberá už dávno, priebežne presádzam z hriadky, aby boli stále pekné hlávky. Slimáci sa občas objavia, ale nie je ich toľko ako po minulé roky. Ríbezle budú tiež asi za dobrý týždeň. Nemusíš závidieť, my sme predsa len nižšie a môj živý plot z dvoch veternejších strán zabránil priamemu vetru a na záhrade mám aj teplejšie.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Prikladám sľúbené fotky - je to fotené mobilom.
Snímka336.jpg  
Snímka337.jpg  
Snímka333.jpg  
Snímka334.jpg  
Snímka323.jpg  

Snímka339.jpg  
Snímka340.jpg  
Snímka341.jpg  
Snímka343.jpg  
Snímka346.jpg  

Snímka349.jpg  
Snímka350.jpg  
Snímka347.jpg  
1/1
4 0
Anna123 Anna123

Anna123 je offline (nepripojený) Anna123

wagner - veľmi pekná úroda zeleniny, hneď by som si odtrhla...
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Anna123 Pozri príspevok
wagner - veľmi pekná úroda zeleniny, hneď by som si odtrhla...
Prídi si odtrhnúť, podarujem. Mám toho dosť. Podchvíľou niekto príde a neodíde naprázdno.
0 0
merci211 merci211

merci211 je offline (nepripojený) merci211

kraaaasne....
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
trvalka Pozri príspevok
Tohto roku som prekvapená aké zdravé reďkovky - červené, mi vyrástli. Nasiala som ich len tak skusmo, lebo mám skúsenosť že už lístky mi ožerú skočky a podobná háveď sa potom zavrtáva aj dovnútra. - nepoužívam žiadnu chémiu. Chcem sa opýtať na skúsenosti záhradkárov "zeleninárov" či je tento rok taký priaznivý pre redkev a hlúboviny alebo je to len "miestny úkaz".
Prvý raz v živote som aj ja dopestovala krásne veľké, zdravé reďkovky...až som sa čudovala..asi bude na ne dobrý rok.... lebo tiež bez chémie a hnojiva...
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Dnes som zase zberala úrodu. A mám už aj jednu červenú rajčinu. To sa mi ešte nepodarilo tak zavčasu vonku dopestovať rajčiny. Vždy začali dozrievať v polovici júla a dnes je ešte len 23.júna. Pozrite na moje zábery z mobilu. Tiež si pozrite moje zemiaky - vňať je vysoká 1,5metra.
Snímka359.jpg  
Snímka360.jpg  
Snímka361.jpg  
Snímka362.jpg  
Snímka352.jpg  

Snímka338.jpg  
1/1
2 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
No neviem ako moja úroda dopadne..dnes nám zase brázdila po záhrade srna.....
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Aspon ste mali pekne podivanie. My srnky vidime len ked ideme autom vecer po ceste medzi horami a srnky prechadzaju na druhu stranu hory.
0 0
kamoska1 kamoska1

kamoska1 je offline (nepripojený) kamoska1

My sme skúšali kopať na nedelu skoré zemiaky.Sú to 60-dňové Impaly.
100_2015.jpg  
1 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
A naše ešte ani nezakvitli.....
0 0
kamoska1 kamoska1

kamoska1 je offline (nepripojený) kamoska1

Neboj,ved budú neskoršie.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
kamoska1 Pozri príspevok
My sme skúšali kopať na nedelu skoré zemiaky.Sú to 60-dňové Impaly.
Kde mas zahradu? U nas sa tiez este len chystaju kvitnut
0 0
kamoska1 kamoska1

kamoska1 je offline (nepripojený) kamoska1

12 km od Noveho Mesta nad Vahom smer k Myjave.
0 0
Anna123 Anna123

Anna123 je offline (nepripojený) Anna123

A ja už mám na zemiakoch pleseň a objavili sa aj "mandolínky".
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať