Zavrieť

Porady

Usporiadat
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Žeby som drahému kúpila k vianociam citrovník?

Môžeš prosím napísať ako sa treba starať, podmienky a skúsenosti? Vďaka.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
andi andi

andi je offline (nepripojený) andi

Potrebujú veľa svetla, v lete môžu byť vonku, a v zime musia byť na mieste kde neni teplota pod 10 stupňov a je dostatok svetla. Asi tolkoto. My to máme už 8 rokov a darí sa nám.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

andi Pozri príspevok
Dozreli nám citóny
Prečo si ich neodfotila na strome?
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Sú pekné. Preto som sa tak ozvala, lebo ja mám mandarinkovník, ktorý už tri roky za sebou mal úrodu, ale tento rok sme ho presadili a popadali všetky kvety, korunka sa rozrástla o polovičku. Dúfam, že na budúci rok bude mať znova úrodu.
Vlani všetky mandarinky obtrhala naša vnúčka, mala 1,5 roka, keď dozreli mandarinky. Chutili jej len zo stromu, a keď už tam neboli tak som jej tie, ktoré boli obrané povešala naspäť s háčikmi na vianočné kolekcie. Bola úžasná, ako sa im potešila.
Naposledy upravil VladoaKatka : 27.11.07 at 14:26 Dôvod: pridalasom slovo "naspäť"
0 0
andi andi

andi je offline (nepripojený) andi

Aj my máme aj mandarinku ale to nám nechutí sú velmi kyslé plody.Stromčeky treba aj každoročne strihať. Manžel to robí keď na jeseň nesieme dovnútra stromky.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

andi Pozri príspevok
Aj my máme aj mandarinku ale to nám nechutí sú velmi kyslé plody.Stromčeky treba aj každoročne strihať. Manžel to robí keď na jeseň nesieme dovnútra stromky.
Skôr by som povedala také plané, suché bez chuti, sú len na okrasu,lenže maličká mala radosť z toho, že sama si ich mohla odtrhnúť.

My ich máme so všetkými kvetky, ktoré prezimovávame, v garáži alebo v takej hobby dielničke, kde teplotu udržujeme do 10-12 stupňov, a polievame ich raz za mesiac alebo aj menej.Tam máme oleandre, citronovníky, mandarinkovník, bobkové listy, kaktusy aj muškáty.
0 0
andi andi

andi je offline (nepripojený) andi

u nás citóny sú v byte, takže nemajú zimné oddychové obdobie.Bobkový list už vám kvitlo? Keď je možné pripoj niekolko fotiek.
Naposledy upravil andi : 27.11.07 at 17:34
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Andi, ja som vedela, že sa oplatí pozrieť.... Gratulujem.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Hihihi, ja som mala až takúto úrodu... 3 kúsky....
Snímka028.jpg  
1 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Tie citrony sú úžasne aš teraz som objavila tuto tému. Ja mám citronovník tiež asi 8 rokov zatial mal len jeden citron ktorý na nom dozrel, ale nebol ani tak veľky neviem či to záleží od odrody, to bolo asi pred 4 rokmi a odvtedy ani raz nezakvitol neviem čo s ním. A ten kávovník máš ako starý tiež mi ešte nekvitol a to už mám velmi dlho porad ako nato. bobkový list by mal tiež kvitnúť?
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

andi Pozri príspevok
u nás citóny sú v byte, takže nemajú zimné oddychové obdobie.Bobkový list už vám kvitlo? Keď je možné pripoj niekolko fotiek.
Znova sa objavila táto téma, nevšimla som si Tvoju otázku. Bobkový list mám len druhý rok. Stále ešte rozrastá, zatial nekvitol. Teraz nám kvitne už mandarinka - opeľujeme štetečkami. Má stovky kvetov, fotku musím zmenšiť, potom skúsim prilepiť.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

andi Pozri príspevok
u nás citóny sú v byte, takže nemajú zimné oddychové obdobie.Bobkový list už vám kvitlo? Keď je možné pripoj niekolko fotiek.
Moje bobkové listy sa cez zimu pekne rozrástli a tento rok už budú kvitnúť. Keď budú v plnom kvete, priložím fotku. Sama som zvedavá, aké budú mať kvety?
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Oprášim túto tému a pridám ukážku mojej tohtoročnej úrody:
Rajčiak - takmer 66 Dg, Paprika - 36 Dg, Zemiak - takmer 88 Dg
Podotýkam že takýchto plodov som mala viac, nie len tento výber
Snímka162.jpg  
Snímka174.jpg  
Snímka176.jpg  
1/1
2 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Znovu otváram túto tému, aby som sa pochválila mojou prvou tohtoročnou úrodou brokolice. Zatiaľ som zobrala iba tri plné vedrá. Tiež už začína aj zber karfiolu.
Snímka154.jpg  
Snímka153.jpg  
Snímka163.jpg  
Snímka155.jpg  
1/1
8 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Naša doterajšia úroda sa nemeria na vedrá, ale na hrste:
zemolez - zo dve, asi ich vyhodím a dám si tam niečo okrasné, nerodia a nerodia...
čierne maliny - zo tri hrste, sadené vlani, jeden koreň na skúšku; sú výborné
čerešne - dva koše, nazbierané v sobotu pred 2 týždňami za sucha, v nedeľu už pršalo a čerešne dorazili drozdy
ríbezle, josty a egreše sú ešte na kríkoch, snáď z nich niečo bude na budúci víkend...
A už budem mať len paradajky (dúfam), iné nepestujem, na chalupe rastlinám chýbala cez týždeň voda, víkendové polievanie to nedohnalo, tak mi tie bonsajkové mrkvičky, petržlenčeky a kadečo iné , čo som zvykla dopestovať, nestáli za to a zeleninovú hriadku som zredukovala a nasadila tam kvety.
Zemolez kamčatský.jpg  
Čerešne.jpg  
Čierne maliny.jpg  
Egreš.jpg  
Josta.jpg  

Ríbezľa červená.jpg  
1/1
3 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Ríbezle u rodičov, ale ostatné u nás v našej mini záhradke. Nemám sa s čím chváliť, úroda malinká. Rosinenbaum a egreše len na ochutnanie. Ten egreš beztŕňový mi ale veľmi chutil.
Ríbezle čierne.jpg  
Ríbezle čer..jpg  
Ríbezle biele.jpg  
Rosinenbaum.jpg  
Egreš červ..jpg  

Egreš beztŕňový.jpg  
Paprika.jpg  
1/1
6 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Áááách jaj čo lamentuješ, veď vetvičky sú obsypané !!!
0 0
kamoska1 kamoska1

kamoska1 je offline (nepripojený) kamoska1

Hrozno je v skleníku,zatial rastie,na druhy tyždeň už bude,paprika je vonku,už konzumujeme a broskyne su 3-tí rok,aspom troška ochutname.
Snímka012.jpg  
Snímka011.jpg  
Snímka013.jpg  
Snímka014.jpg  
Snímka015.jpg  

1/1
5 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Čo všetko nám príde v mailoch ....
Hypermarketové rajče
Rajče se sklízí ještě zelené. Pak je uloženo do velkoskladů, kde je podchlazeno při teplotě do deseti stupňů. Cílem je zpomalit proces dozrávání o zhruba dva týdny a tím oddálit krajní termín ideální
konzumace. Jenže následný osud rajčete je mnohem závažnější a také méně známý.
Aby byla rajčata zbavena eventuelních bakterií, projdou chlorovou koupelí. I když v ní pobudou jenom dvě minuty, přesto část této tekutiny vstřebají. Absorpce se usnadňuje zejména tehdy, je-li na některém místě porušena slupka. Pak přichází dvou až třítýdenní pobyt v komoře pro dozrávání. A právě v tomto ovzduší naplněném etylénovým plynem nabírá rajče, podobně jako mnohé
další plody,charakteristickou barvu. Doporučuje se, aby tato fáze zrání nepřesáhla 72 hodin, protože pak by se na plodech mohly objevit houby.
Jenomže toto doporučení je velmi často porušováno, protože je třeba dosáhnout přijatelné barvy u plodů sklízených ve stále ranější fázi vývoje, čili zelenější a zelenější.
Nyní začíná kosmetická fáze celého procesu. Aby rajče vypadalo lépe a lákavěji, využívá se umělého barviva. Než se rajčata vydají na pulty obchodů, je jim do kůže vstříknuto barvivo, které jim dodá jednotný vzhled. Ještě než se rajče dostane na náš stůl a dřív než je položeno na pult, musí projít další procedurou, voskováním. Tím se zabrání vypařování vody, scvrkávání a vráskám a dužina rajčete se uchová tak dlouho, jak je to jen možné. Některé deriváty vosků jsou z petroleje a další mohou být pro zjemnění obohaceny mýdlem.
O tom, co jíme, rozhodujeme sami.
Fuj - a to nám dávají bez ostychu. Já věděl, proč se plahočím, proč ohýbám hřbet na zahrádce ... ať žije zlatý venkov !!!!!!! a domácí zahrádky !!!!!!! Tak " dobrou chuť " .......
brrrrr .......

Ako vám len závidím záhradkári !!!!
Ono sa to nezdá, ale všimnite si že zo záhradkára sa časom stáva lepší človek:
- nie je lakomý - nezištne rozdáva na jar planty susedom, potom dopestované prebytky celej rozvetvenej rodine v meste,
- je podľa gusta dnešnej vlády, nepotrebuje žiadne eurofondy a dotuje sa sám,
- necestuje nikam za prácou - má ju doma,
- popri záhrade sa uživí aj prasiatko, sliepky alebo zajačiky, t.zn. že je sebestačný v zásobovaní mäsom a vajcami,
- šetrí životné prostredie - netreba mu kontajner, takmer všetko sa premení na hnoj a ten na kvalitný kompost,
- detičky sa tešia k nemu na prázdniny - tá voľnosť, to vyvádzanie, tie záážitky !!!

Kurník ..... len aby to nečítal niekto nepovolaný, lebo budete platiť vyššie dane .....
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať