Zavrieť

Porady

Usporiadat
deerslayer deerslayer

deerslayer je offline (nepripojený) deerslayer

Hm, ja som mal tento rok málo čerešní (a na okolí každý veľa). Mám 2 stromy,cca 30ročné, neviem aké odrody, skôr neskoršie, veľké plody šťavnaté, určite rozdielne odrody.....minulý rok zarodili ako sprosté, tento rok sem tam čerešňa, viac obrali drozdy ako ja.....neviem, možno sa na tom podpísalo to daždivé počasie, včely nelietali počas kvitnutia...
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

deerslayer
Hm, ja som mal tento rok málo čerešní (a na okolí každý veľa). Mám 2 stromy,cca 30ročné, neviem aké odrody, skôr neskoršie, veľké plody šťavnaté, určite rozdielne odrody.....minulý rok zarodili ako sprosté, tento rok sem tam čerešňa, viac obrali drozdy ako ja.....neviem, možno sa na tom podpísalo to daždivé počasie, včely nelietali počas kvitnutia...
ked si mal vlani nadmernu urodu,je logicke ze tento rok si mal mensiu.
neviem ci aj na ceresniach sa robieva prebierka,ale väcsinou je to tak ze ked jeden rok je nadbytok,dalsi rok bude skromnejsie.

my sme tento rok mali tiez malo ceresni,stromcek je zu cca 4 rocny ale bolo len na kostovku.asi to bolo tym ze sme ju neosetrili....?

len na jesen sme zasadili marhulku-Bahrt a tento rok mala krasne a chutne plody-dohromady 9 kusov.boli male ale velmi sladke a aromaticke.bez postreku :-)

napr.mlada slivka ktora vzdy zivorila vdaka voskam,ma tento rok konecne 4 plody-dufam ze neopadnu.

a hrusky som musela pobreberat,pretoze iba 2.rok co stromcek rodi,vlani mal prve 4 hrusticky,toho roku bol az ovisnuty pod tarchou plodov-dufam ze tiez neopadnu :-)
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Moje marhule a zakvitnutá fazuľa . švábka
Snímka575.jpg  
Snímka585.jpg  
1/1
7 0
avonboy avonboy

avonboy je offline (nepripojený) avonboy

28/185/88:-) este nieco? :-) ...viac
wagner, aj moja svabka bola zakvitnuta ani listy nebolo vidiet a struky ziadne nemam ... :-(
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

avonboy
wagner, aj moja svabka bola zakvitnuta ani listy nebolo vidiet a struky ziadne nemam ... :-(
Nízka vlhkosť vzduchu je príčinou toho že nedošlo k opeleniu bol robený výskum napr. na sóji(fazuľa je dosť príbuzná) a zistilo sa že na výšku úrody má najväčší vplyv vysoká vlhkosť vzduchu v dobe kvitnutia asi peľ zasychal, takže zobrať rosič alebo niečo podobné
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Ja fazuľu polievať každý deň hadicou - teda celé listy polievam. Sú na nej struky. A fazuľa je zelená a stále kvitne
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Tak som odfotila moju úrodu papriky
Snímka631.jpg  
Snímka632.jpg  
Snímka636.jpg  
Snímka637.jpg  
Snímka638.jpg  

Snímka639.jpg  
Snímka640.jpg  
1/1
6 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Moja ďalšia úroda - rajčiny, paprika, hokaido
Snímka620.jpg  
Snímka618.jpg  
Snímka621.jpg  
Snímka607.jpg  
Snímka608.jpg  

Snímka609.jpg  
Snímka610.jpg  
Snímka611.jpg  
Snímka612.jpg  
Snímka613.jpg  

Snímka614.jpg  
Snímka615.jpg  
1/1
8 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Máš to krásne, ale tá dennodenná drina, nezávidím. A či hej?
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

kukučka
Máš to krásne, ale tá dennodenná drina, nezávidím. A či hej?
Nemáš čo závidieť. Pri polievaní sa narobím ako kôň - ráno 350 litrov ručne vynosiť, večer to isté. K tomu dvesto litrový sud za deň na kvety.A ešte polievať hadicou zo studne. Tvrdo vydretá úroda
3 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

wagner
kukučka
Máš to krásne, ale tá dennodenná drina, nezávidím. A či hej?
Nemáš čo závidieť. Pri polievaní sa narobím ako kôň - ráno 350 litrov ručne vynosiť, večer to isté. K tomu dvesto litrový sud za deň na kvety.A ešte polievať hadicou zo studne. Tvrdo vydretá úroda
vieš čo hovoria mešťania " však vám to rastie aj keď spíte
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Veď preto som to tak napísala, drinu nezávidím, výsledok áno. Oddychujem na Porade a mala by som pracovať, alebo spať. V tej horúčave mi odrazu dozrela všetka fazuľka i hrášok, treba zavárať, dnes som pooberala. Cibuľa zosychá, tú som ešte nechala. Ja nemám ako polievať.
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

wagner
Moja ďalšia úroda - rajčiny, paprika, hokaido
Teda úrodu máš krásnu. Ja sa vody naťahám,nanosím a polievam ako besná a snáď len rajčiny a cvikla stoja zato, inak fazuľa vôbec žiadne struky, hokaido všetky plody usychajú, šalátovky a cukíny pár kusov a nejaký baklažán, paprika len-len, skrátka chcelo by to poriadny dážď. V Nitre nepršalo už mesiac.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

ja sa neviem dočkať dozretých rajčín - naodhadzované je veľa, veľmi veľa, rôznych odrôd. Ale stále je všetko zelené. A tento rok ani cukyna neodhadzuje. Po iné roky mi stačia pre nás 2 korene, tento rok som dala 4 a stále nemám čo do hrnca.. Fazuľku teda nepolievam, ale stručky ake take sú...
0 0
Anna123 Anna123

Anna123 je offline (nepripojený) Anna123

Aj ja mám paradajky ešte stále zelené, bývam v nadm.výške cca 600 m n.m., vypestovala som ich zo semienka, sadila som koncom marca. Sadila som aj papriku, ale priesady boli veľmi malé a keď som ich dala von, vôbec nerástli. Wagner - máš krásnu úrodu. Čo treba urobiť aby paradajky dozreli, už som skrátila výhonky, polievam.
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Trochu vitamínov na Váš stôl:
9 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

Krásne, jablká vyzerajú ako "šampion", túto skorú odrodu na obrázku nepoznám, prezraď .
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Anna123
Aj ja mám paradajky ešte stále zelené, bývam v nadm.výške cca 600 m n.m., vypestovala som ich zo semienka, sadila som koncom marca. Sadila som aj papriku, ale priesady boli veľmi malé a keď som ich dala von, vôbec nerástli. Wagner - máš krásnu úrodu. Čo treba urobiť aby paradajky dozreli, už som skrátila výhonky, polievam.
Ďakujem za pochvalu.Ja rajčiny sadím na čiernu fóliu. Nerastie tam burina a rajčiny potrebujú teplo na nohy. Dlhšie si udržia vlahu a korene majú v teple. Vyskúšaj. Von treba dať čím skôr a podľa potreby zakrývať. Sadila som síce neskoro - začiatkom mája, lebo bola dlhá zima. Inak sadím začiatkom apríla a začiatkom júna začínajú dozrievať.
1 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

Na obrázku to vyzerá celkom jedlé, no v skutočnosti je všetko ovocie uvarené, chuťovo mizerné
2.jpg  
1.jpg  
3.jpg  
4.jpg  
1.jpg  

1/1
2 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Ak si nepolievala, tak sa nečuduj. Ja odfotím moju broskyňu. Je tak zarodená, že konáre sú úplne ohnuté. Aj keď som podoprela, tak mám obavu, či to bez zlomenia prežijú. Polievala som, tiež marhuľu. Bola dobrá úroda.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať