Zavrieť

Porady

Usporiadat
kamoska1 kamoska1

kamoska1 je offline (nepripojený) kamoska1

Takto to vypadá tento rok s našou úrodou...
100_2094.jpg  
100_2095.jpg  
100_2091.jpg  
100_2089.jpg  
1/1
4 0
Ježko Ježko

Ježko je offline (nepripojený) Ježko

Zátišie : ... z našej malej záhradky ...
P1130440.jpg  
7 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Tento rok sa mi nejak veľa urodilo mrkvy, petržlenu.Ja zeleninu skladujem v mraziaku. Očistím od vňate, oškrábem, pokrájam na kocky, zalejem prevarenou vodou, potom ochladené balím do sáčkov a dávam do mraziaka.No už mám skoro plný mraziak a zeleninu ešte v zemi. Poradíte mi nejaký dobrý overený recept na uskladnenie v pivnici? Ďakujem
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
Zdenka175 Pozri príspevok
Tento rok sa mi nejak veľa urodilo mrkvy, petržlenu.Ja zeleninu skladujem v mraziaku. Očistím od vňate, oškrábem, pokrájam na kocky, zalejem prevarenou vodou, potom ochladené balím do sáčkov a dávam do mraziaka.No už mám skoro plný mraziak a zeleninu ešte v zemi. Poradíte mi nejaký dobrý overený recept na uskladnenie v pivnici? Ďakujem
ak máš dobrú pivnicu , tak jednoducho do veľkej vane dám hlinu po vrstvách a ukladám s troškou vňate mrkvu i petržlen. Čo je menšie , či nesúmerné, tak len otrasiem od hliny a dám do igelitiek- takto mi vydrží do Vianoc. Ale podotýkam, pivnica je v zemi a má dostatočnú vlhosť.
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

hnedoočka
ak máš dobrú pivnicu , tak jednoducho do veľkej vane dám hlinu po vrstvách a ukladám s troškou vňate mrkvu i petržlen. Čo je menšie , či nesúmerné, tak len otrasiem od hliny a dám do igelitiek- takto mi vydrží do Vianoc. Ale podotýkam, pivnica je v zemi a má dostatočnú vlhosť.
Súhlas - vidieť, že sa v záhrade prple. Môj fotrík takto skladoval v piesku a v pivnici na záhradke. Teplota v nej bola presne 4°C po celý rok.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Zdenka175 Pozri príspevok
Tento rok sa mi nejak veľa urodilo mrkvy, petržlenu.Ja zeleninu skladujem v mraziaku. Očistím od vňate, oškrábem, pokrájam na kocky, zalejem prevarenou vodou, potom ochladené balím do sáčkov a dávam do mraziaka.No už mám skoro plný mraziak a zeleninu ešte v zemi. Poradíte mi nejaký dobrý overený recept na uskladnenie v pivnici? Ďakujem
mojim rodicom sa osvedcilo ukladanie do piesku

http://urobsisam.topky.sk/zahrada/ro...eniny-263.html

a mamka tiez robieva "domacu vegetu" ... male mrkvy a petrzleny, zeler co nie su vhodne na uskaldnenie ocisti, pomelie, rozlozi na plechy a ususi + vnate ... potom to zmiesa s vegetou cca 1:1
Naposledy upravil avalik : 07.09.12 at 18:34
2 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
misoft Pozri príspevok
Súhlas - vidieť, že sa v záhrade prple. Môj fotrík takto skladoval v piesku a v pivnici na záhradke. Teplota v nej bola presne 4°C po celý rok.
dá sa...i v piesku. Tak som mala zo začiatku, ale viac treba umývať zeleninu, aby sa piesok nedostal i do polievky, tak som prešla na svokrin spôsob.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

ja som zvykol vyhrabať plytkú jamu zvlášť pre mrkvu a zvlášť pre petržlen v záhradke aby bola po ruke prisypem hlinou a dobre polejem (ale aby voda neodtekala ) pred mrazmi dám kartón piesok totiž neudrží vlhkosť. Petržlen ak uložíš, začne tlačiť vňaťku a máš dvojitý osoh v pivnici nevyrastie a petržlen sa mrazom neznehodnotí s mrkvou a zelerom treba byť opatrnejší.
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
pavol54 Pozri príspevok
ja som zvykol vyhrabať plytkú jamu zvlášť pre mrkvu a zvlášť pre petržlen v záhradke aby bola po ruke prisypem hlinou a dobre polejem (ale aby voda neodtekala ) pred mrazmi dám kartón piesok totiž neudrží vlhkosť. Petržlen ak uložíš, začne tlačiť vňaťku a máš dvojitý osoh v pivnici nevyrastie a petržlen sa mrazom neznehodnotí s mrkvou a zelerom treba byť opatrnejší.
len v jednom ťa poopravím...lebo sa fakt vŕtam v záhrade. Aj petržlenu mi rastie vňať , keď po mrazoch nezatvárame pivnicu ,ale osadíme dvierka s pletivom /oká/ a má trochu svetla.
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Fantázia!
Ja som videla citónovník naživo iba 1x v živote na výstave
Tiež tam boli citróniská jak pol hlavy... Nechápem, prečo to ja nedokážem?
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

musím nájsť kábel od teflónu a potom poprikladám niečo z toho, čo som nesadila a rástlo ako divé a čo som sadila, ošľahol mráz tak som dokupovala a spamätalo sa aj to šľahnuté a máme toho habadej a tešíme sa z toho moooc. A neviem, čo za odrodu paradajok mám - ale jeden plod tak cca niečo cez 400g, cukety rastú kam len pozriem - na schodisku, na hnojisku, za drevárňou aj normálne v záhrade - no a tie som veru tiež nesadila
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

willma Pozri príspevok
musím nájsť kábel od teflónu( nie telefonu?) a potom poprikladám niečo z toho, čo som nesadila a rástlo ako divé a čo som sadila, ošľahol mráz tak som dokupovala a spamätalo sa aj to šľahnuté a máme toho habadej a tešíme sa z toho moooc. A neviem, čo za odrodu paradajok mám - ale jeden plod tak cca niečo cez 400g, cukety rastú kam len pozriem - na schodisku, na hnojisku, za drevárňou aj normálne v záhrade - no a tie som veru tiež nesadila
Ja som mala paradajky také 95-dekové. Tvrdila som, že na raňajky zjem iba jednu paradajku a ani tú nevládzem zjesť celú. Zemiaky boli také veľké - vážili viac ako kilo. Paprika tiež, dokonca aj mrkva a petržlen sú pekné, veľké.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Melónovisko vytrhané, nezrelé melóny dnes pozavárané
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Fajn ovocíčko:

1 0
Anna123 Anna123

Anna123 je offline (nepripojený) Anna123

Krása...
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

V nedeľu sme boli u svokry a tá skladuje zeleninu takto. Zbaví ju vňate, umyje, vysuší , dá do nejakej nádoby/hrnca/ uzavrie/...........
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

...žeby som to uskladnila?
Snímka3779.jpg  
Snímka3781.jpg  
Snímka3782.jpg  
1/1
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Nový rekord:
Naposledy upravil KoxXxo : 04.10.12 at 22:02
DSCN0749.jpg  
1 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Aj ja sa teda pochválim - vlaňajšia úroda( nedali sa mi prilepiť obrázky)
Snímka324.jpg  
Snímka328.jpg  
Snímka332.jpg  
1/1
2 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Prikladám zo pár fotiek z mojej tohto ročnej úrody
Snímka553.jpg  
Snímka558.jpg  
Snímka559.jpg  
Snímka562.jpg  
Snímka556.jpg  

Snímka564.jpg  
Snímka571.jpg  
Snímka573.jpg  
Snímka555.jpg  
1/1
5 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať