Zavrieť

Porady

Usporiadat
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Chokma Pozri príspevok
Akurat sme o tom doma hovorili... Z tych specialnych sort ako je fialova paprika, okra, baklazan, stopkovy zeler mame sadene tak pre seba par korenov. Kedysi sme mali aj taky zaujimavy karfiol - mal ruzicky do takych veziciek a bol zelenej farby, velmi zaujimavo to vyzeralo. Ale pravda je taka, ze o to praveze skoro nik nema zaujem. Vacsina Slovenska je na klasiku. Ked mame cosi z tohto navyse, tak to dame zadarmo do sortimentu nasim odberatelom alebo len jednoducho rozdame rodine, znamym. A je to skoda, lebo ludia su o vela ochudobneni - ked uz len zoberieme do uvahy ten esteticky zazitok.

Ale zas napr. priesadach sme uz naucili viacerych na baklazan, ako priesadu si ho viaceri pridu kupit. Pamatam si jedneho pana, ktory bral pre svoju rodinu 20 kuskov, co je, si myslim, pre spotrebu jednej rodiny dost. A zacali sme tento rok robit aj cosi stopkoveho zeleru, z toho odislo velmi malo, ale sme si povedali, ze na rok skusime zas, menej, ale bude a holandska odroda.
Plne s tebou súhlasím, nezvyčajné odrody si zeleniny sa každému veľmi páčili každý ich chodil obdivovať, ale nikdy ich nikto nekúpil(Ani na Miletičke)
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Dáša_ Pozri príspevok
Chokma, ked vidít tie krásne kúsky, čo ste dopestovali, tak normálne ma napadla taká myšlienka - na budúci rok na leto otvoriť živnosť na predaj - kúpiť prenosnú registračku a vždy na nejaké 2-3 dni v týždni zmeniť profesiu a chodiť predávať takúto peknú zeleninu. v lete je aj tak menej práce...
Budem silno o tom premýšľať



To je mile, ked to takto inspiruje. Bodaj by to aj ludi inspirovalo kupovat.
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Najlepšie chutí priamo zo stromu:
jablka.jpg  
slivky.jpg  
broskyne.jpg  
1/1
10 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Kráááásne. Plne s tebou súhlasím. Milujem broskyne. Kedysi sme mali toľko broskýň, že sme aj predávali.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

niečo z mojej urody
P7103980.jpg  
P7103981.jpg  
P7294122.jpg  
P7144014.jpg  
P7294119.jpg  

P7294121.jpg  
P7174044.jpg  
P7144023.jpg  
P7294111.jpg  
P7254093.jpg  

P7254094.jpg  
1/1
10 0
Anna123 Anna123

Anna123 je offline (nepripojený) Anna123

Beba13 - nádhera, v dobrom závidim, aj ja chcem mať takú záhradu - záhradu mám ale u nás nedopestujem vo voľnej prírode ani paradajky, papriku, u nás každý deň prší, zemiaky v pôde hnijú, ani len uhorky nemám aké zavárať, cibuľu sme už minulý týždeň pozbierali lebo by zhnila, nemala som ani čerešne, strom kvitol ale potom prišla zima a všetko zamrzlo. Máš to krásne....
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

ved aj u nás stále leje aspom som nemusela polievať a rajčiny su ako zelina tým sa darí ,paprika tiež na to že je chladno rastie,a já neviem ani čo s uhorkami robiť už mám dávno zavarené,teda nato že je takéto chladné počasie je urody neskutočne vela,
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

...toho roku sa paradajkám, paprikám, uhorkám, darí ....v mojej malinkej záhradke mám skoro všetko. Ešte aj kukuricu a tá je taká sladunká...
Paradajky 27.7..jpg  
Paradajky 25.7..jpg  
Josta. 20.6.2011.jpg  
Jablká na stĺp.jabloni 4.7.2011.jpg  
1/1
8 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Len bacha na plesen - po tychto dazdoch. ;-)
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Milé poraďáčky(ci), záhradkárky(ri). Keď vidím tú vašu krásnu úrodu, napadlo ma, či by ste nemohli založiť taký záhradkársky kalendár - kedy, čo, aké druhy sadíte, kedy a čím striekate.... Mám veľkú záhradu, práca v nej ma baví, ale keď vidím tú spúšť.... Rajčiny, uhorky, aj zemiaky mi napadla plieseň a fazuľa mi začala tiež dáko žltnúť. Priznám sa, som voči postrekom, ale viem, že dnes sa už bez nich nikto nezaobíde. Rajčiny som postriekala, ale už asi neskoro, niektoré listy sú už úplne čierne a aj plody začínajú černieť. S postrekmi nemám žiadne skúsenosti a pomohli by aj Vaše skúsenosti s odrodami.....
Určite by boli radi aj viacerí, menej skúsení záhradkári. Vďaka, Eva
0 0
kamoska1 kamoska1

kamoska1 je offline (nepripojený) kamoska1

Aj ja sa chcem pochvalit,s mojou úrodou.
1.obrazok vinič samorodak,len tak pri plote,aby kril wc na zahrade.
Uhorky v skleníku,tych už som obrala niekolko kg.Rajčinky,tiež oberame,ale viacej slniečka by chceli.Papriku som zatial zavarila.
100_2051.jpg  
100_2052.jpg  
100_2053.jpg  
100_2059.jpg  
1/1
5 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

ZEvina Pozri príspevok
Milé poraďáčky(ci), záhradkárky(ri). Keď vidím tú vašu krásnu úrodu, napadlo ma, či by ste nemohli založiť taký záhradkársky kalendár - kedy, čo, aké druhy sadíte, kedy a čím striekate.... Mám veľkú záhradu, práca v nej ma baví, ale keď vidím tú spúšť.... Rajčiny, uhorky, aj zemiaky mi napadla plieseň a fazuľa mi začala tiež dáko žltnúť. Priznám sa, som voči postrekom, ale viem, že dnes sa už bez nich nikto nezaobíde. Rajčiny som postriekala, ale už asi neskoro, niektoré listy sú už úplne čierne a aj plody začínajú černieť. S postrekmi nemám žiadne skúsenosti a pomohli by aj Vaše skúsenosti s odrodami.....
Určite by boli radi aj viacerí, menej skúsení záhradkári. Vďaka, Eva
Ja by som rada natrafila v knihkupectvach na nejaku dobru a kvalitnu knizku, mozno encyklopediu, ktora by obsahovala fotografie chorob, skodcov zeleniny, a tiez taku, ktora by poukazovala tiez na to ako vypada rastlina pri zanedbani vyzivy alebo aj prehnojeni, lebo to moj oco zvykne spominat, ze velakrat si ludia mylia chorobu s vecou vyzivy.
A ak by to bola encyklopedia, tak by sa tam hadam vmestili aj tie veci okolo terminu vysadby - proste rady od pociatku az po koniec. To by bola dobra kniha. Mohli by sa spojit rozne vyskumne ustavy s vysokymi skolami a priniest nejaku taku mudru knihu. Ako sa to robi aj v inych oblastiach - spolocensko-vednych...
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Chokma Pozri príspevok
Ja by som rada natrafila v knihkupectvach na nejaku dobru a kvalitnu knizku, mozno encyklopediu, ktora by obsahovala fotografie chorob, skodcov zeleniny, a tiez taku, ktora by poukazovala tiez na to ako vypada rastlina pri zanedbani vyzivy alebo aj prehnojeni, lebo to moj oco zvykne spominat, ze velakrat si ludia mylia chorobu s vecou vyzivy.
A ak by to bola encyklopedia, tak by sa tam hadam vmestili aj tie veci okolo terminu vysadby - proste rady od pociatku az po koniec. To by bola dobra kniha. Mohli by sa spojit rozne vyskumne ustavy s vysokymi skolami a priniest nejaku taku mudru knihu. Ako sa to robi aj v inych oblastiach - spolocensko-vednych...
Si predstav, že také niečo existuje. Kupujem každý rok kalendár Krásna pani, ku ktorému je pribalená brožúrka o tom, kedy máš čo sadiť, strihať apod. Kupujem to už osem rokov a riadim sa podľa toho. Je tam veľa múdrych rád. Nevyskúšaš? V predaji býva koncom novembra,začiatkom decembra.
4 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
mám aj ja všelijaké knihy a brožúrky, sledujem aj v televízii rady pre záhradkárov, ale myslela som to také rady od Vás vyskúšané, čo robievate pravidelne, napr.: Dnes som posadila cesnak, ktorý bol namorený v......., alebo dnes som striekala cesnak s...... proti háďatkám...., sadila som paradajky ........ (názov), taký overený záhradkársky kalendár....
1 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

ZEvina Pozri príspevok
mám aj ja všelijaké knihy a brožúrky, sledujem aj v televízii rady pre záhradkárov, ale myslela som to také rady od Vás vyskúšané, čo robievate pravidelne, napr.: Dnes som posadila cesnak, ktorý bol namorený v......., alebo dnes som striekala cesnak s...... proti háďatkám...., sadila som paradajky ........ (názov), taký overený záhradkársky kalendár....
Však to je moja overená a odskúšaná literatúra. Ťažko radiť že dnes som sadila cesnak, keď ja bývam v nadmorskej výške cca 400m a ten čo býva na juhu má čas sadiť cesnak ešte aspoň mesiac po mne. V tej príručke máš dni podľa mesiaca a je tam rozpísané aj že napr. striháme kvety, sadíme cesnak, sejeme hrach a pod. Preto som Ti to odporučila, je to tam presne popísané kedy čo máš, resp. mala by si sadiť, siať strihať. A sama si to prispôsobíš, či práve vtedy budeš sadiť to, čo sa tam píše alebo počkáš na najbližší vhodný termín. Je to rozpísané deň po dni a sama si prispôsobuješ podľa toho v akých podmienkach bývaš - či na juhu alebo na severe. Skús obetovať cca 10€ a kúp si ten kalendár aj s príručkou.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

A ešte čo sa týka postrekov. Keď si pozrieš na floraservis, tak každý týždeň je tam výstraha na škodlivý činiteľ a tiež vhodný postrek. Tiež si môžeš dať posielať do schránky výstrahu. Mne to posielajú už tri roky. Nemusíš rozmýšlať čím čo postrekovať, môžeš si vybrať.Majú tam na každý škodlivý činiteľ viac druhov postrekov.
3 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Wagner, asi máš pravdu, tie podmienky sú fakt veľmi rozdielne, dokonca moja mama vraví, že čo žije (má 77 rokov) ešte takéto leto nezažila. Na ten kalendár som už "rozhodila siete" (predavač v našom stánku o ňom ani nepočul).
Ďakujem Ti za rady a prajem Ti veľa zdravej úrody.
Eva
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

ZEvina Pozri príspevok
Wagner, asi máš pravdu, tie podmienky sú fakt veľmi rozdielne, dokonca moja mama vraví, že čo žije (má 77 rokov) ešte takéto leto nezažila. Na ten kalendár som už "rozhodila siete" (predavač v našom stánku o ňom ani nepočul).
Ďakujem Ti za rady a prajem Ti veľa zdravej úrody.
Eva
Kalendár kupujem v predajni kníh. Pokiaľ mám informácie, tak aj v BA ho bežne dostať v predajni kníh. Ja ho kupujem v PD. Pozri si ho aj teraz v internetových kníhkupectvách, aby si mala aspoň prehľad, ako vyzerá takýto kalendár. Toto leto je trochu iné, na aké sme boli zvyknuté. Aj ja som pred dvadsiatimi rokmi vyberala cibuľu zo zeme keď bola suchá. Teraz keby som na to čakala, tak by bola dávno hnilá. Tak sa držím rady z toho kalendára, že keď je vňať povalená viac ako polovicu, treba cibuľu vybrať. A dosuším na povale. Tej úrody bolo síce dosť, ale keď sa ochladilo, tak aj cukety a patizóny prestali rodiť. Ešte že som ich zavčasu zasadila, takže som stihla zobrať aspoň niečo.
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Pripájam ďalšie farebné fotečky... Dúfam, že inšpirujú a potešia.

Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  270820112882.jpg
Zobrazení: 33
Veľkosť:  69.5 KB

Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  270820112884.jpg
Zobrazení: 29
Veľkosť:  44.9 KB
6 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Žofka, ... to je inšpirácia aj pre maliara, nielen pre záhradkára
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať