Zavrieť

Porady

Založenie ovocného sadu

Vie mi niekto poradiť pri založení ovocného sadu?Podotýkam,že som všetko,len nie záhradkár,takže by som privítala akúkoľvek radu,ktorým smerom sa pustiť,čo si mám všímať,prípadne kde sa obrátiť.Dakujem.
Usporiadat
Rumex Rumex

Rumex je offline (nepripojený) Rumex

keď je o com.. rad si podebatujem , keď viem - poradím, ale rad si nechávam poradiť ...viac
wabi Pozri príspevok
......delete ....
Vsetko zalezi od teba, ako chces tvarovat, taky bude a nezabudni na letny rez maj jun... Nechas len to co budes potrebovat, teda 3-5 kostrovych konarov, vsetko ostatne nezabudni vylomit hned jak zacne rast.
este k tým letorastom a "letnému rezu":
po troch styroch rokoch ti stromček bude naďalej "vyháňať! letraty, ak ich ponecháš do konca leta budu aj 100 - 120 cm dlhé hrubé ako prst, olistené bez náznaku kvetných pukov, pokiaľ sa ti nejaký bude pozdávať a predstavíš si na ňom v budúcom období plody (slivky) tak v Nemecku (ale aj u nas niektorí pestovatelia) jednoducho takéto letorasty asi v jednej tretine od vrchu surovo zlomia, tak , že dokonca nechaju v mieste zlomu trčať kúsok strhnutej mladej kôry. Zlomenu časť odstránia. "prinútia" tak ten konár k tvorbe kvetných pukov a plodov už k budúcemu roku. Takýto zsah sa robi v rozmedzí júl august.
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Rumex Pozri príspevok
este k tým letorastom a "letnému rezu":
po troch styroch rokoch ti stromček bude naďalej "vyháňať! letraty, ak ich ponecháš do konca leta budu aj 100 - 120 cm dlhé hrubé ako prst, olistené bez náznaku kvetných pukov, pokiaľ sa ti nejaký bude pozdávať a predstavíš si na ňom v budúcom období plody (slivky) tak v Nemecku (ale aj u nas niektorí pestovatelia) jednoducho takéto letorasty asi v jednej tretine od vrchu surovo zlomia, tak , že dokonca nechaju v mieste zlomu trčať kúsok strhnutej mladej kôry. Zlomenu časť odstránia. "prinútia" tak ten konár k tvorbe kvetných pukov a plodov už k budúcemu roku. Takýto zsah sa robi v rozmedzí júl august.
Naozaj je to presne tak a prave teraz robim tento rez, pretoze na NZ je prave august. Plati to u vsetkych kvostkovin, nielen u sliviek. Treba zastipnut kazdy letorast, samozrejme niektore aj viac hlavne aby pucik smeroval presne tam kam chceme. Ceresne je trocha problem udrzat na nizko v kotli ale da sa to...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať