Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
Dakujem velmi pekne, si zlata, ze mi pomahas
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
sayly Pozri príspevok
no to Ti už nepoviem, s tým nemám skúsenosti, ale skus si pozrieť príspevky s číslami 399 a viac, tam je o tom písané, mala by sa tam dočítať aj kde to kúpiť a atď
Prosim ta a nevies preco mi na mojej novej orchidejke, tej fialovej odpadol dnes pucik? az som zizat zostala. mam tam zelene puciky, tie su ok a fialove. a tie fialove puciky maju uschnute stonocky. vculeky nechapem.
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

Ivus44 Pozri príspevok
Prosim ta a nevies preco mi na mojej novej orchidejke, tej fialovej odpadol dnes pucik? az som zizat zostala. mam tam zelene puciky, tie su ok a fialove. a tie fialove puciky maju uschnute stonocky. vculeky nechapem.
to môže mať veľa príčin, napr. prievan, alebo prechladla, ale stáva sa to aj bez príčiny, mne keď sa to stalo, tak mi prechladla, dostala som ju vo februári v práci, bolo zima a veľký vietor a aj keď som ju mala v igelitke, čo najviac schovanú, dostala zabrať, kým som prišla do auta na parkovisku, do 2 týždňov mi vtedy opadali všetky kvety a puky mi zružoveli, scvrkli sa a tiež opadali, od vtedy mi nekvitla, skoro som aj o ňu prišla, u nej som použila sáčkovú metódu a vzchopila sa, orchideie potrebujú vetranie ale pozor na prievan, ale ako som Ti tu už napísala, môže to byť aj bez nejakej bočnej príčiny, možno to robia aj keď sú moc vysilené, to už neviem, tie, čo máš scvrknuté odtrhni, nech sa nadarmo nesilý, možno tie ostatné zachrániš...a nemáš zač, keď viem, rada pomôžem
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
no ja ju mam doma tyzden, takze neviem co jej v obchode porobili. bola aj dost sucha. korienky v substrate boli uplne suche, mozno to bude aj tym. ok, tie co mi zruzoveli a zoschli odstranim. ale ma este aj dost zelenych pukov, tak tie budu hadam v poriadku. Tak hadam, ked uz bude mat u mna klud a stalu starostlivost, tak sa vzchopi Dakujem
0 0
miska1978 miska1978

miska1978 je offline (nepripojený) miska1978

Dobrý deň. Orchideu mám takmer rok a mám takýto problém. V hornej časti stonky mi začali rásť korene a listy. Čo mám s tým urobiť. Ďakujem za radu
0 0
tara464 tara464

tara464 je offline (nepripojený) tara464

miska1978 Pozri príspevok
Dobrý deň. Orchideu mám takmer rok a mám takýto problém. V hornej časti stonky mi začali rásť korene a listy. Čo mám s tým urobiť. Ďakujem za radu
pravdepodobne je to keyka.musis pockat kym bude ma t aspon 5 korenov dlhych 5 cm.
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
miska1978 Pozri príspevok
Dobrý deň. Orchideu mám takmer rok a mám takýto problém. V hornej časti stonky mi začali rásť korene a listy. Čo mám s tým urobiť. Ďakujem za radu
to nie je problem robi sa ti nova orchidejka. ked ti narastu korienky viac ako 5 cm, odstrihnes a zasadis zvlast a namiesto jednej uz budes mat dve
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Aj mne narástla kejka Má 2 lístočky a jeden kvet. Zatiaľ žiadne korienky nemá. Zajtra priložím foto, keď úplne rozkvitne.
0 0
zuzika34 zuzika34

zuzika34 je offline (nepripojený) zuzika34

ja uz neviem co jej je, ani tak, ani tak. najskor jej makli listy, teraz su uz aj zvraskavene a kvety zvadli .
090602_191252.jpg  
090602_191300.jpg  
1/1
0 0
miska1978 miska1978

miska1978 je offline (nepripojený) miska1978

Veľmi pekne ďakujem.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

zmäknuté listy-je preliata, aj ja som mala také, a potom mi poradila v predajni, že má roztoče, postriekať proti roztočom. pomohlo jej to
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

zuzika34 Pozri príspevok
ja uz neviem co jej je, ani tak, ani tak. najskor jej makli listy, teraz su uz aj zvraskavene a kvety zvadli .
Mne keď takto zvädla tak bola tiež preliata , ale už jej aj odhnívali korene , skús to skontrolovať.
Nenašla si v nej nejaká malé mušky, alebo niečo
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

zuzika34 Pozri príspevok
ja uz neviem co jej je, ani tak, ani tak. najskor jej makli listy, teraz su uz aj zvraskavene a kvety zvadli .
veru skontroluj korene, cez črepník nevidím, žiaden zdravý, väčšinou býva problém v koreňoch keď mäknú listy, zrejme bola preliata a začali odhnívať, podľa stavu koreňov zistíš, čo máš robiť, ak nemá ani jeden zdravý koreň, tak použi sáčkovú metódu, je vysvetlená na niektorej zo strán 75 - 83, nepamätám si presne kde, ak ešte bude mať korienky, tak ju zasaď do nového substrátu, nepolievaj cca 14 dní, aby si na nový substrát zvikla a potom začni polievať, ale tak menej, nenamáčaj na hodinu alebo pol, ale skús polievať preliatim, t.j. prelej s cca 0,5 - 1dcl vody, ale prevarenej alebo dažďovej, nechaj odkvapkať, polievaj raz za 7 dní, samozrejme skontroluj aj, či nemá nejakých škodcov, aj to môže byť jedna z príčin...
0 0
zuzika34 zuzika34

zuzika34 je offline (nepripojený) zuzika34

tak som pozrela korene obidvom, nie je to bohvieco, raz uz boli strihane, pretoze boli odhnite, tak mi teraz poradte, ci su zdrave alebo nie, pretoze nie su uplne zelene, tak teraz neviem. ci to zasadit, ci ostrihat a dat do sacku, dakujem moc.
090603_091512.jpg  
090603_091537.jpg  
090603_091558.jpg  
090603_091614.jpg  
090603_091626.jpg  

090603_091643.jpg  
1/1
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

zuzika34 Pozri príspevok
tak som pozrela korene obidvom, nie je to bohvieco, raz uz boli strihane, pretoze boli odhnite, tak mi teraz poradte, ci su zdrave alebo nie, pretoze nie su uplne zelene, tak teraz neviem. ci to zasadit, ci ostrihat a dat do sacku, dakujem moc.
no na niektorých fotkách sa mi zdajú uhnité, okrem tých malých pod listami, no a na niektorých fotkách vyzerajú celkom dobre, takto, zdravé korene sú zelene a plné, ak sú šupkové a prázdne, tak ich môžeš odstrániť, ak Ti zostanú len tie malé korienky, daj ju do sáčku, ak Ti zostanú aj niektoré veľké, tak ju posaď a ako som písala vyššie, nepolievaj cca 14 dní a potom začni pomaličky
0 0
zuzika34 zuzika34

zuzika34 je offline (nepripojený) zuzika34

sayly Pozri príspevok
no na niektorých fotkách sa mi zdajú uhnité, okrem tých malých pod listami, no a na niektorých fotkách vyzerajú celkom dobre, takto, zdravé korene sú zelene a plné, ak sú šupkové a prázdne, tak ich môžeš odstrániť, ak Ti zostanú len tie malé korienky, daj ju do sáčku, ak Ti zostanú aj niektoré veľké, tak ju posaď a ako som písala vyššie, nepolievaj cca 14 dní a potom začni pomaličky
a ked to chcem dat do toho sacku, musim odstrihnut celu tu stonku?
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

Mne sa tie korene nezdajú až také zlé. Podla mňa by nemali byť až úplne zelené, skôr také strieborné a tie také sú. Ja by som to skúsila dať do substrátu.
Na jednom českom fóre mi baby písali že keď sú zelené začína byť preliata.

Len ešte skontroluj či niesu naozaj také šupkové a tie odstráň, teraz som na to pozrela ešte raz a zdá sa že ozaj sú tam ešte nejaké zle. Nezabudni dezinfikovať. Ja používam škoricu. Zasyp tým miesta kde boli korene strihané.

Tú stonku by som odstrihla tak či tak. Kvet už tam pekný není a orchidea sa skôr zregeneruje. Stonka ju zbytočne vysiluje.
Naposledy upravil vikinka.n : 03.06.09 at 10:11 Dôvod: doplnenie textu
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

zuzika34 Pozri príspevok
a ked to chcem dat do toho sacku, musim odstrihnut celu tu stonku?
stonku odstrihni a daj si ju do vody, mala by sa prebrať a ty sa môžeš ešte tešiť s kvietkov, potom ju daj celú aj s listami do toho sáčku...čo sa týka korienkov, strieborné sú len tie, ktoré sú vonku na vzduchu a nie v substráte, tie majú byť zelené
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

Trošku , ale neviete mi niekto poradiť kde kúpim Wandu za nejakú rozumnú cenu.

Tu je všetko nad 80 EUR a to je brutálka.
V Čechách sú po 420,-Kč veľká s kvetom, ale zase isť tam niekam pre kvet, no neviem.
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

vikinka.n Pozri príspevok
Trošku , ale neviete mi niekto poradiť kde kúpim Wandu za nejakú rozumnú cenu.

Tu je všetko nad 80 EUR a to je brutálka.
V Čechách sú po 420,-Kč veľká s kvetom, ale zase isť tam niekam pre kvet, no neviem.
v TT v Baumaxe som ju videla už aj za 25 eur, bola odkvitnutá a tak ju mali zlacnenú o 50%
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať