Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

Podľa tohoto som to robila, len som neopeľovala jednu, ale som to dala do inej orchidei a opačne, no len jedna mi uschla a nič sa nedialo a z druhej vzniklo to, čo som odfotila...


no to bola náhoda, keď sa pozrieš na ich kvety, tak v strede vyčnieva taký hrbolček, ten predok toho výčnelku sa dá odlupnúť.....pod ním sú akési žlté buď peľnice alebo sú to vajíčka...fakt neviem....tie visia na akomsi jazýčku....to som pretočil dozadu. Zo spodu toho výbežku je pravdepodobne vchod do piestika s akousi rôsolovitou lepkavou hmotou...tak som to tam strčil pomocou šparátka....po pár dňoch okvetné lístky odpadli piestik sa uzavrel a navrel a spolu s ním aj tá stopka od kvetu..... ...a od vtedy si to tam rastie a rastie....
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
Radinka Pozri príspevok
A teraz sa ja pochválim mojimi:
Ako sa o ne prosim ta staras, ze ti tak krasne kvitnu?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Neviete, čo sa stalo mojej orchidejke, dnes mi takto zosmutnela. Poraďte, čo jej mám dať, čo jej chýba?
Naposledy upravil Rozalka : 06.06.09 at 20:42 Dôvod: oprava preklepu
_6068443a.jpg  
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

Rozalka Pozri príspevok
Nevie, čo sa stalo mojej orchidejke, dnes mi takto zosmutnela. Poraďte, čo jej mám dať, čo jej chýba?
Podla mňa preliata, skontroluj korene.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
ee, nie je preliata, naposledy dostala vodu pred týždňom. Neviem, nemohla "dostať úpal"? včera na to okno celé popoludnie svietilo slnko a ona len tak - bez žalúzií ...
ale to aj jej "suseda" by bola uvädnutá a tá je OK
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

Každá kvetina je individuálna, jedna môže mať úpal a druhá nemusí. Mne keď hento spravila moja tak už mala polku koreňov v čudu.
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

Máte niekto Oncidium Sweet Sugar? To je to žlté. Potrebujem poradiť ako často ho polievať a aké množstvo vody? Ja na to nemám odhad a brácho sa mi smeje že ja by som mala pestovať paradajky, lebo že tak jak ja polievam tak sa paradajky zalievajú.
Ďakujem
0 0
tara464 tara464

tara464 je offline (nepripojený) tara464

dominica Pozri príspevok
A odvtedy to máš stále také isté, alebo sa s tým aj niečo deje? Ja som ju vlastne tiež skúšala opeliť, ale nie naschváľ, ale čítala som ako sa to robí, písal to jeden pán na inej stránke, no a kúpila som orchidku a mala pár škodcov, tak som ich dávala dole s pinzetou a nechtiac som s pinzetou odlupla ten stred, tak už som to vyskúšala. Hodím sem ten návod, podľa ktorého som to robila, len to musím ísť nájsť...
strašne sa mi to predlzilo a rastieto a hrubne
0 0
tara464 tara464

tara464 je offline (nepripojený) tara464

daen Pozri príspevok
Dajte tu prosím Vas niekto návod ako mám orchideu opeliť aj s podrobným popisom a fotkami, skúšala som to ale neviem kde, čo a ako. Ďakujem
Většinou se přenáší brilky z květu jedné rostliny, na bliznu jiné rostliny. Pokud zkoušíte sprášení v rámci jedné rostliny, přeneste pyl z jednoho květu na druhý. Třeba u Phalaenopsisu je pod čepičkou pár pollinarií které jsou spojené a mají lepkavý terčík, v podstatě tento útvar přilepíte na bliznu, prohlubeň na spodu sloupku.
0 0
tara464 tara464

tara464 je offline (nepripojený) tara464

Ja som tu orchideu mamla uz 2 krat opelenu ale potom som to odstrila lebo som sa docitala ze sa ty semienka nechytia lebo tu nemaju specialnu hubu-v pralese je.a sak vyskusat to treba☺
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

no tak ja som zvedavá, čo z toho vznikne. Skúšala som to len zo zvedavosti, pochybujem, že by sami ju podarilo rozmnožiť...
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

Ahojte, ja som dnes v Baumaxe zase neodolala....mám Dendrobku nobille a Dendrobku asi Phalaenopsis, neskôr prihodím fotečky. Nie sú nejaké nádherné, nobillka nekvitne a tá druhá odkvitá, ale boli zlacnené, tak som ich zobrala preto a ešte aj preto, že som to zobrala ako výzvu a snáď z nich niečo vypiplem a zakvitnú neskôr aj mne.
Je mi tam tých orchideí ľúto, sú v otrasnom stave, juj, keby som ich mohla mať všetky
Muž lamentoval, že mi dokúpi okno, lebo ich už nemám kam dávať/máme len 2 okná a darí sa im len na 1 /
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

Aj ja som dnes neodolala . Na nákupe v Kauflande som si všimla že v kvetinárstve majú vypredaj odkvitnutých po 2 Eura a nekúp to ?
Tak už mám jednu doma . Uvidíme aká bude keď rozkvitne .
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Ja som neodolala a v sobotu som si kúpila ďalšiu v Kauflande, no veď žltú som ešte nemala... Tiež bola dobrá cena za 5,99 ale už som ju ledva natrepala na okno medzi ostatné. A to už minule som si hovorila, že nebudem pozerať tým smerom kde sú, no ako odolať toľkej kráse...
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Aj mne pribudla jedna nová - druh Miltonia. Manžel krivo pozeral...Má len jeden kvet , ale plno pukov...chcela som už aj iný druh. Kto má s ňou skúsenosti? Ak rozkvitne,pridám foto.
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

Ja si tiež vždy poviem, že tam nepozriem, ale dá sa to? Vždy ma zaujme nejaká, akú doma ešte nemám, len škoda tých málo okien... ale muž je rád!
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

dominica Pozri príspevok
Ja si tiež vždy poviem, že tam nepozriem, ale dá sa to? Vždy ma zaujme nejaká, akú doma ešte nemám, len škoda tých málo okien... ale muž je rád!
Tak to ti gratulujem k muzovi , ten moj na mna pozera na mna jak na blazna a to ich mam len 8.
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

Minule mi nikto neodpovedal tak davam este raz. Jak sa starat o ONCIDIUM? Kolko polievat, ako casto vsetko co by som mala vediet???? Dakujem
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

vikinka.n Pozri príspevok
Tak to ti gratulujem k muzovi , ten moj na mna pozera na mna jak na blazna a to ich mam len 8.
Ja som myslela, že muž je rád, že máme tak málo okien , lebo ak by ich bolo viac, tak stále kupujem . Ináč po včerajšom nákupe ich mám 10...
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

dominica Pozri príspevok
Ja som myslela, že muž je rád, že máme tak málo okien , lebo ak by ich bolo viac, tak stále kupujem . Ináč po včerajšom nákupe ich mám 10...
Ahaaaaa, tak to si potom moze s tym mojim ruku podat . Ja mam sice okna 4, ale keby som ich zaplnila vsetky tak ma asi dorazi. Pred kazdym nakupom mi uz v aute dava kazen: "Nezastavujeme pri ziadnych kvetoch" No jak keby som nevedela . Aj tak sa vzdy zastavim .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať