Zavrieť

Porady

Dovolenka - Chorvátsko

ahojte..chcem sa spytat, ktoré z týchto oblastí Chorvátska by ste doporucovali pre mladý pár? Nie sme velmi diskotékychtiví, skôr nám ide o oddych, a spoznávanie krajiny, mozno nejaké pamiatky (trošku),a tiež nie o velmi preplnené pláze, no radi by sme pekné ubytko. Ide o tieto oblasti:
Ostrov Pag, Biograd na Moru, Ostrov Krk, Vodice a Primošten. Ktorá sa Vám najviac pozdáva?
Usporiadat
MIRCO1972 MIRCO1972

MIRCO1972 je offline (nepripojený) MIRCO1972

som jeden MIRCO
nič konkrétnejšie?...
0 0
jaroslav36 jaroslav36

jaroslav36 je offline (nepripojený) jaroslav36

Ja som bol minulé leto na Krku v oblasti Baška.Je to na konci ostrova,z troch strán sú hory a zo štvrtej more.Je tam veľmi pekne,aj v porovnaní s ostatnými časťami Chorvátska,pretože trošku mám Chorvátsko precestované.Aj s manželkou sme sa zhodli,že je to jedna z najkrajších oblastí v Chorvátsku,ak nie vôbec najkrajšia.Ale je aj o dosť drahšia ako ostatné oblasti,napr.v tom istom roku som bol aj na Makarskej a Makarska sa mi zdala o dosť lacnejšia-napr.pizza na Makarskej začínala od 39 kuna,na Baške od 55.Ale stojí to za to.Čo sa týka nočného života,tak Bašku by som zaradil skôr k tým kľudnejším oblastiam.Asi toľko na úvod,ak by si chcel vedieť niečo konkrétnejšie,kľudne sa pýtaj...
0 0
MIRCO1972 MIRCO1972

MIRCO1972 je offline (nepripojený) MIRCO1972

som jeden MIRCO
Jardo...dík za info...no nakoniec som si vybral Crikvenicu...ak máš nejaké info. aj od tadiaľ budem len rád...

Mirco
0 0
jaroslav36 jaroslav36

jaroslav36 je offline (nepripojený) jaroslav36

Bol som aj v Crikvenici-je to oblasť -aspoň pre nás z východu slovenska-prvej voľby.To znamená,že je tam od nás najbližšie.Ale je tam pekne-a ostrov Krk budeš mať hneď oproti.Pláže tam sú všetkych druhov-ale na pieskovú si musíš zaplatiť vstupné,ale nie je to zas až také drahé.Ináč pláže sú po celom pobreží-možno aj 5 km.Je to živšie letovisko,promenáda a kopa reštaurácii.Aj diskotéky,samozrejme.Je tam fajn,vlastne ako všade v chorvátsku...
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
jaroslav36 Pozri príspevok
Bol som aj v Crikvenici-je to oblasť -aspoň pre nás z východu slovenska-prvej voľby.To znamená,že je tam od nás najbližšie.Ale je tam pekne-a ostrov Krk budeš mať hneď oproti.Pláže tam sú všetkych druhov-ale na pieskovú si musíš zaplatiť vstupné,ale nie je to zas až také drahé.Ináč pláže sú po celom pobreží-možno aj 5 km.Je to živšie letovisko,promenáda a kopa reštaurácii.Aj diskotéky,samozrejme.Je tam fajn,vlastne ako všade v chorvátsku...
Crikvenica ani zadarmo Veď tam nieje more ,ale kanál medzi Krkom a pevninou.
0 0
whisper whisper

whisper je offline (nepripojený) whisper

Ahojte!

Prečítal som síce celú tému, ale keďže väčšinou sa tu riešia rodiny s malými deťmi, opýtam sa aj takto - vedeli by ste mi poradiť oblasť alebo priamo aj letovisko? Požiadavky:

- ideme 8 mladých ľudí (20-25r) busom/vlakom na 7 dní, v termíne medzi 1. a 20. augustom

- chceme kľudné miesto so súkromím - veľké, plytké pláže s množstvom ľudí a rodín s malými deťmi sú pre nás nočnou morou

- dostupnosť nejakého mesta/mestečka v blízkosti výhodou (niekam na pivo, zmrzlinu, príp. aj nočná zábava)

- nejdeme tam za spoznávaním pamiatok a kultúrnych záležitostí, takže ich výskyt v danej oblasti pre nás nehrá rolu

Nebude severne (Krk, Pag) už v polke augusta riziko častejšieho dažďa, resp. oplatí sa o 4-8 hodín dlhšie cestovať do Zadaru - Splitu - Makarskej? Či už kvôli počasiu/teplote, alebo či je tam krajšie vzhľadom na naše požiadavky...

Ak ma ešte niečo napadne, doplním... Vopred ďakujem!
Naposledy upravil whisper : 12.04.11 at 09:28
0 0
milanjanosik milanjanosik

milanjanosik je offline (nepripojený) milanjanosik

Ma niekto skusenosti s dalmaciou Istria. Je to celkom blizko a je to na otvorenom mori. Ak mi vie niekto poradit lacne ubytovanie cca do tych 12 eur na osobu tak mu budem vdacny. Alebo aj niekde inde kde je teplo atd. Dakujem
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

milanjanosik Pozri príspevok
Ma niekto skusenosti s dalmaciou Istria. Je to celkom blizko a je to na otvorenom mori. Ak mi vie niekto poradit lacne ubytovanie cca do tych 12 eur na osobu tak mu budem vdacny. Alebo aj niekde inde kde je teplo atd. Dakujem
to je čo?
Istria je jedna časť HR-vrchná, kde ja ani "zadarmo" Dalmácia-severná-južná ďalšia časť HR, tak kam chceš vlastne ísť
1 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

lujza.j Pozri príspevok
to je čo?
Istria je jedna časť HR-vrchná, kde ja ani "zadarmo" Dalmácia-severná-južná ďalšia časť HR, tak kam chceš vlastne ísť
Prečo sa ti nepáči na Istrii? My sme boli spokojní a ideme tento rok opäť...
Naposledy upravil Lubaba : 18.05.11 at 22:13
3 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

lujza.j Pozri príspevok
to je čo?
Istria je jedna časť HR-vrchná, kde ja ani "zadarmo" Dalmácia-severná-južná ďalšia časť HR, tak kam chceš vlastne ísť
Ja som bola tiez vlani po dlhsej dobe na Istrii v Poreci a velmi sa mi tam pacilo. Hlavne sa oplati ist lodou do Benatok, ale je tam viacej moznosti na vylety lodou a je tam na mori vatsi ruch smerom dolu k Pule.
2 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Keď Istria tak jedine Rovinj
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Ideme 17.6. do Petrčane, pri Zadare. Vyzerá to tam krásne, len mám obavu, aby voda nemala pod 20 stupňov Bol niekto v okolí Zadaru v polovici júna?
2 0
MIRCO1972 MIRCO1972

MIRCO1972 je offline (nepripojený) MIRCO1972

som jeden MIRCO
Zdravím.
V Petrčane sme boli vlani. Bývali sme v hoteli Pínija. **** Hotel a jeho okolie veľmi pekné. Strava vynikajúca. Kúpanie na hotelovej pláži problematické a absolútne nevhodné pre deti. Pri vstupe do hotela sa nachádza verejná pláž na ktorej je kúpanie dobré. Kamene sú asi len na 2-3 metre od kraja a potom je takmer čistý piesok. Dno je plytké a nie je problém ísť do vody aj 50 metrov po svojich. Voda čistá no pre manželku nie dosť teplá. Pre mňa a syna vynikajúca. Dá sa tam prenajať plastové lehátko za 15 KN na deň. Ráno som vždy vybehol na pláž kde sú lehátka. Dal som si tam nejaké veci na tie lehátka a išiel som na raňajky. Asi o 10:00 hod. vždy prišiel chlapík u ktorého sa potom platilo. V Petrčane je pekne no z môjho pohľadu trošku nuda. Mám rád večerné prechádzky a tam sme to prešli všetko za jeden večer. Odporúčam navštíviť blízky Zadar. Je to asi 12 km. Ak ťa ešte niečo zaujíma kľudne sa spýtaj. Ak budem vedieť poradím. Na uteráku na fotke je Cikáda. Tých si tam užiješ až až. A na tej jednej fotke som odfotil búrku v deň odchodu. Verím že také nezažiješ.



MIRCO
Naposledy upravil MIRCO1972 : 19.05.11 at 14:36
HRVATSKA 2010 009.jpg  
HRVATSKA 2010 011.jpg  
HRVATSKA 2010 014.jpg  
HRVATSKA 2010 056.jpg  
HRVATSKA 2010 070.jpg  

HRVATSKA 2010 071.jpg  
HRVATSKA 2010 077.jpg  
HRVATSKA 2010 078.jpg  
HRVATSKA 2010 079.jpg  
HRVATSKA 2010 082.jpg  

HRVATSKA 2010 119.jpg  
HRVATSKA 2010 120.jpg  
HRVATSKA 2010 121.jpg  
HRVATSKA 2010 122.jpg  
HRVATSKA 2010 123.jpg  

HRVATSKA 2010 137.jpg  
HRVATSKA 2010 153.jpg  
HRVATSKA 2010 181.jpg  
HRVATSKA 2010 118.jpg  
1/1
4 0
peter.petia peter.petia

peter.petia je offline (nepripojený) peter.petia

Ahojte,

poprosil by som nejaké informácie o hoteli Komodor v Orebiči. Všetky cestovky majú rovnaké fotky, rovnaký popis. Rád by som dostal aktuálne a zaručené informácie nie staršie ako 1 rok, lebo 99% recenzií na tento hotel je z rokov 2009 a starších. Pokiaľ by sa dalo poslať aj nejaké fotky.
Ďakujem.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Lubaba Pozri príspevok
Prečo sa ti nepáči na Istrii? My sme boli spokojní a ideme tento rok opäť...
100 ľudí 100 chutí ja iba ak od Zadru nižšie, na Istru ma to vôbec neťahá samotní Chorváti povedia, že Istra je špinavá a talianska/patrila kedysi Talošom/ ale to je tiež vec názoru.
Chorvátsko je ale tak veľké a rôznorodé, že každý si tam nájde tú svoju srdcovku
napr. môj brat bol raz v Pule a potom na Makarskej a povedal, že na Istru už nikdy.
4 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

truch Pozri príspevok
Ideme 17.6. do Petrčane, pri Zadare. Vyzerá to tam krásne, len mám obavu, aby voda nemala pod 20 stupňov Bol niekto v okolí Zadaru v polovici júna?
V polovicke juna som bola jeden rok v Tucepoch a veru voda bola ladova, vobec sme sa nekupali. Vtedy bola studena jar a zima az do polovice juna, takze preto, ale inak pocasie bolo nadherne, krasna priroda, este pred sezonou vsade cistucko a nie tak rusno, dalo sa jednat a lacno nakupit. Pamatam, ze kamoska vtedy nakupila ale 5 klobukov, zlata a vselijake somarinky.
Daska neboj, tento rok nehrozi take zle pocasie, takze si aj poplavas..prajem peknu dovolenku
2 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

odvtedy uz chodim len jul a august
0 0
GABAZ GABAZ

GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

My sme chodili vzdy az po 20. auguste a pocasie nam vzdy vyslo. Minuly rok sme prvykrat boli v juni. Odchadzali sme tusim okolo 21.6.2010. Vedeli sme, ze budeme mat horsie pocasie, ale strasne som potrebovala oddych, tak sme vycestovali. Prve dva dni sme mali naozaj chladnejsie, aj prsalo,ale potom to celkom uslo. Voda bola celkom prijemna, nebola sice taka tepla ako v auguste, ale v pohode sa dalo kupat, ked svietilo slniecko. Zazili sme aj take ine Chorvatsko ako v sezone. Boli sme v dedinke Slatine na ostrove Ciovo, urobili sme si vylety do Trogiru, Splitu. Bola to fajn dovolenka. Tento rok sme si objednali dovolenku v nasom obvyklom termine v auguste v dedinke Stanici pri Omisi, ale posledny junovy tyzden chceme vycestovat na par dni na ostrov Pag. Uz sa velmi tesim, Chorvatsko mame velmi radi.
Naposledy upravil GABAZ : 20.05.11 at 07:07
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

truch Pozri príspevok
Ideme 17.6. do Petrčane, pri Zadare. Vyzerá to tam krásne, len mám obavu, aby voda nemala pod 20 stupňov Bol niekto v okolí Zadaru v polovici júna?
tak skoro som tam nikdy nebola, ale počasie za posledné roky dosť zmenilo a už v júni tam býva "vrúće" bola som xy krát v auguste, iba raz v júli /prvé dva týždne/ more bolo ok, ale samozrejme, že to neboli termálne kúpele temperatúru mora môžeš kuknúť aj tu:http://vrijeme.hr/aktpod.php?id=more_n
2 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Mirco 1972, tak už to mám isté, 16.6. ideme do Petrčane
Dúfam, že nám dovolenka vyjde
http://www.google.sk/url?sa=t&source...HAeesZEBm8kGlA
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať