Zavrieť

Porady

Dovolenka - Chorvátsko

ahojte..chcem sa spytat, ktoré z týchto oblastí Chorvátska by ste doporucovali pre mladý pár? Nie sme velmi diskotékychtiví, skôr nám ide o oddych, a spoznávanie krajiny, mozno nejaké pamiatky (trošku),a tiež nie o velmi preplnené pláze, no radi by sme pekné ubytko. Ide o tieto oblasti:
Ostrov Pag, Biograd na Moru, Ostrov Krk, Vodice a Primošten. Ktorá sa Vám najviac pozdáva?
Usporiadat
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kvalitar Pozri príspevok
Zdravim Vas, chcem sa opytat presne za mesiac odchadzam do Chorvatska ostrov RAB myslite ze tam bude teplo koncom juna vzhladom na momentalne pocasie?Vdaka
počasie si môžeš priebežne pozerať na stránke chorvátskeho hydrometerologického ústavu, je tam aktuálna meraná teplota vo vybratých mestách, ale aj predpoveď na 3dni, 7dní, tiež je tam meraná teplota mora vo vyhratých mestách. www.dhmz.hr;)
1 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Ak s malými deťmi do Chorvátska, jednoznačne doporučujem Lopar na ostrove Rab. Je tam plytčina po kolená asi 100 m od brehu a hlavne prírodný (nenavezený) piesok, dlhá pláž priamo pred hotelom, park nad plážou s tieňom stromov, žiadna frekventovaná cesta a v hotelovom komplexe San marino je fantastická kuchyňa, idem už o mesiac na 10 dní a neskutočne sa tešíme 2 + 2 deti 7 a 1,5 roka. Minulý rok sme boli tiež na konci júna a začiatku júla, cez cestovku, individuálna doprava autom - bez problémov, bolo super, voda prehriata, strava, ludia všetko, super sme si oddýchli, decká mali atrakcie priamo v komplexe, na okolí sú aj menšie pláže, zašiváky a nádherný výhľad z chránenej zátoky na Velebit. Dokonca sme si aj na mieste dokázali predĺžiť pobyt v hoteli o niekoľko dní, nebol problém. možno ešte budú voľné termíny, ale ak aj nie, na okolí je kopec privátov, nie je problém dohodnúť sa na mieste, ale je ich kopec aj na nete, treba sa skontaktovať a zistiť (vlani boli takto naši známi, lebo zháňali až začiatkom prázdnin a hotely už boli plné.
link:

http://www.intermedial.sk/index.php?item=159

stačí do vyhladávača naťukať Lopar, Chorvátsko alebo San Marino, Chorvátsko a pod.

Dobrá stránka je www.chorvatsko.cz
sú tam dôležité info o ceste, o zákonoch, zaujímavostiach a výletoch po okolí.
Naposledy upravil Betina2 : 19.05.10 at 13:53
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

My však tento rok chceme vyskúšať obísť spoplatnené úseky v Slovinsku. Aj ked ideme cez Rakúsko. Na nete je dosť návodov a máp. Dúfam, že sa to podarí, lebo nám týždňová známka nestačí a minulý rok sme za asi 15 km dialnice zaplatili 35 Eur, čo ma dosť vytočilo. Za tých 30 ušetrených Eur si môžeme spraviť nejaký pekný rodinný celodenný výlet loďou aj s obedom. Cez Maďarsko je tiež fajn, ale tie rovinaté polia ma pri jazde uspávajú a radary sú na každom kroku.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

časť citátu
Betina2 Pozri príspevok
Ak s malými deťmi do Chorvátska, jednoznačne doporučujem Lopar na ostrove Rab. .................
Betina, nič v zlom, je to môj pohľad z druhej strany, vy idete aj s 1,5 dieťatkom, vlani sme sa tam na chvíľku zastavili a schválne som si ako atrakciu odfotila pláž po odlive. clare11 má 7 a 9 ročné dieťa, ak by si tak veľké deti, tiež dospelí, chceli zaplávať, nachodili by sa kilometre. Vtedy sa aj na pláži nedá ležať, ostáva udusaný, mokrý piesok. Uznávam, že pre úplne malinké deti je táto pláž vyhovujúca, aj keď dosť preplnená. Určite závisí, aký je v tom období odliv, my sme boli na prelome 8. a 9. mesiaca, tým však, že pláž je skoro na úrovni hladiny mora, asi to bude skoro stále rovnaké.
Naposledy upravil Marína : 19.05.10 at 21:34
IMG_0719.JPG  
IMG_0720.JPG  
IMG_0722.JPG  
IMG_0723.JPG  
IMG_0724.JPG  

IMG_0727.JPG  
1/1
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Marína Pozri príspevok
časť citátu

Betina, nič v zlom, je to môj pohľad z druhej strany, vy idete aj s 1,5 dieťatkom, vlani sme sa tam na chvíľku zastavili a schválne som si ako atrakciu odfotila pláž po odlive. clare11 má 7 a 9 ročné dieťa, ak by si tak veľké deti, tiež dospelí, chceli zaplávať, nachodili by sa kilometre. Vtedy sa aj na pláži nedá ležať, ostáva udusaný, mokrý piesok. Uznávam, že pre úplne malinké deti je táto pláž vyhovujúca, aj keď dosť preplnená.
Marína, áno, máš pravdu, pre väčšie deti možno nie je až tak vhodná, zavísí od povahy dieťaťa. Náš starší 7 ročný, vtedy 6 ročný sa tam vybláznil akurát dosť - tobogán, minigolf, zavesený na trampolíne, vodné bicykle...a áno, ak si chceš zaplávať, tak treba chodiť, alebo ísť na inú pláž obďaleč. Ale pre neplavcov to bolo fajn
Z fotiek sa mi zdá, že fotené to bolo v pomerne neskorú podvečernú hodinu, (vtedy sme sa aj tak už nechodili kúpať, najlepčie to bolo hneď z rána tak do 10,30-11,00, vtedy tam ozaj nebolo nikoho) a navyše fotené priamo pod hotelom...možno bolo po daždi, ak tam bol úsad, u nás bol tento jav tiež priamo pod hotelom asi 2 dni, potom sa to vyčistilo, ale o 100 m vedľa to už nebolo... a aj tak sme chodili o kus vedľa buď doľava na tú druhú piesočnatú, tá bola čistučká, alebo doprava trochu ďalej ku kempu, smerom na tobogán, tiež to tam bolo čistučné. A nával nebol ani náhodou, boli sme mimo hlavnú sezónu, v júni. V strede leta je tam určite nátresk...Ale ako vravím na polostrove je kopec zašivákov, neoficiálne aj pre FKK.
Ak chce niekto "súkromie", boli sme pár-krát aj na ostrove Pašman, na južnej strane, v tých pirátskych chatkách, ale to nie je pre malé deti a je tam dosť nuda už po 3 dňoch, nemáš kam ísť, najbližšie potraviny sú cez kopec 4 km a o samote by som tiež pomlčala. V posledných rokoch tam pribudlo dosť veľa chát a v sezóne je tam tiež rušno. Fakt je ten, že voda je tam kryštálovočistá (štrkový podklad), my sme tam dokonca aj morské koníky videli. Ak má niekto vodný skúter, lepšie miesto na vybláznenie nepoznám Avšak treba trepať so sebou všetok proviant, stravu atď, lebo reštaurácia tam nie je žiadna poblíž. Až po tých 4 km. Prechádzať sa tam nemáš kde, lebo je to tam dosť drsné, neupravené, prakticky jediný dopravný prostriedok je malá loďka, auto zaparkuješ niekoľko 100 m od chaty, alebo aj na pevnine v Biograde. Ale pre vyznávačov leňošenia, čítania a pod ideálne (s výnimkou varenia a umávania riadov). So starším som tam bola, keď mal 3 roky a veru som sa o neho dosť strachovala, večne som ho mala na očiach, aby nespadol z móla.
Na budúc rok tiež uvažujeme o zmene, možno Brela, je tam pekne, tiež budem zháňať info, ale to už deti budú trošičku väčšie a snáď mi na ježka neskočia (aj ked v obuvi). Ale to až na jesen budem zisťovať A určite si kliknem aj sem na Poradu. Nič lepšie nepoznám 4.obrázok je spomínaný zašívak , ktorý bol ďalej od hotela a dalo sa tam len pešo alebo bicyklom.
Naposledy upravil Betina2 : 19.05.10 at 15:09
Zmenená veľkosť IMG_1393.JPG  
Zmenená veľkosť IMG_1330.JPG  
Zmenená veľkosť IMG_0890.JPG  
Zmenená veľkosť IMG_0967.JPG  
Zmenená veľkosť IMG_0666.JPG  

1/1
0 0
mimika mimika

mimika je offline (nepripojený) mimika

zabiatko68 Pozri príspevok
Neviete niekto poradiť - VODICE - ako tam je - nechceme úplne ticho, trochu života, chodili sme doteraz na Makarsku, ale chceme trochu zmenu, neviete niekto poradiť ubytko veľmi v blízkosti nejakej pláže - niekde som na fotke našla aj nejaký tobogan , tak niekde tam
Ahoj, práve som sa vrátila zo strediska Vodice a viem ti poradiť ubytovanie v blízkosti pláže s tobogánom. Viac info ti posielam v súkromnej správe.
0 0
M@jka M@jka

M@jka je offline (nepripojený) M@jka

Rozalka Pozri príspevok
Škoda, že tam nebudete v júni, keď je celý ostrov fialový a prevoňaný levanduľou.
Tak to je škoda, môže to byť nadherno - voňavé, chodievame skôr v tom auguste. Vďaka za info.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
M@jka Pozri príspevok
Tak to je škoda, môže to byť nadherno - voňavé, chodievame skôr v tom auguste. Vďaka za info.
Zato si môžeš kúpiť tohtoročnú čerstvo nasušenú - nádherne vonia aj po 2-3 rokoch a ochráni tvoje skrine od neželaných lietajúcich "hostí" (mole)
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

lujza.j Pozri príspevok
počasie si môžeš priebežne pozerať na stránke chorvátskeho hydrometerologického ústavu, je tam aktuálna meraná teplota vo vybratých mestách, ale aj predpoveď na 3dni, 7dní, tiež je tam meraná teplota mora vo vyhratých mestách. www.dhmz.hr;)
Državni hidrometeoroložki zavod = http://meteo.hr/
Naposledy upravil Marína : 20.05.10 at 06:34
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Marína Pozri príspevok
Državmi hidrometeoroložki zavod = http://meteo.hr/
no veď www.dhmz.hr, je skratka
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Betina, odhadla si, bolo to fotené v podvečer. A na Lopare sa zašiť dá, ak človeku neprekáža trochu si zašliapať. V Brele sa ježkov neobávaj, tam nie sú skaly ale okruhliaky, ježkovia tam nie sú.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Ja viem, ale mne www.dhmz.hr nenájde.
Naposledy upravil Marína : 19.05.10 at 21:52
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
kvalitar Pozri príspevok
Zdravim Vas, chcem sa opytat presne za mesiac odchadzam do Chorvatska ostrov RAB myslite ze tam bude teplo koncom juna vzhladom na momentalne pocasie?Vdaka
V r. 2006 som mala presne takýto hlúpy pocit, dovolenkový pobyt začínal 20/6.
Kolegovia v práci si ma doberali, či mám nachystané korčule a sekeru na vysekanie ľadu .........
No a potom to prišlo: tretia dekáda júna úžasne teplúčko, more malo neskutočných 30 °C, ja som ráno do vody vliezla a večer po zotmení vyliezla.
Takže sa neboj, dovtedy to bude úplne inak.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Marína Pozri príspevok
Ja viem, ale mne www.dhmz.hr nenájde.
asi je to preklep .

pozri tu : HDMZ
http://prognoza.hr/sedam.php?id=seda...ska&code=14317
1 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
alebo tu http://www.dhmz.htnet.hr/index.php
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

arizona Pozri príspevok
asi je to preklep .

pozri tu : HDMZ
http://prognoza.hr/sedam.php?id=seda...ska&code=14317
Janka a Rozalka, je to to isté, čo som tu už priložila.
Marína Pozri príspevok
Državni hidrometeoroložki zavod = http://meteo.hr/
Naposledy upravil Marína : 20.05.10 at 06:35
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Rozalka Pozri príspevok
V r. 2006 som mala presne takýto hlúpy pocit, dovolenkový pobyt začínal 20/6.
Kolegovia v práci si ma doberali, či mám nachystané korčule a sekeru na vysekanie ľadu .........
No a potom to prišlo: tretia dekáda júna úžasne teplúčko, more malo neskutočných 30 °C, ja som ráno do vody vliezla a večer po zotmení vyliezla.
Takže sa neboj, dovtedy to bude úplne inak.
V r. 2007 dtto. My sme 13.-27. júna boli na Rabe a bolo veľmi horúco.

Prognózu na 16 dní si môžete sledovať tu www.wetter.com
Naposledy upravil Marína : 19.05.10 at 23:01
0 0
Rika Rika

Rika je offline (nepripojený) Rika

Boli sme v Brele minulý rok, je tam krásne more, pár ježkov sme videli, ale nie priamo na pláži, ale na krajoch pláží na tých veľkých kameňoch. Je tam viacero pláží, dve patria medzi ocenené a najkrajšie pláže Chorvátska. Bolo tam veľmi veľa rôznych cudzincov, ale pláže neboli nikdy preplnené. Nemali sme zabezpečené žiadne ubytovanie, na takom malom parkovisku sme sa popýtali toho pána, čo vyberal poplatok. Hneď sme si našli super apartman - 2 izby, terasa, veľká chodba a kuchynský kút, WC a sprchu mala každá izba. Aj domáci boli veľmi milí. Z terasy sme videli priamo na more. Jedno negatívum pri pobyte s malými deťmi môže byť to, že Brela je na kopci a okrem toho, čo je na pláži ku všetkému ostatnému treba vyšlapať niekoľko desiatok schodov, podľa polohy. Brelu by som vrelo doporučila každému.
0 0
Rika Rika

Rika je offline (nepripojený) Rika

Tento rok by sme sa chceli pozrieť do Biogradu na moru. Boli ste tam niekto?
0 0
laurin laurin

laurin je offline (nepripojený) laurin

Brela ano, Vy ste tam boli asi v juni alebo septembri, je tak?
Ja mam radsej ostrovy, ked sme boli minule leto v Splite na vylete tak tam bol taky ruch a chaos, ze som bol rad ze sa vratime na kludny a tichy ostrov
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať