Zavrieť

Porady

Dovolenka - Chorvátsko

ahojte..chcem sa spytat, ktoré z týchto oblastí Chorvátska by ste doporucovali pre mladý pár? Nie sme velmi diskotékychtiví, skôr nám ide o oddych, a spoznávanie krajiny, mozno nejaké pamiatky (trošku),a tiež nie o velmi preplnené pláze, no radi by sme pekné ubytko. Ide o tieto oblasti:
Ostrov Pag, Biograd na Moru, Ostrov Krk, Vodice a Primošten. Ktorá sa Vám najviac pozdáva?
Usporiadat
clare11 clare11

clare11 je offline (nepripojený) clare11

Ďakujem vám veľmi pekne všetkým za radu. Ja som sa nakoniec rozhodla ísť teda južnejšie a dnes som bola zaplatiť Trogir - dep. Medena. Nevie, či som urobila dobre... Boli ste tam už niekto?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Trogir je nádherný.Mediteran je katastofa.
0 0
Daju Daju

Daju je offline (nepripojený) Daju

ja
clare11 Pozri príspevok
Ďakujem vám veľmi pekne všetkým za radu. Ja som sa nakoniec rozhodla ísť teda južnejšie a dnes som bola zaplatiť Trogir - dep. Medena. Nevie, či som urobila dobre... Boli ste tam už niekto?
Ak chceš kľud - nie veľa ruchu istejšie počasie, primerané pláže aj pre deti choď na ostrov Brač. Super. Bola som tam už 5 x. Pohodička. Počasie aj keď náhodou zaprší sa nad ostrovom rýchlo vyčasí.
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

220870 Pozri príspevok
Trogir je nádherný.Mediteran je katastofa.
Prečo katastrofa?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
A prečo Mediteran?
Spomínala sa Medena ...
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

ja som bol aj v medene, bývali sme v apartmánoch 10m od mora....zariadenie si už niečo pamätá, ale boli sme spokojní. cenu sú v areáli vyššie ako v samotnom Trogire, ktorý je prekrásny...
0 0
clare11 clare11

clare11 je offline (nepripojený) clare11

A ešte jedna otázka. Pre mnohých asi smiešna, ale pre mňa, čo som nebola pri mori 20 rokov dôležitá: Čo si pobaliť na dovolenku... aj do autobusu? Nám stačí občiansky a deti musia mať pas ( 7 a 8 rokov )? Alebo ako to je? Díky vopred.
0 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
clare11 Pozri príspevok
A ešte jedna otázka. Pre mnohých asi smiešna, ale pre mňa, čo som nebola pri mori 20 rokov dôležitá: Čo si pobaliť na dovolenku... aj do autobusu? Nám stačí občiansky a deti musia mať pas ( 7 a 8 rokov )? Alebo ako to je? Díky vopred.
Dobrý deň.

Od 1. januára 2005 pri vycestovaní musí mať každý občan Slovenskej republiky starší ako 5 rokov vlastný cestovný pas.

Iba deti do 5 rokov môžu byť zapísané v cestovnom pase svojho rodiča. Občan mladší ako 5 rokov smie vycestovať do zahraničia bez vlastného cestovného pasu, ak cestuje s rodičom, v ktorého cestovnom pase je zapísaný.
5 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Musia mať pas.Síce na hraniciach to Chorváti nejak moc nekontrolujú ,ale čo ak niečo zlé prihodí ?Treba mať aj cestovné poistenie.Do autobusu určite niečo na pitie .V žiadnom prípade sladké malinovky, skôr čaj ten sa dá piť teplý aj studený .Malinovky skôr vyvolávajú smäd ,ako ho utíšia a autobus nemôže stáť za každým rohom.Ak je to možné tak si pýtajte (predplľte miesto,miestenku v autobuse niekde v strede busu menej to tam kolíše)určite sa vyhnite tomu ,aby ste sedli vzadu tam to lieta na všetky strany a je tam motor teda aj veľmi teplo).Dobré je vedieť dopredu či BUS bude mať aj svoje WC ,bufet.Za verejné wc sa po cestách väčšinou platí a nie málo!
Čo sa týka oblečenia a stravy .Odevov čo najmenej ak sa niečo aj zašpiní a pod . tak sa to v HR dá kúpiť za také isté ceny ako v SK,vrátane všetkých plážových matracov ,nafukovačiek,plaviek ,atd ,len to musíte kupovať trochu ďalej od pláže, na pláži je všetko o 100% drahšie.Odporúčam zo sebou vziať polystyrénovú termosku .Zíde sa na pláži my sme do nej dávali studený nápj (malinovky čaje ,pre našu ratoleť)ak keď ste pri mori a vody je v mori veľa, tak je treba piť.Eurá za kuny je lepšie meniť priamo v HR majú lepší kurz ako naše banky ,tu si zmeniť len nevyhnutnú sumu cca 100 eur a pýtajte si pri zmene menšie bankovky poprípade aj mince.Chorváti v obchodoch z 99% akceptujú aj eurá ,ale v takom prípade musíte rátať s horším kurzom,zmenárne sú v každej dedinke .Pri platbách pozor ,klamú nevydávajú presne najmä plážový predavači.V HR potrebujete do mora obuv.Nedá sa na boso väčšinou sú na plážach kamene a kamienky,síce nie ostré ale na boso tam málokto chodí.Treba si kúpiť najlepšie už na slovensku obuv do mora (také gumenné šľapky) ,najmä deti ak prídu k moru tak sa doňho hneď vrhnú(minulý rok sme tie šlapky v HR trochu zháňali)nemusia ich všade mať.http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=3301093&tab=14.
Zo stravy je v HR drahý syr ,salámy,vajíčka chlieb(je otrasný nemastný neslaný)pivo ,minerálka.Naopak za cca slovenské ceny kúpite : v porovnaní zo slovenskými reštauráciami v turistických centrách ,varia chorváti v reštauráciach pomerne slušne a lacno , lacná pizza,takmer všade.Porovnatelne drahé ovocie,zmrzlina.
Len dodám, že všetky ceny závisia od jednotlivých obchodíkov,neplatí to univerzálne.Práve preto je dovolenka v HR lacnejšia osobným autom.Oplatilo sa mi napríklad nakupovať v obchodných centrách vo väčších mestách , alebo v dedinách mimo pobrežia,ako v malých obchodíkoch blízko pláže.
Snáď som trochu pomohol .Peknú dovolenku a hlavne nech sa vydarí počasie.
http://chorvatsko.2009-2010.cz/
Naposledy upravil 220870 : 01.05.10 at 08:47
4 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ma-Ba Pozri príspevok
Prečo katastrofa?
Starý komunistický hotel s ošúchaným nevkusným nábytkom,preplnené pláže hlava na hlave.Nič pre mňa.Kolega tam bol ,nadáva na to kade chodí.
0 0
GABAZ GABAZ

GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

S tym platenim na WC pocas cesty to nemusi byt take zle. Ja som bola s detmi autobusom v roku 2005 s CK Koala a nikde sme neplatili.V Madarsku sme stali v noci tusim v Szombathely pri Tescu - tam sme nic neplatili. Potom sme stali tusim az v Chorvatsku a tam sa uz na parkoviskach neplatilo za WC - vacsinou boli take prenosne WC toi toi. Ale minuly rok sa mi zdalo, ze tych prenosnych WC je uz v Chorvatsku na parkoviskach o dost menej.
Nocnej cesty do Chorvatska sa netreba bat, deti v pohode zaspia. Co sa tyka obuvi do vody, v chorvatsku sa dali topanky do vody kupit za 30-45 kun.
Prajem peknu dovolenku, hlavne prijemne pocasie. Dovolenka bude taka, aku si ju urobime, skusenosti inych ludi je dobre vediet, ale treba ich brat s rezervou. Kazdy ma ine naroky.
0 0
zabiatko68 zabiatko68

zabiatko68 je offline (nepripojený) zabiatko68

Neviete niekto poradiť - VODICE - ako tam je - nechceme úplne ticho, trochu života, chodili sme doteraz na Makarsku, ale chceme trochu zmenu, neviete niekto poradiť ubytko veľmi v blízkosti nejakej pláže - niekde som na fotke našla aj nejaký tobogan , tak niekde tam
0 0
Kacka26 Kacka26

Kacka26 je offline (nepripojený) Kacka26

clare11 Pozri príspevok
Chystáme sa prvýkrát s deťmi k moru - 7 a 9 ročné. Rozhodujeme sa medzi Podgorou / dep. Mediteran ) a Pulou ( hotel Centinero ).
Poraďte mi prosím, čo je lepšie, ak ste tam už niekto boli.
Podľa mňa je krásne miesto určite aj pre rodinu Omiš, asi 4km od je Omiš-Nemira tiché krásne čisté miestečko. Bola som tam pár krát a všimla som si že tam chodí dosť rodín s detičkami :-)
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

clare11 Pozri príspevok
Chystáme sa prvýkrát s deťmi k moru - 7 a 9 ročné. Rozhodujeme sa medzi Podgorou / dep. Mediteran ) a Pulou ( hotel Centinero ).
Poraďte mi prosím, čo je lepšie, ak ste tam už niekto boli.
Lepšia je Podgora, je to menšie,tichšie a pekné miestečko na dovolenku.Bola som tam dvakrát aj v Mediterane a určite tam ešte pôjdem.
Pula je na Istrii, bola som v Poreči, to je severnejšie, boli tam ostré skaly,dosť zlý prístup do mora, takže sme boli viacej pri bazénoch a je tam chladnejšie ako na Dalmácii.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Kacka26 Pozri príspevok
Podľa mňa je krásne miesto určite aj pre rodinu Omiš, asi 4km od je Omiš-Nemira tiché krásne čisté miestečko. Bola som tam pár krát a všimla som si že tam chodí dosť rodín s detičkami :-)
mám známeho, ktorý chodí do Omišu more je tam zmútené ako na špinavom bagrovisku a hlavná cesta tam vedie popod okná
0 0
Rika Rika

Rika je offline (nepripojený) Rika

clare11 Pozri príspevok
Ďakujem vám veľmi pekne všetkým za radu. Ja som sa nakoniec rozhodla ísť teda južnejšie a dnes som bola zaplatiť Trogir - dep. Medena. Nevie, či som urobila dobre... Boli ste tam už niekto?
My sme tam boli s deťmi asi pred 5 rokmi. Bývali sme v tých departmenoch, sú priamo na pláži. Mali sme izbu s 3 posteľami a jednou prístelkou, bola tam ešte nejaká komoda, trocha mi vadilo, že tam potom už nebolo veľa miesta. Na chodbe boli vstavané skrine, každá izba má svoje hyg. zariadenie. Na stravu sme chodili do Hotela Medena, ku ktorému patria tie departmeny. Klasické švédske stoly, dalo sa vybrať. Na pláži bol aj tobogán. Cestovali sme vtedy S globtourom, robili tam rôzne animácie napr. plavecký kurz pre deti, rôzne zábavné večery, myslím, že sme tam hrali aj minigolf. Ak nie ste veľmi nároční a vyjde vám dobré počasie, čo je základ dobrej dovolenky, tak budete spokojní. My sme boli v Chorvátsku viackrát a počasie bolo vždy super. Ale práve tu v Medene raz trocha pršalo asi 5 min., ale bolo teplo, tak sme sa kúpali v daždi, bolo to príjemne osviežujúce.
Deti mali vtedy 8 a 11 rokov.
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
Ja som bola v Chorvátsku približne 10-krát. zakaždým na inom mieste. Mám len krásne spomienky, nakoľko more je nádherné a Chorvátom sa dá dobre rozumieť.

Treba sa rozhodnúť či chcete isť na ostrov alebo ostať na pevnine.
Najlepšie by bolo ísť niekam trochu nižšie, kde je trochu lepšie počasie a hlavne aby ste na ceste späť mohli ísť pozrieť vodopády, kde sa natáčal Winnettou....to je fakt zážitok)!

Čo by som doporučila rodine s deťmi je:
1.Makarska
2.ostrov Brač (určite sa pozrieť na Bol)
3.ostrov Pag
Naposledy upravil jacekova : 05.05.10 at 19:56
3 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Pre tých, ktorí plánujú dovolenku na ostrove Korčula:
http://www.chorvatsko.cz/aktual/1001...k_korcula.html
5 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Pre mňa ostáva stále najkrajšia oblasť okolo Dubrovníka.
1 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
nečítal som celú tému, ale čo tak ostrov Krk (cez most) a stredisko Baška (nie Baška voda pri Makarskej)...je to blízko a pekne..

p.s. čítal som tu niečo o strave, nosil som aj ja, ale nenoste a stravujte sa v reštikách, fakt to nie je cenovo hrozné....veď sme na dovolenke...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať