Zavrieť

Porady

Materiál alebo réžia?

Poprosila by som Vás o radu ,ak je to možné.Pokračujem v JÚ po koleg.,ktorá viedla účtovníctvo manuálne.Nákup krátkodobého majetku viedla v PD ako materiál,ktorý aj ako materiál uviedla na vo výkaze o MaZ.Já som začala účtovať v ALFE a tento materiál vediem ako réžiu,ktorú člením .Do výkazu o MZ ju teda nemôžem dať.Prosím Vás je môj postup správný? Vopred ďakujem.
Usporiadat
demeter demeter

demeter je offline (nepripojený) demeter

Pochopil som to spravne do materialu mam dať veci ktore si zakupim na opravu svojho traktoru,ktory si opravujem sam,dalej do materialu dam aj Phm ktore použivam do traktora a motorovej pili.Do režie dam poplatky za služby a teraz tam davam uhradu faktur dalšim SZČO.Pochopil som to spravne.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

môžem dávať do réžie - dekorácie napr. predajne-kvety, alebo teraz soľ ako sneh. Alebo dekorácie stolov reštaurácii-vázy, kvety, sviečky, svietniky a podobne, niekde som sa tu dočítala, že to môže byť réžie ak je to v smernici. ďakujem
0 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
demeter Pozri príspevok
Pochopil som to spravne do materialu mam dať veci ktore si zakupim na opravu svojho traktoru,ktory si opravujem sam,dalej do materialu dam aj Phm ktore použivam do traktora a motorovej pili.Do režie dam poplatky za služby a teraz tam davam uhradu faktur dalšim SZČO.Pochopil som to spravne.
Ano, ak Vám tie SZČO fakturujú služby.
0 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
sybila3 Pozri príspevok
môžem dávať do réžie - dekorácie napr. predajne-kvety, alebo teraz soľ ako sneh. Alebo dekorácie stolov reštaurácii-vázy, kvety, sviečky, svietniky a podobne, niekde som sa tu dočítala, že to môže byť réžie ak je to v smernici. ďakujem
Nie, všetko je to materiál. Smernica slúži na to, aby ste to nemuseli viesť na sklade.
Osobne si myslím, že vázy, svietniky a sviečky, popolníky a p. sa kupujú aj do zásoby, takže skladovú evidenciu o nich by ste viesť mali.
0 0
demeter demeter

demeter je offline (nepripojený) demeter

Nahradne diely musim viesť na sklade ak ich kupim priamo na opravu,ktoru robim hneď.Dik.
0 0
manus manus

manus je offline (nepripojený) manus

Som kto som :-)
Uisťujem sa, či som z prečítaného pochopila správne a budem rada každej vašej reakcii.
Súkromné predškolské zariadenie:
-zemiaky, cestoviny, ryža, zelenina,......účtovanie do materiálu-to bolo jasné vždy
-ovocie, chlebík, piškóty, lízatka, cukríky, ktoré sa hneď spotrebúvajú......účtovanie do materiálu s ošetrením v smernici, že sa neskladujú, teda dávajú priamo do spotreby
-phm na firemné vozidlo, hygienické potreby, kancelárske potreby, farbičky, plastelína, výkresy, hračky do zariadenia......účtovanie do materiálu

uffff, tak ako sa kedysi hovorilo prevádzkovej réžii "zberné vrece", tak teraz sa do neho nedá už skoro nič hodiť
0 0
funinka22 funinka22

funinka22 je offline (nepripojený) funinka22

Keď to chápem dobre, tak sa nákup kancelárskych potrieb neúčtuje ako réžia ale ako nákup materiálu. Pomocou smernice sa určí presne druh materiálu, ktorý sa neúčtuje v knihe zásob ale priamo do spotreby (napr. nákup kancelárskych potrieb). To znamená: Keď si kúpim za 30 eur zošity, perá, viazanky atď., tak sa všetko zaúčtuje ako nákup materiálu. Súhlasíte?
0 0
serena serena

serena je offline (nepripojený) serena

SZCO - automechanik: prac. odev a prac. obuv ma dat tiez do mat./ do int.smer./? Od ktoreho roku to tak funguje, ze skoro vsetko ide do mat.? Nie od 01.01.2008?
0 0
serena serena

serena je offline (nepripojený) serena

serena Pozri príspevok
SZCO - automechanik: prac. odev a prac. obuv ma dat tiez do mat./ do int.smer./? Od ktoreho roku to tak funguje, ze skoro vsetko ide do mat.? Nie od 01.01.2008?
Prosim, ......... niekto.
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
serena Pozri príspevok
SZCO - automechanik: prac. odev a prac. obuv ma dat tiez do mat./ do int.smer./? Od ktoreho roku to tak funguje, ze skoro vsetko ide do mat.? Nie od 01.01.2008?
http://www.porada.sk/t38186-postupy-...12-2008-a.html
0 0
serena serena

serena je offline (nepripojený) serena

A tie veci - prac.odev., obuv? Do mat.?
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

serena Pozri príspevok
SZCO - automechanik: prac. odev a prac. obuv ma dat tiez do mat./ do int.smer./? Od ktoreho roku to tak funguje, ze skoro vsetko ide do mat.? Nie od 01.01.2008?
Áno od 01.01. 2008.

Pozri aj tu:
http://www.porada.sk/t92867-zosuladenie-ju-s-pu.html
0 0
serena serena

serena je offline (nepripojený) serena

tuta Pozri príspevok

A prosim co s prac. odevom, do mat.?
0 0
serena serena

serena je offline (nepripojený) serena

serena Pozri príspevok
A prosim co s prac. odevom, do mat.?

Pomoze mi niekto,.... prosim!?
0 0
lenkam68 lenkam68

lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

serena Pozri príspevok
A prosim co s prac. odevom, do mat.?
Áno
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Ospravedlnujem sa, ak to bolo preberane, ale nenasla som:
- predplatne odbornych casopisov - material ci rezia?

Literaturu davam na material, sluzba to nie je, viac sa mi to hodi na ten "material".
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Dakujem .
0 0
macula macula

macula je offline (nepripojený) macula

Ahojte,
rozmýšľam kam zaučtovať kolky, poštové známky, dialničné známky, ktoré idú rovno do spotreby. Viem , že do cenín, ale následne keď ich požijem, tak to bude materiál, alebo réžia?
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
jednoznačne réžia
sú to vlastne poplatky za niečo...
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Réžia,pri spotrebe som ich niekde vydala za službu,napr.pošta,úrady.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať