Zavrieť

Porady

Pracovný pomer na kratší pracovný čas

M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Zamestnanec je zamestnaný na 4 hodiny denne, dohodnutá mzda je minimálne 3040 Sk za mesiac.

Má nárok na odpočítateľnú položku na seba?

Má nárok na daňový bonus?

Vymeriavací základ pre všetky poistenia (SP, ZP) je mzda (teda napríklad 3040), nemusím teda rátať zo 6080 Sk(SP)?

Čo by sa zmenilo, keby bol postihnutý?
Usporiadat
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Môže sa uzavrieť prac.pomer na kratší prac.čas s osobou, ktorá je zamestnaná v inej firme v hlavnom prac.pomere? Ak áno, tak v tom prípade asi vyhlásenie nepodpisuje ...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Anonymka
Môže sa uzavrieť prac.pomer na kratší prac.čas s osobou, ktorá je zamestnaná v inej firme v hlavnom prac.pomere? Ak áno, tak v tom prípade asi vyhlásenie nepodpisuje ...
Môže uzavrieť, vyhlásenie k zdaneniu môže daňovník podpísať iba raz, takže, ak už podpísala v inom zamestnaní, tak u vás už nemôže.
OP 7568,- na mesiac je iba jedna.
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Super, a ostatné povinnosti sú také isté ako u klasickom prac.pomere ...
0 0
jasha jasha

jasha je offline (nepripojený) jasha

K stravenkam. Teda ak mam pracovnikov na skrateny prac.uv. a denne odpracuju 4 hod. a chcem im ako zamestnavatel poskytnut stravenky na kazdy den, mozem ich potom mat v nakladoch?
0 0
elenka elenka

elenka je offline (nepripojený) elenka

Je to podľa zákona, tak áno.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

jasha
K stravenkam. Teda ak mam pracovnikov na skrateny prac.uv. a denne odpracuju 4 hod. a chcem im ako zamestnavatel poskytnut stravenky na kazdy den, mozem ich potom mat v nakladoch?
Len na upresnenie, stravenky poskytneš ak zamestnanec odpracuje čas dlhší ako 4 hodiny
0 0
dzabula dzabula

dzabula je offline (nepripojený) dzabula

Ahojte chcem sa len spytat ci som to vypocitala OK?

Zamestnanec zamestnany na kratsi prac.pomer cize 4hodiny denne. Hruba mzda 3450Sk. Odvody do poistovne boli odvedene vo vyske 464. Zamestnanec si uplatnuje nezd.cast cize preddavok na dan 0Sk. Z toho mi vyslo ze k vyplate 2986Sk!

Je to OK??? Prosim bud mi to potvrdte alebo ma opravte.Dakujem.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Výpočet je správny.
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Ešte raz sa vrátim k môjmu prípadu. Už sa vie, že zamestnankyňa bude prijatá na 1/4 úväzok, t.j. 10 hodín týždenne. Chcem sa spýtať, do zmluvy jej mám ako napísať výmeru dovolenky? A čo sa týka nadčasu, aj u nej ponechám tých 150 h ročne (lebo v prac.zmluve sa to tiež vymedzuje)... dík.
0 0
azuz azuz

azuz je offline (nepripojený) azuz

Anonymka
Ešte raz sa vrátim k môjmu prípadu. Už sa vie, že zamestnankyňa bude prijatá na 1/4 úväzok, t.j. 10 hodín týždenne. Chcem sa spýtať, do zmluvy jej mám ako napísať výmeru dovolenky? A čo sa týka nadčasu, aj u nej ponechám tých 150 h ročne (lebo v prac.zmluve sa to tiež vymedzuje)... dík.
Výmera dovolenky je v zmysle ZP 4 alebo 5 týždňov. Keď má kratší úväzok dovolenka sa nekráti. Jej týždeň dovolenky znamená 10 hodín.
U zamestnanca s kratším prac. časom môžeš nadčas len dohodnúť, nie nariadiť - §97 ods. 2.
0 0
ZlaticaB ZlaticaB

ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

V súvislosti s prac.pomerom na kratší prac. čas sa chcem spýtať či je možné pre učiteľa v zákl. umeleckej škole napr. tanečný odbor, ktorý bude vyučovať iba l deň v týždni uzatvoriť dohodu o vykonaní práce alebo to musí byť prac. pomer na kratší prac. čas. Domnievam sa, že to musí byť ten prac. pomer
0 0
azuz azuz

azuz je offline (nepripojený) azuz

Tiež si myslím, že to má byť pracovný pomer. Dohoda o vykonaní práce by mala byť ohraničená výsledkom.
0 0
ZlaticaB ZlaticaB

ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

Ďakujem za veľmi skorú odpoveď
0 0
auctovnicka auctovnicka

auctovnicka je offline (nepripojený) auctovnicka

Ahojte,
presla som tuto temu od zaciatku, ale nenasla som konkretnu odpoved. Takze mam zamestnanca s KPP, ktory pracuje 1 hodinu denne, hruba mzda 1.100,-Sk, a teraz neviem ako mu mam vypocitat jeho narok na dovolenku. Bolo by v poriadku, ak by si napriklad cely jeden mesiac v roku vybral tento svoj narok na dovolenku? A ak mam este jedneho zamestnanca s KPP, pracuje 4 hod. denne, hm 3.800,-Sk, ako v tomto pripade vypocitam jeho narok na dovolenku? Mam aj dvoch konatelov, ktori maju HPP so skr.pr.casom 6 hodin, hm 6900,-Sk, im som dovolenku nekratila, majú plny narok na dovolenku?
Dakujem velmi pekne.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

auctovnicka
Ahojte,
presla som tuto temu od zaciatku, ale nenasla som konkretnu odpoved. Takze mam zamestnanca s KPP, ktory pracuje 1 hodinu denne, hruba mzda 1.100,-Sk, a teraz neviem ako mu mam vypocitat jeho narok na dovolenku. Bolo by v poriadku, ak by si napriklad cely jeden mesiac v roku vybral tento svoj narok na dovolenku? A ak mam este jedneho zamestnanca s KPP, pracuje 4 hod. denne, hm 3.800,-Sk, ako v tomto pripade vypocitam jeho narok na dovolenku? Mam aj dvoch konatelov, ktori maju HPP so skr.pr.casom 6 hodin, hm 6900,-Sk, im som dovolenku nekratila, majú plny narok na dovolenku?
Dakujem velmi pekne.
Zamestnanec s KPP
- ak je v práci pracuje 1 h/deň, resp. 4h/deň, resp. 6h/deň;
- ak čerpá dovolenku, tak 1h/deň, resp. 4h/deň, resp. 6h/deň
- teda rovnako ako zamestnanec s pracovným časom 8h/deň.
Treba len posúdiť, či im vznikol nárok na dovolenku za kalendárny rok (pozri §§ 101-104 ZP), alebo na dovolenku za odpracované dni (§105 ZP).
Pokiaľ ide o odmeňovanie za dni čerpania dovolenky pozri §116ZP: "zamestnancovi patrí za vyčerpanú dovolenku náhrada mzdy v sume jeho priemerného zárobku".
Odporúčam prečítať si všetky §§ 100-117ZP .
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Zase sa vraciam k téme upratovačky ...
Nemá niekto vzor prac.zmluvy na kraší pracovný čas??? Len aby som vedela, čo všetko tam má byť ... aj na mail je možné... napíšte mi SS a dám vám kontakt. Dík. BUdem vďačná.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Anonymka
Zase sa vraciam k téme upratovačky ...
Nemá niekto vzor prac.zmluvy na kraší pracovný čas??? Len aby som vedela, čo všetko tam má byť ... aj na mail je možné... napíšte mi SS a dám vám kontakt. Dík. BUdem vďačná.
Anonymka, pracovná zmluva pri skrátenom pracovnom pomere sa líši od pracovnej zmluvy pri celom pracovnom pomere len mzdovými podmienkami-vyplatnou sumou, a pracovným časom, kde uvedieš že zamestnanec pracuje na skrátený pracovný úväzok ....hodin týždenne.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Chcela by som sa optýtať, robím zmluvu pracovníčke-upratovačka, bude pracovať týždenne 9 hodín, čiže pond., streda, piatok na 3 hodiny. Dostane 1 800,- Sk pri odpracovaní celého mesiaca, hrubého.
Môže mať 1 800,- Sk pri 9 hodinách týždenne? Bude jej to vychádzať do min. mzdy pri takomto skrátenom prac. pomere?
Ide o to, že sa od 01.10. mení min. mzda na 7 500,- a neviem či jej to aj vtedy výjde. Poradíte mi, ako to vypočítať?
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Vypočítala som to takto:
6 900 : 37,5 x 9 = 1 656,-
7 500 : 37,5 x 9 = 1 800,-

Čiže by mohla kľudne mať v zmluve 1 800,-. Dobre som to vypočítala?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

nikulik
Vypočítala som to takto:
6 900 : 37,5 x 9 = 1 656,-
7 500 : 37,5 x 9 = 1 800,-

Čiže by mohla kľudne mať v zmluve 1 800,-. Dobre som to vypočítala?
Dobre si vypočítala, v prvom prípade je to 46,-/hodinu , v druhom 50,-/hodinu....pri skrátenom prac. čase to je viac ako zákonné minimum. Do zmluvy by som uviedla hodinovú, nie mesačnú mzdu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať