Zavrieť

Porady

zdravotná poisťovňa!!

chcem sa spýtať takú vec:
v zdravotnej poisťovni som zistila že k výpisu z DP trepa vypísať výkaz preddavkov na daň. Mosc sa v týchto veciach nevyznám tak sa pýtam :
Obdobie tam vypisujem od 1.7.2005?
Ked mám základ dane 107 000, to tam vypíšem a ten vymeriavací základ sa tam delí na upravený a neupravený? čo tam? je to pre mňa suma 6500, ?
a tá výška preddavku je 910, ?
Usporiadat
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
7. Základ dane z príjmov fyzických osôb podľa osobitného predpisu * v Sk
* Tento údaj sa uvedie v prípade, že samostatne zárobkovo činná osoba prevádzkuje samostatnú zárobkovú činnosť aspoň v priebehu dvoch predchádzajúcich kalendárnych rokov.
Zároveň sa k hláseniu priloží výpis z daňového priznania
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

VšZP Levice chcela od môjho klienta, Výpis, Výkaz o preddavkoch a ešte aj Oznámenie o zmene??????? Dávate aj Oznámenie...?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ak zmenil trvalý pobyt (ak je to klientka tak aj priezvizko) tak dokonca majú tuším osem dňovú lehotu.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Lenka nič nezmenil, dokonca aj výška platby je tá istá.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Tak načo je im potom to oznámenie o zmene??? Zase chcú iba preháňať ľudí? Čo iné.
0 0
mada mada

mada je offline (nepripojený) mada

Nikto mi nevie poradiť, či musím podať výpis z daňového priznania do VZP, keď som zatiaľ v daňovej strate - podnikať som začala koncom roka 2004 a pred tým som bola nezamestnaná - som SZČO FO, ďakujem
Naposledy upravil mada : 25.09.06 at 16:30
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ja som asi pred dvoma rokmi napriek tomu, že firma bola v strate posielala výpis na ZP, aj SP aby vedeli že budem aj v nasledujúcom období platiť tie isté odvody ako predtým.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Chcem sa pochváliť! - dnes mi prišla kniha od p.Mihála! Doteraz som odmietala samu seba prinútiť sa preštudovať tento zákon dôkladne! Pozrela som si ho iba zbežne, výkazy aj prílohy vypĺňam do nových tlačív, ale nebola som schopná sa prinútiť ho študovať! A teraz vidím, že ešte budem musieť na VŠZP vypísať okrem podaného Výpisu ešte aj výkaz o preddavkoch! Ako môžem niečo vykázať, keď sa platobný rok pre ZP začína až od 1.7.2005?! Ja viem, viem, zasa meditujem! Skrátka musím, že?! Aj vtedy,, keď sa mi to vôbec nechce?!
A ešte sa spýtam, skôr než začnem študovať knihu p. Mihála a aj celý zákon dôkladne, lebo čas už horí - to musím vypísať takýto, resp.podobný výkaz vopred aj za zamestnacov, alebo tým stačí len v prílohe v mesačných výkazov a na konci roku zúčtovanie?!
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
To ma nikto nevidí, ako tu blikám?!!!
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

ondrejvla
To ma nikto nevidí, ako tu blikám?!!!
Vlastička, nedovolila by som si Ťa nevšimnúť. Ale ja si myslím, že keď posielam mesačné prílohy k výkazu, tak to snáď stačí, o vyúčtovanie za zamestnancov sa budem starať až v novom roku. Ale nepísala som Ti, lebo celkom neviem či mám pravdu
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Muška
Vlastička, nedovolila by som si Ťa nevšimnúť. Ale ja si myslím, že keď posielam mesačné prílohy k výkazu, tak to snáď stačí, o vyúčtovanie za zamestnancov sa budem starať až v novom roku. Ale nepísala som Ti, lebo celkom neviem či mám pravdu
Takže už asi musím vydržať, kým nepreštudujem celý zákon! Ale si zlatá, že si si všimla, ako tu prosíkam! Vďaka Muška!
0 0
rene rene

rene je offline (nepripojený) rene

Ja som toho názoru, že Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie musí vyplniť a spolu s Výpisom odovzdať do 08.04.2005 len SZČO alebo osoba uvedená v paragrafe 11 ods.2.
Určite nie zamestnanci.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
rene
Ja som toho názoru, že Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie musí vyplniť a spolu s Výpisom odovzdať do 08.04.2005 len SZČO alebo osoba uvedená v paragrafe 11 ods.2.
Určite nie zamestnanci.
Zlatá! Takže mám pravdu, vypíšem si len moje, a poďme sa postaviť do zástupu na ZP! A čo by sa stalo, keby som im to zaslala e-mailom?! Nechce sa mi tam stáť v šóre!
0 0
rene rene

rene je offline (nepripojený) rene

ondrejvla
Zlatá! Takže mám pravdu, vypíšem si len moje, a poďme sa postaviť do zástupu na ZP! A čo by sa stalo, keby som im to zaslala e-mailom?! Nechce sa mi tam stáť v šóre!
No neviem, je tam kolonka odtlačok pečiatky a podpis..
Keď poslať, tak asi radšej poštou.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Kočky mňa kniha p. Mihála straší na stole už dva týždne, ale tiež som sa k nej
do hĺbky nedostala. S tým výkazom ste na dobehli. Nestačím sa diviť aké ste šikovné. Fakt som asi prispatá. Musím už so sebou niečo robiť, aby som vás
aspom trošku dobehla.Možno pritom aj schudnem aj bez zdravej výživy.
Ďakujem.!!!!
Výkaz je aj s poučením.
0 0
hanulla hanulla

hanulla je offline (nepripojený) hanulla

žena plná energie
Kočky, mne dnes v Nitre vo všeobecnej nechceli vypis bez výkazu zobrat, dokonca si to napísali aj na dvere - takže hura len do 8.4.
0 0
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

Velettka
Je aj na apolle, pojdes na zamestnavatela, tlaciva a uplne na spodku strany si musis zadat pobocku a HLADAJ, tam to najdes )
Výkaz pre SZČO tam nie je alebo ja to tam neviem nájsť.
0 0
point point

point je offline (nepripojený) point

dnes som bol v pobočke apolla v PN a tam mi povedal ich pracovmik ze do apolla staci vypis z Dp za r.2004
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
accad
Výkaz pre SZČO tam nie je alebo ja to tam neviem nájsť.
Je v tejto téme, priložila ho Lenka. Alebo ak máš Formik, tam máš všetky výkazy.
Vlasta
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Origos
Ahojte!!

Ja teraz nechcem odpovedať, ale chcel by som využiť situáciu a opýtať sa: Toto všetko sa vzťahuje aj na mňa?? Živnosť mám od 1.1.2005, alebo až po 1. roku(tzn. od r.2006) mám na mysli ten výpočet.
Časť áno. Musíš sa na ZP prihlásiť, priniesť kópiu živnost. oprávnenia a vypísať výkaz o predavkoch, kde si určíš sám platbu, keď iba podnikáš, tak minimálnu, t.j. 910,- Sk.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať