Zavrieť

Porady

zdravotná poisťovňa!!

chcem sa spýtať takú vec:
v zdravotnej poisťovni som zistila že k výpisu z DP trepa vypísať výkaz preddavkov na daň. Mosc sa v týchto veciach nevyznám tak sa pýtam :
Obdobie tam vypisujem od 1.7.2005?
Ked mám základ dane 107 000, to tam vypíšem a ten vymeriavací základ sa tam delí na upravený a neupravený? čo tam? je to pre mňa suma 6500, ?
a tá výška preddavku je 910, ?
Usporiadat
helas helas

helas je offline (nepripojený) helas

Dobrý deň,
ako mám v Olympe zadať zdravotnú poisťovňu
Ďakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

helas Pozri príspevok
Dobrý deň,
ako mám v Olympe zadať zdravotnú poisťovňu
Ďakujem
organizácia - bankové účty - pridaj=vyplníš kartu účtu. Druh účtu rozklikneš zdravotná posťovňa
0 0
helas helas

helas je offline (nepripojený) helas

Ďakujem, už som potom na to prišla, ale bola som v časovej tiesni a nevedela som si spomenuť.
Ešte raz díky.
0 0
JANULA999 JANULA999

JANULA999 je offline (nepripojený) JANULA999

Dobrý večer, prosím Vás neviem kde mám dať prihlášku zamestnávateľa + zamestanca ide o ZP Apollo to si mám vyhladať v Dôvere tie formuláre, keď už patrí apollo do dôvery?
Díky moc.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
JANULA999 Pozri príspevok
Dobrý večer, prosím Vás neviem kde mám dať prihlášku zamestnávateľa + zamestanca ide o ZP Apollo to si mám vyhladať v Dôvere tie formuláre, keď už patrí apollo do dôvery?
Díky moc.
Áno vyplňuješ štandardné formuláre Dôvery. Na ich stránke sa dajú stiahnuť.
0 0
JANULA999 JANULA999

JANULA999 je offline (nepripojený) JANULA999

Ešte raz vás poprosím, o radu. V dôvere aký mám dať kód poisťovne, nikde som to nenašla. díky
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ak si dobre pamätám, Dôvera má kód 24. Inak si myslím, že ak to tam neuvedieš nič sa nestane (ja kód poisťovne nikdy nepíšem).
2 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
<TABLE class=content_table><TBODY><TR><TD align=middle>Zdravotná poisťovňa</TD><TD align=middle>Kód</TD></TR><TR><TD>Spoločná zdravotná poisťovňa , a.s.</TD><TD>
21
</TD></TR><TR><TD>Dôvera zdravotná poisťovňa , a.s.</TD><TD>
23
od 1.1.2010 kód=24</TD></TR><TR><TD>Apollo zdravotná poisťovňa , a.s.</TD><TD>
24
od 1.1.2010
</TD></TR><TR><TD>Všeobecná zdravotná poisťovňa , a.s.</TD><TD>
25
</TD></TR><TR><TD>Union zdravotná poisťovňa , a.s.</TD><TD>
27
</TD></TR></TBODY></TABLE>
<HR>
Naposledy upravil Melnick : 30.11.10 at 20:25
4 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Zle som si pamätal....
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Zoltán Kovács Pozri príspevok
Ak si dobre pamätám, Dôvera má kód 24. Inak si myslím, že ak to tam neuvedieš nič sa nestane (ja kód poisťovne nikdy nepíšem).
Zoli mne by elektronicky neprešli výkazy, keby som neuviedla kódy poisťovní.


Po zlúčení Apollo s Dôverou majú obidve rovnaký kód - 23 na prvých dvoch miestach na celom Slovensku a na ďalších dvoch miestach je číslo pobočky ja dávam 2323 a prechádza mi všetko bez problémov.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

áno, to bol taký kompromis medzi Apollom a Dôverou, keď sa poisťovne zlučovali, predtým bol kód Dôvery 24 a Apolla 23
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
No Zoli Ty máš pravdu :

<SCRIPT type=text/javascript> <!-- function openSendLinkPopup(docid, sendType){ var options = "toolbar=no,scrollbars=yes,resizable=yes,width=500 ,height=550"; var link = "/components/send_link/send_link_form.jsp?docid="+docid+"&sendType="+send Type; popupwindow=window.open(link, "SendLink", options); if (window.focus){ popupwindow.focus(); } } --></SCRIPT>
<SCRIPT type=text/javascript src="/components/_common/javascript/mail_protection.js"></SCRIPT>ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE
Spojená zdravotná poisťovňa má obchodné meno DÔVERA zdravotná poisťovňa, a. s.
Jej sídlo je Einsteinova 25, 851 01 Bratislava.
IČO 35 942 436
DIČ 2022051130
IČ DPH: SK2022051130
kód 24

https://forum.helios.eu/orange/doc/...._dovera_SK.pdf
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Melnick Pozri príspevok
<TABLE class=content_table><TBODY><TR><TD align=middle>Zdravotná poisťovňa</TD><TD align=middle>Kód</TD></TR><TR><TD>Spoločná zdravotná poisťovňa , a.s.</TD><TD>
21


</TD></TR><TR><TD>Dôvera zdravotná poisťovňa , a.s.</TD><TD>
23


</TD></TR><TR><TD>Apollo zdravotná poisťovňa , a.s.</TD><TD>
24
</TD></TR><TR><TD>Všeobecná zdravotná poisťovňa , a.s.</TD><TD>
25


</TD></TR><TR><TD>Union zdravotná poisťovňa , a.s.</TD><TD>
27


</TD></TR></TBODY></TABLE>

<HR>
Citujem sama seba mala som takto uložené čísla poisťovní, pri vkladaní som opravila kód poisťovne na 23 a veru zle.

Zdravotná poisťovňa Dôvera spracováva doručené doklady ako napr. mesačné výkazy, hromadné oznámenia platiteľov, ročné zúčtovania za zamestnancov centrálne. Je potrebné, aby ste v dávkach 514 - mesačné výkazy, 601 - hromadné oznámenia, 541 - ročné zúčtovania za zamestnancov a 542 – oznámenia o ročných zúčtovaniach za zamestnancov používali nasledovné kódy:

  • 2300 - pre mesačné výkazy a hromadné oznámenia podávané za poistencov zdravotnej poisťovne Dôvera za obdobie do 12/2009 (vrátane)
  • 24nn - pre mesačné výkazy a hromadné oznámenia podávané za poistencov zdravotnej poisťovne Apollo za obdobie do 12/2009 (vrátane). Ide o Váš pôvodne používaný kód, kde nn označuje príslušnosť platiteľa poistného k pobočke.
  • 2400 - pre mesačné výkazy a hromadné oznámenia podávané za obdobie od 1/2010 (vrátane)
2 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
<TABLE id=post1578373 class=tborder border=0 cellSpacing=0 cellPadding=6 width="100%" align=center><TBODY><TR><TD style="TEXT-ALIGN: right; VERTICAL-ALIGN: top" class=alt2 width=175>
</TD><TD class=alt1>Zoltán Kovács Dnes, 09:58 PM
Zle som si pamätal....
</TD></TR></TBODY></TABLE>
DOBRE SI SI PAMäTAL
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Melnick Pozri príspevok
DOBRE SI SI PAMäTAL
a mne to tiež mohlo automaticky prísť a opravujem, čo som vyššie napísala, kódy platia opačne ......... idem asi spať, lebo už mi to nepáli
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Viete čo ma poplietlo ? EZU neurobím, ani keď sa p.....m s kódom 24 . Môj superprogram mi ani výkaz neexportuje - hneď mi chlási, že mám zlý kód poisťovne. "Just" som to teraz skúšala. Tí ľajdáci si ma zajtra nedajú za klobúk.

Reni ja nejdem spať, ale brúsiť si jazyk.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Melnick Pozri príspevok
Viete čo ma poplietlo ? EZU neurobím, ani keď sa p.....m s kódom 24 . Môj superprogram mi ani výkaz neexportuje - hneď mi chlási, že mám zlý kód poisťovne. "Just" som to teraz skúšala. Tí ľajdáci si ma zajtra nedajú za klobúk.

Reni ja nejdem spať, ale brúsiť si jazyk.
No neviem, aký máš program, ale ja som si pre týchto zmenách sama vo všetkých programoch kódy prepísala a nahrala sama. Tak sa na to kuk, aby si si zbytočne nerobia robotu s brúsením.....
1 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
mzdarka renca Pozri príspevok
No neviem, aký máš program, ale ja som si pri týchto zmenách sama vo všetkých programoch kódy prepísala a nahrala sama. Tak sa na to kuk, aby si si zbytočne nerobia robotu s brúsením.....
Však aj ja a mesačne posielam cez EZU výkazy niekoľkým firmám. Všetko mám akceptované
Prestávam tomu rozumieť.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Melnick Pozri príspevok
Však aj ja a mesačne posielam cez EZU výkazy niekoľkým firmám. Všetko mám akceptované
Prestávam tomu rozumieť.
..... to sa fakt čudujem, že ti Dôvera prejde s iným kódom, ako 24
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
mzdarka renca Pozri príspevok
..... to sa fakt čudujem, že ti Dôvera prejde s iným kódom, ako 24
Tak teraz som z toho takáto teda vypleštená aj ja, dokonca som dala dotaz do Dôvery či mám kódy opravovať a odpísali mi nasledovné:

Odpoveď našich pracovníkov::
Dobrý deň, Váš MV je generovaný, správny. Ak pri zobrazení chybového protokolu Vám systém nevypíše žiadnu chybu, nie je dôvod niečo riešiť, s pozdravom E.. Ch......á referent predpisu poistného

Ja to dokážem asi aj zo zlými kódmi - to sa naučte priatelia !
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať