Zavrieť

Porady

zdravotná poisťovňa!!

chcem sa spýtať takú vec:
v zdravotnej poisťovni som zistila že k výpisu z DP trepa vypísať výkaz preddavkov na daň. Mosc sa v týchto veciach nevyznám tak sa pýtam :
Obdobie tam vypisujem od 1.7.2005?
Ked mám základ dane 107 000, to tam vypíšem a ten vymeriavací základ sa tam delí na upravený a neupravený? čo tam? je to pre mňa suma 6500, ?
a tá výška preddavku je 910, ?
Usporiadat
Katka19 Katka19

Katka19 je offline (nepripojený) Katka19

Ak v Apolle nemáte poistených viac zamestnancov, tak sa samozrejme odhlaste ako firma ...
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

veľmi pekne ďakujem
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

chcela by som sa spytat, ci ma niekto podobnu skusenost, volali mi zo VSZP koli zamestnancovi, vraj potrebuju od neho doklad, ze je uz vyradeny z evidencie uchadzacov o zamestnanie. cize vraj ma doniest nejaky doklad z uradu prace z roku 2001 . pozeral sa na mna a nechapal co od neho chcem. u nas nastupil 01,09,2007 ale predtym 5 rokov pracoval v inej firme.
bola som v tom, ze urad prace nieco take robi automaticky
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

korduľa Pozri príspevok
chcela by som sa spytat, ci ma niekto podobnu skusenost, volali mi zo VSZP koli zamestnancovi, vraj potrebuju od neho doklad, ze je uz vyradeny z evidencie uchadzacov o zamestnanie. cize vraj ma doniest nejaky doklad z uradu prace z roku 2001 . pozeral sa na mna a nechapal co od neho chcem. u nas nastupil 01,09,2007 ale predtym 5 rokov pracoval v inej firme.
bola som v tom, ze urad prace nieco take robi automaticky

Toto je výslovne záležitosť dotyčného, Ty ako zamestnávateľ si mu odovzdala odkaz zo ZP, doriešiť musí on sám. Zrejme sa nevedli zo ZP inak s ním kontaktovať, preto ich požiadavka išla cez vašu firmu. Doklad o vyradení nech si pohľadá doma (určite ho dostal).
0 0
Minna Minna

Minna je offline (nepripojený) Minna

Keď som bola v zdrav.poisťovni odniesť mesačný výkaz preddavkov, tak mi bolo povedané, že im chýba jeden výkaz za október 2004. Nakoľko robím účtovníctvo veľmi krátko a v mzdách sa ešte len orientujem, prosila by som o pomoc, ako tento výkaz urobiť. Má byť vypísaný už v eurách s dnešným dátumom vyhotovenia? A tiež by som veľmi pekne prosila o pomoc pri sumách - bola v tom roku sadzba preddavku v % tiež 10 a 4% ako dnes?
Aká by mala byť suma vymeriavacieho základu, keď sa jedná len o jedného zamestnanca, a v predchádzajúcich a aj nasledujúcich mesiacoch bol mesačný preddavok spolu 28,35 eur (854 SK) , takže predpokladám, že aj v ten chýbajúci mesiac mal byť uhradený v takej sume.
Za pomoc vopred ďakujem.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Minna Pozri príspevok
Keď som bola v zdrav.poisťovni odniesť mesačný výkaz preddavkov, tak mi bolo povedané, že im chýba jeden výkaz za október 2004. Nakoľko robím účtovníctvo veľmi krátko a v mzdách sa ešte len orientujem, prosila by som o pomoc, ako tento výkaz urobiť. Má byť vypísaný už v eurách s dnešným dátumom vyhotovenia? A tiež by som veľmi pekne prosila o pomoc pri sumách - bola v tom roku sadzba preddavku v % tiež 10 a 4% ako dnes?
Aká by mala byť suma vymeriavacieho základu, keď sa jedná len o jedného zamestnanca, a v predchádzajúcich a aj nasledujúcich mesiacoch bol mesačný preddavok spolu 28,35 eur (854 SK) , takže predpokladám, že aj v ten chýbajúci mesiac mal byť uhradený v takej sume.
Za pomoc vopred ďakujem.
V roku 2004 boli odvody tiež 10 a 4 %. Výkaz by som vypísala v korunách, nakoľko v tom období sa podával v korunách. Celkový odvod 854 Sk mi vychádza v VZ 6100 Sk (10% 610,- + 4 % 244,-). Ale problém vidím v tom, že sa jedná o mesiac október 2004, nakoľko minimálna mzda bola od 10/2003 do 09/2004 vo výške 6080,- Sk (toto by vychádzalo k odvodom 854,- zo 6100), ale od 10/2004 do 09/2005 bola minimálna mzda už 6500,- Sk
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Ak ho len nemáš doložený, tak nebol vôbec urobený? Mala by si ho mať archivovaný. Boli totiž iné tlačivá, tak neviem ako ho chceš urobiť. Pozri si aspoň bankový výpis z tohto obdobia koľko bolo odvedené, aby si urobila výkaz na správnu sumu. Sadzba bola pre zrdravých za mestnancov 10 a 4 a pre zdravotne postihnutých 2,6 a 4%, ako píšeš a určite ho máš urobiť v korunách. Vtedy sme ešte nevedeli čo je €...
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Tamila ti píše správne, výška min. mzdy bola od októbra 6500,- takže neviem či ti nechýba výkaz za september, len zle ti to nadiktovali, že nemajú odovzdaný v októbri... Tých 854,- vyzerá za september z min. mzdy 6100,-
0 0
Minna Minna

Minna je offline (nepripojený) Minna

Ďakujem vám za pomoc, práveže ja som prevzala toto účtovníctvo len od od tohto roku a rok 2004 mi SZČO zatiaľ nedal k dispozícii. Vypíšem ho teda v korunách, ale na aktuálnom tlačive, kedže iné nemám, snáď mi to v poisťovni zoberú.
0 0
FugAn FugAn

FugAn je offline (nepripojený) FugAn

miriza Pozri príspevok
Viete mi niekto poradiť, keď sme prepustili pracovníčku, ktorá bola poistená v ZP Apollo máme sa ako firma z tejto poisťovne odhlásiť? Bola v nej prihlásená len ona.
Ako firma sa zo ZP odhlasujete len vtedy ak firma ukončila svoju činnosť, vtedy doložíte výmaz z obchodného registra alebo iný doklad na základe ktorého firma ukončila činnosť. Ak ide o posledného zamestnanc-poistenca ZP to treba len oznámiť. V prípade, že znovu zamestnáte iného poistenca ZP doručíte len oznámenie zamestnávateľa-platiteľa o poistencoch.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

FugAn Pozri príspevok
Ako firma sa zo ZP odhlasujete len vtedy ak firma ukončila svoju činnosť, vtedy doložíte výmaz z obchodného registra alebo iný doklad na základe ktorého firma ukončila činnosť.

S týmto nesúhlasím.
0 0
FugAn FugAn

FugAn je offline (nepripojený) FugAn

Paula Pozri príspevok
S týmto nesúhlasím.
a aký dôvod na to máš?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Ak už nemám poistenca v danej poisťovni, môžem sa odhlásiť ako zamestnávateľ aj bez "papiera" z OR....na patričnom tlačive poisťovne je možnosť uviesť dôvod odhlásenia a tým nemusí byť práve ukončenie činnosti firmy.
0 0
FugAn FugAn

FugAn je offline (nepripojený) FugAn

Paula Pozri príspevok
Ak už nemám poistenca v danej poisťovni, môžem sa odhlásiť ako zamestnávateľ aj bez "papiera" z OR....na patričnom tlačive poisťovne je možnosť uviesť dôvod odhlásenia a tým nemusí byť práve ukončenie činnosti firmy.
Prepáč, ale to nie je odhlásenie firmy. Veľa účtovníkov si to mýli. Odhlásenie firmy zo ZP sa robí ako som už písal. Ak ale firma už nemá len poistencov v danej ZP neodhlasuje sa ako platiteľ poistného, ale v poisťovni jej ukončia len platiteľskú dobu k dátumu kedy končil posledný zamestnávateľ, preto ten postup. Ak to urobíš tak ako píšeš ZP tak či tak neodhlási firmu ako platiteľa poistného. Len jej pozastaví povinnosť platiť. Asi som to napísal dosť nezrozumiteľné!!!!
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

FugAn Pozri príspevok
Prepáč, ale to nie je odhlásenie firmy. Veľa účtovníkov si to mýli. Odhlásenie firmy zo ZP sa robí ako som už písal. Ak ale firma už nemá len poistencov v danej ZP neodhlasuje sa ako platiteľ poistného, ale v poisťovni jej ukončia len platiteľskú dobu k dátumu kedy končil posledný zamestnávateľ, preto ten postup. Ak to urobíš tak ako píšeš ZP tak či tak neodhlási firmu ako platiteľa poistného. Len jej pozastaví povinnosť platiť. Asi som to napísal dosť nezrozumiteľné!!!!
preverovala som si teraz informáciu v ZP Dôvera a VŠZP. Ak sa zamestnávatel po odhlásení posledného zamestnanca neodhlási, je povinný posielať nulové výkazy. Neviem odkedy je znovu táto zmena, pred pár rokmi mi v ZP povedali, že nie je potrebná odhláška zamestnávatela ani nulové výkazy.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Áno, súhlasím s Veronikasad, mám taký prípad, overovala som si to v poisťovni, kde mi povedali, že zamestnávateľ sa nemusí odhlásiť s odchodom posledného zamestnanca. Keď som si toto prečítala, volala som tam znova a oznámili mi, že zamestnávateľa treba odhlásiť na registračnom liste platiteľa poistného.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

veronikasad Pozri príspevok
preverovala som si teraz informáciu v ZP Dôvera a VŠZP. Ak sa zamestnávatel po odhlásení posledného zamestnanca neodhlási, je povinný posielať nulové výkazy. Neviem odkedy je znovu táto zmena, pred pár rokmi mi v ZP povedali, že nie je potrebná odhláška zamestnávatela ani nulové výkazy.
Mne to povedali vo VŠZP pred piatimi dňami, t.j., že nie je potrebné odhlásiť zamestnávateľa a neposiela nulové výkazy
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Uvidíme do 5-tich rokov, či paletku penálikovú vyrúbia

P.S.: Keby mi to dali písomne, to by bola iná reč.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

evina Pozri príspevok
Mne to povedali vo VŠZP pred piatimi dňami, t.j., že nie je potrebné odhlásiť zamestnávateľa a neposiela nulové výkazy
Dnes volala na infolinku, informáciu o nulových výkazoch mám od nich. Rovnako aj z inforlinky ZP Dôvera.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

klikni: http://www.porada.sk/t37419-p2-zmena-poistovne.html a čítajte od príspevku 14.
Alebo sa opäť niečo zmenilo????

Veď ja mám klienta, ktorý má takú neuveriteľnú fluktuáciu, že by som nič iné nerobila len prihlasovala a odhlasovala zamestnávateľa.....a niekedy možno aj viac krát v priebehu mesiaca
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať