Zavrieť

Porady

zdravotná poisťovňa!!

chcem sa spýtať takú vec:
v zdravotnej poisťovni som zistila že k výpisu z DP trepa vypísať výkaz preddavkov na daň. Mosc sa v týchto veciach nevyznám tak sa pýtam :
Obdobie tam vypisujem od 1.7.2005?
Ked mám základ dane 107 000, to tam vypíšem a ten vymeriavací základ sa tam delí na upravený a neupravený? čo tam? je to pre mňa suma 6500, ?
a tá výška preddavku je 910, ?
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Muška, zrejme sa zmenilo. Neviem síce odkedy, to sa dozvieme až začnú posielať pokuty za nesplnenie oznamovacej povinnosti alebo chýbajúce výkazy. Tiež som mala informáciu, ktorá je priložená v citovanom príspevku.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

veronikasad Pozri príspevok
Dnes volala na infolinku, informáciu o nulových výkazoch mám od nich. Rovnako aj z inforlinky ZP Dôvera.
No veď hej...ja sa práve smejem, že ja som pred tými piatimi dňami dostala úplne opačnú informáciu....takže kde je pes zakopaný ?
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

evina Pozri príspevok
No veď hej...ja sa práve smejem, že ja som pred tými piatimi dňami dostala úplne opačnú informáciu....takže kde je pes zakopaný ?
Ty pred piatimi dňami, ale ja rovno včera - najprv mi povedali, že zamestnávateľ môže zostať prihlásený a pol hodiny na tom istom čísle, že treba odhlásiť.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Tamila Pozri príspevok
Ty pred piatimi dňami, ale ja rovno včera - najprv mi povedali, že zamestnávateľ môže zostať prihlásený a pol hodiny na tom istom čísle, že treba odhlásiť.
No a čo fčul. Lebo ja tam mám prihlásenú jednu firmu momentálne bez zamestnancov
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Tamila Pozri príspevok
Ty pred piatimi dňami, ale ja rovno včera - najprv mi povedali, že zamestnávateľ môže zostať prihlásený a pol hodiny na tom istom čísle, že treba odhlásiť.
Tamila, napíš meil, nech ti to dajú písomne ...
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Ja som si hneď stiahla registračný list a rovno som zamestnávateľa odhlásila.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

veronikasad Pozri príspevok
Tamila, napíš meil, nech ti to dajú písomne ...
Kedysi, ešte v Európskej ZP mi dali písomne, že odhlášky zamestnávateľa netreba vypĺňať a netreba ani posielať nulové mesačné výkazy... Žiadna iná ZP mi to však písomne nechcela dať a tak som sa zariadila podľa toho, čo som považovala za menšie zlo. Znamená to, že odhlášky zamestnávateľa do ZP posielam...
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Tak baby, len tu trkocete ...ja som hneď včera oslovila všetky ZP mailom.
Dnes prvá odpoveď:
APOLLO - netreba
Dobrý deň,
Stačí odhlásiť posledného zamestnanca. Nulové výkazy netreba posielať
Ľudovít Snopko
Úsek pre stratégiu
APOLLO zdravotná poisťovňa, a.s.
p.Snopko tam pracoval aj v r. 2006 a páčia sa mi jeho jednoduché a jasné odpovede - klikni: http://www.porada.sk/341475-post16.html
__________________________________________________ _______________
kým som to dopísala prišla ďalšia odpoveď:
SZP - netreba
Dobry den,
ak zamestnavatel nema uz ziadneho zamestnanca poistenho v SZP, a.s. nemusi sa odhlasovat z registra platitelov a v tomto obdobi nema povinnost zasielat nulove Vykazy. Ak v buducnosti k Vam nastupi zamestnanec poisteny v SZP, a.s. staci len jeho prihlasit na tlacive ,,Oznamenie zamestnavatela o poistencoch ..." .
Odhlasit sa platitel musi v pripade, ze by zanikol aj ked dlhsie obdobie nemal zamestnancych poistencov SZP, a.s. ale bol niekedy registrovany v SZP, a.s.
S pozdravom
Miroslava Mrenkova
SZP, a.s. call centrum
e-mail: info@szp.sk
__________________________________________________ ______________
DOVERA - čakám odpoveď
Dobry den,
pokial zamestnavatel neregistruje ziadneho zamestnanca, ktory by bol poistencom zdravotnej poistovne Dovera, moze sa zo ZP ako platitel poistneho odhlasit, alebo zostat nadalej prihlasenym. V pripade, ze bude i nadalej registrovanym platitelom, je potrebne zasielat nulove mesacne vykazy.
V pripade akychkolvek otazok nas mozete kontaktovat tiez telefonicky na nasej infolinke 0800 150 150.
S pozdravom
Holaskova Andrea
operator call centra

/ tu sa ešte opýtam na základe akého zákona chcú nulové mesačné výkazy????

a už došla odpoveď Waaauv
Dobry den,
touto cestou sa Vam chcem ospravedlnit za mylne poskytnutu informaciu z mojej strany. Platitel poistneho zostava registrovanym len v tom pripade, ak je zamestnanec na materskej dovolenke alebo je PN.
Vo Vasom pripade, pokial neregistrujete ziadneho zamestnanca, je potrebne sa zo zdravotnej poistovne Dovera ako platitel odhlasit a prihlasit sa az v pripade, ked opat zamestnate nasho poistenca.
S pozdravom
Holaskova Andrea
operator call centra

Dôvera v tom tuším nemá "jasno" - klikni: http://www.porada.sk/340677-post14.html
__________________________________________________ _______________
UNION - netreba
Dobrý deň
Pokiaľ zamestnávateľ už nebude mať zamestnanca poisteného v našej poisťovni má právo sa odhlásiť alebo k nám zasielať nulové výkazy. Je to iba na rozhodnutí zamestnávateľa.
S pozdravom
Zuzana Papcúnová
operátor zákazníckeho centra
Union zdravotná poisťovňa, a.s.

/ Aj sem som poslala ...dotaz na základe akého predpisu???
odpoveď:
Dobrý deň
Zasielanie mesačných výkazov vo Vašom prípade vyžadujeme na základe interného nariadenia Union ZP a.s.
Pokiaľ Vám táto možnosť nevyhovuje, stačí sa z našej poisťovne odhlásiť.
S pozdravom
Zuzana Papcúnová
operátor zákazníckeho centra
Union zdravotná poisťovňa, a.s.

Neuveríte, .....ja som ich normálne "ukecala" - odpoveď 10.9.2009
Dobrý deň .
Ospravedlňujem sa Vám za neskoršiu odpoveď, pre upresnenie mojej odpovede sme to rozoberali aj s ďalšími kolegyňami.
Pre Vás nie je nutné zasielanie nulových výkazov a ani odhlásenie sa z poisťovne, aj keď nebudete mať prihláseného zamestnanca. Momentálne náš systém dokáže rozlíšiť ak firma poslala odhlásenie zamestnanca, tým sa činnosť firmy ukončí a nanovo sa spustí na prihlásení nového zamestnanca, bez potrebného odhlásenia samotnej firmy.
Ďakujem Vám veľmi pekne za porozumenie.
Zuzana Papcúnová
operátor zákazníckeho centra
Union zdravotná poisťovňa, a.s.
__________________________________________________ ______________
P.S.
takže zatiaľ len UNION "stresuje" , už len Dôvera ??? ešte raz dám dotaz
Dnes 16.9. - VšZP mlčí
Naposledy upravil Muška : 16.09.09 at 14:32 Dôvod: P.S.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Čítajte dnešnú odpoveď od UNION http://www.porada.sk/1147163-post109.html, takže už len Dôveru musím spracovať , dnes som ich urgovala, aj som im oznámila, že v r. 2006 nebolo potrebné nič.
....a VšZP má asi celozávodnú dovolenku
0 0
marek455 marek455

marek455 je offline (nepripojený) marek455

Dobrý deň,obraciam sa na Vás s otázkou aký je postup pri platení
poistného v prípade, že pokračujem v štúdiu na VŠ v III.stupni.
> Som povinný uhradiť výšku poistnej sumy za obdobie počas ktorého
som nebol evidovaný na ÚPSVaR až po zápis na doktorandské štúdium,
alebo sa toto obdobie počíta ako obdobie sústavnej prípravy na
povolanie a platiteľom poistného obdobia je v tomto prípade štát?
0 0
FugAn FugAn

FugAn je offline (nepripojený) FugAn

Si povinný uhradiť poistne za obdobie do zápisu na doktorandské štúdium.
0 0
FugAn FugAn

FugAn je offline (nepripojený) FugAn

Ohľadom príspevkov o odhlasovaní firmy. Odporúčam aby ste si neoverovali informácie na call centrách poisťovni nakoľko po dlhoročných skúsenostiach s nimi som zistil, že tam pracujú väčšinou len tety a ujovia, ktorí o zdravotnom poistení nemajú ani páru. Radšej sa obráťte priamo na pracovníkov daných poisťovni. Vzhľadom na skutočnosť, že Union je na trhu zdrav. poistnia krátky čas, dostanete od nich zmätočné informácie a Dôvera na to nie je o nič lepšie.
V prípade, že potrebujete info ohľadom ZP, veľmi rád poradím
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

FugAn,

my vieme správnu odpoveď, len ZP ju nevedia. Tak sa snažíme od nich dostať §§ a podľa čoho nás budú pokutovať....a tu sme donútili tie tety , aby sa išli poradiť možno s "kompetentnými" čo je správne.
Ja by som len nechcela, aby niektoré iniciatívne mzdárky nedonútili ZP posielať "nulové výkazy".....až to nakoniec "uzákonia" a sa "upapierujeme"
0 0
FugAn FugAn

FugAn je offline (nepripojený) FugAn

Muška Pozri príspevok
FugAn,

my vieme správnu odpoveď, len ZP ju nevedia. Tak sa snažíme od nich dostať §§ a podľa čoho nás budú pokutovať....a tu sme donútili tie tety , aby sa išli poradiť možno s "kompetentnými" čo je správne.
Ja by som len nechcela, aby niektoré iniciatívne mzdárky nedonútili ZP posielať "nulové výkazy".....až to nakoniec "uzákonia" a sa "upapierujeme"
Keďže mám asi tak 9 ročné skúsenosti so ZP viem ako to funguje, preto som radil ako som radil pred niekoľkými dňami.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Otázka:
Dobrý deň,
ak zamestnávateľ nebude mať žiadneho zamestnanca, ktorý je vašim poistencom, ale naďalej zostáva zamestnávateľom a je predpoklad, že v budúcnosti môže zamestnať vášho poistenca, musí sa zamestnávateľ odhlásiť z vášho registra, alebo musí zasielať nulové výkazy, alebo nemusí urobiť nič?



APOLLO - netreba
Dobrý deň,
Stačí odhlásiť posledného zamestnanca. Nulové výkazy netreba posielať
Ľudovít Snopko
Úsek pre stratégiu
APOLLO zdravotná poisťovňa, a.s.
p.Snopko tam pracoval aj v r. 2006 a páčia sa mi jeho jednoduché a jasné odpovede - klikni: http://www.porada.sk/341475-post16.html
__________________________________________________ _______________

SZP - netreba

Dobry den,
ak zamestnavatel nema uz ziadneho zamestnanca poistenho v SZP, a.s. nemusi sa odhlasovat z registra platitelov a v tomto obdobi nema povinnost zasielat nulove Vykazy. Ak v buducnosti k Vam nastupi zamestnanec poisteny v SZP, a.s. staci len jeho prihlasit na tlacive ,,Oznamenie zamestnavatela o poistencoch ..." .
Odhlasit sa platitel musi v pripade, ze by zanikol aj ked dlhsie obdobie nemal zamestnancych poistencov SZP, a.s. ale bol niekedy registrovany v SZP, a.s.
S pozdravom
Miroslava Mrenkova
SZP, a.s. call centrum
e-mail: info@szp.sk
__________________________________________________ ______________
DOVERA - čakám odpoveď
1.odpoveď
Dobry den,
pokial zamestnavatel neregistruje ziadneho zamestnanca, ktory by bol poistencom zdravotnej poistovne Dovera, moze sa zo ZP ako platitel poistneho odhlasit, alebo zostat nadalej prihlasenym. V pripade, ze bude i nadalej registrovanym platitelom, je potrebne zasielat nulove mesacne vykazy.
V pripade akychkolvek otazok nas mozete kontaktovat tiez telefonicky na nasej infolinke 0800 150 150.
S pozdravom
Holaskova Andrea
operator call centra

/ tu sa ešte opýtam na základe akého zákona chcú nulové mesačné výkazy????

2. odpoveď
Dobry den,
touto cestou sa Vam chcem ospravedlnit za mylne poskytnutu informaciu z mojej strany. Platitel poistneho zostava registrovanym len v tom pripade, ak je zamestnanec na materskej dovolenke alebo je PN.
Vo Vasom pripade, pokial neregistrujete ziadneho zamestnanca, je potrebne sa zo zdravotnej poistovne Dovera ako platitel odhlasit a prihlasit sa az v pripade, ked opat zamestnate nasho poistenca.
S pozdravom
Holaskova Andrea
operator call centra

Dôvera v tom tuším nemá "jasno" - klikni: http://www.porada.sk/340677-post14.html
__________________________________________________ _______________
UNION - netreba
1.odpoveď
Dobrý deň
Pokiaľ zamestnávateľ už nebude mať zamestnanca poisteného v našej poisťovni má právo sa odhlásiť alebo k nám zasielať nulové výkazy. Je to iba na rozhodnutí zamestnávateľa.
S pozdravom
Zuzana Papcúnová
operátor zákazníckeho centra
Union zdravotná poisťovňa, a.s.

/ Aj sem som poslala ...dotaz na základe akého predpisu???
2.odpoveď:
Dobrý deň
Zasielanie mesačných výkazov vo Vašom prípade vyžadujeme na základe interného nariadenia Union ZP a.s.
Pokiaľ Vám táto možnosť nevyhovuje, stačí sa z našej poisťovne odhlásiť.
S pozdravom
Zuzana Papcúnová
operátor zákazníckeho centra
Union zdravotná poisťovňa, a.s.

Neuveríte, .....ja som ich normálne "ukecala" - odpoveď 10.9.2009
3.odpoveď
Dobrý deň .
Ospravedlňujem sa Vám za neskoršiu odpoveď, pre upresnenie mojej odpovede sme to rozoberali aj s ďalšími kolegyňami.
Pre Vás nie je nutné zasielanie nulových výkazov a ani odhlásenie sa z poisťovne, aj keď nebudete mať prihláseného zamestnanca. Momentálne náš systém dokáže rozlíšiť ak firma poslala odhlásenie zamestnanca, tým sa činnosť firmy ukončí a nanovo sa spustí na prihlásení nového zamestnanca, bez potrebného odhlásenia samotnej firmy.
Ďakujem Vám veľmi pekne za porozumenie.
Zuzana Papcúnová
operátor zákazníckeho centra
Union zdravotná poisťovňa, a.s.
__________________________________________________ ______________
VšZP - netreba
1. odpoveď
Dobrý deň,
pokiaľ firma už nebude mať žiadnych zamestnancov, ktorí by boli poistencami VšZP a ani neplánuje v budúcnosti zamestnávať zamestnancov, je potrebné sa odhlásiť aj ako zamestnávateľ na tlačive
Prihláška/oznámenie zamestnávateľa. V opačnom prípade je potrebné zasielať nulové mesačné výkazy, pokiaľ sa s príslušnou pobočkou nedohodne inak.
S pozdravom
Call centrum VŠZP

- poslala som dotaz ...podľa akého zákona.

2.odpoveď - dnes 23.9.2009
Dobrý deň,
k Vašej požiadavke uvádzame:
a/ ak platiteľ ukončil činnosť, tak má o tom doklad; je povinný ukončenie činnosti oznámiť a príslušný doklad (kópiu) o ukončení činnosti ZP doručiť; špecifikum FOP (fyzická osoba platiteľ) je v
tom, že samotná osoba – SZČO sa neukončuje (väzba na jeho vzťah k VšZP zostáva prostredníctvom registra poistencov). Tento sa ukončí len v prípade úmrtia alebo vyhlásenia za mŕtveho. toto som sa ozaj nepýtala
Ak zamestnávateľ FOP ukončí posledného zamestnanca, prestane byť zamestnávateľom. V súčasnosti je povinnosťou zamestnávateľa túto skutočnosť ZP oznámiť aj prostredníctvom tlačiva Prihláška/oznámenie zamestnávateľa, ktorého obsah a formu určuje ÚDZS. Vzhľadom k tomu,
že zamestnávateľ odhlásil posledného zamestnanca prostredníctvom tlačiva O Z – oznámenie zamestnávateľa, usmerníme jednotne pobočky tak, aby platiteľ nemusel túto skutočnosť oznamovať aj cez tlačivo Prihláška/oznámenie zamestnávateľa.
to na základe môjho neustáleho otravovania "usmernia" pobočky??? wauv

b/ nulové mesačné výkazy je potrebné dodávať v prípade, že zamestnávateľ má zamestnanca (poistenca VšZP) v pracovnom pomere, a to i v prípade, že je na MD, OČR, neplatenom voľne a pod. VšZP kontroluje dodanie týchto mesačných výkazov. Skutočnosť, že to nie je v zákone, je irelevantná, nakoľko zákon nemôže ísť až do takých to podrobností. Postup si určuje ZP. tieto dve vety ma "dostali" Je zrejmé, že ak má platiteľ zamestnanca, ktorý nie je poistencom VšZP, že nemusí mesačný výkaz zasielať .
S pozdravom
Call centrum VŠZP
__________________________________________________ _______________
Neviem prečo tak obšírne mi VšZP odpovedalo, keď som položila iba jednoduchú otázku - a odpoveď je zrejme posledná veda v odstavci a)

P.S.
Musela som to opäť skopírovať, lebo pôvodný príspevok sa už nedá "upravovať"
Naposledy upravil Muška : 23.09.09 at 12:45
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Muška, krásny príklad, ako sa jednoduché slovko NETREBA dá vyjadriť elaborátom hodným diplomovej práce.

Ja mám prosbu o informáciu, čo mám uviesť v oznámení zamestnávateľa.
Zamestnankyňa pracovala vo firme od r. 2006. V septembri 2008 zostala na PN, ktorú ukončila 23.2.2009 a 24.2.2009 nastúpila na materskú. Teraz 30.9.2009 bol pracovný pomer ukončený dohodou.
Zaslala som do zdrav. poisťovne v 9/2008 oznámenie s kódom O1, ukončenie PN a nástup na materskú som nehlásila, všetko je pod kódom O1. Mám teraz 30. 9. 2009 dať najprv koniec O1 a potom aj koniec kód 2 - zamestnanec, alebo len koniec kód 2, pretože ona vlastne na materskej stále zostáva (slob. mamička).
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
práve som sa teda utvrdila, že ak už nebudeme mať poistenca vo VšZP na 100% dáme aj odhlášku zamestnávateľa
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

abel Pozri príspevok
Muška, krásny príklad, ako sa jednoduché slovko NETREBA dá vyjadriť elaborátom hodným diplomovej práce.

Ja mám prosbu o informáciu, čo mám uviesť v oznámení zamestnávateľa.
Zamestnankyňa pracovala vo firme od r. 2006. V septembri 2008 zostala na PN, ktorú ukončila 23.2.2009 a 24.2.2009 nastúpila na materskú. Teraz 30.9.2009 bol pracovný pomer ukončený dohodou.
Zaslala som do zdrav. poisťovne v 9/2008 oznámenie s kódom O1, ukončenie PN a nástup na materskú som nehlásila, všetko je pod kódom O1. Mám teraz 30. 9. 2009 dať najprv koniec O1 a potom aj koniec kód 2 - zamestnanec, alebo len koniec kód 2, pretože ona vlastne na materskej stále zostáva (slob. mamička).
Iba kód 2 a platnosť zmeny K.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Zaujímavý stav nastane po zlúčení poisťovní. Ktovie, kto zostane: Snopko - alebo Holasková?
Mrenková - alebo anonymné call centrum?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Muška Pozri príspevok
Otázka:
Dobrý deň,
ak zamestnávateľ nebude mať žiadneho zamestnanca, ktorý je vašim poistencom, ale naďalej zostáva zamestnávateľom a je predpoklad, že v budúcnosti môže zamestnať vášho poistenca, musí sa zamestnávateľ odhlásiť z vášho registra, alebo musí zasielať nulové výkazy, alebo nemusí urobiť nič?



APOLLO - netreba
Dobrý deň,
Stačí odhlásiť posledného zamestnanca. Nulové výkazy netreba posielať
Ľudovít Snopko
Úsek pre stratégiu
APOLLO zdravotná poisťovňa, a.s.
p.Snopko tam pracoval aj v r. 2006 a páčia sa mi jeho jednoduché a jasné odpovede - klikni: http://www.porada.sk/341475-post16.html
__________________________________________________ _______________

SZP - netreba

Dobry den,
ak zamestnavatel nema uz ziadneho zamestnanca poistenho v SZP, a.s. nemusi sa odhlasovat z registra platitelov a v tomto obdobi nema povinnost zasielat nulove Vykazy. Ak v buducnosti k Vam nastupi zamestnanec poisteny v SZP, a.s. staci len jeho prihlasit na tlacive ,,Oznamenie zamestnavatela o poistencoch ..." .
Odhlasit sa platitel musi v pripade, ze by zanikol aj ked dlhsie obdobie nemal zamestnancych poistencov SZP, a.s. ale bol niekedy registrovany v SZP, a.s.
S pozdravom
Miroslava Mrenkova
SZP, a.s. call centrum
e-mail: info@szp.sk
__________________________________________________ ______________
DOVERA - čakám odpoveď
1.odpoveď
Dobry den,
pokial zamestnavatel neregistruje ziadneho zamestnanca, ktory by bol poistencom zdravotnej poistovne Dovera, moze sa zo ZP ako platitel poistneho odhlasit, alebo zostat nadalej prihlasenym. V pripade, ze bude i nadalej registrovanym platitelom, je potrebne zasielat nulove mesacne vykazy.
V pripade akychkolvek otazok nas mozete kontaktovat tiez telefonicky na nasej infolinke 0800 150 150.
S pozdravom
Holaskova Andrea
operator call centra

/ tu sa ešte opýtam na základe akého zákona chcú nulové mesačné výkazy????

2. odpoveď
Dobry den,
touto cestou sa Vam chcem ospravedlnit za mylne poskytnutu informaciu z mojej strany. Platitel poistneho zostava registrovanym len v tom pripade, ak je zamestnanec na materskej dovolenke alebo je PN.
Vo Vasom pripade, pokial neregistrujete ziadneho zamestnanca, je potrebne sa zo zdravotnej poistovne Dovera ako platitel odhlasit a prihlasit sa az v pripade, ked opat zamestnate nasho poistenca.
S pozdravom
Holaskova Andrea
operator call centra

Dôvera v tom tuším nemá "jasno" - klikni: http://www.porada.sk/340677-post14.html
__________________________________________________ _______________
UNION - netreba
1.odpoveď
Dobrý deň
Pokiaľ zamestnávateľ už nebude mať zamestnanca poisteného v našej poisťovni má právo sa odhlásiť alebo k nám zasielať nulové výkazy. Je to iba na rozhodnutí zamestnávateľa.
S pozdravom
Zuzana Papcúnová
operátor zákazníckeho centra
Union zdravotná poisťovňa, a.s.

/ Aj sem som poslala ...dotaz na základe akého predpisu???
2.odpoveď:
Dobrý deň
Zasielanie mesačných výkazov vo Vašom prípade vyžadujeme na základe interného nariadenia Union ZP a.s.
Pokiaľ Vám táto možnosť nevyhovuje, stačí sa z našej poisťovne odhlásiť.
S pozdravom
Zuzana Papcúnová
operátor zákazníckeho centra
Union zdravotná poisťovňa, a.s.

Neuveríte, .....ja som ich normálne "ukecala" - odpoveď 10.9.2009
3.odpoveď
Dobrý deň .
Ospravedlňujem sa Vám za neskoršiu odpoveď, pre upresnenie mojej odpovede sme to rozoberali aj s ďalšími kolegyňami.
Pre Vás nie je nutné zasielanie nulových výkazov a ani odhlásenie sa z poisťovne, aj keď nebudete mať prihláseného zamestnanca. Momentálne náš systém dokáže rozlíšiť ak firma poslala odhlásenie zamestnanca, tým sa činnosť firmy ukončí a nanovo sa spustí na prihlásení nového zamestnanca, bez potrebného odhlásenia samotnej firmy.
Ďakujem Vám veľmi pekne za porozumenie.
Zuzana Papcúnová
operátor zákazníckeho centra
Union zdravotná poisťovňa, a.s.
__________________________________________________ ______________
VšZP - netreba
1. odpoveď
Dobrý deň,
pokiaľ firma už nebude mať žiadnych zamestnancov, ktorí by boli poistencami VšZP a ani neplánuje v budúcnosti zamestnávať zamestnancov, je potrebné sa odhlásiť aj ako zamestnávateľ na tlačive
Prihláška/oznámenie zamestnávateľa. V opačnom prípade je potrebné zasielať nulové mesačné výkazy, pokiaľ sa s príslušnou pobočkou nedohodne inak.
S pozdravom
Call centrum VŠZP

- poslala som dotaz ...podľa akého zákona.

2.odpoveď - dnes 23.9.2009
Dobrý deň,
k Vašej požiadavke uvádzame:
a/ ak platiteľ ukončil činnosť, tak má o tom doklad; je povinný ukončenie činnosti oznámiť a príslušný doklad (kópiu) o ukončení činnosti ZP doručiť; špecifikum FOP (fyzická osoba platiteľ) je v
tom, že samotná osoba – SZČO sa neukončuje (väzba na jeho vzťah k VšZP zostáva prostredníctvom registra poistencov). Tento sa ukončí len v prípade úmrtia alebo vyhlásenia za mŕtveho. toto som sa ozaj nepýtala
Ak zamestnávateľ FOP ukončí posledného zamestnanca, prestane byť zamestnávateľom. V súčasnosti je povinnosťou zamestnávateľa túto skutočnosť ZP oznámiť aj prostredníctvom tlačiva Prihláška/oznámenie zamestnávateľa, ktorého obsah a formu určuje ÚDZS. Vzhľadom k tomu,
že zamestnávateľ odhlásil posledného zamestnanca prostredníctvom tlačiva O Z – oznámenie zamestnávateľa, usmerníme jednotne pobočky tak, aby platiteľ nemusel túto skutočnosť oznamovať aj cez tlačivo Prihláška/oznámenie zamestnávateľa.
to na základe môjho neustáleho otravovania "usmernia" pobočky??? wauv

b/ nulové mesačné výkazy je potrebné dodávať v prípade, že zamestnávateľ má zamestnanca (poistenca VšZP) v pracovnom pomere, a to i v prípade, že je na MD, OČR, neplatenom voľne a pod. VšZP kontroluje dodanie týchto mesačných výkazov. Skutočnosť, že to nie je v zákone, je irelevantná, nakoľko zákon nemôže ísť až do takých to podrobností. Postup si určuje ZP. tieto dve vety ma "dostali" Je zrejmé, že ak má platiteľ zamestnanca, ktorý nie je poistencom VšZP, že nemusí mesačný výkaz zasielať .
S pozdravom
Call centrum VŠZP
__________________________________________________ _______________
Neviem prečo tak obšírne mi VšZP odpovedalo, keď som položila iba jednoduchú otázku - a odpoveď je zrejme posledná veda v odstavci a)

P.S.
Musela som to opäť skopírovať, lebo pôvodný príspevok sa už nedá "upravovať"
Muška nemá chybu

Teraz uvidíme, či prevalcuje SZP VŠZP a jednoznačne podľa SZP netreba alebo to VŠZP ešte viac zamotá...

Takisto sa možno spamätá ZP Dôvera po splynutí s Apollom, lebo dúfam, že nie naopak.
Aj tak sa mi najviac páčilo vyjadrenie UNION :
"Pokiaľ Vám táto možnosť nevyhovuje, stačí sa z našej poisťovne odhlásiť.
S pozdravom
Zuzana Papcúnová
operátor zákazníckeho centra
Union zdravotná poisťovňa, a.s."
hodné súkromnej ZP

Zároveň by bolo fajn, aby všetky poisťovne a aj SP nemohli vytvárať interné smernice nad rámec zákona....alebo sa nedočkáme konečne toho, že si každý nebude môcť robiť ako to jemu vyhovuje?...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať