Zavrieť

Porady

zdravotná poisťovňa!!

chcem sa spýtať takú vec:
v zdravotnej poisťovni som zistila že k výpisu z DP trepa vypísať výkaz preddavkov na daň. Mosc sa v týchto veciach nevyznám tak sa pýtam :
Obdobie tam vypisujem od 1.7.2005?
Ked mám základ dane 107 000, to tam vypíšem a ten vymeriavací základ sa tam delí na upravený a neupravený? čo tam? je to pre mňa suma 6500, ?
a tá výška preddavku je 910, ?
Usporiadat
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
ja som to pre svoje zdravie urobila už pred dvoma rokmi ... všetko poštou ... nebudem sa naťahovať, behať, nadávať, hrešiť, plakať ... ale zato píšem také siahodlhé listy, že z nich by musel pochopiť aj vietnamec
0 0
mada mada

mada je offline (nepripojený) mada

Nemám istotu, ako správne vyplniť vo výpise z daňov. priznania riadok 13 - počet mesiacov vykonávania samostatnej zárobkovej činnosti v roku 2004.
Živnostenské oprávnenie mám od 1. 9. 04, ale prevádzku som otvorila 22. 11. 04, či to budú 4 mesiace, alebo koľko? Už som z toho jeleň, čím viac študujem zákon a poradu, tým viac som si neistá. Núti ma to rozoberať každý detail. Ale musím napísať, že bez porady si už svoj začínajúci podnikateľský ťažký život neviem predstaviť. Vďaka Vám a napíšte mi prosím svoj názor na ten riadok 13.
Naposledy upravil mada : 06.04.05 at 16:35
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

mada
Nemám istotu, ako správne vyplniť vo výpise z daňov. priznania riadok 13 - počet mesiacov vykonávania samostatnej zárobkovej činnosti v roku 2004.
Živnostenské oprávnenie mám od 1. 9. 04, ale prevádzku som otvorila 22. 11. 04, či to budú 4 mesiace, alebo koľko? Už som z toho jeleň, čím viac študujem zákon a poradu, tým viac som si neistá. Núti ma to rozoberať každý detail. Ale musím napísať, že bez porady si už svoj začínajúci podnikateľský ťažký život neviem predstaviť. Vďaka Vám a napíšte mi prosím svoj názor na ten riadok 13.
podľa mňa 4 mesiace
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Súhlasím 4 mesiace. Nezáleží odkedy si otvorila prevádzku, ale odkedy máš živn.oprávnenie.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Od kedy bol vydaný ŽL. - 4mesiace.
0 0
gita gita

gita je offline (nepripojený) gita

Stále neviem, čo napísať na r. 10 výpisu z DP- ČZD s prenájmom alebo bez? Keď do výkazu preddavkov dám základ dane O /strata zo živnosti/a doa výpisu na r. 10 ČZD aj s prenájmom, nebude sa to zhodovať, tak sa nad tým pozastavia, nie? alebo neniesť výpis do ZP? Pre SP čo platí?
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

gita
Stále neviem, čo napísať na r. 10 výpisu z DP- ČZD s prenájmom alebo bez? Keď do výkazu preddavkov dám základ dane O /strata zo živnosti/a doa výpisu na r. 10 ČZD aj s prenájmom, nebude sa to zhodovať, tak sa nad tým pozastavia, nie? alebo neniesť výpis do ZP? Pre SP čo platí?
gitka, ja by som to poriešila tak, že by som si nachystala dva výkazy - jeden bude mať v r.10 prenájom, jeden nie. a vytiahnem ten, ktorý bude podľa ich predstáv
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

aha, a medzitým som našla toto:
http://www.porada.sk/showpost.php?p=66084&postcount=3
tak žeby bez prenájmu?!
0 0
gita gita

gita je offline (nepripojený) gita

Len kde by sme sa to dočítali, že zaujali také stanovisko?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Dostali sme odpoveď zo zdravotnej poisťovne na základe odvolania . . Pekne sa ospravedlnili a ponížili VZ o príjmy / zisk / z prenájmu bytu v osobnom vlastníctve .

Nakoniec sa stále presviedčam , že ľavá ruka nevie čo robí pravá a to v jednej inštitúcii .
0 0
MIRKA MIRKA

MIRKA je offline (nepripojený) MIRKA

proste ja
gita
Stále neviem, čo napísať na r. 10 výpisu z DP- ČZD s prenájmom alebo bez? Keď do výkazu preddavkov dám základ dane O /strata zo živnosti/a doa výpisu na r. 10 ČZD aj s prenájmom, nebude sa to zhodovať, tak sa nad tým pozastavia, nie? alebo neniesť výpis do ZP? Pre SP čo platí?
do výpisu uvedieš ČZD s prenájmom a do výkazu (mám tiež stratu z podnikania a prenájom mimo podnikania) na riadok 10 (VŠZP) - uviesť stratu.

Prikladám vyjadrenie z poisťovne:
Na Výkaze preddavkov na poistné SZČO uvediete príjmy z podnikania za rok 2004 (riadok 60 daňového priznania B), od ktorých odpočítate príjmy z prenájmu, ak tento prenájom nie je predmetom Vášho podnikania. Ak je SZČO v strate, uvedie na výkaze preddavkov v riadku 10 sumu mínusovú. Pri vykazovaní obdobia od 01. 01. 2005 do 30. 06. 2005 nie je podmienka vykázať preddavky na poistné (len v špecifických prípadoch), prvý výkaz sa odovzdáva v termíne do 30. 06. 2005 pre obdobie od 01. 07. 2005 do 30. 06. 2006, je však vhodné riadiť sa pokynmi pobočky VšZP príslušnej Vášmu trvalému bydlisku.

Dana Alapiová, OP - VšZP

0 0
Julča Julča

Julča je offline (nepripojený) Julča

Chcela by som sa ešte vrátiť k výkazu o preddavkoch.Som SZČO na r. 11 vymeriavací základ neupravený mi vyšlo 131 925Sk. Čo mám dať do r. 12, nie som si istá, či tiež 131 925? Výška preddavku na poistné mi vyšla 1540Sk mesačne je to správne?
0 0
Julča Julča

Julča je offline (nepripojený) Julča

Ozaj nikto nevie, čo sa dáva na r. 12 výkazu o preddavkoch do zdrav. posťovne?
0 0
Julča Julča

Julča je offline (nepripojený) Julča

Julča
Chcela by som sa ešte vrátiť k výkazu o preddavkoch.Som SZČO na r. 11 vymeriavací základ neupravený mi vyšlo 131 925Sk. Čo mám dať do r. 12, nie som si istá, či tiež 131 925? Výška preddavku na poistné mi vyšla 1540Sk mesačne je to správne?
Ozaj nikto nevie, čo by malo byť na r. 12 vo výkaze o preddavkoch do zdrav. poistovne?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

(8) Vymeriavací základ podľa odsekov 1 až 7 je
a) najmenej úhrn minimálnych miezd za všetky kalendárne mesiace rozhodujúceho obdobia, počas ktorých mal príslušný platiteľ poistného povinnosť platiť poistné,
b) najviac úhrn trojnásobkov priemernej mesačnej mzdy zamestnanca v hospodárstve Slovenskej republiky zistenej Štatistickým úradom Slovenskej republiky za kalendárny rok, ktorý dva roky predchádza rozhodujúcemu obdobiu (ďalej len "priemerná mesačná mzda"), za všetky kalendárne mesiace rozhodujúceho obdobia, počas ktorých mal príslušný platiteľ poistného povinnosť platiť poistné.

Na riadku 12 sa uvádza /predpokladám všeobecná zdravotná poisťovňa/ VZ podľa horeuvedeného paragrafu, t.j. v Tvojom prípade, keďže nebudeš platiť min. ani max. by som tam uviedla VZ 10 994, t.j. mesačný VZ a potom riadok 13 je 1 540,- SK
0 0
Julča Julča

Julča je offline (nepripojený) Julča

evina
(8) Vymeriavací základ podľa odsekov 1 až 7 je
a) najmenej úhrn minimálnych miezd za všetky kalendárne mesiace rozhodujúceho obdobia, počas ktorých mal príslušný platiteľ poistného povinnosť platiť poistné,
b) najviac úhrn trojnásobkov priemernej mesačnej mzdy zamestnanca v hospodárstve Slovenskej republiky zistenej Štatistickým úradom Slovenskej republiky za kalendárny rok, ktorý dva roky predchádza rozhodujúcemu obdobiu (ďalej len "priemerná mesačná mzda"), za všetky kalendárne mesiace rozhodujúceho obdobia, počas ktorých mal príslušný platiteľ poistného povinnosť platiť poistné.

Na riadku 12 sa uvádza /predpokladám všeobecná zdravotná poisťovňa/ VZ podľa horeuvedeného paragrafu, t.j. v Tvojom prípade, keďže nebudeš platiť min. ani max. by som tam uviedla VZ 10 994, t.j. mesačný VZ a potom riadok 13 je 1 540,- SK
Evina, ďakujem.
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Vie mi niekto napísať číslo účtu zdravotnej poisťovne Union? Budem vďačná...
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Bankové spojenie Union zdravotná poisťovňa, a. s.
Štátna pokladnica
číslo účtu: 7000 256 534/8180
konštantný symbol: 3558
špecifický symbol: v tvare: mesiacrok, napr. 0706
variabilný symbol: rodné číslo - platiteľ poistného fyzická osoba
IČO platiteľ - poistného právnická osoba


Nech sa Ti páči
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Ďakujem Ti pekne!
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Viete mi niekto poradiť, keď sme prepustili pracovníčku, ktorá bola poistená v ZP Apollo máme sa ako firma z tejto poisťovne odhlásiť? Bola v nej prihlásená len ona.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať