Zavrieť

Porady

Typ DPH v MRP.

Mama troch dospelých detí
Prosím tých , ktorí robia v MRP o pomoc. Keď v JU vystavujem faktúru na dodávku tovaru alebo služby , je tam tlačítko " typ DPH". Ktorý si treba vybrať? Nerozumiem tomu tlačítku. Dám si od roku 2005 a potom sa mi ukážu čísla a §. Ktoré z tých čísel treba vybrať? Môže mi to niekto podrobnejšie vysvetliť?
Ďakujem.
Usporiadat
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
typ DPH - 49
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

dakujem, vsetkym
0 0
rems rems

rems je offline (nepripojený) rems

žena
Dobrý den, zdravím všechny,
chtěla bych vás poprosit o radu:
Přijala jsem fakturu na přepravu zboží z EU, přepravce je česká firma, faktura je bez DPH, zjišťuji, že je třeba tuto službu samozdanit a uvést v daňovém přiznání (zřejmě?) v kolonkách 9 a 10. Něco podobného dělám poprvé a tak jsem překvapená, že je mi to tak málo jasné. Vůbec si nevím rady, který typ DPH mám v přijaté faktuře zadat, aby to bylo v pořádku. V seznamu těch typů DPH si vůbec nedokážu vybrat. Svádí mě to tam dát typ 52, protože tam je uveden ten §69, ale jsem nějaká zmatená. Poradí mi prosíííím někdo?
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
rems
Přijala jsem fakturu na přepravu zboží z EU, přepravce je česká firma, faktura je bez DPH, zjišťuji, že je třeba tuto službu samozdanit a uvést v daňovém přiznání (zřejmě?) v kolonkách 9 a 10.
Skúsila som si to nahodiť. Mal by to byť kód 46 ak sa jedná o službu, kde ste osobou povinnou platiť daň podľa § 69 ods. 2, 3, 4 alebo 9. Simulovala som to v podvojnom účtovníctve. Zaradilo to do správneho riadku daňového priznania.

Doplnenie:
Týka sa to windows verzie.
Naposledy upravil Jana Acsová : 17.06.06 at 19:38
0 0
rems rems

rems je offline (nepripojený) rems

žena
Díky moc, zkusila jsem to tak s tou 52 a pak jsem si prostě jen typla 46 a fakt to sedí. Vždycky mě takováto "prkotinka" pěkně zdrží. Tak ještě jednou díky a pěkný víkend!
0 0
Magduš Magduš

Magduš je offline (nepripojený) Magduš

Prosim o radu pri zauctovani doslej faktury, jedna sa o nakup materialu-elektromerov a spinacich zdrojov z Ciech (faktura bez DPH). Pri zaevidovani doslej zahranicnej fatury som dala typ DPH 49 ale pri zauctovani v uctovnom denniku uz tutu moznost nemam takze mam rozdielne typy DPH.
0 0
rems rems

rems je offline (nepripojený) rems

žena
Je to tak v pořádku, při účtování faktury dáváte typ 49 - nadobudnutie tovaru, a při účtování v peněžním deníku už dáváte jen typ 39-neovlivňující DPH. To DPH už je jednou zaúčtováno-přijetím faktury. Na nic jiného ty kódy nemají vliv. V peněžním denníku už jen účtujete na příslušné účty.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Len doplním, že netreba vôbec do denníku prepisovať kódy z faktúr, lebo v starších verziách ich potom duplovalo do DPH.
0 0
majernikova majernikova

majernikova je offline (nepripojený) majernikova

žena
Prajem pekný večer.
Poraďte mi prosím, aky typ DPH mám zadať pri predaji tovaru?
Rozbalila som si Typ DPH a koniec, potrebujem poradiť.
Ďakujem
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Myslíš napr pri VF?
Ak si platcom DPH tak typ 10, ak nemáš dph -typ 19.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
pozri
http://www.porada.sk/showpost.php?p=65679&postcount=2
0 0
Soňula Soňula

Soňula je offline (nepripojený) Soňula

Prosím o radu. Vystavujem domácu faktúru v zahraničnej mene. Samozrejme, aj s DPH. Vie mi niekto poradiť, aký mam dať typ DPH? Mam Win.JU. Keď dám typ DPH 13, DPH z tejto fa mi nejde do výkazu DPH. Ide len do zoznamu dokladov DPH.Ďakujem
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Pekný deň prajem všetkým ja robím v MRP WIN ale PU a dávam typ dph 10 ako pri bežnej fa neviem či to mám správne. Ide mi to do r.2.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Poradíte mi prosím mám došlý tuzemský ťarchopis. Aký typ DPH mám uviesť v PU ? Vďaka.
0 0
dipe dipe

dipe je offline (nepripojený) dipe

Ahoj Lenka ,
môžeš mi poradiť aký typ DPH mám použiť pri predaji stravných lístkov zamestnancom?
Ďalšia vec s ktorou si nesom istá je FA za predaj tovaru v tuzemsku a nákup tovaru zo zahraničia (PL)?

Ďakujem
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
predaj tovaru s dph = VF typ 10
nákup tovaru v EU, samozdanenie - typ 49
0 0
dipe dipe

dipe je offline (nepripojený) dipe

Ďakujem za pomoc
0 0
dipe dipe

dipe je offline (nepripojený) dipe

Ahoj Lenka,
zadala som pri stravenkach typ DPH 10 lenže ked som skontrolovala DPH tak som to tam nejmala. Porad mi ak môžeš cely postup, robím to prvý raz a neviem ako na to.
Ja som kúpila stravné lístky od platcu DPH za 1400,-Sk vystavim si VPD na tu sumu, zaúčtujem si to aj cez ID kde rozpočítam 55%zamestnávateľ 45% zamestnanec atd.To by som ako tak vedela no ked chcem predať s.l.tak zaúčtujem cez PPD. Tu neviem ako to zaúčtovať , mám tu rozpísať aj DPH z predaja? Poradte mi niekto.
Ďakujem
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Pekný deň prajem stále neviem aký typ DPH mám použiť na tuzemský ťarchopis, ide o doplatok z dôvodu zmeny ( zvýšenia ) ceny vody, takže nejde o dobropis. Dakujem za rýchlu pomoc.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať