Zavrieť

Porady

Typ DPH v MRP.

Mama troch dospelých detí
Prosím tých , ktorí robia v MRP o pomoc. Keď v JU vystavujem faktúru na dodávku tovaru alebo služby , je tam tlačítko " typ DPH". Ktorý si treba vybrať? Nerozumiem tomu tlačítku. Dám si od roku 2005 a potom sa mi ukážu čísla a §. Ktoré z tých čísel treba vybrať? Môže mi to niekto podrobnejšie vysvetliť?
Ďakujem.
Usporiadat
Minna Minna

Minna je offline (nepripojený) Minna

Otázka-príspevok135:
BeataC Pozri príspevok
Prosím o radu. Mám DF za nájom kancelárie (prenajíma štátna správa) s 0% DPH. V DF som dala typ DPH 39. Do ktorej kolonky mám zapísať sumu v účt.denníku oslobodené od DPH alebo mimo DPH? Ďakujem
Odpoveď-príspevok 136: Keď máš len typ 39, tak vo faktúre v čiastkach by si mala mať mimo dph, a toto by sa Ti malo prenieslo aj do denníka.

Moja otázka znie: mám faktúru typ DPH 40, kde sú uvedené 2 položky s 19% DPH a tretia položka je nájom (bez DPH). Mám túto položku zapísať v MRP JÚ s O% DPH alebo mimo DPH?
A ten istý problém riešim aj pri zálohovaných fľašiach a prepravkách (účtovať mimo DPH alebo 0%) ?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Minna Pozri príspevok

Moja otázka znie: mám faktúru typ DPH 40, kde sú uvedené 2 položky s 19% DPH a tretia položka je nájom (bez DPH). Mám túto položku zapísať v MRP JÚ s O% DPH alebo mimo DPH?
A ten istý problém riešim aj pri zálohovaných fľašiach a prepravkách (účtovať mimo DPH alebo 0%) ?
0% oslobodené
0 0
deni10 deni10

deni10 je offline (nepripojený) deni10

vie mi niekto prosim poradit aky typ DPH mam dat pri predaji kovoveho odpadu (spony)?
Fa je vystavena bez DPH, DPH plati prijemca tovaru podla par 69 ods. 12 zakona c 222/2004 Z.z. o DPH
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

deni10 Pozri príspevok
vie mi niekto prosim poradit aky typ DPH mam dat pri predaji kovoveho odpadu (spony)?
Fa je vystavena bez DPH, DPH plati prijemca tovaru podla par 69 ods. 12 zakona c 222/2004 Z.z. o DPH
Ak sa jedná o PU- MRP WIN: Ja dávam typ DPH -19- neovplyvňujúce DPH, do poznámky píšem:
Podľa §69 ods.12 osobou povinnou platiť DPH je osoba, ktorej je tovar dodaný.
0 0
deni10 deni10

deni10 je offline (nepripojený) deni10

dakujem, nakoniec som to aj ja tak urobila
0 0
tamara tamara

tamara je offline (nepripojený) tamara

Ahojte, mam otazocku, aky typ DPH pouzit pri fakture z ciech /shell za tankovanie benzinu/ kde je vycislena aj ceska DPH? popripade ako to uctujete? dakujem
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Z PHM z Čieh sa neuplatňuje DPH - účtuješ to ako neovplyvňujúce DHP.
0 0
tamara tamara

tamara je offline (nepripojený) tamara

mysimis Pozri príspevok
Z PHM z Čieh sa neuplatňuje DPH - účtuješ to ako neovplyvňujúce DHP.

dakujem, a ako zauctovat tu DPH?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Dph sa nevyčísluje ani zvlášť neúčtuje. Celá suma vrátane českej dane je nákladom/výdavkom ovplyvňujúci základ dane.
0 0
Ivuchak Ivuchak

Ivuchak je offline (nepripojený) Ivuchak

Fakturujem do ČR službu na české IČDPH, čiže bez dane. česká firma to ďalej fakturuje do Fínska. Aký typ DPH mám dať?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ivuchak Pozri príspevok
Fakturujem do ČR službu na české IČDPH, čiže bez dane. česká firma to ďalej fakturuje do Fínska. Aký typ DPH mám dať?
13
0 0
Ivuchak Ivuchak

Ivuchak je offline (nepripojený) Ivuchak

To ma napadlo ako prvé, potom som si všimla 81. Mne to totiž prišlo ako trojstranný obchod... 81 sa použíje v akom prípade?
0 0
Daggmar Daggmar

Daggmar je offline (nepripojený) Daggmar

Poprosím o radu - súhrnný výkaz iba služby máme, neudáva mi kód vo výkaze. Je to povinné uvádzať? Vo výbere mám len 0 - oprava pri 3-stranom obchode alebo službe a 1- dodanie tovaru v 3-stranom obchode.... na tlačive dph uvádzajú dole pod značkou, že kód 1 - 3-stranný obchod a kod 2 - služby.
Viete poradiť čo s tým ?? ďakujem .
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
kukni či máš všetko ako v priloženom linku
http://upgrade.mrp.sk/faqwebpages/Fa...aspx?cislo=391

časť z neho obr
0 0
Daggmar Daggmar

Daggmar je offline (nepripojený) Daggmar

Lenka - rozšírené informácie - kód súhrného výkazu .....toto všetko ostatné mám ok.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka


vyberieš nulu alebo 1.
0 0
Daggmar Daggmar

Daggmar je offline (nepripojený) Daggmar

Vďaka Lenka, už som volala do MRP a nakoniec som si to musela ručne aktualizovať v tom type priamo vo faktúre aj ked mám najnovšiu verziu. Neviete niekto ako má vyzerať ten súhrnný výkaz v elektronickej forme ? nič také vo výstupoch nevidim, iba uložiť v pdf.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
mal by sa dať uložiť aj v fdf.
0 0
Daggmar Daggmar

Daggmar je offline (nepripojený) Daggmar

lenkak Pozri príspevok
mal by sa dať uložiť aj v fdf.
A tak sa to má aj posielať ? Sme mesačný platca DPH, tak ma súri termín.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
preštuduj si
http://www.porada.sk/t125514-suhrnny...-1-2010-a.html
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať